Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 EmptyIeri la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

+87
oanatos
liuta
ralou
ancab
Buburuza
lupgianna
rivka
degetica
bianca2bu
bibitu
Inoke
kla78
balanescugabriela
monica_rsn
laurin
virus
GABRELA
m-julie
Maci
geany20062006
tomari
rosita
CARLA GRIGORAS
alinasuarasan
leonutza69
andreea2000
roxana096
adelina24
veniciuc nicoleta
Uca
alexaaa08
fifi
mickyta
kerkyra
elutzamicutza
oana_007
MAYA
teisoara
Karina33
noel
amnro
milena
angells
olympia
Choko
Oarecare
mdlupu
anna4kca
ralucis
Usagy
puffetta
SilviaDumitrescu
Gabyx
Mada
IrinaH
feliciagl
clodi
chira
RalucaS
ANURIM
Love
roemay
sabrina
Laura1005
Adriana13
Dionisia
irish05
Laila
vilcris
ariana
livia_iri
JuliaDarling
aisha
dandana
postoleirina
texline
andreeaX
Tinkerbell
DANIELA.I
diada
MihaelaT
Camy
geany
Clio_Ela
zylv
Admina
ioana soare
91 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 Empty intarituri

Mesaj Scris de DANIELA.I Mier 29 Apr 2009, 6:36 pm

Ioana ,eu de obicei folosesc insertia simpla(de hartie)o mai cheama si frizelina,mai este insertie termocolanta si pe suport de panza,insa cea pe panza este prea rigida la calcare.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 Empty pt pantaloni?

Mesaj Scris de Tinkerbell Lun 11 Mai 2009, 5:09 pm

Salut, dragutelor! Cer si eu sfaturi, ca vad ca tare sunteti pricepute: datele astea sunt: pentru ca am niste probleme de silueta (celulita, picioare groase, fund mare...bla bla bla... Sad ) trebuie sa imi fac pantaloni doar din materiale fara pic de elastan (pt ca altfel se largesc panatlonii si ma arata grasa rau wink ). Eu am descoperit ca imi sta bine cu pantaloni din "minimat " (asa se numeste, e si ffffffffffffff ieftin ) . Intrebarea mea e...ce alt material ar fi ca sa semene cu minimatul, dar sa fie mai natural (ca minimatul arata rau de tot a sintetic...nici pe piele nu se simte prea bine Shocked , dar , de...sufera fata la frumusete ( ca numai pantalonii astia ma arata bine : probabil si pentru ca:
- nu este gros materialul, dar este suficient de teapan incat sa nu se vada celulita wink )
- nu are elastan (asa ca nu se largesc dupa ce stau 8 ore pe scaun, la birou )


Voi ce parere aveti ? Din ce materiale va faceti pantalonii ??? Ca la mine nu se pune problema de saten (ca e lucios), nici de stofa (ca sunt cam groase ) nici de in (ca se lasa repede)......Mmmmmmmmmm ........???????

Va multumesc anticipat pentru raspuns . Sper ca maine sa pot posta poza cu primii mei pantaloni (sunt din minimat bleumarin ) Si tare as vrea sa fac si altii, dar din alt material.....


Va pup[! kiss
Tinkerbell
Tinkerbell
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 166
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/03/2009

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de Tinkerbell Lun 11 Mai 2009, 5:14 pm

bineinteles, o sa postez poza la " creatiile noastre pantaloni" cherry Dar aici am scris pentru ca e vorba despre materiale!....sa nu va suparati pe mine si sa imi dati off topic


Pupici!
Tinkerbell
Tinkerbell
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 166
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/03/2009

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de andreeaX Lun 11 Mai 2009, 6:00 pm

La fel mi se pare si mie,ca arat mai bine in materiale fara elastan bucurie ...Poti incerca docul care vine bine insa este mai grosut sau tercotul,cred ca este cel mai potrivit pt primavara si vara;are tinuta si e f comod.Mai gasesti si denim cu 2% elastan (3% mi se pare mult).Iar din categoria subtiri imi place vascoza,pentru pantalonii lejeri de vara;chiar daca este subtire se aseaza frumos (o poti folosi in locul inului pt ca nu se lasa deloc)

Abia astept sa vad pantalonii,sunt curioasa cum arata acest minimat,spor la treaba
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 Empty materiale

Mesaj Scris de DANIELA.I Lun 11 Mai 2009, 7:48 pm

un alt material care se comporta bine este denimul si mai are un avantaj ,exista si denim imprimat nu doar simplu,dar conteaza in primul rand croiul pantalonilor.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de Camy Lun 11 Mai 2009, 9:52 pm

ANDREEAX ,minimatul este materialul din care diada a facut perdelele(draperiile)daca vrei sa stii cum arata.

tercotul este materialul meu preferat,dar sa stii ca se lasa,eu am lucrat cateva fuste din el si daca stai pe scaun un pic deja fusta se lasa.

mai bine merge pentru camasi,sau poplinul am vazut astazi la materiale,foarte frumos,am ramas cu gandul la el,dar cu siguranta o sa imi cumpar macar ptr 2 camasi.

va pupic dulce hug
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 Empty multumesc!

Mesaj Scris de Tinkerbell Mar 12 Mai 2009, 1:11 pm

Multumesc de sfaturi fetelor! love Da, la doc ma gandisem si eu. Dar nu prea gasesc pe lqa mine prin Targoviste...am sa mai incerc. Nici denim nu am gasit....probabil...zic ei ca sunt destui jeans pe piata, ca sa mai aduca si material de-asta... Shocked
Tinkerbell
Tinkerbell
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 166
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/03/2009

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de andreeaX Mar 12 Mai 2009, 4:02 pm

Eu am pantaloni din tercot si sunt f multumita de cum se comporta;se lasa putin dar cred ca orice material ia forma corpului daca este croit strimt; am si o salopeta din tercot (cu bretele) si nu ma simt deloc comod in ea,tocmai pt ca bretelele nu au deloc lejeritate,materialul nu prea s-a lasat.Am si o vesta care iar se tine bine,si eu sunt fan tercot Laughing ,iar pentru camasi mi se pare prea gros ,poate un bolero,un sacou,o jacheta (pentru tine care te pricepi dama )

O sa fac poze cand am timp,daca vrei, sa ti arat cum vin pantalonii si ce mai am eu din tercot - facute de o croitoreasa.
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de Camy Mar 12 Mai 2009, 4:59 pm

andreeax eu mi-am facut si camasa din tercot,te poti uita la subiectul bluze.este camasa galbena,si chiar pot spune ca nu este gros deloc,chiar se vede prin el,acum depinde,poate o fi de mai multe feluri tercotul,chiar vazusem la mercerie ieri,un material asemanator cu tercotul numai ca era mai gros si nu era elastic.

pupicei hug
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de Clio_Ela Joi 14 Mai 2009, 12:34 pm

V-am spus ca luni mi-am mai cumparat ceva materiale. Am primit "reclamatie". Si voi credeti ca sunt pt babe? Mie imi plac.
Dupa ce le cos, sper fie parerile schimbate. Ultimele doua sunt din bumbac cu putin elastan. Am intrebat-o de data asta pe tanti vanzatoare. Ca data trecuta nu am stiut sa va spun. Al doilea e deja croit, abia astept sa vad cum iese.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de andreeaX Joi 14 Mai 2009, 1:13 pm

Camy tercotul meu nu e deloc elastic Shocked Cred ca acela este tricot,am ametit de tot Rolling Eyes

Pun cateva poze..cel verde este tricot iar cel albastru tercot ,dupa parerea mea


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mihaela cel albastru e super,ce vrei sa faci din el?
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 14 Mai 2009, 1:25 pm

Ela, sunt dragute...cand o sa le lucrezi, produsele vor schimba si materialul Smile e ca si cu o cutie de carton care daca o privesti asa zici ca nu-i frumoasa, dar daca pui o fundita pare mai frumoasa.
asteptam creatiile! kiss

Andreea, imi place verdelele! e una din culorile mele preferate.
frumoasa vesta!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de Clio_Ela Joi 14 Mai 2009, 2:06 pm

Sad Deci sora mea are dreptate...
Trebuie schimbate materialele, facand ceva f reusit din ele ?

Las' ca termin eu bluza cu rosu si negru...;)
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de andreeaX Joi 14 Mai 2009, 2:08 pm

Vesta nu este facuta de mine ci de o croitoreasa ,dar lasa ca ajung si eu vreodata pana acolo bee
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de ioana soare Joi 14 Mai 2009, 2:18 pm

Andreea exista si tercot elastic, am luat eu acum cateva saptamani de la samexpo. Nu are de-a face cu tricotul, e alta papa de peste.
Exista si asa si asa. Probabil asa cum este si denimul, cu care suntem obisnuiti sa nu fie elastic, dar exista si din acela cu elastan in compozitie.
Si stii cum se zice - daca vrei poti - asa ca sigur o sa faci si tu asa lucrusoare frumoase! wink

sunny
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 14 Mai 2009, 2:44 pm

Mihaela_s75 a scris:Sad Deci sora mea are dreptate... )
kiss sa nu mai fi suparata. nu-s culori de baba, dar stii cum este, parerile-s impartite. unele prefera materiale mai vesele, mai calde, iar alte persoane prefera materiale mai sobre, mai reci...importan sa-ti placa tie, cel putin eu asa gandesc.
de exemplu, daca e sa fac asa in procente, culorile hainelor mele pai stau cam asa..
60% sunt rosii sau culori care rezulta din combinatia cu rosu Smile, 10% galbene, 10 albe, 15% vernil, bleo, mov,... si 5% negru, maro, gri,... care in fond sunt nonculori.
negru nu am decat un pantalon si doua bluze(subtire si groasa pt evenimente triste)...ma deprima culoarea asta la haine...

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de geany Joi 14 Mai 2009, 4:03 pm

Eu sa fiu sincera am vazut material foarte frumos ca bucata sii cand am vazut produsul finit din acel material nu mi-a mai placut si am trait si inverul,neinteresant ca bucata si superb ca finit.Deci fa ceva frumos si-i dai cu siguranta pe "rautaciosi"pe spate.Mie imi plac materialele tale.
MihaelaT ai dpretate ca negrul deprima.Culoarea materialelor ne transmit anumite stari de spirit.Deci sa ascultam vocea culorilor,se manifesta diferit.
kiss
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de Camy Vin 15 Mai 2009, 12:01 pm

ela mie imi plac materialele,de baba in nici un caz,sigur vei face ceva frumos din ele,nici nu ma indoiesc. kiss
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de texline Vin 22 Mai 2009, 11:43 pm

RECLAMA

Edit Admina: Daca va intereseaza sa va faceti reclama pe forumul Lucru de Mana, putem posta un banner cu link catre site-ul dumneavoastra. In acest sens, contactati pe PM un administrator.


Ultima editare efectuata de catre Admina in Sam 23 Mai 2009, 12:29 am, editata de 3 ori (Motiv : Preturile de pe sit sunt reale si actualizate)
avatar
texline
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 64
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 22/05/2009

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de Admina Mar 26 Mai 2009, 12:38 pm

Am cumparat saptamana trecuta o intaritura mai ciudata si am zis sa v-o arat. Domnul de la depozit mi-a zis ca merge si pt broderie(am vazut niste video explicative), dar si pt genti. E foarte-foarte lipicioasa pe dos, deci nu se calca de material, doar se lipeste. Si arata asa:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Exclamation In alta ordine de idei, am gasit un site in Germania, care livreaza in Uniune: AICI si vreau sa va intreb Embarassed daca mai vrea cineva, ceva. V-am pus special link cu accesorii de genti, ca stiu ca ati cautat, dar au mult mai multe accesorii. Acum nu stiu daca au cele mai bune preturi, dar trimit si la noi, si asta ma intereseaza.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de ioana soare Mier 27 Mai 2009, 11:56 am

E interesanta intaritura. Cum este fata de cea obisnuita (netesuta) care se gaseste pe la bucur?E mai stabila? Tine lipiciul la spalat?

Pe site-ul acela am vazut niste manere de geanta care imi plac. aplauze
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de andreeaX Mier 27 Mai 2009, 2:51 pm

Nu stiu daca am nimerit bine cu intrebarea asta aici...Aveti idee unde gasesc foarfece zig zag pe la noi?Chiar si on line..Merci
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de postoleirina Mier 27 Mai 2009, 2:56 pm

iti tb pt hartie sau materiale?
eu am luat unul de hartie din kaufland , nu a fost scump vreo 4 ron. Eu am taiat tull cu el si a mers.
De taiat materiale cred ca gasesti la mercerie, dar stiu ca alea sunt mai scumpe.
avatar
postoleirina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 100
Varsta : 42
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/02/2009

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de andreeaX Mier 27 Mai 2009, 6:09 pm

Pentru materiale,sa nu se mai destrame marginea ,nu am triplock...
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de Admina Dum 14 Iun 2009, 7:46 pm

Andreea, foarfeca zig zag de materiale trebuie sa o incerci inainte pe ce vei folosi, pot fi cam proaste chiar si astea de croitorie. SUnt destul de scumpe, stiu, la vreo 40-50 lei. Am vazut la merceria dintre Unirii si Universitatii, cum vi pe partea dreapta. Deci treci de Cocorul si e undeva pe un colt. Ai gasi si in Sam expo, daca ai drum, si va fi mai ieftina decat in centru, clar.

In alta ordine de idei, va rog ajutati un om amarat, sa-si gaseasca pasla. Imi trebuie pentru broderii si aplicatii, ca sa nu se desire marginile. Nu am gasit decat un molton, dar e prea gros si destul de scump. In afara se numeste "felt", dar la noi... nu se numeste nici cum ca nu se gaseste, prin magazine. Exact de genul asta, imi trebuie: Pasla confectii

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 2 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB