Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 EmptyIeri la 3:53 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Haideti sa slabim (5)

+36
Karina33
clodi
andegelia
Eliff
canadianca50
danae
tantza_m
juliennej
tiana
dandana
geany
StMihaela
Gabiuta
Chirrox13
MagdaMarin
SilviaDumitrescu
cris_io_mat
adriuta
Uca
ioana soare
musetel
ghita
danniela
cory74
carticoiaica
Admina
marymarinela
despina13cucli
rosita
annamaria26985
elenaxx
aurishta
ALICET
Clio_Ela
ema
corina corina
40 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de danae Mar 06 Dec 2011, 4:08 pm

Da, dar eu am 1.57 m in zilele cele bune!
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de Clio_Ela Mar 06 Dec 2011, 4:40 pm

Danae, exagerezi!! Cum 52? Eu am acum 59, la 1,62 inaltime, (as mai vrea si eu sa dau jos vreo 3-4), dar sotiorul mi-a facut reclamatie deja. Vrea sa mai aiba si el pe ce pune mana!!

Serios acum, avem o varsta, (nu are legatura cu strugurii acri), chiar nu ne mai sta bine slabanoage.
In urma cu 5 ani, la 55 de kg eram multumita, dar multi spuneau ca eram chiar prea slaba.

Fetelor, mancati moderat si faceti sport! Dieta nu e o solutie pe termen lung. Si in nicin un caz singura, numai dieta si deloc sport. Degeaba slabim, daca apoi ... atarna carnea si pielea pe oase... Muschii dau forma corpului, si ede o mie de ori mai sexy o femeie mai plina-si cu forme feminine, decat una slabanoaga si cu carnea flaca...

Acum revin la dieta, prietena mea a slabit cu monti 15 kg intr-un an, s-a mentinut inca un an asa, tinand dieta, desi nu stricta, insa cand a inceput sa manance normal, fara sa mai fie atenta la ce si cum combina... Sad a pus 20 in cateva luni.

Dana, zumba e super, insa cu 20 de minute nu prea faci nimic... Corpul consuma intai zaharul din sange, si abia dupa aceea incepe sa arda grasimile. Incearca sa faci altfel, miscari mai lente, melodii mai putin rapide si sa faci macar 45 de minute. Primele 15 minute trebuie sa fie numai incalzirea. Nu e bine pentru organism sa urce pulsul rapid, si nici sa termini programul de sport fara "cool down", adica coborirea pulsului. Ideal e sa ramanem in faza aeroba, pulsul sa nu fie foarte ridicat. Daca e prea obositor se consuma numai zaharul, grasimile raman frumos nederanjate, iar noi avem senzatia de ameteala.

Acum vin cu vestile mele, azi am avut intalnirea cu tipa de la studioul de fitness unde am facut gimnastica pentru gravide. A mers mai bine decat m-am asteptat. Din ianuarie incepem cu o zi pe saptamana, inainte de pranz, cu supraveghere de bebei si copii pana la 3 ani!!!!!!!!! Yuhuuuuuuuuu!!!!!!!!!!
Intai de proba, sa vedem daca e cererea destul de mare. Eu zic ca va fi chiar... mai mare decat e loc in sala... Si ce e cel mai bine, e ca nu se percepe nimic in plus pt babysitter, proprietara salii de sport are deja in program gimnastica de recuperare dupa sarcina, cu babysitter.

Deocamdata incepem o data pe saptamana, si daca reusim sa mai facem o grupa (nu de mamici de data asta), facem si seara un curs.
Asta inseamna ca tre sa trag tare, azi deja era planuit sa fac eu pe antrennoarea la cursul unde merg eu, insa nu am reusit sa imi pregatesc coreografia. E mai greu decat mi-am inchipuit, iar cel mic nu ma lasa sa fac nimic ziua, doar noaptea am timp, si atunci sunt destul de obosita.
Dar e ok, am deja din ianuarie fix, 2 grupe pe sapt, iar daca iese cum am planuit, mai vin doua grupe. Si asta doar in doua locuri. Nici prea mult nu e bine, corpul oboseste si el, insa... finantele si casa de asigurari abia asteapta sa trec de minimul neimpozabil. Si daca trec, atunci imi ia statul mai mult de jumatate... Asa ca mai bine raman la mai putine ore. (acum vb de parca as avea deja 20 de grupe pe saptamana:) )

Repet acum, fetelor, descoperiti sportul care va place, gasiti ceva care sa va determine sa va miscati mult, fara sa devina efortul o povara. Numai dieta nu e buna... si nici nu ajuta mereu, (Ema, ai vazut si cu dieta daneza cum a fost...)
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de Gianina4ever Mar 06 Dec 2011, 5:36 pm

Ma bag si eu ca musca in lapte...eu am 57 kg la 1,64m dar tot mi-e dor de aerobic...ma rog,acum cred ca ca ii zice...fitness
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de danae Mar 06 Dec 2011, 6:08 pm

Ela, diferenta de 5 cm inaltime sunt 5 kg, deci suntem pe acolo cu calculele. Acum am 74 cm in talie si 99 la popou. Kilogramele de dat jos sunt asa cum am spus. Nu cred ca le voi da, dar macar cateva din ele si sa ma tonific.
Si stiu ca ar trebui sa fac o ora dar nu am o ora cap la cap sa fac. Incerc sa imi fac timp. Eu faceam Tae-Bo inainte si ce abdomen plat aveam....
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de elenaxx Mar 06 Dec 2011, 8:27 pm

buna seara dragele mele zumbiste
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de mya21_ro Mier 07 Dec 2011, 12:10 am

sunt mama a doi copii de 2 ani jumate, respectiv 8 luni. am ramas cu burta obisnuita de dupa nastere...Sad de la 74 kg cat am avut inainte de nastere am ajuns la 59-60 kg). nu pot scapa nicicum la vreo sala, sunt cam singurica cu copiii (sotul vine seara acasa...). as vrea sa mai slabesc putin dar nu reusesc...poate pe cand nu voi mai alapta...m-ar interesa si ceva exercitii care le-as putea face acasa, cu toate ca mai bine mi-ar place ceva la sala, la aparate...ma puteti sfatui ce sa fac? poate mai e cineva in situatia mea..
mya21_ro
mya21_ro
helper
helper

Numarul mesajelor : 75
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 28/01/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de corina corina Mier 07 Dec 2011, 2:23 pm

Elena ! ce dor mi-a fost de poza asta a ta ! Parca mi-ai citit gandurile . Sa stii ca apa beau corespunzator de cand te cunosc !Si-ti sunt datoare ! love
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de annamaria26985 Mier 07 Dec 2011, 11:16 pm

corina n-am tinut secret, dar mi-a fost frica ca dau stire-n tara si capitulez la prima tentatie caci sunt o pofticioasa si jumatate. deocamdata sunt tare mandra de mine si nici nu e asa de greu, dar mananc morcovi in supa si n-am renuntat la cafeaua zilnica, cu zahar, bineinteles, ca altfel si mai bine nu beau rade
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de elenaxx Joi 08 Dec 2011, 7:53 pm

Buna seeeaaaarrra dragele mele.

kiss Corina, si da-i inainte cu zumba, ca acum nu mai e treaba la gradina. pupi si pentru fata ta.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mesaj 2


Hai fetele, hopa sus, ca s-a terminat cu somnul. I uite ce ne asteapta [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Sam 10 Dec 2011, 8:05 am, editata de 1 ori (Motiv : Unit mesaje)
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de aurishta Vin 09 Dec 2011, 6:46 pm

Tu care esti dintre ele, Elena? scratch Sau... Shocked doar faci pofta oamenilor? rade
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de elenaxx Mar 13 Dec 2011, 10:25 pm

Eu sunt cea care incurajeaza, aurishta pupi
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de corina corina Mier 14 Dec 2011, 12:54 pm

Clio-Ela sa stii ca eu sunt in asteptare . Traiesc cu speranta ca atunci cand va fi gata coregrafia ta ai sa ne arati si noua filmulete . Asa o sa am si eu instructor personal de zumba ! bounce La toate exista o solutie , nu-i asa ? Si nu mai conteaza ca esti asa departe . love
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de elenaxx Joi 15 Dec 2011, 10:12 pm

Mai zumbistelor, mai, nu mai e activitate pe aici?
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 15 Dec 2011, 10:24 pm

elenaxx a scris:Eu sunt cea care incurajeaza, aurishta pupi
si cea care sta cu ochii pe noi wink rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de elenaxx Joi 15 Dec 2011, 10:57 pm

vad vad silvia, si ai si o pozitie provocatoare rade
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de Clio_Ela Vin 16 Dec 2011, 8:59 pm

Of, Corina, o sa fie cam greu cu video de la curs... Ttrebuie sa declare si sa semneze cursantele (pardon, cursantii, -am aflat ca am si doi barbati in grupa) Smile ca sunt de acord sa filmez.
Dar poate am noroc in 30, la Mega Zumba-Party, poate acolo e voie sa se filmeze, si npoate reusesc.

Unde incep pe 11 ianuarie sunt toate locurile ocupate, cred ca mai facem o grupa, sunt deja destui care mai vor. Ramane sa gasim in ce zi e sala libera, si sa imi convina si mie. Iar in 7 Ian am dincolo ora de proba, dar nu imi fac probleme, acolo se aduna gramada, ca e in centrul orasului.

De la Zumba am tras chiulul si marti si joi, Leutzul meu a fost pt prima data bolnavior (racit), are 14 luni, si pana acum a fost sanatos tun. a facut ceva temperatura si ii curge rau nasucul. Problema mare nu e, dar doua nopti si doua zile nu a dormit deloc. Acum e iara ok, nu a dormit nici azi, insa macar e "fit"- ca tot suntem la subiectul cu fitness Smile
Mie imi e groaza, eu oricum ma ingras mereu iarna, si acum cam exagerez cu dulciurile. Nu e noapte in care sa nu fc ture in bucatarie sau sa caut pe la VIctor prin camera napolitane sau ciocolata. Plus biscuiti la tona... Si Zumba mea, in ultima vreme a cam ramas sla stasiul de "teorie", ca lucrez la coreografii inca, asa, cate putin, noaptea. Dar asta inseamna mai mult gandit si facut incet exercitiile, si scris pasii, facut notitze. Asa ca ... de transpirat nici o sansa.

Pupici, spor la zumbaiala (apropo, in regulamentul de la ZIN -Zumba Instructor Network- scrie ca nu am voie sa scriu cuvantul, fara®️ -sau TM
Deci... ZUMBA®️ Smile (am si semnat ca sunt de acord:))
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de Chirrox13 Vin 16 Dec 2011, 9:08 pm

Ela, ma bucur pentru tine Smile pupi dar nu uita ca sanatatea ar trebui sa fie pe primul plan..spun asta ca iara e gripa/raceala la moda prin zona asta, eu m-am pricopsit cu ea, dar mai am nitel si scap de povara..
......si eu as vrea sa merg la o zumbaiala unde tu esti profesoara/instructoare (vrabia malai viseaza) , dar cine sta cu Delia? Tu cu cine l-ai lasat pe Leutzul tau? Pupa-l din partea Deliei pupi
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de corina corina Sam 17 Dec 2011, 4:47 pm

Lasa Ela ca eu sunt rabdatoare si nici de pe forum nu ma mut . wink Sa fie sanatos puiul tau si sa poti tu sa-ti faci treaba !Si lasa ca nu se pun dulciurile asa repede pe tine ca tu si asa tot timpul Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 351247

______________________________________________________

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (5) - Pagina 12 Empty Re: Haideti sa slabim (5)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB