Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 2 EmptyIeri la 3:53 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 2 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 2 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocare: Silueta pentru vara

+15
piciul
aurishta
Admina
tomari
valentinadof
corina corina
danniela
geany
Greteledelweiss
cristina07
MagdaMarin
Ginet
michelinebeaulieu
gaza
Enache Victorita Nicoleta
19 participanți

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de aurishta Lun 27 Apr 2015, 7:31 pm

danniela a scris:
Aurishta, imi vine sa rad de tine (da sa stii ca in suflet simt asa o satisfactie...glumesc) cand zici ca nu mai poti sa faci Jillianca!!!! Cand tu vorbeai de ea de parca te jucai sotron eu ma straduiam sa fac un sfert din ce facea ea si nu, nu reuseam!!!
rade rade Nu pot nu ca n-as putea Smile (ce ziceti de formulare? Smile Smile ) ci fiindca nu am spatiu adecvat! Sincer, ii duc dorul, de departe mi se pare cel mai bun program dintre toate cele incercate de mine! Admina, programul nu e dur, e doar solicitant si concentrat! Pe vremuri faceam si cate trei serii consecutiv, apoi le-am redus voluntar doar la una , din motivele mentionate de tine! Totusi, atunci cand am fost bolnava, faptul ca am avut trupul puternic si functional m-a tinut in viata! Este adevarat, boala de atunci m-a daramat ulterior, dar au fost multi factori implicati si cel mai important a fost "bombardamentul" cu medicamente...mi s-au administrat in doua luni antibiotice si simptomatice cat n-am luat 10 ani la un loc! Acum, cand am reluat sportul, "memoria musculara" revine incet-incet...nu e ca si cum n-as fi facut sport niciodata!
Aici, la sala, este spatiu pentru  gimnastica separat de "cusca cu fiare"Smile , dar nu stiu daca este permis accesul celor care nu sunt la cursurile lor...o sa intreb eu, dar mai intai ma imprietenesc cu ei wink  Deocamdata trag tare pe aparate....pe vremuri, doar cand ma simteam rau faceam asa ceva rade  Dar imi prinde bine si asta.....ma intareste mult fizic si psihic! Merg de 3-4 ori pe saptamana...intr-o luna am "pierdut" 3 kg, dar doar cu impresii de dieta! Vreau sa pun mai multa ordine la capitolul asta!
Aaaaa...si din seria glumelor noastre macabre....Simona vrea sa fie ingropata langa sala de sport si sa aiba pe mormant o statuie cu ea pe banda de alergare fiindca, cu siguranta, acolo o va gasi sfarsitul! rade  Acum ne gandim la epitafuri!  lol!


Ultima editare efectuata de catre aurishta in Mar 28 Apr 2015, 9:34 am, editata de 2 ori
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de corina corina Mar 28 Apr 2015, 9:07 am

Vorbiti de morminte de parca ar fi torturi ornate cu pasta de zahar ! rade
Eu azi am facut 15 min de zumba la indemnul lui Geany ! love Si mai am in plan cativa km de mers pe jos , ca tot a stat ploaia .
Cand spui tu sala , Aurishta , vorba Danielei , suna a asa... romantic ! Dar daca m-as vedea acolo , pe banda , sigur as gandi ca Simona ta ! rade
Daniela , stai linistita ca nu comentez ! Vino si tu si scapa de burta aia , ca o spui de parca ar fi mai mare decat a mea ! Sad
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de aurishta Mar 28 Apr 2015, 9:36 am

Corina, pai zic asa de morminte fiindca in viata mea n-am avut ocazia sa privesc intr-atat de mult un cimitir, mai ales asa, cu vedere panoramica! Privelistea asta chiar te indeamna la meditatie! wink Smile
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de Admina Mar 28 Apr 2015, 11:33 am

In loc sa va indemne la sport, voi va ganditi la odihna! Ciudata locatie si vedere, de ce n-au pus geamurile la strada, sa vedeti forfota orasului, sa alergati cu spor. Asa, cand ii vedeti pe cei adormiti, numai de sport nu vine cheful... mie mi s-ar face lene, as merge sa zac pe o banca la soare, in cimitir. Smile Nu de alta, mie imi plac cimitirele. E atata liniste si pace, nu se plange nimeni de servici, stres, bani, probleme. Pare perfect.
Ma mai gandeam la ceaiuri, dar nu din cele drastice. Am in casa soc si am baut ieri o cana. Oare daca inlocuiesc apa cu ceai de soc are vreun efect?
Si sa nu uitam de apa vreo 3l pe zi, cred ca ar fi ideal, ca sa se elimine toxinele si sa se precipite digestia. Multe fibre, legume si fructe crude, poate o cura de dezintoxifiere cu sucuri naturale ar merge bine mana in mana cu slabirea. oricum dupa iarna se recomanda asa ceva.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de aurishta Mar 28 Apr 2015, 1:03 pm

Admina a scris:In loc sa va indemne la sport, voi va ganditi la odihna! Ciudata locatie si vedere, de ce n-au pus geamurile la strada, sa vedeti forfota orasului, sa alergati cu spor. Asa, cand ii vedeti pe cei adormiti, numai de sport nu vine cheful... mie mi s-ar face lene, as merge sa zac pe o banca la soare, in cimitir. Smile .
Smile Doar cand alergam pe banda vedem cimitirul..in rest, n-avem timp, suntem ocupate wink Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 2 351247 aerobic coarda
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Mar 28 Apr 2015, 1:32 pm

aurishta a scris:rade rade Nu pot nu ca n-as putea Smile (ce ziceti de formulare? Smile Smile ) ci fiindca nu am spatiu adecvat! .......  Acum ne gandim la epitafuri!  lol!
In postarea aceasta ai folosit atatea epitete,metafore si alte alea,incat si pentru ca mi s-a incretit mintea(sigur,dupa cum imi e si parul)...pot sa citesc printre cuvinte?! Laughing

Nu ma bag la provocare(zic,daca tot sunt pe aici),pentru ca nu vreau sa imi sochez trupsorul cu amenintari,reguli samd.Cand o vrea el,cum o vrea,eu sunt de acord!
Mde,cal salbatic,liber...
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de corina corina Mar 28 Apr 2015, 2:22 pm

Admina , sa zaci pe o banca la soare ... langa cei adormiti...asta da provocare ! rade

Eu m-am tinut de cuvant : am mers vreo trei km pe teren accidentat , dar nu prea fuga . Se pune si ca am prasit vreo 50 de metri de tufe de coacaze ?  wink  Si n-a fost prea usor - am sa va arat in gradina de legume !
Dimineata am baut o lamaie intr-o cana de apa calda , o cafea cu o lingurita de miere , am mancat lapte cu fulgi de ovaz , la zece un mar , iar la pranz salata ( mazare , castraveti piept de pui  , maioneza ) cu paine de secara ca nu putui fara , iar acum mai beau o cafea ca-i mult de la patru jumate cand ma trezii si am si ceva turbanase de terminat . Gata !

M-am intors , ca uitai ! wink Si eu beau ceai de soc , Admina , si e super pentru digestie . Daca mi l-ar baga cineva sub nas in fiecare zi , as bea mereu .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de geany Mar 28 Apr 2015, 7:27 pm

Eu mi-am promis si ma tin de cuvant cu Zumba! Adaug si mult mers pe jos cu greutate!
Corina, ma bucur ca intentia si-a atins scopul, stiam eu ca nu ai scapare daca primesti chiar asa pe tava rade
Daniela, sunt pitica, am 1,59 m. Norocul meu e cu forma, ca si daca pun, se pune uniform si tot imi pastrez forma (inca).

Eu nu sunt asa cu grija la ce mananc, insa mi-ar placea sa fac putina ordine si la acest capitol. Am observat ca in zilele in care nu prea apuc sa mananc, recuperez cu dulcegarii. Problema mea e ca nu am timp sa ma asez, manac in picioare sau din mers... Ce sa iau la servici cu mine, la un moment dat ma gandisem sa-mi fac fructe la blender si sa le beau. Asa gat repede si nici nu miroase (in farmacie si un covrig miroase cand il manaci si nu-mi place).

O problema am cu apa, beau extrem de putin in ultima vreme, iar daca ma ia cate o durere de cap, e clar; dau cu apa ca stiu de unde vine.

Eu imi luam de la DM sirop de soc. Imi place foarte mult, insa am observat ca ma balonez de la el. Pentru digestie sucul de mere. Sirop indoit cu apa. Aici se bea foarte mult suc de mere (in unele case n-ai sa primesti sucuri racoritoare, ci suc de mere.

Admina, daca poti bea apa, bea apa! Ceaiul baut in cantitati mari poate avea efectul cafelei si daca nu dormi noaptea sa stii din ce cauza (si la copii e valabil, putini insa iau in considereare si dau ceai in nestire copiilor).
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de Uca Mier 29 Apr 2015, 9:35 am

Am venit la raport!
Geany, eu sunt mai scundă cu un cm. Smile
Și eu, ca și tine trebuie să disciplinez la capitolul mâncare.
Când stăteam cu socrii, mâncam regulat trei mese căci mâncam cu toții la un loc, acum la prânz mănânc singură și parcă n-am răbdare să iau și eu prânzul ca omul. Îi dau copilului să mănânce și apoi, înfulec ( la propriu) ce apuc, de obicei dulciuri.

Am schimbat timpul verbului, de la '' de azi mă voi apuca '' la '' de azi M-AM APUCAT de sport".
Ce bine este! Simt că am renăscut.
Mi-am propus trei obiective : să beau apă mai multă ( vreau să beau 2 l pe zi), să fac programul de sport zilnic pentru cel puțin două săptămâni și apoi o zi și o zi și să mănânc regulat și nu prostii.

M-am reapucat de Jillian Michaels, level I, 30 Day Shred


Mi se potrivește cel mai bine acum, nu e de speriat, e chiar antrenant, Aura știe wink Și durează mai puțin de 30 min cu tot cu pregătire.
Dacă-l pot face eu, îl faceți și voi liniștit.

Rezultatele sunt garantate, o zic din experiență, anul trecut eu am dat jos 5 kg în patru luni și m-am și tonifiat, făceam o zi da și una nu. După o perioadă cu 30 Day Shred am trecut la No More Trouble Zones căci simțisem că deja s-au obișnuit mușchii și nu mai avansam.

A trebuit să iau taurul de coarne căci de joi de când am scris că mă reapuc, în loc de sport am făcut o porție de rafaello, o amandină, pizza, salată de fructe cu multă frișcă și tot așa, o țineam numai în prostii  habar nu am de ce dar așa chef de mâncat dulciuri aveam ...

De când ne-am mutat, soțul merge la muncă cu bicicleta, în trei luni de zile, doar pe traseul casă- muncă, a făcut peste 150 km și se vede. Abia aștept să-mi iau și eu bicicletă, mi-ar plăcea mai mult să pedalez decât să fac jogging.
A, de jogging nu m-am apucat încă, poate de azi. rade

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de aurishta Mier 29 Apr 2015, 10:26 am

Eu ma pregatesc sa merg la sala Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 2 351247 ...incerc sa adaptez sistemul JM la ceea ce am la dispozitie! Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 2 351247
Si sunt curioasa cum se vad de sus mormintele ude! dama ...am 20+20 de min pe banda pentru asta! lol!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de Admina Mier 29 Apr 2015, 12:19 pm

Uca, incearca sa iei niste crom si daca ai unde sa-ti faci o glicemie. Si eu poftesc la dulce, dar parca mai putin. Am baut o cafea Tchibo de la dozator, ca imi era pofta si am ras un pachet de turta dulce cu gem, de 100g. Incerc sa ma abtin de la dulce, in timpul zilei, mai ales ca nu mai am in casa. As face paine si niste biscuiti pentru bebe, dar sa incerc sa pun mai putin sau deloc zahar ca il invat si pe el la prostii. E tare nesanatos zaharul.zid
Geany, ceaiul de soc nu are teina, din cate stiu, doar cel verde, negru, alb. Dar cele de plante medicinale, nu. E diuretic si usor laxativ, ar trebui sa faca bine la slabit. Dimineata aveam burta mai supla, poate de la ceai, ca altceva n-am facut.
Nu mai promit nimic, re-editez mesajul daca fac sport azi. Ca altfel... numai gura e de mine.
Eu am usor peste 1,6m, deci tot pe acolo.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de geany Mier 29 Apr 2015, 11:59 pm

Deci vin sa dau raportul, ieri si azi am reusit sa ma tin de Zumba 45 min. Sculptare si tonifiere dupa dvd cu Stick-urile desigur. Azi am avut febra musculara ca ieri am facut doar 30 de min. si n-am facut racirea. Astazi insa am facut programul intreg, sa vad maine daca ma dau jos din pat fara ajutor rade

La capitolul apa, sutem majoritatea fixati pe ideea cu 2 litri de apa. Defapt am citit intamplator ca 35ml. inmultiti cu numarul kilogramelor este necesarul zilnic de apa pentru o functionare normala a organismului.

_______________________
30.04.15

Revin fara febra musculara si chiar in forma!

Admina, eu prefer apa, ceai beau, dar nu ma dau in vant dupa ele. Apa carbogazoasa eu beau cand sunt plecata de preferat medie (asa o pot bea si daca s-a mai incalzit in geanta), iar acasa prefer apa de la robinet filtrata (cu filtre BRITA). Uneori imi iau chiar in sticla cu mine (mai rar ca uit si-mi amintesc atunci cand imi este sete si-mi cumpar).

geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de Ginet Joi 30 Apr 2015, 5:36 pm

Cind vreau sa slabesc fac putin sport in joaca desi ma pricep de minune sa ma misc in stil sportiv. Principala mea atentie e indreptata inspre ceea ce maninc adica dimineata o cana cu suc proaspat stors de fructe, cafeluta e nelipsita si un sendvis cu sunca, o ciorbita la prinz si seara pe la 7-8 o salata combinata asezonata cu lamiie si ulei de masline  (andiva, salata verde,ridichi,castravete,o rosie cherry, 2 fire de ceapa verde) cu ceva linga ea de ex, peste fript, friptura la gratar.
Ginet
Ginet
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 123
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de danniela Vin 01 Mai 2015, 10:33 am

Daaa Admina, vin sa zic ca nici la mine nu a mers agresivitatea!!! Am pus sunci pe mine pentru ca organismul mi-a cerut sa manac enormd e mult.
Cat despre alimentatie, eu mananc sanatos, am tinut Rina, cu care am slabit si am ramas cu un fel de mentinere, dar mai mananc si ce Rina nu permite!!! Fara sa sar calul!
Eu am 1,50 m si 51 kg. Am pus 3 kg de la sportul asta agresiv apoi am dat jos 1 kg au mai ramas doua.
Si iaca m-am intors la Gillianca. Sincer mi-a fost frica de la insanity sa nu pun mult mai mult pentru ca incepusem sa crsc in talie. Am dat jos pana la 65 cm cu Jillianca si am pus cu insanity pana la 70!!!!
Poate la altele merge sportul asta , dar personal crd ca este mai mult pentru tonifiere nu pentru mentinere sau slabit!!!

Ginet, te-as sfatui sa bei dimineata un blend de fructe, nu arunca fibra ca e pacat, sau un fruct intreg!!! love love
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de aurishta Vin 01 Mai 2015, 11:00 am

Danniela, daca ai crescut in greutate respectand, totusi, principii dietetice, inseamna ca ai crescut in masa musculara, ceea ce nu e deloc rau...muschii sunt mai grei decat tesutul adipos, de aceea pare ca te-ai "ingrasat"! Daca, in aceleasi conditii, ti-a crescut circumferinta taliei, asta poate insemna ca ai facut abdomene agresiv ...nu stiu daca e cazul! In special persoanele care isi lucreaza mult oblicii abdominali "castiga" cm nedoriti in talie! Oblicii trebuie lucrati, negresit, dar cu moderatie....1-2min alocate special lor per antrenament!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de danniela Vin 01 Mai 2015, 11:13 am

Nu Aura, nu am facut abdomene absolut deloc, programul nu a inclus pana la faza la care l-am facut. Mi-a crescut burta!!! Iese prin rochie si asa cum am zis, am mancat foarte mult in comparatie cu perioada precedenta, eram vesnic flamanda si nervoasa de flamanda ce eram. Muschii oblici se cunosc putin, se vede ca sunt lucrati, dar nu fac parte din botzul de burta rade rade rade
Cu Jillianca am facut body shred level 2 pentru greutati si brate, cu care iti spun ca am tonifiat bratele si mi-a mai scazut grasima pe spate, am mutat inchizatorile la sutin cu un rand!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de aurishta Vin 01 Mai 2015, 12:09 pm

danniela a scris:... am mancat foarte mult in comparatie cu perioada precedenta, eram vesnic flamanda si nervoasa de flamanda ce eram.
Aaaaa, deci asta era cazul! wink Smile
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de danniela Vin 01 Mai 2015, 12:13 pm

Uite dovada!!! Ce se vede acolo nu sunt muschi oblici, sunt muschi burtosi rade rade rade rade

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de aurishta Vin 01 Mai 2015, 12:15 pm

Laughing dama Deci tot la Jillianca e scaparea.... si la Rina Laughing
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de danniela Vin 01 Mai 2015, 12:18 pm

Da asa se pare!!!!
In orice caz saptamana asta am scapat de un kg numai pentru faptul ca mi-a disparut pofta de mancare! La Rina 1 nu crd ca ma mai intorc, pentru 2 kg puse rapid doar sport zic e ca e suficient! Multumesc Aura!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de Ginet Vin 01 Mai 2015, 10:18 pm

Multumesc Daniela,o sa-ti urmez sfatul ! love
Ginet
Ginet
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 123
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de aurishta Lun 04 Mai 2015, 11:29 am

Fetelor, mai sunteti pe-aici? Cum stati cu dieta, cu sportul, cu apa zilnica? Eu ma pregatesc sa merg la sala ...cu dieta nu pot sa ma laud, am cam "calcat becul" cu dulciurile, dar moderat!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 04 Mai 2015, 10:05 pm

Interesant subiect.Eu insa mai astept cu exercitiile fizice .Si asa ma apropiasem de 70 de kg.
Cel putin acum am o scuza . wink Eu nu ma impac cu sportul.Dietele sunt bune pentru mine.
Am descoperit,Psyllium, tărâţele care ajută la slăbire!
Nu sunt foarte scumpe la Plafar 5.5 ron punga de 200 de grame iar in supermarket 6.8 lei.Am gasit si cu fulgi de ovaz,caruba,seminte de in.
Dar eu nu prea consum asa multa apa cum ar fi indicat.
Si parca nu se vad rezultatele la mine.
Cum eu sunt acasa si servesc micul dejun alaturi de cei mici,eu nu pot sa fac ceva fara ei.
Iar aceste tarate in iaurt pur si simplu la ei au efect.
Baiatul cam avea probleme era cam constipat si (zice el) nu prea simtea cand are scaun si cam murdarea chiloteii.
Acum imediat fuge la baie fara probleme chiar zilnic de cand ii dau aceste tarate dimineata (o lingurita de tarate in cateva linguri de iaurt)pe stomacul gol.
Sunt taratele pe care le contin si colonhelp.(psyllium
,seminte in,oregano,coriandru,chimen,patrunjel si argila).
Poate ma apuc si de baut apa.Si de slabit,dar mai tarziu un pic sa ma refac.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de Admina Lun 04 Mai 2015, 11:13 pm

Eu n-am facut nimic. Am o stare de zici ca m-a calcat trenul, ori ma ia o raceala ori e PMS. Oricum, nu sunt buna nici de mancat putin, nici de sport. De fapt nu am mancat mai mult (inca, daca e pms sigur devorez o tona de dulciuri vreo 2-3 zile zid), chiar imi e greata.
Doar ca ne-am plimbat in parc mult, cativa km.
Spor sa aveti la slabit si mai mult chef de sport, decat mine. Mult mai mult! hug

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 05 Mai 2015, 7:20 am

Eu am observat ca nu mai am acea pofta nebuna de dulce.O fi de la târâte?
La spital cand m-am simțit mai bine am trecut strada la magazin sa imi iau prăjituri . Acum acasa fiind nu mai am acele pofte.Incerc sa ma controlez si cu mâncarea sa mananc doar la ore fixe ,odata cu cei mici sau cu sotul.Sper sa reusesc sa ma mențin ca am predispoziție la îngrășare.
Azi am băut apa calda cu lămâie si miere.
Si da a avut efectul laxativ pe care il așteptam.
Asfel încât am îmbrăcat băiatul pentru scoala la foc automat . De mi-a spus Marius ca e bine ca am dureri de spate , ca il îmbrac mai repede ca tataie rade

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB