Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce EmptyAstazi la 3:53 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce

+3
emmancita
SilviaDumitrescu
marinika323
7 participanți

In jos

Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce Empty Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce

Mesaj Scris de marinika323 Joi 12 Ian 2012, 10:37 pm

Cum pe aceasta sectiune nu era un subiect cu link-uri utile si ajutor, m-am gandit sa-l transform pe acesta.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

program pentru transormat o imagine in model
va rog frumos spuneti-mi un program in care sa pot transforma o imagine in model pentru cusut in cruce...multumesc
marinika323
marinika323
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : google.ro
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce Empty Re: Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 12 Ian 2012, 10:51 pm

marinika bine ai venit, si uite aici un link

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce Empty Re: Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce

Mesaj Scris de emmancita Joi 12 Ian 2012, 11:37 pm

intrebarea asta s-a mai pus aici pe la goblenuri, eu am dat de vre-o doua ori raspuns despre acel program. Eu am Pattern Maker for cross stitch.
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce Empty Re: Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 12 Ian 2012, 11:40 pm

emmancita a scris:intrebarea asta s-a mai pus aici pe la goblenuri, .
eeeeei si tu acu' wink vrei sa rasfoiasca forumul. wink rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce Empty Re: Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce

Mesaj Scris de emmancita Joi 12 Ian 2012, 11:53 pm

Partea de goblenuri e foarte mica, nu e asa mult de ...rasfoit!! wink
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce Empty Re: Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce

Mesaj Scris de tinap Vin 13 Ian 2012, 6:46 am

Emmancita,WOW!! Tu ai Patern Maker?Tare mult imi doresc sa am si eu asa ceva,dar din pacate nu sint posibilitati!Ai facut ceva cu el?
Tot caut niste modele de fete de masa,cu flori,daca aveti careva scheme cu asa ceva,ar fi tare bine.
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce Empty Re: Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce

Mesaj Scris de RamonaM Vin 13 Ian 2012, 7:34 am

Tinap ai un mesaj privat
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 41
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce Empty Re: Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce

Mesaj Scris de emmancita Vin 13 Ian 2012, 1:17 pm

Tina , incerc sa ti-l pun pe un cd, bine?? nu am facut nimic cu el deocamdata, am modificat o poza cu copiii mei si vroiam sa fac un goblen cu aceasta schema, dar...nu am timp!!
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce Empty Re: Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce

Mesaj Scris de Octa75 Joi 29 Mar 2012, 2:57 pm

Buna fetelor, cautand altceva, cum mi se intampla de obicei, am dat peste un album cu modele orientale de punct in cruce:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Cred ca ar merge super si la tapestry crochet.
kiss
Octa75
Octa75
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 366
Varsta : 48
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 16/09/2010

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.373174042763091.87212.3

Sus In jos

Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce Empty Re: Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce

Mesaj Scris de silvia s Dum 24 Mar 2013, 1:04 pm

La Cluj nu se mai gasesc ate Anchor....va rog in Ardeal in Transilvania fetele care isi fac aprovizionarea de unde o fac?
silvia s
silvia s
helper
helper

Numarul mesajelor : 29
Localizare : Cairo-Egipt
Data de inscriere : 15/07/2010

Sus In jos

Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce Empty Re: Resurse si link-uri utile. Ajutor pentru goblen si punct in cruce

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB