Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ornamente de Pasti
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 EmptyAstazi la 15:36 Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 EmptyAstazi la 15:35 Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 EmptyIeri la 08:23 Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 EmptyIeri la 05:18 Scris de Dorulet

» Din materiale reciclabile 6
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 EmptyJoi 16 Mai 2024, 21:00 Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 EmptyJoi 16 Mai 2024, 18:30 Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 EmptyJoi 16 Mai 2024, 13:11 Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 EmptySam 27 Apr 2024, 16:35 Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 19:46 Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 19:37 Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 05:30 Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 05:06 Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 22:42 Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 22:17 Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 19:33 Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 19:15 Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 08:38 Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 09:03 Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 13:30 Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 05:53 Scris de geia


Modificarea si stramtarea hainelor -2

+99
LRodica
kabunta
francesca33
bebelusha
Giorgi
CarmenClaudia
alexandra_bogdan
mariag
irico
elenukelenuk
Andata
ritame
filipoidana
cristi970
Danutzaaa
ghita
greieras
Celya_f40
Gabica
Decembrie
Samarineanca
dszilvike
nicole24
Ladia
alexandra221
ema
aditza27
ionela07
denisa168
danielanica
vochita
crina68
onuca28
Carmencyta
aurelia.c
barbin
Gerlinde13
georgianamatei2007
danniela
rosita
Motzu
tomari
getam
gabi1972
Tinkerbell
bogdan_alexandra
aurishta
moruna
geo
Loryath
europolis
danae
corina corina
tinap
canadianca50
SilviaDumitrescu
diada
gabriela1554
bibitu
piciul
carmenco
Alina.C
Uca
luminitza79
i.xell
zahariaelouise
ismi3ismi
AITEN
afilimonb
anc@
MihaelaT
elenaveronica
georgeta.prnic
Gabiuta
Karina33
Panea Laura
valentinadof
cory74
Larisa
kla78
alinutza_andrei08
Marry
arielas
AlyC
Cristache
ancush
EuIrinuca
Lightrose
bobitica
nicopop
zylv
vilcris
emmancita
Admina
carmencati87
clodi
Gianina4ever
geany
MagdaMarin
103 participanți

Pagina 7 din 14 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Urmatorul

In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 15 Iul 2012, 06:30

Cum eu am "depozit" de haine care urmeaza a fi modificate intr-o sambata dimineata de la 5 la 8.30 ,dintr-o camasa de noapte mi-am facut o pereche de pantaloni scurti,ca tot urma sa plec la tara la un gratar.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

I-am facut pe graba si nu am mai stat sa-i retusez la cusatura fermoarului zid si m-am trezit ca imi sunt si in pic largi la talie,e un material batos care se sifoneaza imediat,i-am prins cu ceva ai in acea zi m-am simtit excelent in ei mai ales ca i-am purtat toata ziua.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de bogdan_alexandra Dum 15 Iul 2012, 12:00

Moruna lucrezi foarte frumos love
bogdan_alexandra
bogdan_alexandra
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 36
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 14/07/2012

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 15 Iul 2012, 14:13

Magda , foarte frumos imi plac
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de moruna Dum 15 Iul 2012, 17:58

bogdan_alexandra Mulţumesc!
Bine ai venit pe forum!
moruna
moruna
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 272
Localizare : Acum in Delta...maine cine stie?
Data de inscriere : 11/01/2010

http://www.shorichitz.blogspot.com

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de i.xell Dum 15 Iul 2012, 18:41

Magda, ti-am urmarit postarile pe forum si am vazut dedicatia ta pt croitorie stand noaptea si cusand sau trezita de la ore ff matinale, scuze de off topic Ingenioasa idee, pun pariu ca te descurci in orice situatie de modificat/repurpose, etc, numai timp sa ai. Sa ii stapanesti sanatoasa!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 16 Iul 2012, 17:58

Asa este cos si eu cand pot am in cap multe idei,unele le incep azi si le termin anul urmator rade
Imi place mult sa cos si da asa este modific de toate daca e cazul wink

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de i.xell Lun 16 Iul 2012, 18:22

MagdaMarin a scris:Asa este cos si eu cand pot am in cap multe idei,unele le incep azi si le termin anul urmator rade
Imi place mult sa cos si da asa este modific de toate daca e cazul wink
Magda, de la mine toata stima si respectul pt tine, Diada, Aura, Karina, Lidia,Mihaela, Admina,Pisi si multe multe alte fete de aici pe care nu le-am mentionat pt ca-s afectata de caldura si nu imi aduc aminte numele Embarassed care pe langa servici, familie-casa-masa-copii- mai au timp si de modificat/creat cate ceva.
Eu abia daca imi fac timp pt 2 tivuri la pantaloni si 5 fete de perna de modificat si imi iau operatiile astea ore zid . Ca ex. ma chinui de vreo 4 zile sa pun si eu poza cu niste blugi "lungiti" si restilizati un pic si uite ca nu dau de camera. Shame on me!
Scuze de off topic , mii de scuze. Va prietenie pe toate!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de Karina33 Dum 12 Aug 2012, 04:36

Pentru o prietena am lucrat o jupa din milanez negru cu doua volane alb/negru. Avea rochita asta unica de la zara pe care n-o putea purta nici ca rochie ca e prea transparenta si prea scurta, nici ca tunica ca era prea lunga si arata ca adunata de pe garla. Imi pare rau ca n-am gasit voal de bbc, dar macar acum poate purta rochita.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de Tinkerbell Dum 12 Aug 2012, 07:19

foarte buna iesirea din incurcatura, Karina....cu jupa din milanez. si volanul alb si negru. Arata super, impreuna!Tampitii de la Zara, asa ar fi trebuit sa faca rochia de la inceput! Smile Si eu am vesnice probleme cu lungitul fustelor si rochiilor de cumparat, ca sunt cam inaltuta si nu prea vreau sa port deasupra genunchiului. Am incercat o gramada de metode de a-mi lungi ..."poalele" rade . La o rochie office superba (dar prea scurta), ce credeti ca am facut? Am taiat partea de jos in trei fasii orizontale si apoi le-am cusut iar, introducand , cu ocazia asta. pe la mijloc si o fasie din alt material ca sa fie mai lunga. Deci, le-am taiat ca sa se vada cusaturile, ca un element de decor. Si pentru ca pur si simplu nu arata ok, daca puneam alt material in partea de jos. Si dupa ce am terminat-o....mi-am dat seama ca nu o pot imbraca, pt ca materialul introdus nou, nu era elastic, spre deosebire de restul rochiei si...nu se aseza la fel cu celelalte fasii.... Shocked Parca eram un carnacior sugrumat.... rade
Tinkerbell
Tinkerbell
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 166
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/03/2009

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de geo Dum 12 Aug 2012, 07:55

Pfff, Tinkerbell, macar ai transformat-o in bluza sau ceva? Sa nu ramai de tot fara ea.

Am observat si eu la mai toate rochiile de vara din magazine ca sunt transparente si nu au dublura/captuseala. scratch Pai decat sa-mi iau rochie si sa-mi fac apoi captuseala, nu mai bine imi fac rochie din prima, exact cum vreau eu? Laughing Bine, asta de mai sus e foarte faina si trebuie multa rabdare pentru snurul ala. Probabil as fi cumparat-o si eu Smile
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de Tinkerbell Dum 12 Aug 2012, 18:44

eeeiiii....nu...o sa tai iar zid si pun alt material...cu putin elastan de data asta. Sper sa reusesc saptamana asta. Si eu mi-am modificat o groaza de haine (cam 98 la suta dintre hainele mele cumparate sunt modificate. Unele doar stramtate putin, sau lungite. Altele...facut din pantalon, fusta, sau alte chestii mai complicate. Sper sa reusesc sa pun poze.)
Tinkerbell
Tinkerbell
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 166
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/03/2009

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de Karina33 Dum 19 Aug 2012, 19:54

Cred ca aici se incadreaza ce-am facut eu sambata dimineata. Bineinteles ca teancul de materiale asteapta cuminti si lucrez ce-am achizitionat vineri. De la SH ce-mi sta in drum spre piata am cules cu 3 lei in tricou de vascoza si elastan, in stare perfecta, si-o marime de genul 4xl. Am stiut exact ce am de facut cu el si m-au mancat mainile asa ca sambata intai mi-am lucrat mie si apoi am trecut la treburile serioase programate.
Tricoul l-am dezmembrat, l-am scurtat si l-am stramtat, i-am pus manecile, si astea scurtate si apoi am atasat fusta.
Care fusta si ea este luata din Sh acum ceva ani. Este bbc vopsit manual prin India si am iubit imprimeul cand l-am vazut. Fusta n-am prea purtat-o ca era cam scurta. Acum talia sta bien pe sold asa ca m-am gandit s-o transform in rochie dar imi lipsea un tricou suficient de lung si de-o culoare din fusta.
Pentru ca mi s-a parut prea negru tricoul l-am mai 'deschis' cu ceva in ton cu fusta.
Mie mi-a placut cum a iesit, asa ca pe la 11 ieseam cu ea la cumparaturi. N-a avut cine ma poza, asa ca iar m-am chinuit singura, nu radeti de mine!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 20 Aug 2012, 05:58

Mamaaa, ce rochie ti-ai facut! Este foarte frumoasa si-ti sta tare bine. S-o porti sanatoasa! pupi

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de gabi1972 Lun 20 Aug 2012, 06:15

Oau , este minunata este rochia!Materialul din partea de jos este superb.
O sa incep sa binoclez si eu prin SH-uri poate cu timpul o sa pot incropi si eu cate ceva wink
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de getam Lun 20 Aug 2012, 13:50

Buna ziua!
Am si eu o intrebare pentru voi fetele pricepute la croitorie: se poate modifica un pantalon un pic evazat sa fie drept?
Daca da, atunci intrebarea cu no. 2 ar fi : cum fac treaba asta?
Am 2 perechi de pantaloni un pic evazati care imi plac foarte mult dar pe care nu i-am mai imbracat de vreo 2-3 ani ca nu-mi mai plac evazati si as vrea sa-i modific.
Va doresc o saptamana superba! kiss
getam
getam
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : canada
Data de inscriere : 26/10/2011

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 20 Aug 2012, 14:46

Intra pe laterale si prelungeste cusatura ca sa fie dreapta nu oblica.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de getam Lun 20 Aug 2012, 15:00

MagdaMarin a scris:Intra pe laterale si prelungeste cusatura ca sa fie dreapta nu oblica.

Multumesc pentru raspuns! kiss
Asa aveam de gand sa fac, dar am zis sa intreb inainte sa nu stric pantalonul wink
getam
getam
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : canada
Data de inscriere : 26/10/2011

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de tomari Lun 03 Sept 2012, 06:09

Desi vara s-a terminat, o fusta evazata pe care nu o mai purtati poate fi modificata intr-o bluza usor de facut in 5 minute (asa zice autoarea) Smile Inainte de a "strica" fusta masurati daca are lungimea egala cu lungimea fetei la care sa adaugati 5-10 cm in functie de cat o vreti de lejera (comoda).

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de Motzu Lun 24 Sept 2012, 15:59

Aveam prin casa niste chestii luate de prin SH special pentru materialul din ele, asa ca acum am avut chef sa le valorific.
Dintr-o rochie lunga de catifea mi-am facut colanti caldurosi
aici e ce-a ramas din rochie dupa ce am taiat
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si acum colantii

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si dintr-o fusta lunga de jerse gros din bbc i-am facut lui Armin pantaloni simpli de trening
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
calitatea pozelor nu este foarte buna, dar macar se intelege ceva
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de rosita Lun 24 Sept 2012, 16:33

Motzu, foarte tare! Colantii rosii sunt bestiali!

Ai vreun plan pentru broderia care a ramas de la rochia rosie?
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de Karina33 Lun 24 Sept 2012, 17:21

Are! Ca am intrebat si eu zid Dar inca asteapta ceva idei, arata tare bine broderia ca sa ajunga la gunoi.

Si tie Motzu felicitari! Chiar ai avut spor saptamana asta!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de Motzu Mar 25 Sept 2012, 06:19

Rosita, Karina, va multumesc pupi
Prima oara m-am gandit sa pun broderia pe un sold la colanti, dar asta insemna sa pun banda separata in talie, de lene am renuntat. Va rog sa-mi dati idei cum pot folosi broderia sa iasa ceva fain. Rochia e made in Siria, broderie la masina si margele cusute manual.
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de Uca Mar 25 Sept 2012, 10:59

Moţu, foarte faină modificarea. E interesantă şi broderia, acum chiar n-am idee la ce o poţi folosi dar mă mai gândesc şi-ţi dau de veste.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de danniela Mar 25 Sept 2012, 12:52

Fa-o tot rochie, pune-i lateralele din alta culoare, ex neagra, ceva moficicari la umeri eventual kimono!!!
Doar o parere Embarassed Embarassed
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de arielas Mar 25 Sept 2012, 19:15

Felicitari Motzu, esi grozava! Si eu ador transformarile si le practic cand pot.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 7 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 14 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB