Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 EmptyAstazi la 7:16 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

+50
Fancy-
CarmenClaudia
letho
ppisic
vali91
Panea Laura
anex07maia
piciul
orhapetru
Uca
deeoxana
adii
afilimonb
nicole24
clauditzuka
Phlom
Clio_Ela
crivas
emmancita
katy51
geanina_scumpica
adriuta
Chirrox13
valentinadof
marabr
musetel
arielas
geany20062006
ara71
kabunta
mdlupu
roxana096
sanda
diana_roxana
ancone
kla78
geany
IrisT
danabarbu2007
niculaie
diada
lucianemil
tomari
totolina
MagdaMarin
Noemi
zylv
Karina33
Admina
Camy
54 participanți

Pagina 3 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de ara71 Dum 29 Ian 2012, 12:02 am

buna , lucreaza cineva cu un merryl 3050 cl ?? e ok ? , ati folosit functia de "tiv rulat " sau surje ?
ara71
ara71
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : north
Data de inscriere : 21/01/2012

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de geany20062006 Dum 29 Ian 2012, 8:59 am

diana_roxana a scris:Salutare! Vad ca discutiile despre uber s-au impotmolit si ma intreb daca nu cumva e prea complicat de folosit masina aceasta si v-ati cam lasat pagubase. Sper sa vedeti mesajul meu pt ca surioara mea tocmai si-a cumparat si ea de la brorom o masinuta combinata uber si triplock dar inca nu i-am dat de capat cum anume se foloseste. Nici macar cusaturile elementare batutincap
Am vazut ca s-a vorbit despre manual in limba romana. Daca il aveti va rog fffffffffffff mult sa ma contactati si pe mine sa mi-l trimiteti pe mail. ajutor
Oare o sa ne ajute manualul in limba romana? Exista si alte variante de a invata cum se foloseste masinuta asta?

Si eu am facut comanda de o masina de la brorom sibiu , inca nu a sosit din cauza zapezii , dar am cerut pe email manualul in limba romana , si a doua zi am primit manualul pe email
.Acum studiez manualul pana vine masina. wink
geany20062006
geany20062006
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 207
Varsta : 48
Localizare : marasesti
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de diada Lun 30 Ian 2012, 1:04 pm

Cum ma tot plang, eu nu sunt multmita deloc de uber, nici nu mai stiu ce model este, un merilock oricum, ideea e ca se deregleaza in mers, mananca muuuulte ace, daca nu i le schimb sare cusatura si nu ai facut nimic, dupa ce scot lucru din uber trebuie sa-l bag in liniara sa-i intaresc cusatura, ca sa nu am surpriza sa mi se desfaca produsul la prmul spalat, pe unele materiale nu merge, mi le ingroapa, pe cusaturi groase nu merhe, imi ingroapa materialul, cegroase... luam exemplul unui tricou de licra incheiat la triplock, peste cusatura aia el nu trece, oricat as ajuta eu materialul, daca scot lucrul din masina, eeeee, bineinteles ca trebuie sa bagi atele in ac si uite-asa eu stau la 4 maieuri (de copil) o zi!!! extraordinar de mult, pentru ca daca le finisezi cu banda in triplock si in linara tighelit in 2 ore nu ai ce face! si asa am stat cu o caruta de lucruri o saptamana si in final sa bag uberul in cutie si sa-mi scot liniara sa le finisez zid

Concluzie: eu il arunc pe geam cat de curand, sa nu va luati asa ceva.
Care aveti, cum ii faceti fata? multumesc, m-am descarcat rade

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de arielas Lun 30 Ian 2012, 1:32 pm

Imi pare rau Diada ca ai probleme, poate mai trebuie uns, reglat, nu stiu. Eu am mai citit in urma zilele astea despre uber, dar nu stiu cand ti l-ai luat. Il ai de mult timp? Astept si eu pareri in legatura cu merrylock-ul.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de diada Lun 30 Ian 2012, 2:00 pm

Este luat anul trecut de la Brother Sibiu, dus si la reparat si tot nu merge cum trebuie.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de zylv Lun 30 Ian 2012, 2:06 pm

diada,desi am balacarit mult masina asta,am inceput sa ne impacam bine.am reglat-o de merge si pe gros si pe subtire,si trece cu bine si peste cusaturi.o sa fac mai tarziu o poza reglajelor.daca nu-i dai de cap,de ce nu o rogi pe camy sa te ajute,caci am inteles ca si al ei merge bine.
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de geany Lun 30 Ian 2012, 2:45 pm

Diada ce spui tu aici despre überdeck am trait eu cu triplock-ul cel vechi. Imi scotea peri albi, pe langa asta mai rau de-atat imi taia materialul si stricam tot lucrul. Am facut n lucrusoare pe care le-am nenorocit din cauza lui. Eu nu i-am dat de cap... sta intr-un colt si asteapta sa fie aruncat rade zbura de mult daca nu era asa greu Embarassed
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 30 Ian 2012, 5:23 pm

diada a scris:Cum ma tot plang, eu nu sunt multmita deloc de uber.

Concluzie: eu il arunc pe geam cat de curand, sa nu va luati asa ceva.
Nu vrei tu sa-mi spui ora si ziua sa aranjez cu cei de la smurd sa-mi dea o saltea sa-l prind eu.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

winkrade
Si asa tre' sa-mi iau 2 zile libere.Sacrific una din ele. wink

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de diada Lun 30 Ian 2012, 5:28 pm

m-a ajutat si Camy, dar se deregleaza in mers, plus ca ea m-a invatat sa intaresc in liniara ca se desira la spalare, tot ea mi-a zis sa schimb acele daca sare, dar sa manance atatea ace n-as fi crezut, pai nici la liniara si nici la triplock nu a schimbat atatea ace, bafta mea ca mi-a cumparat tiana la un pret rezonabil ace!

Magda, te anunt, acum ca mi-ai si zis rade

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de zylv Lun 30 Ian 2012, 8:21 pm

probabil ai avut ghinion,caci eu nu am schimbat inca nici un ac,si l-am forjat destul.in ceea ce priveste cusatura,eu supraun cusatura minim 3 cm si fac noduri laate.pana acum nu mi s-a desfacut nimic
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de diada Mar 31 Ian 2012, 11:27 am

Da, o fi ghinion, dar sa dai 1600 de lei pe ea si sa ai ghinion... de-asta si scriu, sa se stie ca se poate intampla chestia asta. Mi se pare fantastic ca nu ai schimbat ace, bravo, exact asa nu am schimbat eu la triplock, super masina!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de Admina Mar 31 Ian 2012, 12:17 pm

Diada, e exact cum am patit eu si nu ma credeai... Rar mi-am mai facut, asa nervi, triplock-ul merge ca un vis, nu se deregleaza, orice material ai baga in el. Mai ajustezi doar ca sa arate frumos cusatura.
Merrylock-ul e 3040 si nici eu nu-l mai recomand. Mi s-a parut ok la inceput, ca era mai bun decat cusut dublu, la masina de cusut. Dar dupa ce ca nu-mi trecea peste imbinari, mai sarea si cusaturi, ceea ce e inacceptabil la un produs special pentru elastice. Acum e 1400lei dar nu as da nici jumatate, daca as avea de ales.
Am pus ochii pe un Janome 1000 CPX de ceva timp si acum l-am gasit cu 1330lei. E de 1000 de ori mai bun; am avut bafta sa-l incerc, la un dealer din Iasi, dar acolo e mai scump. Neutral Mergea peste imbinari fara sa il ajut si nu stramba cusatura, nu sarea cusaturi, avea un sistem de bagat ata in acul de la graifer si era si mai robust, mai bine facut.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de musetel Mar 31 Ian 2012, 12:29 pm

Fetele, are cineva Uber de la Brother? Oricum, orizontul de împlinire ar fi cam 2013, prin vară (dacă nu vine între timp sfârşitul lumii Twisted Evil ), dar dacă îşi merită banii, tre să încep să strâng.
musetel
musetel
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 214
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de ara71 Mar 31 Ian 2012, 1:10 pm

buna zylv . am de putin timp o masina combinata acoperire+uber un merrylock 3050cl pe care, desi am lucrat mult timp pe industriale, nu ma grabesc sa o "abordez" pana nu invat de la voi ,cele care folositi ac masina , toate chitibusurile . te-as ruga sa-mi spui daca e pretentioasa , daca se deregleaza usor sau e sensibila la tensionarea atzelor. multam anticipat.
ps. problema desirarii se rezolva prin innodarea atzelor la finalul cusaturii in asa fel incat sa faca latz . cu putina atentie si eventual atze de culori diferite , va dati seama f. usor.
spor in toate!

ara71
ara71
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : north
Data de inscriere : 21/01/2012

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de zylv Mar 31 Ian 2012, 4:23 pm

ara,eu nu am masina combinata,le am separat,dar stiu sigur ca una din fete o are.citeste aici sau la totul despre surfilare, si vei vedea cui sa-i pui mai multe intrebari
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de arielas Mier 08 Feb 2012, 1:18 am

Admina ziceai tu ca ai gasit un janome la pretul de 1330 lei. Unde l-ai gasit la pretul asta?
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 23 Iun 2012, 10:08 pm

De ceva vreme sunt fericita posesoare a unui uber .
Nasa mea a primit-o de la sora ei din Italia(a gasit-o la sh la cineva) si cum habar nu are sa coasa nici macar la liniara ei cea noua, automat ca a ajuns la mine cu titlu de "imprumut" pana se dumireste ea cum se foloseste liniara.
Si profit din plin de prezenta ei combinata cu noul meu job de unde mai primesc jerseuri,materiale pe care le ador.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si cum s-a "imprietenit la catarama cu celelalte masini ale mele cred ca nu va parasi prea curand laboratorul (lui Dexter) meu de creatie.

Dar cum stia ca eu imi doresc in viitor una cred ca a mea va ramane. rade
rade

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de marabr Sam 23 Iun 2012, 11:23 pm

magda , ce colectieeee! bravo, tot sa iti vina cheful de lucru! cos
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de geany20062006 Dum 24 Iun 2012, 8:53 am

Fetelor , citesc tot ce scrieti despre uber , eu am un MERRYLOCK 2020 si nu as avea cum sa atasez dispozitivul pt. bentita. Daca are cineva acest tip de masina si foloseste dispozitivul de bentita sa-mi arate si mie cum face , pt. ca nu as vrea sa cumpar dispozitivul si apoi sa ma uit la el.
geany20062006
geany20062006
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 207
Varsta : 48
Localizare : marasesti
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de arielas Dum 24 Iun 2012, 10:30 am

S-o folosesti din plin Magda. Cum merge? Ceva probleme, stii ca unele fete spuneau ca nu merge chiar struna.
Geany2006 nu-ti foloseste ce a scris camy la inceputul subiectului? Parca a aratat cum e cu dispozitivul.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 24 Iun 2012, 11:08 am

Eu personal ma potrivesc perfect cu masinile Singer (si merylockul e ruda buna cu singer).
Da am citit topicul de multe ori si spre surprinderea mea (stiind ca sunt fete nemultumite de masinile astea) a mea merge nu am avut absolut nici o problema cu ea.
Sa fie de vina faptul ca eu sunt o norocoasa?? scratch
Iar masinuta fiind primita m-am rugat mult sa n-am probleme cu ea.

Geany de ce nu intrebi la cel de la care ai cumparat masina.?




_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de valentinadof Dum 24 Iun 2012, 12:07 pm

Magda,sa ai spor!Imi doresc si eu podul tau!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de geany Dum 24 Iun 2012, 12:37 pm

Magda sa-l folosesti cu placere si... calca usor pedala, ca nu esti pe autostrada lol! (stii tu de ce ascriu asta).
Sa le folosesti cu spor si creativitate, te asteptam cu noile produse!
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de Chirrox13 Dum 24 Iun 2012, 1:46 pm

Magda, felicitari pentru noua achizitie, Smile astept sa-ti admir noile creatii vestimentare.

_________________________
I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 24 Iun 2012, 2:06 pm

Multumesc mult de urari,da,Geany ai tu dreptate wink deja merg mai usurel cu ea nu depasesc 100/ora rade .
Nu permite s-o forjezi,e silentioasa ,i-am citit si rascitit manualul si merge fara probleme la aproape orice material.
E cam aiurea pusa manivela de ridicare a piciorusului presor(e un minus mare la acest model) dar incet incet ne obisnuim una cu cealalta.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire - Pagina 3 Empty Re: Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB