Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 EmptyAstazi la 3:53 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

+20
dana_mi16
StMihaela
dorina64
zahariaelouise
mykya
micheline
arielas
came_lia
Gianina4ever
firicel
Roxy
vero50
avr_dana
andreea_2008
deiutza23
ana_bela
juliennej
crixuta
aurishta
MagdaMarin
24 participanți

Pagina 2 din 30 Înapoi  1, 2, 3 ... 16 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de deiutza23 Vin 01 Apr 2011, 9:17 am

buna fetele,azi abia dupa 12 merg la tara la gratar.
astept sa vina azi clientul cu o parte din bani,sunt primii bani care-i primesc,pe oficii inca nu am luat nimic,dar sunt asa putini ca nici nu sa-i simt,dar e mai bine decat deloc Smile .
JULLI asteptam vestea cea mare,sa nu te necajesti indiferent de cum vei naste,important e ca sunteti bine amandoua,sa dea Dumnezeu sa fie totul bine.
merg sa fac vinete cu maioneza si sa pregatesc carnea pt gratar,sa nu mai stau la tara si sa o punem direct pe gratar.
ieri nu am mai alergat,azi o sa alerg iar ca ma simt tare bine ca ma dor ingrozitor muschii de sus dintre picioare,acolo unde e grasimea mai multa,muschi care pana acum nu am reusit sa-i simt indiferent de ce ex am facut,asta m-a ambitonat,ca dc scap de grasimea aia de acolo voi deveni dependenta de alergat love .
m=am si cantarit dupa secole,am 60,8 kg,deci nu stau rau deloc,dar am un botez in 14 mai,mi-am si luat o rochita si e cam mulata,ar fi bine pana atunci sa mai scada burta si soldurile si m-as simti super.nu vreau sa tin dieta,doar fara paine,fara prostii si pana la max 20 seara mancat si sper alergat cat de des posibil,mai ales ca acum mai mult de 15 min nu pot.
va poop si mai vb maine.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Vin 01 Apr 2011, 11:15 am

Buna fetlilor Smile
Julie, tot cu gandul la tine Smile hug
Deiutza, si eu imi simt exact muschii aia dupa alergat. Daca mai vrei sa ii lucrezi si acasa, uite ce m-am apucat eu sa fac, si sunt si niste ex misto pt muschii aia, ca sunt ex pentru pulpe. Si mie mi-ar placea sa mi se mai tonifieze zona aia, ca si-asa am carnea moale in general, insa in zona aia parca as avea nevoie de liposuctie rade
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Vin 01 Apr 2011, 1:57 pm

Am primit pa mail un articol despre boala lu Teo Trandafir.
Ia uitati ce spune un medic, care nu si-a dat numele: ”La limită, e mai uşor de tratat o persoană care a luat o supradoză de cocaină decât una care vine intoxicată cu ceaiuri de slăbit. Dacă vreţi, cu aceeaşi problemă ne confruntăm şi în cazul intoxicaţiilor cu 'etnobotanice'. Nu ştim ce a luat pacientul, nu ştim ce substanţe antidot să-i administrăm”
Sursa : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Vin 01 Apr 2011, 2:09 pm

neata fetelor.
multumiri ca sinteti cu gindul la mine.

pe la 10 am ,adica 5 ora romaniei ne indreptam cu "pasi voiosi spre spital".asta daca nu se amina ceva din cauza zapezii ce tot cade de aseara..
e zapada ca in decembrie, cu scoli inchise si tot ce mai aduce dupa ea.

deiuta, vinete,sarmale,hmmm...vreau si eu sa le faca cineva pt mine:)!

cris bravo ca te tii de sport.

ana,sper ca te simti mai bine si spor la sport!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de Roxy Vin 01 Apr 2011, 2:12 pm

Buna, fetelor. Am prins si eu acces la comp si am intrat s avad ce mai faceti. Cred mai am maine acces si gata. Sper ca saptamana viitoare sa primesc laptopul. Daca nu apar, stiti si voi de ce.
La noi e o vreme de toamna azi, noros, rece, nu imi place. In schimb, ieri a fost frumos. M-am apucat de ordonat dulapurile, munca de chinez batran. Maine cred ca ori calc juam de ziua, ori trag un smotru la geamurile din casa, asta pe langa trebusoarele aferente sambetei.
Weekendul asta sunt doar eu si Tudor, asa ca gateala mai putina, sper sa avem duminca vreme buna sa il scot in parc sau la zoo.
Apropo, Ana, nu stiu daca te-am mai intebat, dar am auzit ca la Arad e foarte frumoasa gradina zoo. Ce imi poti spune ?

Julie, m-am tot gandit la tine zilele astea. Eu te inteleg foarte bine, toata sarcina m-am pregatit psihic si fizic pentru nastere normala ca sa ajung pe ultiam suta de metri sa mi se faca cezariana ca asa s-a impus. Cel mai important e rezultatul. Sa o tii pe Anna in brate, sa va simtiti amandoua bine si recuperarea nu te gandi ca e chiar asa de dificila, mai ales ca tu esti o persoana sportiva. Aici depinde foarte mult de om. Eu seara am nascut, si a doua zi la pranz ma plimbam, cam ametita ce-i drept, dar ma plimbam. In schimb eram cu o mamica in salon care nascuse cu o zi jumate inainte mea si nu se ridicase decat pe marginea patului. Cu siguranta ai sa te descurci de minune, orice ar fi. Te pup si iti doresc sa fie toate bine.

Cris, ma uit cu un ochi la linkul pus de tine, cred ca se intind bine muschii si ii simti dupa ce faci miscarile astea. Ooof, si eu as ave anevoie de muuuulta miscare. Fac bici si incerc u JM, o zi da, una ba, nu prea imi iese cum vreau eu.

Ana, gand la gand, eu am facut ieri orez cu porumb. Si pentru Tudor salau la gratar. Ii place tare mult pestele.
Multa sanatate.

Deiutza, ma bucr ca nu mai esti asa stresata cu kg, la 60 d ekg chiar stai bine. Daca te tii de miscare, totul va fi bine. Sper ca s-a tinut clientul de cuvant si a venit cu banii.

Andrica, tu nu ai noutati cu pregatirile ? Ati reusit sa intocmiti listele de invitati ? Stiu ca tu tot iti faceai probleme unde veti sta. V-ati hotarat ? La tine, la el, sau separat ? Sper sa nu te super ca am intrebat.

Dana, pe unde umbli ?

Va pup pe toate. Sa aveti grija de voi si sa aveti parte de zile frumoase si insorite.
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Vin 01 Apr 2011, 2:19 pm

Hello Roxy
Nu stiu cum arata gradina zoologica din Arad. De la mine pana la Arad sunt vreo 150 km. Mie nu imi place Aradul deloc, da deloc. Iubirea mea va ramane mereu Timisoara, da nici aici n-am fost la zoo. Smile

Mai fete, voi ati observat ca suntem cam toate in acelasi timp la M? rade
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de Roxy Vin 01 Apr 2011, 3:14 pm

Aaa, da, tu esti la Lugoj, crazy me. Scuze.

Stiu ca Aradul nu e ff interesant. Intr-adevar Timisoara e cu totul altceva, insa mie CLujul mi-a ramas la inima de multi ani. Poate pentru ca l-am vazut inaintea Timisoarei. La Cluj am gasit oameni calzi, amabili, la Timisoara mi s-au parut mai reci, mai distanti. Nu stiu, asa am simtit eu, dar orasul e de nota 10, frumos, interesant, curat.

Apropo de M, eu tocmai am terminat.
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Vin 01 Apr 2011, 3:34 pm

gata, s-a hotarit ora: ora 3 ora de aici, ora 10 pm ora romaniei, se produce "lucrarea"..Smile
de acu , ce o fi, o fi...

roxy, clujul...orasul cel mai fain si cel mai drag mie...Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Vin 01 Apr 2011, 3:37 pm

Juli, o sa fiu cu gandul la tine.
O sa fie totul bine. Sa ai incredere in medici, in tine, si mai ales in Anna.
Mii de pupici.

Eu n-am vazut Clujul. Am auzit ca-i foarte frumos. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Vin 01 Apr 2011, 3:40 pm

Juliiie, Julie, va doresc multa sanatate, sa intrati cat mai repede in normal amandoua, doamne, maine -samabta-o sa fii deja mamica cu acte in regula Smile
Ce fain ca iese cum vrei tu Smile, iti induce nasterea din cate am inteles eu Smile
Ce fain, ce fain, de-abia astept sa ne povestesti cum a fost!!! bucurie albina
Cate zile te tin acolo la nastere naturala?
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de Roxy Vin 01 Apr 2011, 3:47 pm

Julie, vei fi in gandul si rugaciunea mea. Sa mergi cu increderea ca totul va fi bine. Vai ce de emotii imi dai. Te asteptam cu detalii de mamicuta.
Lucrarea e normala sau cezariana pana la urma ? Oricum ar fi, iti doresc sa fie toate bine. Acolo ai parte de profesionisti.

Ana, Clujul e frumos, e tanar ptr ca e plin de studenti, e cald, asa ca ardelenii aia de acolo. Pe mine m-a impresionat de prima data si am revenit mereu cu drag...

Nu pot spune ca Timisoara nu m-a impresionat, ba chiar muuult. tinand cont de domeniul meu, mi s-a parut mai bogata in centre si activitati culturale. si nu m-am plictisit deloc.
La vara o sa ajung la Sacosul Turcesc. E aproape de tine ? Stiu ca e aproape de Buzias. Am mai fost o data, avem un fin de acolo.

pupi pupi

PS. Hello, Cris. Apropo de orase, vreau sa ajung si la Iasi, dar nu stiu in care viata pupi


Ultima editare efectuata de catre Roxy in Vin 01 Apr 2011, 3:54 pm, editata de 2 ori (Motiv : completare)
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Vin 01 Apr 2011, 3:52 pm

Hm, Sacosul Turcesc. Stai sa ma gandesc.
Ah, da, nu-i foarte departe. Nu mai stiu exact, dar cred ca dupa Buzias, inspre Timisoara.
Poate ne vedem. Ar fi super. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Vin 01 Apr 2011, 3:54 pm

am niste emotii de nu mai stiu ce sa fac cu ele:)) le vrea cineva???
la 3 incearca sa o intoarca. daca reusesc ,dupa 2 ore induc nasterea naturala.daca nu reusesc,nu stiu, fie cezaraiana azi , fie cezaraiana vinerea vittoare.
oricum am simtit-o pe pitiocoata ffffff activa aseara iar..cred ca vroia sa se intoarca dar nu reuseste.
in spital pt nastre normala te tin 2 zile, pt cezaraiana 3 si cazuri exceptionale 4.
va mutumesc de sustinere!
merg sa-mi gasesc cceva de lucru pe aici ca sa nu ma mai gindesc..
e o vreme de -a dreptul mizeralbila,ploua cu gheata acuma!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de aurishta Vin 01 Apr 2011, 4:21 pm

Da-mi mie emotiile alea , Julie, ca stiu eu ce sa fac cu ele! wink
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Vin 01 Apr 2011, 4:45 pm

Julie, da mie emotiile, ca si-asa am viata plictisitoare rade
Si eu as fi vrut sa scap atunci de ele, acum mi-e dor, au fost senzatii tari, mai ales clisma rade
Roxa, Iasul e f frumos, ai multe lucruri de vazut, dar mie acum mi se pare plictisitor, nu ca le-as fi vazut pe toate Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Vin 01 Apr 2011, 5:28 pm

vi le dau voua pe toate..Smile

in maramures nu merge nimeni la vara??sint acolo si prin cluj, in august..
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de Roxy Vin 01 Apr 2011, 5:47 pm

Da-ni-le, julie, ca le primim cu mare drag, numai sa stim ca esti tu bine. Uite cate suntem aici care te-am scapa de povara. Dar adevarul e ca toate ale tale sunt, si emotiile , si trairile, si bucuriile. Vorba lui Cris, ai sa vezi ca iti vei aminti cu mare drag si chiar iti va fi dor de aceste emotii.

Ei, Cris, la Iasi, slabe sanse sa ajung anu asta. Dar sotu` a fost si mi-a zis numai lucruri bune si frumoase.
La Cluj cu siguranta, cred ca prin mai, sper sa o si revad pe Ramo. si la vara om face nsite excursii scurte, una la Timisoara, una in zona Sibiului, alta frumusete de oras, si poate si in Maramures, Julie, ca e nu e departe de noi. Mai vedem pana atunci. Ideea e ca la mare o sa mergem in august, nu am stabilit nimic, dar asa am vrea, pentru ca in septembrie sa dam o fuga la praid la salina si sa fie asa una dupa alta. Dar cum pana in august e muuuuuult, sper sa ne mai bucuram sufletul cu mici excursii, dar in functie de buget, bineinteles. Din pacate, totul depinde de banuti.
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Vin 01 Apr 2011, 10:37 pm

Julie e la control acum.... bebic bucurie ura
Emotii, emotii Smile
Noi am fost la cumparaturi, Andrei doarme, eu am rontait una alta asa tarziu....deja am senzatia ca ma ingras rade ...cum o dai frate nu merge...
Vreau sa fiu super slaba Smile
Acu ne uitam la Romanii au talent, maine sper sa fie cald sa ne plimbam in Copou.
Ce dezlanat am povestit, is dusa Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Vin 01 Apr 2011, 10:54 pm

Seara buna
Si eu m-am gandit la Juli. Sper sa fie bine. De fapt, sunt sigura ca o sa fie bine.
Abia astept sa o vad pe Anna. Smile
Si noi ne uitam la Romanii au talent.
Piticii au adormit. Masinile de spalat merg. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de Roxy Vin 01 Apr 2011, 11:29 pm

Hello.
Julie, sper ca esti bine. Cred ca acuma esti in toiul evenimentelor.
Cris, si noi am fost la cumparaturi. M-am refugiat sub dus pana a desfacut sotu` un ananas ca miroasea asa de bineeeeeee. Dar, las ca pap la mic-dejun. Maine si poimaine, doar eu si Tudor.
Eu am ratat Romanii au talent, cred ca ii prind maine in reluare.

Ma bucur ca mi-am rezolvat calc pe saptamana viitoare pana vine al meu. Am prins o traducere mare si urgenta, vreo 70 de pagini, asa ca numai bun motivul sa imi cedeze socru` calculatorul lui.

Deci, pe aici oi fi si eu.

Va pup.

PS. Ana, nu-i asa ca masina de spalat vase e o adevarat binecuvantare uneori ?
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Sam 02 Apr 2011, 12:07 am

Daca n-a aparut Julie, e posibil sa fie totul cum si-a dorit Smile
Sper din toata inima sa fie asa Smile
Roxa, eu nu mi-am mai folosit creierul de un secol, cred ca o sa imi vina tare greu la servici. Tin minte ca in primele luni de sarcina, cand te izbeste imbecilitatea aia de zici ca nu mai judeci, mi-a dat cineva sa traduc ceva si efectiv nu ma simteam in stare, mi-a luat mult timp Smile
Bai fetelor, da cum e masina de spalat vase? Pe mine nu m-a tentat, ca eu o vad asa: tre sa se adune o tona de vase ca sa o pui in functiune; vasele trebuie in prealabil curatate oarecum; poti pune in masina si oale super jegoase? inaltura chiar toata murdaria?
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de deiutza23 Sam 02 Apr 2011, 9:55 am

JULLI sunt cu gandul la VOI de acum cred ca sunteti in formula completa love ,asteptam vesti si prime impresii.
noi la 12 mergem la tara la gratar,nu stiu cum e cu vremea la voi,la noi e cald de la inceputul sapt,ieri am stat in tricou la soare si muream de cald,nu-mi venea sa cred,am luat sapca in cap,asa de tare a fost soarele.
va poop,vb luni,paa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Sam 02 Apr 2011, 10:56 am

Neatza
Juli, hug
Fetelor, masina de spalat vase e aur la casa omului.
La mine spala in fiecare zi, macar odata. Oalele superjegoase nu le spala de nota 10, dar eu le las la muiat si le clatesc si iasa ok. De obicei nu bag oale ca imi ocupa prea mult loc.

Deiutza, si la noi e foarte cald si miroase a primavara, dar azi omul meu lucreaza, asa ca eu stau cu piticii acasa si bantui pe net.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Sam 02 Apr 2011, 1:09 pm

Neata Smile
Deci, eu zic ca totul e ok si Anna a venit pe lume, ca altfel intra Julie pe la 1 ora noastra asta noaptea si ne povestea Smile
De-abia astept sa o vad pe Anna Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Sam 02 Apr 2011, 3:18 pm

Si eu, si eu.
Speeeeer sa fie totul ok.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 30 Înapoi  1, 2, 3 ... 16 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB