Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Oala sub presiune - necesitate sau bomba? - Pagina 3 EmptyIeri la 11:23 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Oala sub presiune - necesitate sau bomba? - Pagina 3 EmptyIeri la 8:18 am Scris de Dorulet

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Oala sub presiune - necesitate sau bomba? - Pagina 3 EmptyVin 17 Mai 2024, 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Oala sub presiune - necesitate sau bomba? - Pagina 3 EmptyVin 17 Mai 2024, 12:00 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Oala sub presiune - necesitate sau bomba? - Pagina 3 EmptyJoi 16 Mai 2024, 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Oala sub presiune - necesitate sau bomba? - Pagina 3 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Oala sub presiune - necesitate sau bomba? - Pagina 3 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Oala sub presiune - necesitate sau bomba? - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Oala sub presiune - necesitate sau bomba? - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Oala sub presiune - necesitate sau bomba? - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Oala sub presiune - necesitate sau bomba? - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Oala sub presiune - necesitate sau bomba? - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Oala sub presiune - necesitate sau bomba? - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Oala sub presiune - necesitate sau bomba? - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Oala sub presiune - necesitate sau bomba? - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Oala sub presiune - necesitate sau bomba? - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Oala sub presiune - necesitate sau bomba? - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Oala sub presiune - necesitate sau bomba? - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Oala sub presiune - necesitate sau bomba? - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Oala sub presiune - necesitate sau bomba? - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Oala sub presiune - necesitate sau bomba?

+30
MagdaMarin
Floren
silvia s
ema
Karina33
mnarcisa
bubu mic
rucsy
ikuta
manuela29
geia
Ginet
fizicuta
violetas
katyP
mykya
aurishta
Chirrox13
geany
Admina
emmancita
Kristina
Marry
nicoleta_mc
carmenco
mimiady63
danyelyta28badea
firicel
betymi72
diada
34 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Aveti asa ceva in vucatarie, este chiar obomba sau chiar va este necesara?

Oala sub presiune - necesitate sau bomba? - Pagina 3 Vote_lcap11%Oala sub presiune - necesitate sau bomba? - Pagina 3 Vote_rcap 11% 
[ 9 ]
Oala sub presiune - necesitate sau bomba? - Pagina 3 Vote_lcap21%Oala sub presiune - necesitate sau bomba? - Pagina 3 Vote_rcap 21% 
[ 17 ]
Oala sub presiune - necesitate sau bomba? - Pagina 3 Vote_lcap16%Oala sub presiune - necesitate sau bomba? - Pagina 3 Vote_rcap 16% 
[ 13 ]
Oala sub presiune - necesitate sau bomba? - Pagina 3 Vote_lcap52%Oala sub presiune - necesitate sau bomba? - Pagina 3 Vote_rcap 52% 
[ 43 ]
 
Total voturi : 82
 
 

Oala sub presiune - necesitate sau bomba? - Pagina 3 Empty Re: Oala sub presiune - necesitate sau bomba?

Mesaj Scris de Floren Sam 08 Oct 2011, 8:23 pm

ema a scris:Unde gasiti garnituri de schimb de vinzare?
Eu ma uit la oala mea de ani de zile si nu o pot folosi pentru ca are garnitura stricata
E foarte utila in orice bucatarie si o recomand
Ce fel de oale se folosesc la fiertul la abur?(nu stiu dupa ce sa ma uit in magazine)
Ema ,masoara diametrul garniturii, vezi marca oalei si cu aceste date, cauti garnitura in supermarket-uri sau imi dai mie un PM si iti iau eu de aici si ti-o aduc cand vin.
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Oala sub presiune - necesitate sau bomba? - Pagina 3 Empty Re: Oala sub presiune - necesitate sau bomba?

Mesaj Scris de NDana Mar 15 Mai 2012, 12:11 pm

Kristina a scris:
Marry a scris: ,v-o recomand dar sa respectati instuctiunile si sa nu o deschideti decat dupa ce aburul a iesit si oala nu mai este sub presiune,iar inainte de utilizare trebuie verificat daca orificiul de iesire a aburului e liber(nu e infundat)
Spor la bucatarit cu oala minune bucatar


trebuie una un pic mai mare 6-7 l pt ca la fiert nu se poate umple pana sus, mereu trebuie lasat loc de o palma .

geany a scris:Eu gatesc rar in oala cu presiune, deoarece rar gatesc mancare ce trebuie fiarta ore intregi wink .


Recomand si eu acest tip de oala,chiar daca, aici nu am, din principiul pe care "geany" l-a mentionat,insa acesta este dezavantajul super-marketurilor.La mama, am doua:de 6L si 8L si imi usureaza munca la aragaz,enorm pentru ca stiti si voi cum este cu pasarile de curte wink
Deci,o recomand,dar cititi cu atentie instructiunile,pentru ca pe cat usureaza munca,pe atat poate trece si in limita cealalalta.
NDana
NDana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 54
Localizare : La 2000km de Craiova
Data de inscriere : 10/05/2012

Sus In jos

Oala sub presiune - necesitate sau bomba? - Pagina 3 Empty Re: Oala sub presiune - necesitate sau bomba?

Mesaj Scris de anna_sandu Mar 15 Apr 2014, 7:15 am

vad ca nu s-a mai scris in subiectul asta de mult, eu vreau sa zic ca oala sub presiune imi este de maxim ajutor in bucatarie! mai ales de cand sunt mamica. nu cumpar pui de complex pentru fetita, nu stiu daca a gustat de 5 ori in 2 ani de asta de magazin. socrii mei cresc pasari, cu mancare naturala si ii fac numai mancare cu asa ceva si pasarile alea fierb tare greu, dar la oala sub presiune fac o supa de pasare in 30 de minute! pun ceapa si morcovul si alte radacini taiate in 2-3 pe lung (ca ii place sa le manace ea cu mana) si las sa "tipe" oala 20 -30 minute in functie de cat e puiul de tanar . ciorbita de vita e gata intr-o ora! Asta de ajutor!
avatar
anna_sandu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 145
Varsta : 39
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Oala sub presiune - necesitate sau bomba? - Pagina 3 Empty Re: Oala sub presiune - necesitate sau bomba?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB