Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 EmptyAstazi la 7:16 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34

+12
Giorgi
Dorulet
mlizeta
ladybird
White_Raven
LRodica
piciul
Gabica
betymi72
raluk0182
ancaanca
vlad_mom
16 participanți

Pagina 1 din 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 Empty Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 02 Noi 2017, 9:58 am

Capitolele anterioare

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]  [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Multam! Am numit setul asta "dare to be different"...
Bineinteles ca am facut model mult, ca intotdeauna zid , si mi-a iesit inca un set mai "cuminte".
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
-pentru o persoana delicata cu maini subtiri ca ale mele...sa nu mai piarda de pe mina bratara asa cum se intimpla cu cele de dimensiune standard


Ultima editare efectuata de catre vlad_mom in Joi 21 Dec 2017, 10:51 am, editata de 1 ori

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 Empty Re: Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34

Mesaj Scris de ancaanca Dum 05 Noi 2017, 1:50 pm

Un set frumos! Ma innebunesti cu genul acesta de bratara, imi plac tare mult sa le vad. eu nu pot purta asa, ma incomodeaza
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 Empty Re: Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 06 Noi 2017, 11:15 am

Multam!
Mie astea mi se par cele mai comode, stau cel mai frumos pe mina pentru ca sint echilibrate pe toata lungimea ca greutate comparativ cu cele C sau cu cele cu inchidere, nu se agata de nimic. Cred ca am mai spus ca bratara este cea mai dificila bijuterie din punct de vedere tehnic, cea mai expusa la socuri mecanice, plus ca in timpul purtarii este intr-o continua miscare (spre deosebire de cercei care stau atirnati fara sa se loveasca, colierul sta sprijinit vertical, inelul e fix pe deget).
Chinezoaicele au bratara de jad pe care n-o scot niciodata, ceva gen ca la noi cu inelul primit de la mama la 14-18ani, formatul asta este.
Asta este destul de usoara, uiti ca o ai la mina. Cele mai late, de 3-5cm, se simt din cauza greutatii, nu din cauza formei.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 Empty Re: Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 12 Noi 2017, 5:00 pm

Inca un experiment
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am adaptat o tehnica de stantare prezentata de Ludmila Bakulina si am visat un albastru-petrol metalizat cu modele stantate argintii. Culoarea e un amestec pe care l-am creat din albastru, verde argintiu...si pe care, evident, nici nu-l mai pot reproduce wink , nu ca as vrea asa ceva.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 Empty Re: Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34

Mesaj Scris de raluk0182 Dum 12 Noi 2017, 9:04 pm

Fain experimentul.
raluk0182
raluk0182
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 269
Varsta : 42
Localizare : bacau
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 Empty Re: Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34

Mesaj Scris de betymi72 Mar 14 Noi 2017, 11:07 am

Cand intru aici mi se face pofta de fimoit... dar imi aduc aminte repede ca nu-mi ies asa faine si ma opresc.. zid Sad zid
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 Empty Re: Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34

Mesaj Scris de Gabica Mar 14 Noi 2017, 12:34 pm

Vladmom
O bijuterie unicat.


Mă laud cu ce mi-a făcut fiica mea.
Nu ştiu când l-a modelat sau când l-a copt. A făcut pe furiş.
Cadou de ziua mea. Nu mă întrebaţi de tehnică pentru că habar nu am.
Ea l-a gândit la baza gâtului, am rugat-o să-l mai lungească puţin, mă apasă şi am senzaţia de sufocare.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 Empty Re: Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 14 Noi 2017, 2:51 pm

Multam! Numai exersind si experimentind ies din ce in ce mai frumoase! wink
Gabica, tare fain cadoul tau!!! Cred ca-l porti cu cel mai mare drag!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 Empty Re: Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34

Mesaj Scris de piciul Mier 15 Noi 2017, 6:38 am

Sa-l porti sanatoasa, Gabica! E vesel, simplu si-ti merge la inima!
Experimentele tale Vlad-mom ne lasa cu gura cascata wink
Spor si sanatate si experimenteaza cu incredere!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 Empty Re: Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34

Mesaj Scris de LRodica Joi 16 Noi 2017, 11:45 am

Gabica sa-l porti sanatoasa. Fiicei tale spor in continuare si felicitari.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3663
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 Empty Re: Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34

Mesaj Scris de Gabica Joi 16 Noi 2017, 12:39 pm

Mulţumesc. Sper să ajungă la perfecţiunea vlad_mom.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 Empty Re: Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 17 Noi 2017, 9:41 am

Sporuri si inspiratie maxima!
Hai sa va arat si 2 esecuri pe care le tin pentru mine... ca de...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
-margele goale la interior... si greseala de incepator -nu stiu la ce ma gindeam de am omis faptul ca am translucid in amestec, asa ca dupa copt a devenit vizibil substratul maroniu pe alocuri... zid

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
-colierul nu mi-a iesit ca-n vis, voiam sa fie cu inchidere in pandant, insa n-a vrut sub nici o forma sa se conformeze, statea bine numai la poza, dupa 5min de purtare se intredeschidea zid Asta e practic a 3-a varianta, ca nici a 2-a n-a mers.
Am experimentat totusi siret-tub de lut polimeric si 2 cane-uri foarte vechi...si concluzia este ca siretul-tub e viabil si functional, cane-urile vechi trebuie prelucrate mai mult - daca au fost deja reduse trebuie marite si reduse iar pina capata elasticitatea initiala.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 Empty Re: Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34

Mesaj Scris de Gabica Lun 27 Noi 2017, 9:51 am

Din greşeli învaţă omul....
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 Empty Re: Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 27 Noi 2017, 2:27 pm

Normal! Nu intotdeauna la final este o bijuterie, sint constienta de asta.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 Empty Re: Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 19 Dec 2017, 9:55 am

Tot "decoratiune" de Craciun:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 Empty Re: Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34

Mesaj Scris de piciul Mier 20 Dec 2017, 6:40 am

Aproape toate "experimentele tale" le-as purta!
Sanatate maxima!
P.S. Am ajuns sa te invidiez pentru rapiditatea cu care lucrezi, pozezi si impartasesti cu noi bucuria realizarii!
Multumim! hug
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 Empty Re: Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34

Mesaj Scris de White_Raven Mier 20 Dec 2017, 7:12 am

Ok...superbe piesele....imi spune si mie cineva ce e aia fimo, si cu ce se "mananca"....ma uit, imi place ceea ce vad, desi nu stiu de e sticla, portelan sau altceva

Trimis de pe aplicatia Topic'it
White_Raven
White_Raven
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 265
Varsta : 42
Localizare : Manchester
Data de inscriere : 24/06/2017

Sus In jos

Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 Empty Re: Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34

Mesaj Scris de piciul Joi 21 Dec 2017, 5:52 am

In primul rand, Fimo este materialul preferat de catre multi din micii intreprinzatori care isi fac aparitia la targurile de moda, accesorii si handmade din ultima vreme, deoarece este foarte usor de folosit pentru a crea orice fel de obiect, de la cercei si inele, pana la brelocuri si figurine.

"Ce este el? Fimo este o pasta pentru modelaj, cunoscuta si sub numele de clei polimeric.Seamana foarte mult cu plastilina copilariei noastre, doar ca este putin mai usor de modelat si nu este la fel de sfaramicioasa. Este disponibila in orice culoare si exista mai multe tipuri de pasta, cea clasica, una ceva mai moale si mai usor de modelat, una cu sclipici si cea lichida, cu care se pot face mai usor detaliile pe figurine."
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 Empty Re: Bijuterii fimo (33)

Mesaj Scris de White_Raven Joi 21 Dec 2017, 7:15 am

Sarut-mana Piciule...o sa ma interesez si eu si poate voi incerca si eu ...sa vedem ce va iesi

Trimis de pe aplicatia Topic'it
White_Raven
White_Raven
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 265
Varsta : 42
Localizare : Manchester
Data de inscriere : 24/06/2017

Sus In jos

Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 Empty Re: Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 21 Dec 2017, 10:26 am

Mulțumesc pentru aprecieri! hug
Nu spunem Fimo ca termen general, ci lut polimeric, Fimo este una dintre mărcile care se găsesc pe piață, pe linga Cernit, Premo, etc. Este un lut cu o consistență asemănătoare plastelinei, dar mai dens, cu intarire definitivă în aprox 30min la 110-130 grade C. Pare simplu pina aici, nu?
Înainte de modelarea propriu-zisă trebuie omogenizat, framintat, de preferat cu ajutorul mașinii de paste pentru a evita introducerea de bule de aer in lut ( care in timpul coacerii se pot dilata creând basici). Este foarte important acest pas pentru calitatea produsului final, compușii copolimerici si agenții plastifianti trebuie sa fie bine omogenizati pentru ca reactia la cald să fie cea dorita, altfel piesa finala se poate rupe, poate crăpa, trebuie dezaerat, daca ma pot exprima asa.
Modelarea presupune o infinitate de posibilități... combinatii de culori (majoritatea luturilor se gasesc într-o varietate mare de culori opace, translucide, metalice), tehnici pentru diferite efecte, construcții modele, stantare cu ștampila sau foaie de textura, aplicații de pulberi metalice, vopsele, pasteluri...etc. Cel mai important in aceasta etapă este sa finisam cu atentie piesa: fara amprentele degetelor  ( din cauza ca este sensibil la temp preia imediat amprentele), fără muchii dacă e vorba despre piese pentru bijuterii ( formele de taiat metalice sau de plastic nu lasa margini perfecte fiind un lut foarte fin)... Apoi urmeaza așezarea pe un suport pentru copt, este de preferat folosirea hirtiei de copt. Lutul are o afinitate pentru suprafetele lucioase, adera foarte usor, insa este aproape imposibil să nu prindem si citeva bule de aer intre foaia de lut si suprafața metalica sau de sticla si asta va avea ca rezultat un aspect neplacut (zonele care au fost în contact cu aceste suprafețe vor fi lucioase din cauza temperaturii suportului). De mentionat ca aceasta aderenta la suprafetele lucioase nu se pastreaza si dupa copt, se va desprinde usor.
Coptul necesita o temperatură pe cit posibil constantă de 110-130 grade C ( cuptorul preîncălzit ) timp de 30min pentru o grosime de 3-4mm a pieselor.
După răcire are un aspect mat, se poate finisa fie prin lăcuire cu un lac compatibil, fie prin slefuire ( gradual cu minim 7 gradatii de smirghel începând de la 400gritt pina la 2000gritt pe umed) si lustruire cu bumbac pentru o suprafata asemanatoare cu a pietrelor semiprețioase.
Cum se prezinta o piesa corect modelata și coaptă  la final.... duritate asemănătoare maselor plastice,  fără a fi casanta, rezistenta la șocuri mecanice moderate, usor elastică. Lutul polimeric copt se poate taia cu cutter-ul, este afectat de solvent pe bază de diluanți, poate fi pătat de anumite substanțe ca parfumuri, lotiuni sau creme.
Ați văzut ce-ați făcut dacă m-ați zgindarit? wink
Si...pentru ca nu ma pot abtine...articolul de mai sus, Piciule, este cel mai prost si plin de erori pe care l-am citit vreodata.... Clei in limba romana nu inseamna nici pe departe lut, nu exista "canale", ci "cane" ...adica bastoane de lut...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 Empty Re: Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 03 Ian 2018, 12:03 pm

Noutati...incepute anul trecut, terminate anul asta :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 Empty Re: Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34

Mesaj Scris de piciul Joi 04 Ian 2018, 6:19 am

Un inceput plin de culori! Succes!
Eu inca nu ma pot lauda decat cu un pic de ordine si o lista de prioritati wink
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 Empty Re: Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 04 Ian 2018, 3:31 pm

Multumesc la fel! Am zis sa incep cu asta anul (ca poate e adevarata superstitia :D ) si apoi sa continui cu ordine si altele...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 Empty Re: Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34

Mesaj Scris de Gabica Mar 09 Ian 2018, 11:15 am

Superbe piesele. Mulţumesc pentru lecţie Doamnă profesoară!!
Te pup. Am să copiez mesajul pentru fiica mea.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 Empty Re: Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 09 Ian 2018, 1:31 pm

Multam!
Asta n-a fost lectie...a fost doar introducerea Smile .

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34 Empty Re: Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB