Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

+52
zylv
bibitu
Uca
GABRELA
arielas
Indra
virus
danabekk
oana_007
andra2010
haute_couture
veniciuc nicoleta
SilviaDumitrescu
danae
ileana cosanzeana
MagdaMarin
Cornelya
amia
Kristina
kla78
Katerina
tomari
rosita
mdlupu
IrisT
mihaela72
mes
Camy
smarande
vilcris
leonutza69
Zana Mica
alexya
Alina.C
amnro
magdaflorea
Karina33
Admina
niculaie
nadina_b2005@yahoo.com
Panea Laura
teisoara
diada
elenita
milena
pisi
Noemi
geany
Hamartia
MAYA
zarino
MihaelaT
56 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 29 Oct 2010, 10:23 am

Da dar tu esti in partia mama a acelor bune,noi nu zid.
Si nu cred ca importatorii de asccesorii imi vor vinde mie 10 ace cand ei vand cu pachetul de 100.
Eu am gasit pe net 5 bucati cu 4 euro fara transport.
Apropo cand vii in tara?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Imi iei si mie de acolo ace? rade
Trebuie sa gasesc eu o metoda.Poate mi-o putea face rost fratele meu de la el de la munca.Asa cate unul,cate unul sa nu bata la ochi. wink
Vorbeste el cu mecanicii.Deja unul deja a luat ace pentru el si acum mai asteapta sa mai treaca timp sa nu bata la ochi consumul de ace.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de geany Vin 29 Oct 2010, 10:53 am

Mai intai ia unul de proba, daca nu se potriveste renunta, ca n-ai ce face cu ele.

Pai in tara nu stiu cand mai vin, am fost si m-am cam lecuit rade

geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 30 Oct 2010, 7:01 am

geany a scris:Exact si eu am patit la fel cand am rupt acele masinii de surfilat. Am vrut sa inlocuiesc. La mine nu e doar problema ca la liniara am ace cu tesitura, ci... la triploc butucul acului este mai subtire.... Asa ca am sunat la un magazin de specialitate si mi-au spus ca pentru masina de surfilat trebuiesc ace industriale, si cred ca am dat pe set de 10 bucati 5-6 euro.

Si la mine e aceeasi problema acul de surfilat e mai mic in diametru decat acul de liniara.
Asa ca astept un ac de la servici sa-i fac proba.
Acele mele sunt Orange.
Stie cineva unde se gasesc din astea?
O sa-i masor diametru cu sublerul(e prima data cand folosesc aceasta scula sper sa ma descurc).

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de geany Sam 30 Oct 2010, 2:37 pm

Magda, Orange sau Organ...?
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 30 Oct 2010, 9:48 pm

Am vazut bine eu Orange 14. Uite AICI..

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de geany Sam 30 Oct 2010, 9:55 pm

HM... eu n-am auzit de asa ceva pana acum. Aici eu imi cumpar Schmetz si sunt foarte bune, de fapt si firma este si foarte renumita aici.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 30 Oct 2010, 9:59 pm

Si la noi e renumita doar ca nu cred ca distribuitorii vand consumatorilor mici 10 ace cand ei vand fabricilor cu sutele.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de geany Sam 30 Oct 2010, 10:16 pm

pai, luam legatura si daca iti convine iti cumpar si ti le trimit prin posta...
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 30 Oct 2010, 10:25 pm

Da e bine si asa.Eu o sa mai caut la noi in tara sa vad ce gasesc.Daca nu gasesc nimic te anunt . pupi

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de geany Sam 30 Oct 2010, 10:33 pm

Cu placere oricand. boo
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de zylv Sam 30 Oct 2010, 11:33 pm

magda,eu am ceva ace de triploc.daca vrei,sari cu un pm cu adresa si iti trimit.
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 31 Oct 2010, 9:33 am

Esti o dulce. pupi Multumesc mult.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Karina33 Lun 01 Noi 2010, 6:12 am

Magda din cate modele de ace am folosit Orange-le alea verzi sunt cele mai proaste. Se rup imediat, sunt pilite gresit si stau prost pozitionate. Ieftine si proaste. Le evit cat pot.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 02 Noi 2010, 5:30 pm

Acele Orange sunt cele primite odata cu triplockul.Eu am Organ si unele nemtesti la 3.6 lei 5 bucati.
Pana acum n-am avut probleme in afara de graba mea si fotarea acelor.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de niculaie Mier 03 Noi 2010, 3:32 pm

@Indra intradevar Merrylock nu este o marca cunoscuta in Romania dar noi o vindem deja de un an fara probleme si oferim garantie 2 ani si asiguram service mecanic si reprezentante. uita-te si tu daca a avut cineva probleme ... ca doar astazi este o libertate de exprimare extraordinara daca erau probleme se afla... cautare google probleme merrylock
daca patesti ceva la masina pui mana pe telefon si ne suni si sa ma bata Admina daca nu te ajutam Smile)

L.E.
haute_couture a scris:pot cere reduceri si o mie de persoane trimise de mine .doar sa aiba masini.....iar adaosul comercial in romania este in cel ma fericit caz 100%...in rest intre 200 si 300 la suta
de unde stii tu daca eu am discutat sau nu la brother despre aceste reduceri ?---normal este sa ma intrebi daca am discutat

stiu ca discutia a fost demult dar trebuie sa corectez pe colegul nostru si sa indrept lucrurile pentru oricine citeste.
1. adaosul nu atinge/depaseste 100% la masini de cusut decat poate la cateva maruntaie unde din 2-3 lei practic nu ai avea altfel ce castiga? in rest, un LS de 5 milioane cu siguranta nu ne intra noua cu 300% mai ieftin ca nu cred ca e nimeni asa nesimtit ca ia cu 1 milion sa dea cu 5 sa fim seriosi. si masinile mai scumpe nici atat! ca la alea iti scoti transportul marfii din strainatate in romania mai usor fiind mare si valoarea masinii deci adaosul e si mai putin chiar sub 30%.
2. concursurile au fost sponsorizate de brother sibiu si am dat masinile de cusut cadou pentru doar cateva linkuri in posturile mele cand cauta cineva ajutor la masinile brother fara sa agasez pe cineva. domnul vine acum de la brother bucuresti si posteaza mesaje genu va fac reducere la toti luati de la mine - si eu am un forum de jocuri (personal) si nu permit nimanui sa vina sa faca reclame pe forumu meu la altul haideti la mine ca va fac reducere. de ce nu sta si el sa ajute pe cineva cine are probleme de ce doar mesaje de vanzari si reduceri? nu are timp? dar dupa ce va vinde masina atunci credeti ca va mai avea timp sa va ajute cu problema care o aveti? va rog sa ma iertati ptr offtopic si postul dublu. sper sa nu imi atrag pedepse Rolling Eyes


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Mier 03 Noi 2010, 5:40 pm, editata de 1 ori (Motiv : Unit mesaje)
avatar
niculaie
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 46
Varsta : 40
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Panea Laura Joi 04 Noi 2010, 9:20 am

M-am tot gandit sa scriu sau nu (avand in vedere ca nu prea am cui sa ma laud cu vre-o reusita in cusut Neutral ) dupa multe incercari am reusit sa cos la triplock un material tricotat. Nu stiu exact cum am reusit, dar sunt asa de fericita bucurie
Am tot reglat triplockul pana ce a iesit bine cusatura, pana acuma intindea materialul daca era din tricot si statea incretit. Acuma mi-e frica sa ma ating de reglaje Embarassed
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Indra Joi 04 Noi 2010, 11:22 pm

Pana la urma am reusit sa imi iau ce mi-am dorit: coverlockul 3.0 de la Pfaff si sunt foarte fericita pentru cum merge . Sper sa invat sa atsez poze sa pun si eu cate ceva din creatiile mele si poze cu masinutele mele.
Indra
Indra
helper
helper

Numarul mesajelor : 89
Localizare : Ramnicu Valcea
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Admina Vin 05 Noi 2010, 8:34 pm

niculaie a scris:@Indra intradevar Merrylock nu este o marca cunoscuta in Romania dar noi o vindem deja de un an fara probleme si oferim garantie 2 ani si asiguram service mecanic si reprezentante. uita-te si tu daca a avut cineva probleme ... ca doar astazi este o libertate de exprimare extraordinara daca erau probleme se afla... cautare google probleme merrylock
daca patesti ceva la masina pui mana pe telefon si ne suni si sa ma bata Admina daca nu te ajutam Smile)

L.E.
haute_couture a scris:pot cere reduceri si o mie de persoane trimise de mine .doar sa aiba masini.....iar adaosul comercial in romania este in cel ma fericit caz 100%...in rest intre 200 si 300 la suta
de unde stii tu daca eu am discutat sau nu la brother despre aceste reduceri ?---normal este sa ma intrebi daca am discutat

stiu ca discutia a fost demult dar trebuie sa corectez pe colegul nostru si sa indrept lucrurile pentru oricine citeste.
1. adaosul nu atinge/depaseste 100% la masini de cusut decat poate la cateva maruntaie unde din 2-3 lei practic nu ai avea altfel ce castiga? in rest, un LS de 5 milioane cu siguranta nu ne intra noua cu 300% mai ieftin ca nu cred ca e nimeni asa nesimtit ca ia cu 1 milion sa dea cu 5 sa fim seriosi. si masinile mai scumpe nici atat! ca la alea iti scoti transportul marfii din strainatate in romania mai usor fiind mare si valoarea masinii deci adaosul e si mai putin chiar sub 30%.
2. concursurile au fost sponsorizate de brother sibiu si am dat masinile de cusut cadou pentru doar cateva linkuri in posturile mele cand cauta cineva ajutor la masinile brother fara sa agasez pe cineva. domnul vine acum de la brother bucuresti si posteaza mesaje genu va fac reducere la toti luati de la mine - si eu am un forum de jocuri (personal) si nu permit nimanui sa vina sa faca reclame pe forumu meu la altul haideti la mine ca va fac reducere. de ce nu sta si el sa ajute pe cineva cine are probleme de ce doar mesaje de vanzari si reduceri? nu are timp? dar dupa ce va vinde masina atunci credeti ca va mai avea timp sa va ajute cu problema care o aveti? va rog sa ma iertati ptr offtopic si postul dublu. sper sa nu imi atrag pedepse Rolling Eyes

Domnul meu, nu te pot bate, decat la cap, dar si asta virtual, nu live, deci nu esti in niciun pericol. wink
Sa las gluma la o parte, pentru ca ai ridicat niste probleme. Respectivul Haute couture a fost banat si daca recidiveaza, vom recidiva si noi, cu sanctiunile. Parea o persoana instruita, de ajutor pentru membrii nostri, nu credeam ca este atat de insitent si spamer. Asa incat a apucat sa posteze cateva mesaje privitor la acea reducere, pana i-am dat cartonasul rosu. Se pare ca reducerea promisa era un bluff si nu a beneficiat nimeni de ea, pentru ca nu avea legatura cu cei de la Brother Bucuresti. Deci toata "afacerea" a fost un foc de paie, ca si aparitia lui pe acest forum.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de mateia Mier 10 Noi 2010, 10:36 am

indra....imi place cum ai prezentat piciorusele masinii ....poate iti faci timp si ne arati si noua creatiile tale, caci se vede ca lucrezi de ceva vreme......si bine....
mateia
mateia
helper
helper

Numarul mesajelor : 22
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 10/11/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de gianiomu Joi 11 Noi 2010, 1:58 pm

Pentru cei/cele interesati/e va indic urmatoarele link-uri (cu informatii in engleza din pacate):
- sisteme de ace pentru majoritatea masinilor de cusut casnice. Puteti afla mai multe despre ce sistem de ac are masina d-voastra (daca nu mai aveti cartea si nu mai stiti ce ace trebuie).
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
- clasificarea tipurilor de cusaturi (pentru lamurirea diferentei dintre cusatura de surfilat si cusatura de acoperire (overlock si coverlock) [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cu stima,
gianiomu
gianiomu
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 14
Localizare : romania
Data de inscriere : 18/10/2010

http://www.iletrade.ro

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 11 Noi 2010, 10:34 pm

Am si eu cateva intrebari?
Ambele ace de triplock au aceeasi lungime?
Eu daca le-am rupt pe toate si am ramas cu unul singur nu am ce compara.
Si daca am ace mai mari (lungi)decat acul original,voi putea coase cu ele?Sau si lungimea acului are rostul ei.
Eu am ace de 3.85 cm,3.8 cm,3.3 cm,4,45cm,4.25cm,3.95 cm.
Iar al meu original are 3.85.
Le-am masurat pe toate cu sublerul.

Multumesc.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Admina Vin 12 Noi 2010, 12:46 am

Magda, nu mi-am pus niciodata problema asta... Shocked La mine, daca intra tija, era ok. Am observat ca e unul mai jos si unul mai sus, dar cred ca sunt inegale catarile in care intra acele, una e mai jos si una mai sus.
Daca acul tau are 3.85, atunci asa ia, dar nu stiu ce producator de ace scrie pe ele cat sunt de lungi si nici ce vanzator de ace, le va masura. Si diferenta de la 3.3, la 4.45, mi se pare cam mare, mai mult de 1cm, totusi...
Ai incercat alte ace, din ce ai pe casa, nu se potriveste altceva? Eu, ca si Karina, nu mai folosesc din cele chinezesti no name. Diferenta la pret nu e mare fata de unele mai bune si macar ca se vede scris pe tija nr acului si tot e ceva. Am multe Organ, luate din Ungaria, ca de, era penurie la noi, nu stia nimeni cu ce se mananca ball point sau jerse-ul. Cu dublele aveam probleme, mi-era si frica sa pun vreunul; ori nu reglam eu bine pasul, ori nu stabilizam materialul, dar se rupea unul sau amandoua... zid

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 12 Noi 2010, 6:34 am

Da am incercat si ce ace aveam prin casa.Eu le aveam tesite si nu mergeau.Le bagam fortat(cu patentul).
Am intrebat deoarece o doamna cu un suflet mare pe nume Zilv pupi mi-a trimis mai multe ace de marimi diferite, printe care sunt si ace bune.
Insa pe cand faceam masuratori si probe si vazand cate marimi de ace pot fi m-a izbit o idee .
Daca celalalt ac are alta lungime? zid
Eu sper sa nu fie cazul.
De aceea imi fac atatea probleme.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de geany Vin 12 Noi 2010, 8:15 am

Magda, daca butucul acului se potriveste in orificiul tijei acului, si la proba(rotesti cu mana) nu tzacane, nu cred ca e cazul sa-ti faci probleme. In mod normal tija acului este deja montata una putin mai sus decat cealalta ba chiar un ac in fata si unul mai in spate. Daca butucul acului nu se potriveste orificiului, nu forta cu patentul, e deja semn clar ca acul ala nu-i de-acolo... Sau daca reusesti sa nu te miri de ce se rupe acul boo
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 12 Noi 2010, 8:57 am

Doar am bagat si scos acul cu patentul.Nu am si cusut asa de teama ca stric griferele.
Acum sunt linistita ca in sfarsit am acele potrivite dupa ceva timp.
Iar cu patentul incercasem sa vad daca si acele tesite de liniara ale mele merg.
Si cum banuiam nu au mers zid
Acum stiu ce ace pot lua.
Cele Schmetz cu lungime de 3.8-3.85 cm.
wink

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 10 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB