Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 EmptyAstazi la 3:53 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

+20
dana_mi16
StMihaela
dorina64
zahariaelouise
mykya
micheline
arielas
came_lia
Gianina4ever
firicel
Roxy
vero50
avr_dana
andreea_2008
deiutza23
ana_bela
juliennej
crixuta
aurishta
MagdaMarin
24 participanți

Pagina 29 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Lun 10 Oct 2011, 9:53 pm

nasol ca e vremea rea de acuma...poate se mai face cald un pic...
eu am fost ff productiva azi.am facut mincare,am scirs un email pt parinti si imediat plec la gym..asta pe linga statul cu anna..noapte buna sa avet!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Dum 16 Oct 2011, 11:14 am

Hello
Mai, da ce liniste pe aici!!!!!!!!!!!!!!

Eu sunt in zona. Piticii mei au fost bolnavi, cu febra mare, peste 39,5.
Cu Iannis am fost luni la dr, dar am scapat cu homeopate. In 2 zile l-am pus pe picioare.
Cu Edy am fost vineri si are amigdalita cu puroi. E cu antibiotic. Abia azi nu a mai facut febra. El nici nu mananca mai nimic, nici cand e sanatos. Acu nici atat. Bietul organism nu are nici resurse.
Va pup. Duminica faina.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Dum 16 Oct 2011, 11:49 am

Aoleu Ana, ce nasol Sad
Sanatate multa baietilor, cred ca e tare greu cu amandoi bolnavi ...
Chiar ma gandeam cum de nu mai treci pe aici....eu as tot trancani, da mai astept si alte postari ca sa nu monologhez...
La noi a plecat azi soacra, deci va fi mai greu dar ma voi simti eu putin mai confortabil.
Cred ca incep sa lucrez acasa pe o chestie pt cineva, sper sa iasa ceva bani de acolo, da se misca greu treaba...La noi e taaaare frig. Ieri am iesit cu sotul singurei, am mers prin diverse magazine, ne-am plimbat singurei, ne-am aranajta si noi frumos inainte sa iesim, a fost fain, ne-am simtit asltfel...
In mod normal m-as deprima ca reintru in viata obisnuita, insa cand ma gandesc ca mai am maxim 4 luni de stat acasa cu Andrei....imi trece...
Asa ca vreau sa ma bucur cat mai mult acum. Pe de o parte de-abia astept sa mai ies, pe de alta parte....nici nu mai stiu cum e sa te trezesti si sa fugi sa ajungi la program rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Dum 16 Oct 2011, 9:13 pm

Acu is mai bine amandoi. Edy trebuie sa mearga la scoala maine ca ramane prea in urma si ii este lui greu apoi.
Si Iannis o sa mearga la gradi.
Eu am o tona de lucru la birou. Tre sa fac ordine, ca-s toate vraiste.

Cris, ce o sa faci cu Andrei cand mergi la serviciu?
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Lun 17 Oct 2011, 2:33 pm

Buna fetelor

Eu v-am tot citit dar nu apuc sa si scriu

Sanatate tuturor, ca e vremea virozelor. Aveti grija de voi si de copii Smile

Eu in sf azi nu am inghetat, ca sapt trecuta nu am avut caldura la gradi si am inghetat la propriu. In rest suntem destul de oki. Eu m-am obisnuit cu copiii, imi place sa fac diferite chestii si uneori nu fac cam tot ce-as vrea eu.
DAvid merge si el la gradi lui si sunt mandra de el ca stie ff multe chestii pt varsta lui. Cunoaste majoritatea literelor iar la capitolul numere e as. Cool . Si mai mult ma bucur ca le invata singur si e curios :D

Eu vreau sa ma apuc macar un pic sa-mi modific alimentatia ca mi-am dat programul peste cap si nu ma simt bine deloc cu mine asa
Ma trezesc la 6.20 dim ,ajung la servici beau 1 cafea si pana la ora 13 nu bag nimic in gura, nici macar un strop de apa. Vin acasa mananc cat cuprinde pana aj la "Full" si pana in seara daca beau o cana cu apa.
Mi-au si aparut bube/cosuri pe fata ...saracu ficat/rinichi...fara apa si mancare in a doua parte a zilei. Deci la capitoul asta e NASOL rau la mine.

Cris bafta sa-ti iasa cum vrei. Si mai fain daca poti lucra de acasa.

Juli cum merge diversificarea Annei? Nu esti obosita cu un asemenea program? SUper ca ai timp sa mergi la gym Bv

VA salut si sper sa intru mai des....daca nu voi "monologati" ca eu va citesc hug
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Lun 17 Oct 2011, 7:58 pm

salutare
ana, sanatate baietilor si sa nu se mai imbolnaveasca.

cris,inca un pic 4 luni si gata si la tine cu binele.

dana, sanatate si ia-ti mincare cu tine.eu imi iau si gustari si prinzul la scoala.
dib=versificarea merge asa si asa..nu maninca ea mult ,nici nu stiu cit ar trebui sa manince...dar important e ca maninca...
cu somnul tot prost stam, dar sta e..
sint obosita cu programul ,dar am de ales?n-am ..asa ca ii dau inainte pina mai pot.ieri m-au apucat niste ameteli de nu am vazut bine si am stat mai mult in pat..azi sint fresh din nou..
zi faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mar 18 Oct 2011, 10:25 am

Buna fetelor
Noi ieri ne-am trezit la 8, azi la 8 fara un pic, iar aseara, si de la iesirea in frig, am picat de somn.
Nici nu vreau sa ma gandesc cum e cu tot cu servici, uffff
Dana, ia si scrie mai des, ca si asa am ramas putine pe baricade aici...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Mar 18 Oct 2011, 3:43 pm

Hello
Eu sunt pe aici. Mai greu cu scrisul.
Acu doarme Iannis. Mi-am pus repede de-o supa de curcan si pulpe la cuptor. Am si niste carne de vita fiarta si o sa fac o tocanita. Nu mai stiu ce sa le fac la oamenii astia de mancare. As vrea sa gatesc si lite.
Maine cred ca trag o mancare de fasole verde.
Eh, imi fac planuri. Sper sa-mi si iasa.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Mar 18 Oct 2011, 9:57 pm

Seara buna

Juli probabil ai acelasi program pana la 18, nu? Si probabil nesomn noaptea si la prima ora drepti. F greu. Incearca sa dormi mai mult sau macar sa te odihnesti in wk. Pranzul iti este asigurat acolo, nu? Nu-ti vine sa dormi si tu odata cu copiii?
E bine ca papa Anna si ca nu e mofturoasa. oricum pana la un an mananca ca un "bebe"...mai mult murdaresti farfuria
Ieri am fost la o prietena , are bebe de 4luni jumate si inca cu lapte ca nu accepta inca nimic.

Cris macar te bucuri de niste sarbatori linistite in familie ..ca dupa aia incepe distractia.
Ana ce de bunatati faci tu acolo. Cate kg mai ai ?
Eu incerc sa-mi iau ceva de rontait si sa beau mai multa apa.
Fug ca ma solicita Dav
Noapte buna
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de Gabiuta Mar 18 Oct 2011, 10:35 pm

Exista vreun ceai care sa taie pofta de mancare? Sad
Orice naturist fiindca am o poooftaaaaa......Maninc destul de multicel,m-am ingrasat si nu am voie sa depun dar parca permanent as rontai ceva.Chestia cu vointa nu tine la mine zid
Altceva ce imi sugerati? wink
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mar 18 Oct 2011, 11:17 pm

Ufff, Dana, nu mai am sarbatori linstite, de-acuma ma gandesc f mult la faptul ca bate serviciul la usa....plus ca ar trebui sa ma mobilizez sa fac o declaratie oficiala la servici ca nu pot sa apar la usa la ei in februarie, sa ma aiba in vedere pt vreun proiect ceva. De asta chiar n-am chef, cred ca ma simt de parca mi-as face=o cu mana mea.
Gabiutza, si eu de vreo 3 zile mananc numa porcarii...deci nu exista nimic zic eu decat punerea la treaba a rabdarii, bunavointei, vointei, etc...
Sper ca n-am peste 54, de poimaine cel tarziu tre sa pun si eu vointa la treaba.
Si totul a debutat cu strudelul cu mere facut in weekend... rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mier 19 Oct 2011, 12:00 am

salutare

dana, eu lucrez de la 7.30(adica la 8 incep sa vina copiii,o jumate de ora am sa pregatesc clasa) pina la 3 ,30.insa,plec de acasa la 6.30 si dupa masa ajung pe la 4,10 acasa....
n-am prinzul asigurat acolo.imi iau de acasa si copiii isi aduca prinz de acasa.sint scoli in care e asigurat, dar la noi nu e..
e obositor, dar n-am ce face..
nu i mincacioasa anna,dar incearca chestii noi.azi dupa masa iar a vomat asa cu jet si iar ne a speriat cu toti.e bine totusi ce ea are chef de joaca si nu-i suparata deloc...

cris, bucura te acum cit poti de andrei ca dupa asa repede trece timpul dupa masa...
azi(miercuri) stau acasa.anna a vomat de multe ori ieri.i-am dat o apa, pedialyte pt hidratare. a si mincat peste noapte ..acu doarme.
se poate sa vomite de la dinti?febra nu a facut...nu stiu de la ce a vomitat atita...sau o fi de la un suc de prune(facut de mine)din care i-am dat 2 inghitituri..nu stiu.

cris, la cit timp i-ai dat carne lui andrei?si i-ai dat carne cind minca o masa solida sau asa doar?anna inc an-are nici o masa solida completa.tot am citit pe forumuri de dimineata si copii de virsta ei sau mai mici, au deja 2 mese (cel putin) solide..
dar ea nu vrea mult si cind maninca si vrea musai lapte dupa...
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mier 19 Oct 2011, 3:42 pm

Julie, Anna ta e inca mica, nu e problema daca nu mananca o masa solida inca. Carnita i-am dat parca de pe la 6-7 luni, insa f putin, era o bucatica mica mica in supica....
De vomat poate sa fie o indigestie, poate a papat prea mult, daca nu sunt mai mult de 2 episoade, nu te panica. Daca se repeta constant, mergi la dr. Sau poate se agita mai mult dupa masa si imediat le vine mancarea inapoi. Eu am patit cu Andrei si dupa un an, l-am pus pe mine sa doarma seara si m-a umplut de voma...da asta a fost, s-a oprit...
Pana face Anna un an eu zic sa nu te panichezi cu mancarea, ca ei mananca destul de prost, mai sunt si bebei din aia mancaciosi de rup tot ce prind, insa e normal sa le ia mai mult pana prind gustul mancarii solide, lingurita, etc
Tu inca vii super ok cu programul acasa, eu o sa lucrez pana mai tarziu, de asta mi-e groaza Sad. Daca as avea program pana la 4, cred ca as fi cea mai fericita, chiar m-as simti ok sa ma intorc la servici fara mustrari de constiinta. Sa le vezi pe colegele mele, trebuie sa-si gaseasca pe cineva care sa le ia copiii de la gradi si sa-l tina pana la 7-8 cand il pot lua de acolo Sad. F nasol...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Mier 19 Oct 2011, 6:05 pm

Hello
Juli, eu zic sa nu te stresezi cu mancarea. Iannis nu a avut o masa serioasa de solide pana dupa un an.

Dana, mi-e si rusine sa spun cate kg am (vreo 67 si in vara am avut si 62 zid).
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Mier 19 Oct 2011, 9:17 pm

buna tuturor

...pe mine ma ia cu raceala, stranut si incepe sa-mi curga nasul, nasol Sad
Azi a fost caldut si am iesit pe afara, sper sa mai fie cald ca deja m-am saturat de frig.

Cris ,uneori munca +copil nu prea se impaca. Incearca sa nu te panichezi sau sa te stresezi prea tare. Oricum tot se va intampla. Mai bine sa cautati pe cineva care sa stea cu el, sa te gandesti cum va fi programul si faceti-va mai multe planuri impreuna pt wk. Fina mea din IAsi( caraia i-a murit sotu vara trecuta) lucreaza enorm- de la 8 dim pana seara tarziu , in plus lucreaza si Sambata. Are noroc de o bona( o vecina mai invarsat) care o ajuta f mult si care s-a mai ocupat de copii. Nu doar il supravegheaza pe ala mic ci il si invata o gramada de chestii si are numai 2 ani jumate.

Uneori nu e cum vrem noi, dar cat stam cu el sa fie un timp petrcut calitativ. Uneori intr-o ora facem ce nu fac altii intr-o zi cu copiii lor.

Sanatate Annei, sper sa nu fie nicio problema hug

Ana eu nu am slabit niciodata , oricum arati bine si imi placea de tine si la 70. DAr numai tu stii cum te simteai la 62, nu ? rock
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mier 19 Oct 2011, 10:03 pm

salutare

azi am stat acasa cu buburachele si tare fain a fost..
a dormit mult ,cred ca se reface dupa ieri..
nu ma stresez cu mincatul si o las sa manince cit vrea ea,dar cind citesc pe un alt forum cit maninca copii de 6- 7 luni, ma apuca spaima...

cris, nu-i usor cu lucru si copil, dar asta e..si si aici sint mame care lucreaza pina la 6 sau 7.am noroc ca e asa programul la scoala...

dana, sanatate.

ana, eu din linte mai fac un fel de chec.am gasit reteta pe undeva online,pe culinar, cred.macin lintea si pun oua, smintina sau iaurt,un pic de ulei, condimente de toate felurile, ardei, masline ce legume mai am in casa ,o pun in cuptor si e suuuuuuuper buna.mai ales de luat la lucru ,asa ca snack e delicioasa.chiar azi am fauct o tava si o tava de pumpkin bread cu nuci care miroase demential dar nu am atins-o...
aici plouaaa si -i o vreme numai buna de stat in casa si baut ceai...Smile
cred ca merg la gym daca nu se trezeste anna intre timp.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Joi 20 Oct 2011, 3:10 pm

Buna fetelor
Ana, las ca iti revii tu cu kg, ca te tii de treaba cand te apuci Smile
Dana, sa stii ca asa ziceam si eu dar am citit pe net, zicea o mamica, "bullshit cu timpul de calitate, conteaza si cantitatea" si chiar m-a pus pe ganduri si mi-am dat seama ca totusi pt bb e importanta si stabilitatea aia ca te vede mai mult si te simte aproape Sad. Si mi-am dat seama ca uneori e aproape imposibil sa le faci pe toate, sa ai si o paine pe masa, sa stai si cat vrei cu bb....anii astia sunt cei mai importanti ca dupa aia ei devin mai independenti si nu mai vor sa stea nas in nas cu tine...Trebuie sa fim optimiste Smile
Julie, ce bine ca mergi la gym, poate ma mobilizez si eu ca as avea cu cine sa merg si destul de aproape.....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Joi 20 Oct 2011, 6:41 pm

Hello

Cris, sper sa ma si apuce treaba odata, ca nu-i de gluma. zid

Juli, pune si ceva cantitati aproximative la chec. Suna tare fain.

La noi sunt serbarile toamnei. As vrea sa ies cu piticii, dar o astept pe tanti cu recensamantul. Cica intre 6 si 7. Se pare ca o sa ratez plimbarea. Sad
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Vin 21 Oct 2011, 2:41 am

salutare

ana, eu macin lintea in robotul de cafea.pun cam 3 sau 4 roboturi din alea pline.la linte adaug 4 sau 5 oua, ulei cam 4 linguri, smintina tot asa, ardei, masilne,ceapa, condimente..ce ai tu prin casa ,chiar si brinza am pus si cu carne se poate..sa adaugi si un prfa de copt.
ideea e ca aluatul sa fie omogen, nu sa curga dar sa fie omogen.il coc in tava de chec sau o tava din aia de sticla mai mica.e suuuper de luat la lucru.amndoi am luat din asta toata saptamina, asa ca snack..

cris, la gym ajung si eu cind apuc.citeodata ma des, citeodata doar in weekend.depinde de cum doarme mamzela...
bine ca miine-i vineri!!!!!!!!!!!!!!!

zi faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de andreea_2008 Dum 23 Oct 2011, 3:37 pm

buna fetelor
ma scuzati ca nu am mai trecut pe aici dar munca muuulta, trag tare ca cine stie...poate dupa proiectul asta apare altceva si nu ma mai intorc la ce faceam inainte
iar cand aj acasa e santier ca ne-am apucat de pus niste gresie, renovat niste chestii...nu prea mai am timp de nimic
va mai pun poze cu ce rochite am mai probat aici
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Dum 23 Oct 2011, 6:03 pm

Rochia de la poza 9 imi placeeeeeeeeeeeee!!!!
Revin mai tarziu cu detalii,tre sa mergem la Carf, am o gramada de treaba ca m-am apucat de niste activitati :P si sper sa iasa niste bani....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Dum 23 Oct 2011, 10:30 pm

Salutare

Andreea, sunt asa de frumoase toate rochitele. Mie mi-a placut cea din material fara imprimeu, cu panglica din talie. cred ca avea trena. Eu as indrazni si mai mult, de-as fi in locul designerului si as alege o panglica mai colorata. Oricum, greu de ales, ca toate-s foarte faine, ca sa nu mai zic de mireasa. Smile

Cris, spor la treaba. :hug;
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Lun 24 Oct 2011, 12:28 am

Of, intru sa va povestesc maine, ma chinui de 2 h sa-l adorm pe Andrei si tot nu doarme.....mai am putin si ma arunc pe geam....daca stiam, macar ma culcam cu el de acuma 2 ore....cum ma ridic de langa el cum plange....acuma i-am pus desene animate si ma pregatesc de somn....nu am apucat sa fac nimic in seara asta....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Lun 24 Oct 2011, 3:38 pm

Cris, mai au si ei zile proaste, asa cum avem si noi. Poate ca-l deranjeaza ceva sau poate doar te vrea langa el. Pupici si nu te descuraja. pupi
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Lun 24 Oct 2011, 11:14 pm

Uffff, am revenit, nu am apucat azi sa scriu nimic...
Andrei a adormit mai ok asta seara, dar aseara efectiv m-am depresionat rau, pt ca trebuia sa muncesc la o traducere, am mai inceput sa ma ocup de o chestie si sa vedem cum merge pe viitor, momentan fac putin cercetare, baza de date si trimit emailuri, dar si asta consuma timp...prima chestie imi aduce bani, a doua s-ar putea sa imi aduca si o optiune f buna de job pe viitor daca va merge afacerea, deci trebuie sa trag putin ca asta e...
Si aseara, cu 2 ore pierdute chiar eram depresionata, ca deh, macar daca apucam sa dorm, dar efectiv m-am chinuit cu Andrei peste 2 ore, doar ca sa ma spal si sa ma bag in pat. Ufff...
Si chiar vreau sa trag tare, ca daca ar merge chestia asta de ma ocup, as lucra cum vreau eu, flexibil, as scoate si mai multi bani si as putea sa il duc pe Andrei la program scurt la gradi si sa ma ocup tot eu de el...of...nu dau momentan detalii, ca nu vreau sa ma agit degeaba. Ar fi fain sa mearga Smile
Voi ce mai faceti?
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 29 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB