Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Quilt - arta de a imbina bucatile de material - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Quilt - arta de a imbina bucatile de material - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Quilt - arta de a imbina bucatile de material - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Quilt - arta de a imbina bucatile de material - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Quilt - arta de a imbina bucatile de material - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Quilt - arta de a imbina bucatile de material - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilt - arta de a imbina bucatile de material - Pagina 5 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Quilt - arta de a imbina bucatile de material - Pagina 5 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilt - arta de a imbina bucatile de material - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Quilt - arta de a imbina bucatile de material - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Quilt - arta de a imbina bucatile de material - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Quilt - arta de a imbina bucatile de material - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Quilt - arta de a imbina bucatile de material - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilt - arta de a imbina bucatile de material - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Quilt - arta de a imbina bucatile de material - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Quilt - arta de a imbina bucatile de material - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Quilt - arta de a imbina bucatile de material - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Quilt - arta de a imbina bucatile de material - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Quilt - arta de a imbina bucatile de material - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Quilt - arta de a imbina bucatile de material - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Quilt - arta de a imbina bucatile de material

+71
onuca28
oliv
ionela07
Carmen T
dorinami
gabriela1554
mnarcisa
alinutza_andrei08
ChrisReeana
Dorulet
danielanica
valentina_d1986
marabr
carmenzoe
Gianina4ever
zorzonica_z
aidil
tinap
ismi3ismi
Ionela.Radu
LN
fifi
mishou
bobitica
olympia
geo
vellenday
aba
emmancita
kabunta
vilcris
geany
ana_bela
Lucia.BlueFlower
MagdaMarin
ionela stefan
Biene
norelif
Steluzza
bibitu
Uca
melus
firicel
elena.habasescu
GABRELA
danyelyta28badea
danabarbu2007
danabekk
virus
Cristina_Ionela
mariag
Admina
artena_52
diana_scl
aurishta
ciucamona
Alina.C
tala
MAYA
aleahim67
duchess
Karina33
MihaelaT
feliciagl
sanctuar
chemio
teisoara
ralucis
diada
RalucaS
milena
75 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Noutate Re: Quilt - arta de a imbina bucatile de material

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 16 Dec 2010, 9:10 pm

Pentru ca mesajul tau nu reprezenta decat citat al mesajului(tot al tau) de mai sus mi-am permis sa-l sterg.
Ce vroiai sa spui?

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Noutate Re: Quilt - arta de a imbina bucatile de material

Mesaj Scris de Biene Joi 16 Dec 2010, 9:49 pm

Norelif, multumesc mult de tot! Am citit ieri rapid mesajul tau, dar n-am apucat sa scriu, eram cu copilul in brate.
Acum ma pun sa-l citesc pe indelete, sa vad daca imi e clar tot.

Sper sa ajung maine sa-mi iau materiale, acum seara a nins mult si cred ca inca ninge. Sper sa fie ok pana maine dupa amiaza, ca m-am saturat sa ma uit la poze, vreau sa si mesteresc ceva.

Edit: Norelif, ce nu inteleg e asta " la o distanta de 7,5cm =latimea piciorusului de la masina ta de cusut". Dar maine o sa iau o hartie si incerc sa ma prind de unde pana unde treb sa fie 7,5 cm. Si ma mai deruteaza si egalul dintre 7,5 si latime. Dar poate imi dau seama cand ma si pun pe treaba. Multumesc inca o data! pupi
Biene
Biene
helper
helper

Numarul mesajelor : 47
Localizare : .de
Data de inscriere : 04/12/2010

Sus In jos

Noutate Re: Quilt - arta de a imbina bucatile de material

Mesaj Scris de norelif Vin 17 Dec 2010, 9:19 pm

Scuze!Probabil am dublat mesajul??!!Trebuia sa scriu ca, latimea piciorusului (talpita care apasa materialul) este in general de 7,5mm si am scris in cm!!Sau la masinile mai moderne stabilesti rezerva de coasere din setarea masinii.Dar eu lucrez cu masina industriala si nu cunosc masinile casnice.
Biene, sper ca nu te-am incurcat mai tare!Tot calculul este corect numai sa retii ca rezervele de coasere sunt de 7,5mm.
norelif
norelif
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 158
Localizare : buzau
Data de inscriere : 06/12/2010

http://elaquilt.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Quilt - arta de a imbina bucatile de material

Mesaj Scris de Biene Vin 17 Dec 2010, 9:52 pm

Gata, m-am lamurit, ca nu stiam de unde sa iau 7,5 cm. Smile
Azi trebuia sa mergem la Ikea sa iau materiale, dar din cauza zapezii, ne-am reorientat catre un magazin mare, la care vazusem si ceva metraj. zid Nu aveau nimic de bumbac 100%! Aveau numai materiale pt perdele si draperii, numai amestecuri cu bumbac. Asa ciuda mi-a fost!!! Daca nu mai ninge pana maine, mergem la Ikea, daca ninge, n-am decat sa comand din internet, desi nu-mi place sa cumpar nimic fara sa vad mai intai in magazin.
Norelif, la tine lucrul cu materialele textile e profesie sau hobby? Sau si una si alta? pupi
Biene
Biene
helper
helper

Numarul mesajelor : 47
Localizare : .de
Data de inscriere : 04/12/2010

Sus In jos

Noutate Re: Quilt - arta de a imbina bucatile de material

Mesaj Scris de norelif Sam 18 Dec 2010, 12:38 pm

Patchworkul este hobby dar sunt inginer confectii -tricotaje!Deci si una si alta! wink
Materiale pentru patchwork se pot cumpara online si de la noi de aici:.......
Sunt acceptabile ca pret!Eu am cumparat!


Edit marinmagda18
Punctul 2 al regulamentului spune:
" Este interzisa postarea de anunturi, link-uri cu caracter publicitar"


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Dum 19 Dec 2010, 1:52 am, editata de 2 ori (Motiv : sters link catre site cu vanzare)
norelif
norelif
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 158
Localizare : buzau
Data de inscriere : 06/12/2010

http://elaquilt.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Quilt - arta de a imbina bucatile de material

Mesaj Scris de Biene Sam 18 Dec 2010, 9:51 pm

Norelif, da, sunt super ok ca pret! Multumesc pt info! Eu stau in Germania, dar la vara cand merg in ro o sa comand si eu, au si imprimeuri frumoase si pretul e bun. Sau poate merge cineva cunoscut si imi ia si vatelina, ca habar n-am de unde sa o iau! Am gasit-o pe un site, dar ma costa trimisul 6 euro si ceva, mi se pare mult, tinand cont ca nu cumpar cantitate mare.

Am ajuns pana la urma in Ikea. Cand am vazut de dimineata ca ninge, mi se parea ca mi-e destinul potrivnic. wink Mi-am luat 11 tipuri de material, aveau un cos cu resturi reduse la 50%. Tare m-am bucurat! Darrrrr, cred ca trebuie sa le bag la apa, nu? Nu stiu nimic despre asta, cat de calda treb sa fie apa si cat treb sa le las in apa. Embarassed

E super ca hobby-ul e inrudit cu profesia, stapanesti deja partea teoretica (si practica), presupun ca doar cateva tehnici mai trebuie invatate.

Mai vroiam sa intreb ceva dar am uitat.
Biene
Biene
helper
helper

Numarul mesajelor : 47
Localizare : .de
Data de inscriere : 04/12/2010

Sus In jos

Noutate Re: Quilt - arta de a imbina bucatile de material

Mesaj Scris de norelif Lun 20 Dec 2010, 1:02 pm

Toate materialele se dau la apa (apa calduta).Din unele mai iese putina culoare. Ca sa verifici daca migreaza vopseaua,fiecare material sa-l calci ud pe o mica portiune,pe o panza alba.Daca panza ramane curata, este ok daca raman urme de la materialul imprimat,nu trebuie sa-l folosesti decat la tablouri textile, pe care nu le vei spala in timp.
Am o nelamurire:de ce nu trebuie sa dau adresa site-ul de materiale??Nu este al meu si am vazut ca se dau adrese de unde se pot cumpara materiale necesare hobby-urilor noastre?Iar acesta chiar este singurul din tara de unde se pot cumpara materiale din bumbac!La mine in oras nu gasesc DELOC bumbac 100%!!Din cate stiu, in toata tara au rams 5-6 tesatorii si in mod sigur, in multe orase nu se gaseste material din bumbac!!Mi s-a parut o informatie utila pentru cine are nevoie!!Cand se scrie despre Casa Retro si IKEA ,nu este publicitate??Eu respect regulile dar asta nu am inteles si va rog, cine poate sa-mi explice!Nu vreau sa gressesc iar!
norelif
norelif
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 158
Localizare : buzau
Data de inscriere : 06/12/2010

http://elaquilt.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Quilt - arta de a imbina bucatile de material

Mesaj Scris de Biene Lun 20 Dec 2010, 1:52 pm

Norelif, multumesc mult! Ma bucur asa mult ca ma ajuti! Dar in acelasi timp imi pare rau ca la subiectul asta nu ai alt partener de discutie decat habarnista de mine. Nu stiu unde au disparut toate fetele!

Nu ne pui (sau mai bine spus nu-mi pui, tinand cont ca nu-s decat eu pe aici si moderatorul care tot vine si sterge cate ceva Smile ) o poza cu ce trimiti la expozitie?

Pana mine moderatorul (care sper ca are simtul umorului si nu se supara pt guma de mai sus) iti spun ce cred eu despre stersul link-ului. In primul rand l-a sters ca asa zice regulametul. In al doilea rand am vazut ca in general regulamentele se refera mai mult la magazine virtuale. Dar faza cu expozitia chiar nu am inteles-o.

Daca am zis de Ikea pot sa zic si de dm cred. La dm (am vazut ca e si in Buzau) se gasesc niste servetele care impiedica trecerea culorii la spalat de la un material la altul. Asa ca ce o sa lucrez pt mine, o sa combin cum ma duce capul, ca folosesc servetele, ce fac pt altii (cadou probabil ca nu cred ca ajung eu prea curand la alt nivel) o sa testez cum ai spus tu. Multumesc inca o data! hug

A si am mai vrut sa intreb daca atunci cand imbin patratele, trebuie sa tin cont de directia tesaturii (nu stiu cum sa zic, sper ca intelegi la ce ma refer).
Biene
Biene
helper
helper

Numarul mesajelor : 47
Localizare : .de
Data de inscriere : 04/12/2010

Sus In jos

Noutate Re: Quilt - arta de a imbina bucatile de material

Mesaj Scris de norelif Lun 20 Dec 2010, 6:16 pm

Biene a scris:Norelif, multumesc mult! Ma bucur asa mult ca ma ajuti! Dar in acelasi timp imi pare rau ca la subiectul asta nu ai alt partener de discutie decat habarnista de mine. Nu stiu unde au disparut toate fetele!

Nu ne pui (sau mai bine spus nu-mi pui, tinand cont ca nu-s decat eu pe aici si moderatorul care tot vine si sterge cate ceva Smile ) o poza cu ce trimiti la expozitie?

Pana mine moderatorul (care sper ca are simtul umorului si nu se supara pt guma de mai sus) iti spun ce cred eu despre stersul link-ului. In primul rand l-a sters ca asa zice regulametul. In al doilea rand am vazut ca in general regulamentele se refera mai mult la magazine virtuale. Dar faza cu expozitia chiar nu am inteles-o.

Daca am zis de Ikea pot sa zic si de dm cred. La dm (am vazut ca e si in Buzau) se gasesc niste servetele care impiedica trecerea culorii la spalat de la un material la altul. Asa ca ce o sa lucrez pt mine, o sa combin cum ma duce capul, ca folosesc servetele, ce fac pt altii (cadou probabil ca nu cred ca ajung eu prea curand la alt nivel) o sa testez cum ai spus tu. Multumesc inca o data! hug

A si am mai vrut sa intreb daca atunci cand imbin patratele, trebuie sa tin cont de directia tesaturii (nu stiu cum sa zic, sper ca intelegi la ce ma refer).
Am gasit si eu acele servetele si le-am folosit!Sunt bune!

Nu trebuie sa tii cont de directia tesaturii.Uneori chiar poti sa formezi un model daca schimbi sensul!
Suntem singure si pentru ca se apropie Craciunul???Si toata lumea are treaba!Eu la servici pot intra pe internet si mai raspund!Eu te ajut cu multa placere ,pentru mine patchworkul a devenit o "dependenta"!
Inca nu ma descurc cu pus pozele!Cand ma "dumiresc" o sa pun!
Am recitit regulamentul dar nu inteleg cum se fac diferentele!Sper sa citeasca si sa explice un moderator, pentru a evita alte greseli.
Sper ca am scris bine aici raspunsul!
norelif
norelif
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 158
Localizare : buzau
Data de inscriere : 06/12/2010

http://elaquilt.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Quilt - arta de a imbina bucatile de material

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Lun 20 Dec 2010, 6:49 pm

Frumoase lucruri faceti voi! Felicitari!
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 39
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

Noutate Re: Quilt - arta de a imbina bucatile de material

Mesaj Scris de norelif Lun 20 Dec 2010, 8:13 pm

Lucia.BlueFlower a scris:Frumoase lucruri faceti voi! Felicitari!
Am vrut sa pun o poza, dar nu am reusit!Poate reusesc de acasa, din Picassa.
norelif
norelif
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 158
Localizare : buzau
Data de inscriere : 06/12/2010

http://elaquilt.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Quilt - arta de a imbina bucatile de material

Mesaj Scris de Biene Lun 20 Dec 2010, 8:47 pm

Norelif, stai ca mai am o varianta Smile : cred ca www-ul face diferenta. Adica eu si alte fete am zis de magazine, dar n-am dat adresa, pe cand tu ai facut direct trimiterea. Intelegi?

Asta seara incerc sa tai niste fasii din mai multe materiale si sa le pun la inmuiat. Pana pregatesc eu tot, vine Craciunul si nu mai pot face nimic ca-i sarbatoare. Si ce ciuda imi e, ca nu demult, cu cateva saptamani in urma doar, am fost la o mare expozitie de hobby-uri, dar nu m-am uitat deloc la quilt-uri. Bine, eram si cu copilul in carucior, harmalaie, copilul obosit, nu m-am uitat la nimic ca lumea.


Lucia, ti-am studiat blogul, super! Esti foarte talentata!
Biene
Biene
helper
helper

Numarul mesajelor : 47
Localizare : .de
Data de inscriere : 04/12/2010

Sus In jos

Noutate Re: Quilt - arta de a imbina bucatile de material

Mesaj Scris de Biene Sam 25 Dec 2010, 12:06 am

Craciun fericit fetelor! santa
Biene
Biene
helper
helper

Numarul mesajelor : 47
Localizare : .de
Data de inscriere : 04/12/2010

Sus In jos

Noutate Re: Quilt - arta de a imbina bucatile de material

Mesaj Scris de norelif Sam 25 Dec 2010, 7:30 pm

SARBATORI FERICITE!
norelif
norelif
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 158
Localizare : buzau
Data de inscriere : 06/12/2010

http://elaquilt.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Quilt - arta de a imbina bucatile de material

Mesaj Scris de norelif Joi 03 Mar 2011, 12:10 pm

Incerc sa pun o poza!Daca nu reusesc ,o sa caut sa vad unde sunt explicatii!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

La ce lucrez!

Edit ucabesty: am rezolvat eu, trebuia sa selectezi casuta imagine, nu link.


Ultima editare efectuata de catre ucabesty in Joi 03 Mar 2011, 12:43 pm, editata de 1 ori (Motiv : pus poza)
norelif
norelif
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 158
Localizare : buzau
Data de inscriere : 06/12/2010

http://elaquilt.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Quilt - arta de a imbina bucatile de material

Mesaj Scris de Uca Joi 03 Mar 2011, 12:47 pm

Foarte frumos, ma fascineza tehnica asta dar sunt inca la stadiul de documentare.
Felicitari norelif!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Noutate Re: Quilt - arta de a imbina bucatile de material

Mesaj Scris de norelif Joi 03 Mar 2011, 5:59 pm

ucabesty a scris:Foarte frumos, ma fascineza tehnica asta dar sunt inca la stadiul de documentare.
Felicitari norelif!
Multumesc de ajutor!Daca vrei informatii poti sa-mi scrii la PM ce te intereseaza si-ti trimit adrese.
norelif
norelif
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 158
Localizare : buzau
Data de inscriere : 06/12/2010

http://elaquilt.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Quilt - arta de a imbina bucatile de material

Mesaj Scris de Biene Joi 03 Mar 2011, 9:48 pm

Norelif pupi , ma bucur ca ai pus poza, eu o astept inca din decembrie. Ti-am admirat si lucrarile. Super!!!
La expozitie era si un atelier? Am vazut masini de cusut si mi s-a parut ca se si lucreaza acolo.
Imi plac mult si gentile!

Eu am ramas la stadiul de decupat bucati de material. Vestea ca sunt din nou insarcinata s-a suprapus cu niste stari de rau cumplite si o raceala care mi-au taiat tot avantul. Sper sa-mi revin curand si sa ma laud si eu cu ceva.
Biene
Biene
helper
helper

Numarul mesajelor : 47
Localizare : .de
Data de inscriere : 04/12/2010

Sus In jos

Noutate Re: Quilt - arta de a imbina bucatile de material

Mesaj Scris de norelif Joi 03 Mar 2011, 9:54 pm

Biene a scris:Norelif pupi , ma bucur ca ai pus poza, eu o astept inca din decembrie. Ti-am admirat si lucrarile. Super!!!
La expozitie era si un atelier? Am vazut masini de cusut si mi s-a parut ca se si lucreaza acolo.
Imi plac mult si gentile!

Eu am ramas la stadiul de decupat bucati de material. Vestea ca sunt din nou insarcinata s-a suprapus cu niste stari de rau cumplite si o raceala care mi-au taiat tot avantul. Sper sa-mi revin curand si sa ma laud si eu cu ceva.
Iti doresc sanatate si o sarcina usoara! love
Deci trebuie sa inveti ca sa faci quiltbaby pentru micut!
la expo a venit un reprezentat de la o firma de masini si o doamna a facut o mica demonstratie.Avem o idee de expo pentru inceputul verii.O sa te tin la curent.
Lucrarea din poza este deja terminata si a ajuns la destinatara.Acum am
alta inceputa dar am incurcat pozele Smile
O seara frumoasa

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Daca nu reusesc cu poza asta, imi explicite rog in PM?! hug


Ultima editare efectuata de catre norelif in Joi 03 Mar 2011, 10:05 pm, editata de 1 ori
norelif
norelif
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 158
Localizare : buzau
Data de inscriere : 06/12/2010

http://elaquilt.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Quilt - arta de a imbina bucatile de material

Mesaj Scris de diana_scl Joi 03 Mar 2011, 10:03 pm

Ela,
daca faceti o expo sau ceva dati-mi si mie un semn. Smile
diana_scl
diana_scl
helper
helper

Numarul mesajelor : 34
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/04/2010

http://poarta-ma.blogspot.com/

Sus In jos

Noutate Re: Quilt - arta de a imbina bucatile de material

Mesaj Scris de norelif Joi 03 Mar 2011, 10:06 pm

diana_scl a scris:Ela,
daca faceti o expo sau ceva dati-mi si mie un semn. Smile
Da, cu mare placere! kiss
norelif
norelif
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 158
Localizare : buzau
Data de inscriere : 06/12/2010

http://elaquilt.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Quilt - arta de a imbina bucatile de material

Mesaj Scris de norelif Sam 05 Mar 2011, 7:58 pm

Se pare ca am reusit pana la urma sa pun o poza!La acest quilt lucrez acum.Este pentru fiica mea cea mica si are 2,10x1,80m.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre ucabesty in Sam 05 Mar 2011, 8:43 pm, editata de 1 ori (Motiv : schimbat link cu poza)
norelif
norelif
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 158
Localizare : buzau
Data de inscriere : 06/12/2010

http://elaquilt.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Quilt - arta de a imbina bucatile de material

Mesaj Scris de danyelyta28badea Sam 05 Mar 2011, 9:49 pm

este superba
culoarea si modelul sunt superbe
cred ca fetita ta se va simti ca o printesa din povesti cu o asa mamica priceputa
danyelyta28badea
danyelyta28badea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 184
Localizare : pietrosani Ag
Data de inscriere : 30/03/2010

Sus In jos

Noutate Re: Quilt - arta de a imbina bucatile de material

Mesaj Scris de danabarbu2007 Dum 06 Mar 2011, 12:03 am

este superba!!!! m-as apuca si eu de asa ceva ,dar din pacate nu am de unde sa iau vatilina si materiale corespunzatoare-pe net nu gasesc decat balot de 50m si sa fiu sincera parca n-as da atatia bani doar pentru incercari .
felicitari si sa ne mai arati!!!!
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Noutate Re: Quilt - arta de a imbina bucatile de material

Mesaj Scris de norelif Dum 06 Mar 2011, 9:33 am

danyelyta28badea a scris:este superba
culoarea si modelul sunt superbe
cred ca fetita ta se va simti ca o printesa din povesti cu o asa mamica priceputa
Multumesc ,Danyelyta!Printesa mea este mare , a "zburat " de acasa dar asteapta quiltul tot ca o fetita! wink Iar eu il lucrez cu mult drag!Nu este un model pretentioz! love
_______________________________________________

Ai dreptate, fabricile nu vand decat cu balotul.Doar daca in localitatea ta mai sunt amatori, puteti imparti.Ca orice lucru de mana si quiltul te va atrage si creeaza dependenta!Iit scriu PM.


Ultima editare efectuata de catre ucabesty in Dum 06 Mar 2011, 10:09 am, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje)
norelif
norelif
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 158
Localizare : buzau
Data de inscriere : 06/12/2010

http://elaquilt.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Quilt - arta de a imbina bucatile de material

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB