Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III EmptyAstazi la 7:42 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

+111
victorela
melinda2012
vserbanoiu
tinap
maria_covacef
odrina
tomari
mihamihaela
arielas
i.xell
ileana buha
luminitza79
geo
keysha
Gabiuta
Carmencyta
ema
andreeautza
uirinagabriela
carmenzoe
DANIELA.I
aidil
ioana_5k
pica geanina
bebe 1989
elenaveronica
despina13cucli
FLOREA ALINA
petronik_2006
musetel
rosita
adriuta
StMihaela
Miniona
AndreeA__
alice07
mihaela bucataru
annamaria26985
Abinusu
cosmina46
llaurflori
ancone
biancajianu
adela09
geany
esconado
kamelyaa
zylv
nicoleee
dinankara
roxana096
rivka
norelif
dandana
mariaz_09
violeta25
angells
vilcris
bedienutza
kla78
iolanda evelina
Liusy
anigherman
totolina
zsofia
dktimi
stefutza3
gaza
aurishta
florentina69
virus
Admina
costy_nika
carolina-bubulina
me
laurrra
cris_tkp
nana_nicoleta
valentinadof
m-julie
clodi
bibitu
Bogdanka Daniela
laurin
ancacib
louise27
Giobsy
M.Emilia
Onna
MagdaMarin
haute_couture
dan
teisoara
pirvu ana roxana
danniela
lucky
Amalthea
mirned3
alinutza80
Karina33
ioana soare
Uca
amnro
cobzaru
Danny24
crumaoli
lorinaoo1
kerkyra
dorin22
Andreas
MihaelaT
115 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III Empty Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 09 Aug 2010, 9:48 am

Capitole anterioare: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]; [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III Empty Tipar bolero

Mesaj Scris de Andreas Dum 15 Aug 2010, 1:52 pm

Buna ziua,

Am si eu o rugaminte pentru cine ma poate ajuta cu un tipar de bolero.Un tipar clasic,cum o fi numai de bolero sa fie,cu restul il mai modific eu daca este.De fapt mi-ar trebui si calculele pentru al construi tiparul la dimensiunea care am nevoie.Am tot cautat pe forum si nu prea m-am descurcat grozav pentru ca nu am gasit.Daca exista,imi cer scuze pentru postarea mesajului,nu stiu daca m-am incadrat la topicul care trebuie.Promit cand ma voi obisnui sa caut nu va voi mai deranja.
O zi cat mai placuta in continuare.

Dorin,
Iti multumesc mult pentru link, dar nu pot sa il accesez de nici o culoare,poti sa atasezi in alt format?sau macar sa imi spui cum il pot deschide pentru ca se incapataneaza sa ramana nedeschis.


Ultima editare efectuata de catre Andreas in Dum 15 Aug 2010, 8:52 pm, editata de 1 ori
Andreas
Andreas
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de dorin22 Dum 15 Aug 2010, 7:48 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
dorin22
dorin22
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : tipare
Data de inscriere : 18/07/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de kerkyra Dum 15 Aug 2010, 10:35 pm

Andreas, iti postez eu un tipar explicat de admina pentru bolero fara pense, sper sa te ajute
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de lorinaoo1 Lun 16 Aug 2010, 7:46 am

Andreas un tipar de bolero este si aici
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Mai jos pe pagina indicata e un tipar clasic as zice eu. Descarci marimea dorita in pdf si dupa aceea imprimi, lipesti foile, iar tai si gata tiparul. Sa nu uiti sa lasi rezerve la tiparul pus de ei.
lorinaoo1
lorinaoo1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 46
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 23/10/2008

http://mozaicdeperle.blogspot.com/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de kerkyra Lun 16 Aug 2010, 8:07 am

Ce interesante modele sunt acolo! O sa iau si eu ceva tipare.
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de Andreas Lun 16 Aug 2010, 8:13 pm

Buna seara,
Kerkyra,Lorina001 va multumesc mult pentru ajutorul acordat.Lorina001 foarte intersant site,voi mai lua si eu cateva tipare ca tare dragute sunt.Voi reveni cu detalii despre cum mi-a iesit boleroul dupa ce il termin.Lorina001 spune-mi te rog daca tu ai mai executat produse dupa tiparele de pe acel site?
O seara cat mai buna.
Din ce am dedus eu ar fi doua variante - ori o luna downoladezi tot ce prinzi si dupa o luna platesti,ori platesti doar ce iti faci strict la dimensiunile tale si platesti,am vazut acolo ca se fac la cererea clientului.Probabil ca promoveaza sistemul pe lucru,desi eu il cunosc de mai multi ani.Daca nu ma insel este si de gradare.

Buna dimineataaa,

Lorina001 sa stii ca am printat tiparul din ce observ arata bine,abia astept sa il croiesc.In legatura cu bluza ta de serviciu am observat ca are un cret sub bust ai putea sa accentuezi cretul poate mai scade plusul de material zic si eu .....
O zi buna si cu spor la munca de orice fel.


Ultima editare efectuata de catre Andreas in Mar 17 Aug 2010, 8:10 am, editata de 2 ori
Andreas
Andreas
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de kerkyra Lun 16 Aug 2010, 9:24 pm

Da, si pe mine m-ar interesa cat de precise sunt acele tipare, sunt intr-adevar modele foarte frumoase acolo. Inteleg ca se pot decarca doar luna aceasta?


Ultima editare efectuata de catre kerkyra in Lun 16 Aug 2010, 10:01 pm, editata de 1 ori
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de crumaoli Lun 16 Aug 2010, 9:44 pm

salut eu am luat unul dar a durat ceva timp si a papat ceva hirtie .cind l-am scos eu nu aveau atitea marimi dar incearca poate ai imprimanta mai performanta .bafta.poate doar o luna lasa cu mai multe marimi
crumaoli
crumaoli
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de Danny24 Lun 16 Aug 2010, 10:49 pm

Am postat si eu linkul la subiectul cu resurse si linkuri utile ptr croitorie. Tiparele se pot descarca doar luna aceasta pentru marimile 40-46, in general sunt doar marime "fixa", stiu de la PDF-uri ca sunt mai mari de 40 (eu port 38, deci stramtez putin tiparele si le modific dupa dimensiunile mele). chiar astazi am inceput un top din tricot inspirat din aceste tipare, dar am modificat si modelul, dupa placul meu Smile. cand o voi termina am sa o postez la locul potrivit.
Danny24
Danny24
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 119
Varsta : 35
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III Empty rochie

Mesaj Scris de cobzaru Lun 16 Aug 2010, 11:57 pm

ma poate ajuta cineva sa scot tiparul pentru rochia asta ,multumesc frumos[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Mar 17 Aug 2010, 12:01 am, editata de 1 ori (Motiv : subiecte fuzionate)
cobzaru
cobzaru
helper
helper

Numarul mesajelor : 12
Localizare : da
Data de inscriere : 03/07/2009

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de lorinaoo1 Mar 17 Aug 2010, 7:51 am

Andreas siteul nu l-am gasit eu, era postat deja la surse de inspiratie. Cat despre cat de bune sunt tiparele... Eu am scos chiar tiparul cu boleroul, marimea 40. Numai ca eu voiam sa-l fac din dantela elastica, deci l-am adaptat. Eu zic ca e ok tiparul, il poti incerca fara temeri. Am mai incercat un tipar de bluzita pt serviciu, modelul 5821
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us



La camasuta, insa, am dat gres. Am scos marimea 40 si am croit-o fara rezerve (eu port 38 la bluzite, de obicei) si acum nu se asaza bine deloc. In primul rand, nu am tinut cont de faptul ca eu am pieptul mic si trebuia sa ajustez la partea de sus a bluzitei care e conceputa pentru piept mai generos. Asa ca sta cascata peste piept. In al doilea rand, mi-a iesit prea stramta si e cam incomoda. Sa zicem ca ramane ca un exercitiu, mai ales ca e prima data cand fac un guler de camasa. Deci data viitoare scot 40, las rezerve si masor pe mine pentru ajustari wink . In rest, mie imi place sa scot tiparele la imprimanta mai degraba decat sa le iau din Burda Smile
lorinaoo1
lorinaoo1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 46
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 23/10/2008

http://mozaicdeperle.blogspot.com/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de amnro Mar 17 Aug 2010, 10:15 am

cobzaru, in general rochiile (si nu numai rochiile) drapate nu prea se fac dupa tipar. se taie materialul din ochi si drapajul face restul. prinzi unde nu sta bine, faci niste falduri si gata rochia.

dar, daca vrei sa faci totusi un tipar poti sa iei orice tipar de rochie si pe portiunile unde vrei falduri crestezi tiparul si il curbezi spre partea cealalta astfel incat sa ai material in plus in locul respectiv. dupa ce croiesti materialul faci operatiunea invers, adica strangi materialul astfel incat sa ajungi la dimensiunile initiale ale tiparului. daca te uiti la un tipar deja facut o sa-ti dai seama (erau cateva pe leko).
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de Uca Mar 17 Aug 2010, 12:11 pm

Ajutor...
Salutare, am o mare problema.
Sambata trebuie sa merg la o nunta unde ma voi imbraca intr-o rochita scurta alba din saten. Nu stiu ce sa iau pe deasupra, vroiam un bolero dar sotul mi-a spus ca i-ar placea mai mult un sal, ok ma apuc sa il fac dar ce forma trebuie sa ii dau, am tot cautat pe net... sa il fac ca pe un dreptunghi?
Voi ce spuneti? Cam ce forma ar trebui sa aibe si ce material sa folosesc?
Multumesc!
Daca nu m-am incadrat la topicul potrivit rog moderatorii sa mute postarea.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de Danny24 Mar 17 Aug 2010, 12:22 pm

Tin minte ca mai demult si-a facut Noemi un sal/esarfa si ne-a aratat si noua, cred ca pe la ceva topic cu rochite. din cate imi amintesc era croit dreptunghi si surfilat+tiv pe margine. Ca material pentru o rochita de ocazie cred ca ar merge matase, voal sau chiar organza, am vazut saluri din asa ceva. Ar putea fi alb, dar eu zic ca ar fi mai ok asortat cu pantofi/geanta/machiaj, pentru a da putin contrast.
Danny24
Danny24
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 119
Varsta : 35
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de Uca Mar 17 Aug 2010, 12:26 pm

Multumesc Danny, o sa am sandale cu bretelute subtiri cu patratele negre si argintii, ma gandeam sa imi fac si o gentuta asortata, gen plic.
Mai astept sfaturi si referitoare la nuanta.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de ioana soare Mar 17 Aug 2010, 12:51 pm

orice culoare care sa sparga monotonia albului rochiei si negrului sandalelor. Mie personal mi-ar placea o culoare calda, tare. Ar fi frumos din ceva matase pictata sau cu broderie.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de Uca Mar 17 Aug 2010, 1:05 pm

Ioana, multumesc de sfat cu matasea colorata, sigur o sa scoata rochita din anonimat! Merci

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de kerkyra Mar 17 Aug 2010, 1:14 pm

Sa ne arati si noua salul dupa ce-l faci Ucabesty, ma intereseaza si pe mine subiectul. Sigur va arata bine matasea colorata pe rochia alba.
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de Uca Mar 17 Aug 2010, 1:18 pm

Bineinteles ca il voi arata. Cu mare placere!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de amnro Mar 17 Aug 2010, 1:40 pm

ucabesty, eu am facut cuiva un sal din organza, am gasit lat de 1.4 m si am luat 50 cm. in final latimea era ok si se aseaza f frumos organza, dar era cam scurt de 1.4 m, nu mergea legat asa ca i-am facut si o floare (brosa) cu care sa prinda salul. in final a fost bine.

si eu iti sugerez sa pui un sal colorat, macar ca sa nu-i faci concurenta miresei. iti dai seama daca te imbraci toata in alb.... lol!


Ultima editare efectuata de catre amnro in Mar 17 Aug 2010, 1:50 pm, editata de 1 ori
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de Uca Mar 17 Aug 2010, 1:46 pm

Amnro, materialele astea mai pretentioase cum se tivesc sa atate bine? Cu tighel la un mm de margine sau cum?

Sunt putin off topic dar acum 2 ani, la o alta nunta, tot cu rochita asta m-a confundat cineva, a crezut ca eu sunt mireasa rade , era tot august si muream de cald, de aceea am apelat la rochita alba, scurta (cam un lat de palma deasupra genunchilor)

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de amnro Mar 17 Aug 2010, 1:50 pm

da, am tras doua tighele in margine de tot (a explicat karina pe undeva). parca la varf de ac zicea ca se cheama.
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de Karina33 Mar 17 Aug 2010, 2:14 pm

Uca am facut de curand, dar n-am poze ca a fost improvizatie de ultima clipa, un sal ce dadea tare bine.
Dintr-un dreptunghi de 1,50 pe 0,70 am taiat rotunjit colturile de pe lungime. Am festonat marunt. Capetele subtiri le-am trecut printr-o catarama mare, ornamentala, fara ac. Arata bine si nu-l pierzi ca pe un sal simplu.

Si subscriu ideii de culoare in plus, poate ceva voal cu imprimeu floral mare, romantic.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de Uca Mar 17 Aug 2010, 2:20 pm

Fetelor, multumesc din suflet pentru ajutor!
Karina Embarassed imi este rusine, dar a festona inseamna zig zag marunt?

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB