Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 EmptyAstazi la 7:42 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

+11
adelina24
Donescu Monica
firicel
cris69
avr_dana
andreea_2008
ana_bela
deiutza23
juliennej
crixuta
MagdaMarin
15 participanți

Pagina 30 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Vin 07 Ian 2011, 5:10 pm

La Multi Ani Ioanelor!!!!! pupi
Juli, sa ai zbor lin si sa ajungeti cu bine.
Cris, bravo pentru slabeala. Eu merg maine la spa. Abia astept. Vreau sa ma apuc iar de Jillian Michaels. Mie mi-a placut tare mult. Are exercitii pentru toti muschii. De saptamana viitoare merg iar la masaj si sper ca pana la vara sa arat cat de cat normal.
Habar n-am cate kg am ca nu merge cantarul.
Deiutza, ma bucur ca-ti place. Bafta in continuare!!! hug
Andreea, bafta si putere sa termini cu bine stresiunea! Smile
Dana, fug acu la poze si revin. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Vin 07 Ian 2011, 10:54 pm

Julie, cred ca esti pe drum acum....sau ai ajuns?
Have a safe flight.
Noh, s-a pus sotzu pe treaba, ca tot baraie pe langa mine ca -s toate aruncate care pe unde si i-am zis ca le-am strans azi de nu stiu cate ori si ca sa puna si el mana, nu sa tot comenteze ca n-a mai spalat un vas de nu stiu cand.
Si acuma le strange demonstrativ rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Sam 08 Ian 2011, 2:22 am

salutare!

am ajuns dupa 10 ore luuuuuungi de zbor in care am amortit de nu-mi mai simteam fundul si picioarele.
nimic nu-i schimbat aici,dar e ciudat...asta e, s-a terminat cu vacanta pina la vara...
la multi ani,dana-ioana:)!
un weekend fain la toata lumea!

le:

neata!m-am trezit de la 1, ora de aici,adica 8 ,ora ro...si nu mai pot dormi.e ,4,30, mi-e foaaaaame de mor, nu avem nimic in frigider si pina la 8 nu-i deschis nimic.s-a trezit si omu si face o piine ca sa nu murim pin la 8:))
ce mincaruri asa mai light, faceti?Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Sam 08 Ian 2011, 3:19 pm

Smile
Julie, ma bucur ca ai ajuns cu bine. E clar ca esti melancolica.....tare greu....
Mancaruri light: supa de broccoli, de linte, rulada la cuptor din aluat de chiftele, in folie de aluminiu, ne-am luat chestii eco cica, acuma sunt magazine cu chestii din carne si branzeturi eco, si sunt mai faine la gust....ma mai gandesc si iti zic, acuma fug la treaba Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Sam 08 Ian 2011, 9:39 pm

Salutare la toata lumea
Juli, ma bucur ca ai ajuns cu bine acasa.
Hmmmm, mancaruri light... ciorba de legume? Eu am facut chiftelute din piept de pui cu spanac si usturoi. O nebunie. Maine mancam SB, sper...
Cris, foarte bine sa mai munceasca si omul. Si la mine e la fel. Toata ziua strang haine dupa ei. Jucariile am renuntat sa le mai strang. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Dum 09 Ian 2011, 10:53 am

neata fetelor!
am dormit de la 2,30(ora de aici ) pina la 3 (noaptea),cu intreruperi ,dar am dormit...acu sint fresh:)!

multumesc de ideile cu mincaruri..am facut o supa de linte si fasole verde cu multe ,multe legume.delicioasa dupa atita carne...Smile

de mine inapoi la lucru.asa nu am pofta,deloc,deloc....dar e musai...
iar am intrat in ceata, am primit niste cataloage cu carucioare si paturi pt bebei si sint o suta de mii de modele.pat nu ii iau,o sa iau doar saltea si la inceput o sa doarma cu noi..dar carucioarele, zau daca am idee de care sa iau..vreau un sling sau wrap mai bine,dar musai si carut, cred...tre sa mergem la un magazin unde-s numai caruturi si sper sa ne lamurim...

daca mai faceti mincaruri light ,mai scrieti si pe aici,ce si cum...Smile
zi buna sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Dum 09 Ian 2011, 12:05 pm

Buna fetelor Smile
Eu aseara m-am intalnit cu fetele, si a fost grozav. Acusica iesim iar la un suc, simt ca il pedepsesc pe micul sot, da sincer, ii trebuie oleaca de invatatura de minte....pacat ca-s eu prea miloasa....ca s-ar putea si mai rau.
Julie, am in minte niste jucarii montessori, nu prea sunt multe variante pe aici, dar ma consult cu tine cand ma hotarasc ce sa ii iau lui Andrei si imi spui cum ti se par.
Ana, barbatii astia sunt cu capul. Cred ca au trecut lunile aferente si acuma avem iar nevoie sa ne scuturam putin sa ne revenim. Da eu m-am saturat de caca/papa/pisu in fiecare zi si el sa nu inteleaga.
Barbatii astia sunt asa de fraieri. Ca daca ar veni sa ne pupe putin si sa ne zica:vai, ce greu ti-o fi fost azi, mai poti, cred ca am fi asa fraiere incat nici nu ne-am mai gandi cat muncim. Dar ei nici nu stiu sa fie empatici...

Gata, am primit telefon, fug sa ma imbrac....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Dum 09 Ian 2011, 12:26 pm

cris, cred ca miine iti pune frate-meu cartea..i-am dat adresa si miine o sa incerce sa ajunga la posta.
have fun cu fetilii..Smile si mai lasa-l si pe om sa faca una alta.
eu ii zica ca daca nu -i place ceva are si el 2 miini, exact ca ale mele,sa isi faca el..si cu asta basta..nu stiu cum va fi cind va fi bebele, dar acum e destul de "saritor"...sa vedem cit l-o tinea..ma mai enerveaza cu tv ul si toate sporturile la care s-ar uita,dar sint sigura ca si eu il enervez cu multe..Smile)

zi faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Dum 09 Ian 2011, 1:16 pm

Salutare lume
Cris, asa-i l-am pus sa-l schimbe de caca pe Iannis si mi-a zis ca eu de ce nu o fac. Am spus ca-s in vacanta si nu vreau sa fac nimic. rade Azi a pus el masa. Smile
Juli, tine-l in priza, sa nu-si piarda antrenamentul. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Dum 09 Ian 2011, 1:40 pm

ana_bela a scris:Salutare lume
Cris, asa-i l-am pus sa-l schimbe de caca pe Iannis si mi-a zis ca eu de ce nu o fac. Am spus ca-s in vacanta si nu vreau sa fac nimic. rade Azi a pus el masa. Smile
Juli, tine-l in priza, sa nu-si piarda antrenamentul. Smile

rade ce tare ana...esti in vacanta!!!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Dum 09 Ian 2011, 4:55 pm

Julie, merci mult hug . Sa nu uite sa scrie la destinatar numele sotului, nu al firmei.
Ana, mega felicitari Smile
La noi inca nu s-a lamurit complet dar simt ca cedeaza Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Dum 09 Ian 2011, 5:38 pm

i-am dat adresa intocmai cum ai scris-o tu...

ma tot uit la tv la un post pe care numai gatesc..si a facut o tipa piure de cartofi dulci si morcovi cu tilapia si un sos de iaurt,mustar si codite de ceapa..vai ce bine arata si e si light.cred ca o sa fac si eu sapttamina viitoare..
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Dum 09 Ian 2011, 8:26 pm

Seara buna.
Si ca sa nu-si iese din mana acum tocmai e la plimbare cu ei si eu imi fac de cap pe net. E drept ca am bagat si vasele in masina intre timp. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Dum 09 Ian 2011, 9:23 pm

Julie, si eu am facut tot felul de retete cand eram insarcinata, spre sfarsit si stateam acasa. Sotul si acum priveste cu nostalgie la perioada aceea Smile.
Ana, te-ai rasfatat si tu nitel weekendul asta Smile. Trebuie sa ma gandesc pe unde mai fac economie, si vreau neaparat sa merg odata pe luna la un masaj, la coafor, trebuie sa ma mobilizez....ca asa cand stai in casa nici nu-ti mai vine sa dai banii, ca nu te vede aproape nimeni rade (stiu ca nu suna f oka)
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Dum 09 Ian 2011, 9:46 pm

seara buna!

ana,bravo ca l-ai mobilizat pe om.Smile
cris,cum fuse intinirea cu fetele?
cind iei jucariile sau vrei sa le cumperi,ma poti intreba orice..incearca sa iei din lemn,daca se poate.
eu am fost sa iau niste jucarii la copiii irlandezilor si imediat plecam la ei...bineinteles ca am intrat si la gap si am luat niste hainute pt piticoata.cam atita..
o seara faina si o saptamina buna tuturor.de miine inapoi la lucru.. tricot
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Dum 09 Ian 2011, 10:50 pm

Da, pai de lemn vazusem Julie Smile.
Sa apuc sa ma uit la toate si sa ma decid, si iti arat.
O saptamana usoara!!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Lun 10 Ian 2011, 2:07 am

seara buna!

vreau sa zic si eu ceva de competitie, ca am vazut ca ati vb pe dincolo.

nici eu nu cred ca e indicat sa pui copilul in situatii din astea in care nu are de ales,adica pariticipari la olimpiade la care nu vrea sa mearga, lupte pt premii si note mari..daca copilul va fi interesat de un subiect, il va studia singur,no matter what...cred ca datoria parintilor e sa ii puna la dispozitie o varietate de activitati din care copilul va alege ce i se potriveste si de ce e interesat.
bineinteles ca fiecare parinte are dorinte si vise legate de ce va face coiplul cind va fi "mare"dar cred ca e mai bine sa ii lasam pe ei sa aleaga.
montessori promoveaza un sistem necompetitional...imi aduc aminte ca acu citiva ani cind am facut trainingul ,aveam o profa a carei fiice a urmat monte pina in clasa a 6-a.cind a mers la o alta scoala si a trebuit sa fie notata,ea nici n u stia ce inseamna faptul asta.buletinul cu note nu a existat deloc pt ea...si totusi cind la sfirsitul anului mama i-a cerut notele, ea uitase de carnet ,dar l-a prezentat fara interes...si avea doar A...

nu mi-a placut niciodata sa invat pt note, pt teza sau lucarari si ma simteam fortata sa o fac. inainte de teze ,imi aduc aminte ca stateam cu carti ascunse in cartea sau caietul din care trebuia sa invat,doar asa ca o sfidare...eu am facut parte din categoria celor destul de destepti dar lenesi..nu am luate note mari decit la ce ma interesa ,celelalte materii le tratam cu indifirenta,mai ales in liceu.profesorii(mai ales unul de istorie) se pligeau mamei ca sint lenesa si neinteresata..asa m-au catalogat si cred ca asa eram...
insa cind am devenit interesata de ceva,nu ma lasam pina nu epuizam cartile si tot ce puteam gasi in biblioteci pe vremea aia...
eu sper sa nu o fortez la nimic pe pitiocoata, doar sa ii pun in fata o gama de activitati de care ar putea fi interesata..

si eu as vrea ca anna sa urmeze harvardul,dar daca nu o va face, e ok...o sa gaseasca ceva ce ii va placea sa faca si asta e muult mai importnat decit orice am visa noi pt ea.

ana, eu cred ca e bine ca il dai pe edy la gradi in germana.daca sotul tau ar vb cu el doar in germana, ar vb si el..am niste prieteni ,ea a vb de la icneput cu copilul doar in germana, el in romana. copilul este fluent in germana,engleza si frnaceza.povestea lor e complicata...ea s-a recasat si traieste in franta, deci copilul care e aproape adolescent , e fluent in franceaza si germana +tatal traieste aici si copilul are multi prieteni americani la scoala franceza...
cred ca e f important ca ei sa aiba baza a cel putin unei alte limbi decit cea materna...si e defapt studiat ca ei pot invata nenumarate limbi, mai ales pina la virsta de 6 ani.
am nenumarate expemple cu limbile straine,asta pt ca m-a interest dintotdeauna subiecatul asta si am si copii carora le-am predat frnaceaza si pe linga mai faceau cel putin o alta lb+ engleza ca lb materna...

cam atita am avut de zis ,in mare...ca ar fi multe de zis despre subiectul asta.
o saptamina faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Lun 10 Ian 2011, 9:29 am

Neata fetelor Smile
Julie, chiar voiam sa iti cer parerea. Asa zic si eu, normal ca as vrea ca bb sa urmeze Harvardul :P sau ceva asemanator. Normal ca daca nu-i place ceva, n-o sa il oblig si o sa il ajut sa ii ofer mai multe variante pana cand va gasi ce ii place si la ce se pricepe.
Poate in alta tara totusi mi se pare simplu sa ai un job simplu, dar platit acceptabil si sa fii fericit.
Dar ma indoiesc ca in Romania poti sa traiessti cu 5-7 milioane, sa faci un job naspa si sa fii si fericit.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Lun 10 Ian 2011, 10:49 am

neata! iaar ma-am trezit cu noaptea in cap:((!

cris,stiu ca in ro salariile sint mici ,toate sint scumpe..am testat acum pe pielea mea..
eu stiu ca daca iti observi copilul,el iti va da indicatii despre ce si cum il intreseaza.piticotii astia de la scoala,de la o virsta mica,stiu ce ii intereseaza..

si da, si eu ma gindesc oarecum cu groaza la ce povestea ana dincolo, cind edy i-a cerut ceva jucarie si i-a vazut supararea in ochisori..
aici e o societate bazata pe consum,mai ceva ca in ro...chiar ieri a fost o emisiune la tv despe adolescente care au mania shoppingului,cum isi cheltuie toti banii pe haine si make-up si apoi posteaza pe youtube ce si-au luat.e o adictie si asta, dar cred ca daca sintem atente ii putem feri de asta.

la fel,ieri ,cidn am fost la magazin sa iau ceva jucarii copiilor irlandezi ,era o familie cu 2 copii,o fetita de vreo 8 ani si un baietel de vreo 3-4.fetita urla si pligea si era pe jos,tatal o tragea pur si simplu afara din magazin.l-am auzit explicindu-i ca nu au bani pt ce vroia ea, dar ea contiuna showul.

omul s-a uitat la mine speriat si m-a intrbat daca o sa avem parte de asta sau daca nu o ducem in magazinele de jucarii deloc.
ceea ce vreau sa spun ,e ca ei vor fi asa cum ii crestem noi de mici..daca le explicam si le vorbim,vor intelege...
eu asa cred si asa am experimentat si cu piticii de la scoala.

zi buna sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Lun 10 Ian 2011, 1:21 pm

Julie, eu nici daca as fi plina de bani nu i-as lua saci de jucarii si alte minuni Smile.
L-as responsabiliza, i-as da diverse sarcini pt a primi anumite lucruri.
Probabil e greu sa te abtii, dar e mai bine asa.
Nu mi-au placut niciodata copiii de bani gata care nu stiu cata muna implica anumite lucruri si nici ce inseamna sacrificiul....
Sper sa-mi iasa Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 10 Ian 2011, 3:44 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 30 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB