Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 EmptyAstazi la 3:53 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

+11
ramomic
Roxy
victoriacus
avr_dana
mariaz_09
juliennej
andreea_2008
ana_bela
crixuta
deiutza23
MagdaMarin
15 participanți

Pagina 30 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Mar 29 Mar 2011, 12:33 am

cris, voi ce faceti toata ziua?iesiti pe afara sau doar in casa amindoi?
nu stiu daca mai merg la scoala.mi-a tinut ken azi o predica lunga, despre unde trag linia si are dreptate ,dar tot vinovata ma simt..
e a treia zi de stat,adica doar ceva munca usoara pe aici...

andrica, noapte buna.
deiuta, bravo ca te-a angajat clientul si bafta la proces.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de ana_bela Mar 29 Mar 2011, 8:34 am

vero50 a scris:Laptele matern este cel mai sanatos. Bucurati-va cele care aveti si lasati bebeii sa suga la san. Nimic nu este mai minunat dacta sa tii un prunc la san. Numai cine nu a avut - cine nu a alaptat - nu stie asta. Cata fericire iti poate transmite copilul cand te priveste cu ochii lui ca doua margele, cu titi in gurita si cu manutele pe san.
Pai eu il alaptez si acum. Are un an si opt luni si nu ne vom opri curand.
Andrei s-a autointarcat. Asta-i cea mai buna metoda pentru un bb, chiar daca pentru mamica nu e cateodata. Uneori bebicii se intarca, dar nu-s intarcate mamicile. rade
andreea_2008 a scris:buna fetelor Smile
dana super pozele, chiar nu arata a nou nascut david. sau cel putin nu seamana deloc cu cei pe care i=am vazut eu rade
deiutza bafta pt primul tau proces care nu e din oficiu
cris ce dulce e andrei, cred ca iti vine sa-l pupi toata ziua
roxy bafta cu laptopul
julie tin pumnii, inca putin kiss
ana cand o sa dai ex pt avocatura?
Sper ca la toamna. Smile

Deiutza, bravooooo!!!!! Super!!!!
Pai contract nu ai incheiat cu el?
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Mar 29 Mar 2011, 10:16 am

Buna fetelor
Julie, f bine ca te-ai decis sa te mai menajezi putin. Nu mai ai mult si o sa-ti prinda bine Smile
Noi stam in casa doar daca bate f tare vantul, ca nu prea imi place mie sa il scot pe vant, mi se pare mai periculos decat gerul. In rest iesim in parculet, avem unul destul de aproape, socializam cu copiii, mamicile, cateii, vrabiutele Smile
Eu am 2 baieti muciosi zilele astea si sunt amandoi ciufuti, numa barbati raciti sa n-ai in casa rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Mar 29 Mar 2011, 12:19 pm

salutare

cris, sanatate baietilor tai.sa se faca bine.

azi merg la lucru..trebuie sa termin niste lectii, sa le zic la copii si in plus ma simt vinovata.
zi faina sa aveti!
si nici nu mai pot sta fara sa fac nimic..Sad
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de deiutza23 Mar 29 Mar 2011, 2:30 pm

buna fetele,azi nu am fost la Deva ca nu am avut nici o cauza,maine merg ca am 2 si apoi om mai vedea.am pus sa fac sarmale ca ieri l-am intrebat pe Edy ce vrea sa fac azi de mancare si mi-a zis ca sarmale,asa ca m-am conformat rade .
ANA am incheiat contract cu el,dar abia in 31 si in 16 imi va da banii,am specificat asta in contract,dar pana nu-i vad in mana.........oricum sper sa nu fie probleme.
JULLI nu te mai simti vinovata,eu cu Sori nu am mai mers la lucru de la 6 luni dar nu m-am simtit nesimtita rade si cu Edy am stat non stop acasa in somaj,am stat acasa 5 ani si 2 luni ,apoi am lucrat 4 luni,apoi am stat iar 11 luni cat am invatat+dat ex+cautat maestru si acum am deja 2 luni jumate de munca deja,inainte de copii am mai muncit 3 ani si 4 luni,dar niciodata cat am stat acasa nu m-am simtit vinovata,mie imi plaaaace sa stau rade ,poate-s io mai nesimtita boo .
ANA ai inceput sa inveti sau inca te mai gandesti?eu zic sa dai ex si apoi sa cauti maestru,asta dc nu gasesti inainte cumva.
ANDRICA tot obosita,mai putin si scapi de master si apoi te mai linistesti si tu.
CRIS mai alergi?eu cu M pe cap nu ma simt in stare,sa vad dupa dc ma montez,ca la mine e greu pana incep,ca la cat as lenevi eu croseta .
va poop fete si mai vb.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Mar 29 Mar 2011, 3:46 pm

Julie, multumesc Smile
Iti inteleg starea, ai intrat in panica de final, si nerbdarea, uf,,,de-acuma nimeni nu te mai calmeaza, emotiile nu mai au cum sa treaca complet ...
si eu in ultimele 2 saptamani am stat ca pe ace Smile
Deiutza, nu am mai alergat de cateva zile, nici din cauza CM ului, ma dispera si vremea ploioasa, sunt cam lipsita de energie si de la noptile agitate ale lui Andrei, si am zis ca zilele astea reiau...de lasat nu ma las, sunt constienta ca numai asa o sa-mi placa cum arat.....da am sarit cateva zile, dupa ce am facut 5 consecutiv.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de Roxy Mar 29 Mar 2011, 4:32 pm

Salutare, fetelor.

Am trimis laptoapa la Iasi din nou, sper sa fie oki si rezolvabila si le-am spus clar si raspicat ca eu nu mai platesc nimic. Acum intru de pe un alt calculator cand si cum o sa apuc. La noi e vreme frumoasa azi, am iesit cu Tudor in gradina. Sambata o sa semanam si noi una alta, si in sfarsit mai putem amenaja cu gazon o zona unde anul trecut erau depozitate materiale de constructii. Tudor zburda ca un mielusel prin curte, si-a reluat in folosinta zona lui de joaca, acolo e din nou iarba si frumos. De abia astept sa terminam de aranjat toate prin curte. Ieri am mai plantat niste flori si cred ca maine ma ocup iar de flori. Zilele astea nu am asa mult de tradus, in 3-4 ore finalizez si apoi ne zbenguim prin curte, prin gradina.

Aurishta, ce frumoasa familie. Sa t e bucuri d e comoara ta si sa aveti parte numai d e bucurii.
Deiutza, ma bucur mult ca se randuiesc bine lucrurile in viata ta si uite ca incepi sa ai si foloase financiare. Stii tu, pic cu pic se face marea.
Julie, eu cred ca ai rezistat cu brio si te-ai dus pana aproape de final, lucru foarte laudabil. Acuma doar nu vrei sa nasti la scoala, nu ? Iit admir dedicatia pentru copii si t einteleg, dar eu zic ca meriti si tu timp pentru tine si pentru venirea Annei. De abia astept sa ne scrii printre picaturi, cu minunea in brate. Mie Tudor nu mi s-a parut uratel sau sifonat, nu stiu, l-am considerat perfect (zise mama cioara )

rade Insa, nu stiu de ce, dar cred ca de la anestezice, prima oara cand l-am vazut mi s-a parut ca are ochii albastrii, si apoi am descoperit ca sunt caprui. SI eu asa mi-l amintesc si aucum, ciudat, nu-i asa ?

Cris, multa sanatate la baieti. Stiu cum e, o da, nu e usor. Ma gandesc cum o fi cu trei baieti si un tatic. Eu ma vad asa, soacra cu trei nurori, ca in poveste rade
Ce fain ca reusesti sa alergi cand si cand. Eu doar cu bita si cu exercitiile, dar e bine ca ma tin de ceva.

Dana, chiar asa, ce dragut si zambitor a fost David din prima clipa. Si aduce mult cu david de acum. Ai o mandrete de flacau. Tu cat mai amani "fratioara" ?
Apropo de asta. Sa vedeti ce imi spune Tudor.
-Mami, noi o sa avem o "fetituca" (fetita, dar a luat cuvantul de la gradi), nu-i asa-i ?
_ Da, o sa avem, mai tarziu. O asteptam sa vina.
- Si ea o sa creasca la tine in burtica ?
- Da, asa cum ai crescut si tu.
-... Mami, si o sa ai iar lapte la tzitzi.
- Da.
- Ca sa bea fetituca si sa creasca mare ?
- Da.
- Si o sa beau si eu lapte, nu-i asa-i ?
- ..............

rade

Deci, ce sa mai zica mama ? L-am alaptat un an si zece luni, acum are 3 ani si aproape 5 luni si inca pomeneste ca el a crescut cu lapte de la mami. Si uenori ii intreaba si pe altii, copii sau adulti. "Tu de unde ai baut lapte ca sa cresti mare ?"

Vaaai, cata poveste am scris. Puuup toate fetele. DUpa-masa frumoasa sa aveti.


Ultima editare efectuata de catre Roxy in Mar 29 Mar 2011, 4:52 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de ana_bela Mar 29 Mar 2011, 6:37 pm

Hello
Deiutza, poi daca aveti contract, nici sa nu-ti faci probleme.
As vrea sa imi gasesc maestru inainte de a da examenul. Faza nasoala e ca inca nu am gasit nimic. Ei, s-o ivi si la mine ceva pana la urma.

Juli, nu te simti vinovata. E vorba de puiutul tau. Acum Anna e cea mai importanta si bineinteles si tu. Odihneste-te cat mai mult. Rasfata-te. Fa-ti toate damblalele.

Cris, sanatate baietilor. Eu te inteleg cel mai bine. Ai mei is teroare cand sunt raciti. rade

Roxy, sper sa rezolvi cat mai repede cu laptop-ul si sa vii mai mult pe la noi.
Tudor e un scump. De acum sa te tii ca o sa-ti puna tot felul de intrebari, la care cu greu o sa-i poti dau un raspuns pe intelesul lui.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 29 Mar 2011, 7:10 pm

buna fetelor pupi

in seara asta sunt ocupata ca am de terminat un proiect dar am trecut sa va salut
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de vero50 Mar 29 Mar 2011, 7:41 pm

Cred ca o sa avem o "nastere in direct" daca o tineti tot asa.
vero50
vero50
helper
helper

Numarul mesajelor : 73
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 06/03/2011

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 29 Mar 2011, 7:58 pm

ah, julie mi-am adus aminte
cand eram in scoala generala am avut o profesoara care a venit la scoala chiar pana in ultimul moment la modul ca a venit salvarea si a luat-o de la ore, a ajuns la spital si a si nascut lol!
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Mar 29 Mar 2011, 8:35 pm

salutare

as sta eu acasa, daaar, am stat ieri si atitea ginduri negre mi-au trecut prin cap,ca m-am speriat si am simtit de 10 ori mai accentuat toate contractiile decit daca asa fi fost ocupata cu ceva.copiii au fost bucurosi nevoie mare azi..le-am zis ca s-ar putea ca de acuma sa nu mai vin la scoala, pt ca va trebui sa stau cu bebele meu.o fetita mi-a zis sa o aduc la scoala ca stau ei cu bebele meu:))!

andrica, sper sa nu ajung ca profa ta:))
spor cu proiectele.
roxy, ce fain ca stai la curte...asta imi lipseste cel mai tare aici..cind ne mutam, ne mutam la casa..nu mai vreau apartament.
simpatic tudor cu fetituca.Smile

cris, sanatate baietilor si ai grija sa nu iei si tu, desi e destul de greu sa te feresti.

deiuta, eu nu stiu de as putea sta atita vreme acasa.poate as putea..nu stiu.m-as obisnui ,probabil..vreau si eu sarmale da' nu-mi reusesc niciodata..
ana:kisss:

azi merg la doctor..sa vedem ce e nou..Smile
seara faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Mar 29 Mar 2011, 10:10 pm

Julie, mie mi se pare tare greu cu statul asta acasa.
E o nebunie, adica nu-ti place, dar te obisnuiesti atat de tare incat te gandesti cu groaza la cum va fi iar la servici...sa fii printre oameni zi de zi, sa nu te mai zgaiesti l oameni in supermarket asa...numai de dragul de a vedea si studia omeni necunoscuti rade
Cel putin asa e cazul meu.
Dar banuiesc ca atunci cand ma voi intoarce o sa ma tot intreb cum am rezistat atata acasa si voi fi frustrata ca nu il mai vad pe Andrei non-stop.
Devii mamica si grijile astea se inmultesc, te imparti in si mai multe locuri. Of.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Mier 30 Mar 2011, 12:59 am

m-am intors de la doctor si sint ffff suparata.
bebele s-a intors cu capul in sus,asta dupa ce din saptamina 34 sau 33 era pozitionata bine..sint f demoralizata.
doctorita mi-a zis ca poate incerca sa o intoarca si apoi sa provoace nastrea.daca nu reuseste sa o intoarca tot la cezariana ajung..
nu stiu ce sa fac...
de ce s-a intors? are cineva vreo idee?doct a spus ca se intimpla in 4 sau 5 % din cazuri, fara vreo explicatie clara.poate a avut mai mult loc, poate cordonul e mai lung, dar nu se stie...
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 30 Mar 2011, 6:39 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 30 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB