Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 EmptyIeri la 11:23 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 EmptyIeri la 8:18 am Scris de Dorulet

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 EmptyVin 17 Mai 2024, 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 EmptyVin 17 Mai 2024, 12:00 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 EmptyJoi 16 Mai 2024, 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Meniul meselor pregatite de sarbatori

+54
ema
Dorulet
dorina narita
CarmenClaudia
barbin
LORIMAR
Giorgi
AcidoR
piciul
alban andreea
Andacris
manuela29
marry_a19
erika28sicilianu
Giobsy
canadianca50
anc@
StMihaela
Uca
annamaria26985
Chirrox13
corina corina
AlinaJ.Bijoux
Marry
bubu85
stoy
dienutzababy
rucsy
ivanutamihaela
ragazza
valentinadof
diada
danabarbu2007
zahariaelouise
zylv
danniela
geany
ikuta
carmenco
mykya
cld
betymi72
amoni
MagdaMarin
elenaveronica
Raresuca
SilviaDumitrescu
veniciuc nicoleta
julix_2007
MihaelaT
Admina
ileana cosanzeana
Corinna
arime
58 participanți

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 Empty Re: Meniul meselor pregatite de sarbatori

Mesaj Scris de danniela Sam 13 Apr 2013, 10:05 pm

Eu am mancat astfel de ciorba si este buna!! La noi la Moldova nu se face din burta si mate, burta se foloseste la cheag cum zice Mary.
Pentru inceput eu am pus acum cateva zile niste catei de usturoi in pamant, in ideea sa am usturoi verde de Paste la miel. Azi am vazut ca deja iesise, asa ca o sa pun mai mult.
Mai sunt 2 sau 3 saptamani? Deci mai e timp de gandire, initial as fi vrut sa fac un Paste romanesc dar.....de ce ma gandesc de ce imi piere ideea, cred ca fac doar eu si copii un Paste in familie, cu oua, pasca, miel si ce-o mai fi la cerere.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 Empty Re: Meniul meselor pregatite de sarbatori

Mesaj Scris de Andacris Dum 14 Apr 2013, 2:02 pm

Da, este precum ciorba de burta de vita, numai ca este de miel. Plus matele, care sunt foarte migaloase, deoarece sunt subtirele, dar se spinteca si se spala de mai multe ori.
Andacris
Andacris
helper
helper

Numarul mesajelor : 12
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/04/2013

Sus In jos

Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 Empty Re: Meniul meselor pregatite de sarbatori

Mesaj Scris de piciul Dum 14 Apr 2013, 4:23 pm

Eu m-as bucura la asa o portie de peste! wink [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 Empty Re: Meniul meselor pregatite de sarbatori

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 14 Apr 2013, 6:58 pm

Foarte aspectuos !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 Empty Re: Meniul meselor pregatite de sarbatori

Mesaj Scris de erika28sicilianu Mar 16 Apr 2013, 2:09 am

Multumesc mult Andacris de reteta de pui umplut, chiar suna bine reteta,....mai bine zis "suna gustos"............mmmmm ce foame m-i s-a facut.....
erika28sicilianu
erika28sicilianu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 39
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 28/10/2011

Sus In jos

Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 Empty Re: Meniul meselor pregatite de sarbatori

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 03 Mai 2013, 8:58 pm

Eu nu am de gand ca anul asta sa fac multe feluri de mancare ca oricum plecam de acasa si nu are rost sa lasam mancarea in stand-by in frigider.
Asa ca am facut oua vopsite.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Drob in aluat la cererea sotului.
Drob care ne-a facut sa ne certam ca eu il vedeam facut in tava de cozonac iar el in tava de cuptor,cum mancase la nasa acum un an.
Dar a omis sa-mi comunice asta.
Iar cand i-am spus ca vreau sa pun oua fierte intregi in interior si sa-l fac in tava de cozonac a luat foc ca nu stiu sa fac nimic si il face el cu soacra.
Mi-a luat ceva timp sa-l lamuresc ca se face si asa si nu doar cum stie el. pocnit

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Fursecuri tavalite in albus si nuca pana s-a terminat nuca apoi fara nuca.Si cu un strop de gem deasupra.

La cererea fiului.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si mini eclere la pofta mea.Umplute cu budinca de ciocolata si glazurate cu ciocolata provenita de la un ou mare de ciocolata primit de cei mici de la bunicii din italia.

foame

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 Empty Re: Meniul meselor pregatite de sarbatori

Mesaj Scris de AcidoR Vin 03 Mai 2013, 10:28 pm

Wow! Magda ce bunatati ai facut aplauze, insa mie imi plac mai mult comorile tale cu ochisorii aia jucausi! love Sa-ti traiasca si sa te bucuri de ei pana la adanci batraneti. kiss
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 Empty Re: Meniul meselor pregatite de sarbatori

Mesaj Scris de piciul Sam 04 Mai 2013, 6:24 am

Ce meniu bogat! Sarbatori pline de pace!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 Empty Re: Meniul meselor pregatite de sarbatori

Mesaj Scris de Giorgi Sam 04 Mai 2013, 7:55 am

Eu am cozonacarit pana in miaza noptii!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 Empty Re: Meniul meselor pregatite de sarbatori

Mesaj Scris de Admina Dum 05 Mai 2013, 12:12 pm

rade Magda, tot ca omul tau a ramas drobul, deci in tava intinsa, fara ou intreg...
Frumoase bunatati ati facut, felicitari.
Giorgi, o groaza de dulciuri frumoase si sunt convinsa ca si bune. foame
Eu doar oua rosii si pestrite, in rest iau de-a gata de la ai mei. Am adus antreurile si fac o pasta de branza cu ceapa, sandwich-uri cu maruntisuri usurele, care se mananca usor si pica bine. wink Si scrumbie la gratar si gratar de pui, pentru sot. Sa vedem daca fac si un tort diplomat, dar deja e prea multa mancare...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 Empty Re: Meniul meselor pregatite de sarbatori

Mesaj Scris de diada Dum 05 Mai 2013, 1:25 pm

Eu ma felicit singura pentru ce am gatit pentru masa de Paste rade 2 cozonaci mititei, o pasca super (ambele retete de pe bucataras), nu mi-a iesit branza nefacuta la pasca, ouole impecabile toate culorile (20 in total, toate fierte si nu s-a spart niciunul!!!! ), un drob cu ciuperci care anul asta chiar a iesit, e mancabil Smile)) tot reteta de pe bucataras, o salata boeuf (mi-a facut pofta cineva hug dupa ce am pus si eu la fiert mi-a adus si mie si apreciez ca a facut-o fara carne pentru mine). 2 checuri pentru copii, o supa de galuste si un orez tot pentru ei. + salate. Cam atat, la mine parintii nu gatesc pe placul nostru si prefer sa mi le fac singura. Chiar daca eu si bucataria nu suntem prietene wink

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 Empty Re: Meniul meselor pregatite de sarbatori

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 05 Mai 2013, 3:50 pm

Bravo, Diada!
Eu nu m-am strofocat foarte tare pentru că nu avem de sărbători mai multe guri, no, aşa gândesc eu, nu daţi cu roşii. Ouăle doar le-am fiert şi le-a vopsit Şerifu, iar copila a pictat două, dintre care unul îmi place tare mult; am fier jambon, ne place cu hrean; am făcut un drop din ficat de pui şi puţină carne de porc mai grăsuţă să nu fie prea sec, o ciorbă de porc cu tarhon şi acrită cu lămâie, friptură din ceafă băiţuită bine, cu piure de cartofi şi salată şi două prăjituri, un doboş cu glazură de zahar ars (voi pune reţeta după ce se încarcă acumulatorii), dar s-a crăpat zahărul la tăiat Sad şi copila a cerut Krem a la krem că-i place de nu mai poate, aşa că am făcut în tavă mare, o porţie şi jumate de blat şi două de cremă să le-ajungă Smile . Cozonac nu am făcut că nu ne omorâm, o felie mâncăm de la socrela, iar pasca nu ne place, de regulă nu mâncăm produse de patiserie cu brânză dulce. Pe lângă mai o brânzică, o şunculiţă...

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 Empty Re: Meniul meselor pregatite de sarbatori

Mesaj Scris de danniela Lun 06 Mai 2013, 11:36 am

Mie cozonacul nu mi-a iesit, a iesit un pietroi cu gust de paine desi i-am pus de toate si l-am mai facut de cateva ori la masina de paine. Pasca a avut baza din cozonac deci jumate buna...drobul a iesit bine din ficat si pipote de pui cu mai putina verdeata, ca nu prea am gasit, friptura de miel a iesit bine, mici si niste pui la gratar, mici de Kenya, dar sunt ok, o prajitura de post dar la crema am adaugat unt deci nu mai e de post, cartofi la cuptor si salate. Si niste chiftelute mici si carnati prajiti. A ramas multa mancare ca doi musafiri nu s-au prezentat.
Barbatul zbarnaia racitura, dar cum el nu sta nici macar sa dea directive ca al Magdei, i-am zis pas. Mai sunt zille!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 Empty Re: Meniul meselor pregatite de sarbatori

Mesaj Scris de ema Lun 06 Mai 2013, 3:12 pm

Am facut vineri ouale colorate Sambata am crezut ca murim (niste paine contaminata cu ceva ) Abia spre seara ne-am mai revenit si am facut drob (carne tocata vita+porc, mult patrunjel verde si marar, condimente, oua, smantana) copt in forma mica de chec, si am facut si aluatul de cozonac (la 8 seara il framantam Din pacate nu am mai rezistat sa-l dau la copt sambata seara asa ca cu tot pacatul, duminica dimineata l-am facut cornuri cu stafide si arahide macinate (compozitie ca de cozonac) cu cacao si zahar. Au iesit pufoase si aromate Si tot duminica la pranz, friptura cu garnitura de ciuperci de padure si cartofi la cuptor, inghetata, vin A fost mai mult decat suficient
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 Empty Re: Meniul meselor pregatite de sarbatori

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 06 Mai 2013, 3:47 pm

Toate ati fost harnicute ! felicitari !
Mihaela ne spui reteta de crema ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 Empty Re: Meniul meselor pregatite de sarbatori

Mesaj Scris de LORIMAR Lun 06 Mai 2013, 5:16 pm

Nu stiu voi pt ce ati asteptat mai mult Pastele dar eu nu ma gandeam decat la pasca cu muuulta branza si stafide si blatul cat mai subtire... pofta Pe langa pasca am mai facut 3 cozonaci pufosi cu nuca si rahat,drob,salata de beuf,oua umplute,sarmalute cu frunza noua si nelipsitele oua rosii insa de ieri incoace nu ma tin de nimic altceva decat de pasca.Ce sa fac daca-mi place rau de tot... wink
LORIMAR
LORIMAR
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 237
Varsta : 45
Localizare : Tecuci
Data de inscriere : 07/10/2010

Sus In jos

Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 Empty Re: Meniul meselor pregatite de sarbatori

Mesaj Scris de barbin Lun 06 Mai 2013, 7:43 pm

Tot lauzi pasca aia. vin si eu pe la tine macar sa-mi dai reteta,
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 Empty Re: Meniul meselor pregatite de sarbatori

Mesaj Scris de piciul Mar 07 Mai 2013, 7:17 am

Anul asta am reusit sa fac si eu pasca cu branza si a iesit buna! Dovada ca s-a mancat instantaneu..cozonacii nu au fost asa pufosi..dar se termina si ei azi, maine...drob ok, friptura la tava ok si un stufat super! Asa au zis mesenii wink
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 Empty Re: Meniul meselor pregatite de sarbatori

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 31 Dec 2013, 6:47 pm

Ca in fiecare an eu fac salata de beuf (porc).
Si am avut niste ajutoare de nadejde.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nu am mai ornat-o anul asta, era sarcina sotului, care (de lene) a decis ca arata bine si asa.


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Mar 31 Dec 2013, 6:52 pm, editata de 1 ori (Motiv : Reparat link poza)

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 Empty Re: Meniul meselor pregatite de sarbatori

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 19 Apr 2014, 5:19 pm

Cum au sosit si Sarbatorile Pascale ne-am pregatit si noi.

Am vopsit oua.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Am facut drob

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ciorbita de perisoare.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sarmalute fara numar.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Paste fericit. kiss 

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 Empty Re: Meniul meselor pregatite de sarbatori

Mesaj Scris de CarmenClaudia Sam 19 Apr 2014, 9:48 pm

Magda, sa mancati sanatosi tot ce ati pregatit. Chiar ca ai avut ajutoare de nadejde.
Eu am facut drob, sarmale, friptura de miel, coznac, fata mea a facut krem-a-la- krem dupa reteta Mihaelei, si tot ea m-a ajutat si la vopsitul oualor.maine astept toata familia la masa(cam 12 persoane)si aca fac poze vi le arat.
Va pup pe toate si va doresc Sarbatori Pascale linistite, lumina in suflet si in casa, o masa imbelsugata si clipe minunate impreuna cu cei dragi.
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 Empty Re: Meniul meselor pregatite de sarbatori

Mesaj Scris de dorina narita Dum 20 Apr 2014, 2:56 am

Magda, vad ca ai avut ajutoare, nu gluma! Sa creasca mari si sanatosi!
dorina narita
dorina narita
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 60
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 Empty Re: Meniul meselor pregatite de sarbatori

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 20 Apr 2014, 3:10 am

Eu cam in fiecare an am ajutoare,e scandal mare daca "indraznesc: cumva sa fac fara ei. rade rade 
Va multumesc. kiss 

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 Empty Re: Meniul meselor pregatite de sarbatori

Mesaj Scris de Admina Dum 20 Apr 2014, 7:56 am

Ce ajutoare de nadejde, bravo Magda. Dupa asa ajutor cred si eu ca aveau pofta.
Fi-mea a vopsit cu soacra mea niste oua si a pus abtibilduri cu ochisori si gurite pe oua, spre disperarea bunicii...
Eu am facut drob din ficat de vaca si pui, drob de legume (cu gandul la Diada wink), ciocanele caramelizate (Lalena), chiftelute de curcan, niste cuburi de cascaval (cu umplutura de la bulete de cascaval si niste cartof ras, puse la cuptor), paine si cozonac la masina de paine, pasca si maine mai fac niste garnituri (brocoli si sparanghel, sa fie mai usoare). Ca ciorba mai au ciorba de burta, mancaii mei, daca o sa poata sa manance atatea feluri.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 Empty Re: Meniul meselor pregatite de sarbatori

Mesaj Scris de Admina Mar 23 Dec 2014, 7:04 pm

Ce pregatiti de Craciunul acesta? Noi mergem la soacra si a zis sa nu aducem nimic... zid
Nu zic ca nu e bine, dar le cam usuca la cuptor socrela, a facut sarmale si eu si sotul nu mancam, deci o sa cam murim de foame. Prefer sa fie si ceva de la mine (pe langa dulciuri pe care le duc oricum), ca sa avem de unde alege.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Meniul meselor pregatite de sarbatori - Pagina 4 Empty Re: Meniul meselor pregatite de sarbatori

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB