Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 EmptyIeri la 3:53 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Haideti sa slabim (4)

+24
mariaz_09
valentinadof
Celya_f40
geany
oliviamar
ikuta
StMihaela
ioana soare
Chirrox13
SilviaDumitrescu
victoriacus
ghita
Admina
cris_io_mat
danniela
Uca
bobitica
elenaxx
ema
Clio_Ela
letho
corina corina
annamaria26985
aurishta
28 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de Admina Joi 25 Aug 2011, 10:19 pm

Varianta 1 – dieta nemodificată

Această variantă este cea mai simplă, ea presupunând să nu schimbăm nimic în alimentația pe care o avem la ora actuală. ... își exercită acțiunea de detoxifiere și de reglare a tranzitului intestinal indiferent de alimentația utilizată, intensitatea acțiunii sale fiind însă dependentă de calitatea hrănirii noastre. Prin urmare nu vom putea să ne așteptăm la un maxim de efecte în cazul în care avem o dietă foarte grasă, excesiv chimizată, nenaturală. Este în același timp de la sine înțeles că o cură de detoxifiere este incompatibilă cu introducerea în continuare a unor cantități suplimentare de substanțe chimice, nenaturale în corp.

Varianta 2 – dieta moderată

Pentru o eficienţă superioară în cura cu ..., este bine ca pe întreaga perioadă a curelor, regimul alimentar să fie abordat după următoarele criterii:

Alimente nerecomandate (vor fi utilizate în cantități foarte reduse sau deloc): alcoolul, zahărul, făina albă dulciurile rafinate, carnea, băuturile carbogazoase, prăjelile și grăsimile de origine animală, cafeaua, ceaiul negru. Vor fi evitate toate produsele cu îndulcitori chimici, coloranți, conservanți, amelioratori de gust (și în general orice fel de E-uri).
Alimente recomandate: Dieta ar trebui să se bazeze în această perioadă în proporție de 70-80% pe consumul de legume, fructe, cereale integrale, seminţe oleaginoase (nuci, alune, migdale, fistic, caju, etc.) şi uleiuri vegetale naturale obţinute prin presare la rece. Mierea naturală de albine, fructele uscate (stafide, caise, curmale, smochine) sunt dulciurile cele mai de dorit ale unei diete sănătoase. Restul de 20-30% din dietă se va baza pe lactate, ouă și leguminoase (fasole, linte, soia, năut etc.).

Silvia, clar nu e de tine. Se intezice alcoolul... rade
Hai ca l-am stresat eu pe Gogu, pentru tine. Eu personal nu o modific deloc. Uite acum o sa rad 1-2 rosioare prajte, poate cu usturoi sau nu.
Mananci normal, dar incerci sa mai reduci cantitatile, sa mai tai din dulciuri, fainoase si normal E-uri, ca doar e cura de dezintoxifiere. Mai multe legume, fructe, sucuri, lichide, iarasi ajuta. Si parol ca scade circumferinta burtii, ti-am zis ca am o retinere in a-ti explica, dar se depun niste chestii pe acolo si pleaca, in timp si scade pepenoiul. La unii mai mult, la altii mai putin. Maica-mea a fost super multumita, varu' Gigel la fel, i-a scazut burta si daca a facut anul asta iar cura, e clar ca i-a priit. Nu e nici unul adeptul salilor de fiare sau al curelor de infometare. wink
Uite masor subsemnata si consortul si raportez, dupa. Nu e tarziu nici toamna daca se face, important e sa fie fructe, legume ca sa ai ce sa mananci. Nu doar carne, normal.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 25 Aug 2011, 10:32 pm

Admina satisfacuta la maxim . Dulciuri nu ma omor, paine doar neagra si aia puutina wink zahar doar la cafea... ( o lingurita miculutza), grasimi...mmmm pielita de la pui wink Prajeli nu prea fac... Ai dreptate ca la alcool o sa fie o problema rade Si la fruncte pe care nu prea le mananc. In rest.... cred ca m-as baga la una wink Acum ma duc sa il stresez totusi si eu pe tataie Gogu sa il intreb daca diabetici au voie ca i-as pune si lu al meu in lapte (faca a si dumnealui wink )Asta numai daca nu schimba radical gustul laptelui ca sa-mi dea cu el in cap rade
revin ca m-am informat si poate mai e cineva interesat
Nu poate face cura cine are diabet zaharat

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de Admina Joi 25 Aug 2011, 11:10 pm

Da, pacat. Uita-te si la concurenta, poate au ei o formula care nu e interzisa. Se gasesc si borcane mai mici de 480g, deci nu e musai sa dai mult odata.
Sa vedem cat il tine si pe Gigi al meu, ca uita mai ceva ca mine, desi pricepe greu...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de mariaz_09 Joi 25 Aug 2011, 11:14 pm

Incepand cu luna aprilie,am locuit la tara cu mama mea.Veneam la Deva doar 2-3 zile pe luna pentru rezolvarea unor probleme.In aceasta perioada am slabit 9 kg,fara efort ,singurul lucru fiind ca am avut o gradinuta de legume si zarzavaturi,am muncit cu drag,dar nu cu mare efort,pofta de mancare a scazut,n-am fost deloc stresata,nu-mi venea sa mananc ca la bloc,eram toata ziua in aer liber si umblam mult pe jos.Zilnic faceam un drum de 2,5 km dus intors ca aveam grija de o verisoara bolnava,am baut numai apa din fantana,iar mancarea cu mai putina carnita,doar sambata si duminica.Ma simt excelent,sunt mai vesela,am primit multe complimente la venirea la Deva ceea ce m-a facut sa ma privesc cu alti ochi.Peste o saptamana ne intoarcem din nou si atunci voi avea mult de maturat,cad multe frunze,am doua curti mari,este de strans recolta.Cred ca faptul ca este alta atmosfera la tara,apoi miscarea toata ziua m-au ajutat sa slabesc,la fel si mancarea mai sanatoasa.Pana acum am tinut multe diete ,dar puneam inapoi kilogramele.
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de corina corina Vin 26 Aug 2011, 2:42 pm

Aurishta , draga mea , m-am apucat de citit Montignac . Si aici pe forum , dar stiam ca am si o carte prin pod asa ca am cautat-o . Era pentru bolile de inima , dar despre vitamine si microelemente scrie destul de clar la modul general . Cred ca am sa caut cartea de baza si am sa ma apuc de studiat . Am zis bine : studiat !De citit am mai citit si inainte , dar nu am luat in serios . Nu vreau sa tin dieta , vreau doar sa schimb multe din obiceiurile mele culinare . Apa beau de multa vreme incepand de dimineata , imediat ce am deschis ochii . Acum mananc un mar pe stomacul gol . Si doar trei mere pe zi (inainte de mese cu o jumatate de ora ), nu un sac , cum sunt eu in stare , mai ales ca am 7 meri in curte . Cafeaua o indulcesc cu zahar , dar asta e tot zaharul pe care-l mamanc peste zi . Insa am mai baut-o si amara altadata si se poate . Realizez ca am o gramada de greseli in modul de alimentatie (pe care am de gand sa le indrept cat mai curand posibil ) , si pe masura ce citesc pricep si de ce . Disocierea e un lucru important si parca nici chiar atat de greu de realizat . Voi avea de furca , dar cred ca de aici trebuie sa incep .
Cu JM nu vorbesc momentan . Sunt speriata grozav de ceea ce face ea .O pun deoparte si continui cu dans .
Oricum , vreau sa stii ca schimbarea ta mi-a dat un impuls sa am mai multa grija de mine si de familia mea (privind alimentatia si miscarea ). Am mai vazut si un filmulet de la topicul ''Alimentatia '' si uite-asa se mai schimba gandurile omului . Informatia de fapt e importanta si cat vrei sa bagi la cap .
Admina , detoxifiere cu succes iti doresc !Ai o gramada de plante minunate
de consumat .

Mariaz , ma bucur pentru tine . 9 kg nu-s de colea !Cu siguranta mancarea de la tara a fost mai sanatoasa , iar miscarea si-a spus cuvantul .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de aurishta Sam 27 Aug 2011, 2:13 pm

Ma bucur tare mult, Corina, ca te simti impulsionata sa faci schimbari in stilul tau deviata! aplauze Beneficiile sunt multe, dar cea mai importanta este sanatatea. Trebuie sa ne ingrijim "caroseria" corespunzator rade ca sa ne putem folosi de ea timp indelungat!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de corina corina Sam 27 Aug 2011, 2:24 pm

Ai dreptate ! Doar faptul ca nu arat asa cum as vrea n-o sa ma faca niciodata mai ambitioasa (ma cunosc) , dar faptul ca nu ma simt bine cu ataea kg in plus ma obliga sa iau masuri .
Momentan citesc ''Alchimistul'' ca am ramas in urma de pe la ''religie'' si i-am promis sotului meu ca o termin ca s-o putem comenta (el a citit-o inainte si de regula asa facem cu orice carte ) . Dar am sa citesc imediat dupa aceea ''Ma hranesc , deci slabesc'' , asa ca la scoala: cu hartie si creion .

Si sa va spun si una buna : Montignac zice sa mananci un fruct cu o jumatate de ora inainte de masa . Aseara pe la 6 am taiat un pepene in doua si am luat si eu si fata cate o lingura si savuram tacticos . Sotul meu vazandu-ne cu ce pofta mancam , a zis sa mai luam o pauza , la care eu am replicat :''Dupa ce ca mancam si noi doar o jumatate de fruct inainte de cina....) Deci nu un fruct !Singurul meu dezavantaj a fost ca dupa pepene a urmat si o cina , chiar daca usoara , pe cand fata n-a mai vrUt sa manace nimic si ma tachineaza cam asa : '' Iar mananci ? Graso !'' Si de multe ori chiar ma face sa-mi fie rusine , mai ales ca ea in vacanta asta a slabit 4 -5 kg si se mentine .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de aurishta Sam 27 Aug 2011, 5:59 pm

corina corina a scris:'' Si de multe ori chiar ma face sa-mi fie rusine , mai ales ca ea in vacanta asta a slabit 4 -5 kg si se mentine .
Oooooooo! Ia-te dupa ea!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de StMihaela Dum 28 Aug 2011, 12:02 am

M-am apucat sa fac gimnastica, cate 10 min de 3 ori pe zi, sperand sa ajung la jumatate de ora de 2 ori pe zi. Am reusit sa ma tin de program de trei zile, obligata si de faptul ca ma doare spatele. Acum sunt putin suparata ca la fandari (fac cu genunchiul pana la podea) ma apuca niste carcei de-mi taie tot cheful. Astia sunt de la lipsa de antrenament sau de la lipsa de calciu?
StMihaela
StMihaela
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 50
Localizare : Romania
Data de inscriere : 03/01/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de corina corina Dum 28 Aug 2011, 11:50 am

Bine , Aurishta ! Din toata compunerea pe care am scris-o eu mai sus , tu ai subliniat esentialul ? Asa prietena esti tu ? rade
Sa stii ca cred ca mai de ajutor o sa-mi fie fata mie decat eu ei . Dar si asa e bine .
Mihaela eu zic sa ai grija cu fandarile alea . Eu am ramas cu dureri de tendoane groaznice si de lunga durata ca nu m-am incalzit inainte de a face fandarile .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de aurishta Dum 28 Aug 2011, 4:04 pm

StMihaela a scris:. Acum sunt putin suparata ca la fandari (fac cu genunchiul pana la podea) ma apuca niste carcei de-mi taie tot cheful. Astia sunt de la lipsa de antrenament sau de la lipsa de calciu?
Carceii sunt din cauza antrenamentului. Smile Ca sa scapi de ei, fa la sfarsitul sesiunii de sport cateva minute de streching. Am invatat si eu asta dintr-o carte si am vazut, pe pielea mea, ca functioneaza. Daca se intampla vreodata sa uit asta, dimineata sigur am carcei. zid
Apoi, pentru ca sa evitati sa va doara incheieturile sau, mai rau, sa va alegeti cu vreo intindere musculara sau ligamentara, nu neglijati incalzirea prealabila. Unei persoane tinere, sa zicem de 20-25 de ani ii sunt necesare doar cateva minute, dar cu cat executantul este mai in varsta, incalzirea trebuie sa fie mai indelunga si mai laborioasa. Mie, de pilda, imi sunt necesare cam 12-15 min ca sa fiu gata de a incepe antrenamentul propriu-zis.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de Clio_Ela Dum 28 Aug 2011, 8:58 pm

Aurishta, incep cu tine Smile
Ai parte de o tona de admiratie si inca una de respect din partea mea!! Pentru perseverenta si ambitie (ca de intelepciune ti-am pomenit eu mai demult) Smile

Asta pt ca... de 4 zile am facut si eu exercitiile lui JM. insa... greu. Si nu greu pt ca nu sunt in stare (ca mai nou stau bine la capitorul antrenament)- ci pentru ca... ma plictisesc pur si simplu sa fac asta singura. Ieri am facut in familie, sotul meu pe crosstrainer iar eu - exercitiile cu greutatile in maini, a mai mers. Dar singura... nici o sansa. Nici nu imi vine sa ma apuc. Serios, mi se pare plictisitor, in timp ce de dansat si de zumba m-as apuca oricand, la orice ora, singura...

Corina, e bine ca vrei sa schimbi, si nu numai sa vrei, ci sa incepi, apoi sa mentii un stil de viata cat mai sanatos!
Mut succes!!

StMihaela, lasa fandarile si exercitiile in ture cu pauze lungi, ajuta prea putin. Abia te incalzesti in 10 minute, si le lasi deoparte... Fa inainte de antrenament, intotdeauna incalzire! Macar 10 minute. Asta inseamna putin marsh (mers/alergare pe loc) apoi cateva exercitii pentru incheieturi, de la gat pana la glezne. Doar dupa aceea antrenamentul propriu-zis.

Eu am venit fericita de la zumba azi, de la 1 sept o sa merg de 3 ori pe sapt. In zilele cand nu merg la zumba o sa fac 30 de minute crosstrainer si jumatate de ora cu greutati, exercitii pentru umeri, piept, triceps, biceps... ca acolo e nevoie. Daca fac dimineata impreuna cu sotiorul meu, care deja de o luna face in fiecare zi inainte de a pleca la serviciu o sa fac mai cu spor si chef. plus ca ma mai corecteaza si indruma cand e vorba de fortza.
Sper sa fie timp, sa reusesc sa fac cat doarme Leutzul dimineata. Ca apoi "intru in priza" cu trebusoarele casei si alergatura dupa prunc. Profitam de vreamea inca bunicica si iesim de doua ori pe zi afara. Abia astept sa mearga singurel, si atunci aleergam amandoi prin parc ;)
Cam atat pe la mine...
Mult spor la slabit cu placere va doresc!!!!!
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de annamaria26985 Lun 29 Aug 2011, 12:28 am

corina felicitari ficei tale, e ambitioasa rau, n-o trimiti in vizita si pe la mine, sa ma molipseasca? Nu te simtii prost, tu n-ai cum sa slabesti in acelasi ritm ca si ea, deoarece nu aveti aceeasi varsta si e preferabila o cina usoara uneia bogate, deci tot in castig esti. kiss
Ela felicitari si tie si sotului tau; eu tot incerc sa il impulsionez pe al meu sa faca ceva exercitii si el, dar.... deocamdata fac singura.
noapte buna!!
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de StMihaela Lun 29 Aug 2011, 7:33 am

Daca fac 10 - 15 min numai incalzirea, mi-a si trecut cheful de exercitii Sad
Bag eu un pic de incalzire, dar vreau actiune! Smile
Pe mine sotul ma sustine, in sensul ca daca-l rog sa ma ajute isi ia rolul de antrenor in serios. Si asta ma enerveaza rade "Intinde, Hai, mai sus! mai tare, mai la dreapta!" E tare dragut, dar eu vreau in ritmul meu rade
StMihaela
StMihaela
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 50
Localizare : Romania
Data de inscriere : 03/01/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de Chirrox13 Lun 29 Aug 2011, 8:19 am

Noi seara facem exercitii multe impreuna cu Delia(se aseaza pe covor, ridica piciorusele, ne imita pe noi, face si genoflexiuni cu noi si apoi schimba postul tv din telecomanda)...cam 30 min tine antrenamentul nostru...flotari, genoflexiuni, fandari, etc si sotul alearga dimineata, in weekend, pe la sala cam 30-40min...sotul e antrenorul meu caci el a facut ceva box, si karate....
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de Clio_Ela Joi 01 Sept 2011, 10:25 am

Buna dimineata slabutze si viitoare slabutze!!

Eu scriu repede, pana nu se trezeste pruncul. Mi-am terminat antrenamentul, nu reusesc sa fac in fiecare zi, pt ca dintisorii nu ne lasa sa dormim noaptea, dar la doua zile tot ma alatur sotiorului meu dimineata.
Azi am facut 20 de minute la crosstrainer (mai mult nu imi place, asta e, si vreau sa fac cu placere. mai bine mai putin dar cu pofta;))
Apoi cate 3 ture de 20 de bucati astfel (cu gantere mici , de 2,5 kg): biceps, triceps, piept, spate, iar fara gantere, clar, abdomene- in fatza si oblic.
Picioarele si poponeata:) le las in pace, la ele lucrez la zumba. De azi e de 3 ori pe sapt.

apropo de zumba. Am vorbit cu cineva din Romania, care a mers la zumba. Se pare ca in orasul unde e prietena mea e aiureala. Zumba pe muzica de manele, pe muzica populara?? Si exercitiile sunt urate rau, mai mult gimnastica, nu prea e combinala cu latino, plus ca... in multe locuri se face la gramada, careva zeci sau chiar peste o suta de persoane intr-o sala uriasa, calcandu-se pe picioare...:(Pacat. Sper sa fie numai acolo asa, si nu in toata tara... Pacat de numele Zumba pe care il fac praf unii care au transformat asta numai in afacere Sad
Pupici, si spor la slabit cu placere!!
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de geany Joi 01 Sept 2011, 10:40 am

Ela cand am fost in Romania, am vazut ca si in orasul de unde sunt eu, era sala de Zumba. Sa fiu sincera nu am intrebat pe nimeni daca merge, insa nu e mare lucru sa fie la fel. Ma gandesc ca nici pregatirea antrenorilor nu este ca ce-a din reclama tv... Orice muzica ar pune, indemnul de miscare al unei melodii de manele, n-are nimic de-aface cu dansul latino-american. La manele se da din buric, in schimb la latino se rasuceste talia... (ce expresie am scris rade )

Ela suna interesant Zumba, poate vei veni totusi in oras aici sa-ti fiu eleva la antrenament wink
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de Clio_Ela Joi 01 Sept 2011, 11:27 am

Geany, mai ai putintica rabdare! Abia in noiembrie fac cursurile, pana atunci sunt ocupate locurile... Nu stiu dac ajung eu pe la tine, insa te astept aici! (poate si croitorim ceva impreuna, nu numai zumbaim;))
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de Admina Joi 01 Sept 2011, 3:55 pm

Clio_Ela a scris:Am vorbit cu cineva din Romania, care a mers la zumba. Se pare ca in orasul unde e prietena mea e aiureala. Zumba pe muzica de manele, pe muzica populara?? Si exercitiile sunt urate rau, mai mult gimnastica, nu prea e combinala cu latino, plus ca... in multe locuri se face la gramada, careva zeci sau chiar peste o suta de persoane intr-o sala uriasa, calcandu-se pe picioare...:(Pacat. Sper sa fie numai acolo asa, si nu in toata tara... Pacat de numele Zumba pe care il fac praf unii care au transformat asta numai in afacere Sad
Pupici, si spor la slabit cu placere!!
Moaaama, pai imi fac sala de Zumba, daca sunt 100 de clienti in acelasi timp... wink Mi se pare enorm, nu cred ca ar avea atatia clienti. La noi putini dau pe fitness si nu toti fac zumba, deci ma indoiesc. Plus ca in Romanica muzica e pe gratis, cred ca se gasesc compilatii de zumba, nu trebuie sa pui la sala cd-ul pe care-l asculti in masina. Ma rog, nu ma mai mira nimic, romanul e nascut poet, deci sigur stie sa danseze, manea sau zumba, tot aia e. rade
Eu vroiam la Kangoo jumps, duduile astea si nenea ala par ca se distreaza si se si tonifica, in acelasi timp.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 01 Sept 2011, 4:03 pm

Kangoo,bamboo,etc nu si-a rupt nimeni gatul cazand cu arcurile alea rade

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de geany Joi 01 Sept 2011, 7:16 pm

Eeee ce mai cautam motive, numai de sport nu ne tinem rade Eu de cateva zile nu fac nici un sport, insa sunt tot pe ultima suta de metri. Al meu batuse ieri toba ca ar manca ceva anume, eu astazi ma gandesc sa-i fac o surpriza sa fac cumparaturi si sa gatesc acel ceva rade
Asa ca merg la macelarie sa cumpar carne (da stiu Admina deja ai spus beh... wink ) si... inchis, ca doar aici e domnie la amiaza ca si duminica toata lumea doarme, numai eu umblu bezmetica la cumparaturi rade Si cum eram deja la jumatatea drumului (de la macelarie pana la supermarket era tot inca atat de mers)... stau un minut gura casca in fata magazinului ma uit la ceas si zic, "no daca tot am venit pana aici, mai merg inca atata si mi-am facutz si sportul pe ziua de azi" rade Dau in continuare mers cu viteza de simteam cum imi respira pielea rade si ajung la magazi, na ca e prima data cand merg atat pe jos de cand sunt aici cheers Fac repede cumparaturile (in magazin nici nu mai stiam ce mi-ar mai trebui daca tot am ajuns acolo), ca-mi facusem planul doar pentru macelarie scratch fac o mica analiza, nici prea multe n-am vrut sa car asa ca am cumparat de trebuinta majora si ca raliul am mers acasa, doar eu pe strada ca lumea normala aici merge cu masina la cumparaturi, nu ca mine. Cand am ajuns acasa, eram atat de obosita, si-mi ardeau toti muschii, incat mi-am spus "asta era sport de crosstrainer, nu de mers la cumparaturi" rade Partea buna e ca dupa ce-am gatit tot in viteza, mi-am bucurat si printul si acum ma simt extraordinar. Daca ma gandeam de-acasa sa merg pana in supermarket, nici nu ieseam din casa si nici nu gateam azi rade (si tot pleostita ca dimineata eram)

A, si-am uitat sa dau raportul ca am ajuns la cele 52 de kg dupa care tanjeam bucurie
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de valentinadof Joi 01 Sept 2011, 10:20 pm

fetele uite asa ma joc eu!si-i fain tare!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
nu ma duc la sala fac la mine acasa cu boxele la maxim aproape,cam de 2-3 ori pe saptamana.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de Admina Joi 01 Sept 2011, 11:22 pm

Geany, felicitari!Flowers Ai o greutate de invidiat. Sa te mentii sau sa mergi in jos, daca vrei.
Valentina, oau! Ai kangoo jumps? De unde, cu cat, cum e sa topai pe ele? Vreau si eu... bucurie

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de valentinadof Vin 02 Sept 2011, 10:12 am

kangoo jumps e singura modalitate de a face sport cu placere, vorbesc din punctul meu de vedere,le am de vreo 2 ani ,nu m-am plictisit ,senzatia e tare faina cand sari in ritmul muzicii,nu prea simti efortu ,doar atunci cand te opresti iti dai seama ca ti-a crescut pulsul,te fura muzica cu alte cuvinte si tot sari!au costat 220 eur,le-am luat de pe net chiar de la Kinga,tipa care tot a aparut pe la tv cu ele,daca Admina nu gasesti iti dau nr de tel al ei sau daca ai trecere pe la Miercurea Ciuc le poti lua chiar tu fara sa mai platesti curier.
desi nu sunt chiar ieftine eu consider ca am facut o investitie buna! am incercat diverse modalitati de a face miscare dar ma plictiseam dupa ceva vreme,asta ma tine si fac de placere.
na,ca suna a reclama dar n-am nicio treaba cu asta!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de geany Vin 02 Sept 2011, 10:47 am

Admina, multumesc! Nu vreau sa slabesc mai mult, eu nu sunt adepta femeii model, ci vreau sa fiu totusi feminina, chiar daca as slabi mai mult, as ramane cu suficient piept si po wink dar nu vreau. Eu consider ca o haina sta frumos pe mine atunci cand are pe ce se aseza. Nu vreau mai mult, decat sa ma simt bine si sa fiu in forma. Niciodata nu mi-am dorit sa fiu foarte slaba, iar greutatea de 51-52 de kg. o mentin de mai bine de 5 ani, si asa ma si simt bine, de aceea ma si simt ingrozitor cand pun 2 kg pe mine, ca simt ca nu-s ale mele rade Nici nu vreau sa ma gandesc cum ma voi simti gravida (cand voi fi)...

Valentina, felicitari. Exact acesta este esentialul ca placerea sa acopere costurile materiale. Si daca le folosesti cu drag... nici nu ma mai mir ca la fiecare fotografie vazuta te-a admirat foarte mult!

geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 11 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB