Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Deschidere intreprindere individuala sau PFA

+66
alinnusha92
valentinadof
mitulina
maravela lucia florina
piciul
andreea204
Gabica
diada
cif2010
Flora-handmade
michisor
CarmenClaudia
ivanutamihaela
elutzamicutza
skydegirl
ema
aurishta
corina corina
carmendana
lacridrumas
crissteo
aleynad
Clara
MagdaMarin
Giobsy
emma90
Teodor Coca
AlinaJ.Bijoux
ikuta
cld
ismi3ismi
dorina64
veniciuc nicoleta
manus marioara
margelutamea
costi_iacob
Nicoleta Irimescu
betymi72
Amalia T. Design
RalucaS
bibi2085
andrabijoux
mssdelilah
julix_2007
flavia ana pop
firimitura
Maci
anca1820
aruan
ladybird
denygina
treinegri
MihaelaT
kristadesign
europolis
pufitza
phoenix
amnro
GIO Studio
came_lia
SilviaDumitrescu
feliciagl
andacoman
roxanam
Admina
kikimiki
70 participanți

Pagina 8 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de Admina Joi 19 Feb 2015, 6:22 pm

Ce parere aveti, chiar am inteles bine, se va introduce un impozit de 800 RON / LUNA minim forfertar (CAS+CASS) pt PFA? Nu am apucat sa vad emisiunea pana la capat, dar au anuntat la BIZIDAY - minutul 13

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de corina corina Vin 24 Apr 2015, 10:26 am

Nu e prea clara exprimarea , dar cam asa s-ar intelege... Insa e o suma pe care nu multe PF-uri si-o permit , asa ca ...of !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de michisor Lun 29 Iun 2015, 11:33 am

export de handmade face cineva? ca sa fie legal faceti declaratie vamala?
michisor
michisor
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2013

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de Admina Lun 29 Iun 2015, 12:56 pm

Export in ce sens? Vanzare pe Etsy sau pe alt site de gen la persoana fizica? Sau vanzare catre o alta firma, companie?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de michisor Lun 29 Iun 2015, 2:19 pm

Admina a scris:Export in ce sens? Vanzare pe Etsy sau pe alt site de gen la persoana fizica? Sau vanzare catre o alta firma, companie?

da. vanzare pe etsy/ebay. catre pers fizice.
michisor
michisor
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2013

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de alinnusha92 Sam 21 Mai 2016, 9:44 am

Foarte utile informatiile de aici. Am mai invatat ceva. Oricum mi se par prea multe cerinte si piedici ca sa poti sa vinzi ceva legal.
alinnusha92
alinnusha92
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 54
Varsta : 31
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 31/01/2015

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de tedy22 Sam 07 Ian 2017, 6:04 pm

Daca ai deja un I I nu trebuie calificare,adaugi cate coduri vrei.
tedy22
tedy22
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : roman
Data de inscriere : 17/02/2015

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de oliv Vin 26 Mai 2017, 2:13 pm

Buna! Mi s-a parut locul cel mai potrivit pentru intrebarea mea chiar daca sunt putin off topic, dar daca am gresit imi cer scuze Flowers peace

As vrea sa-mi deschid un magazin pe Breslo, in care sa pot vinde gentile si celelalte accesorii facute de mine. Ideea e ca nu pot sa-mi dau seama daca oamenii mai vin pe Breslo sa caute handmade si in special ceea ce fac eu, asa ca nu stiu daca merita sa ma chinui... Am scris ieri un mesaj pe forumul lor, sperand sa aflu cate ceva de la cei care au magazine acolo si vand cam ce am si eu. Forumul este monitorizat si mesajul meu nu s-a publicat nici pana acum. Tot ieri am dat mail la echipa Breslo si am intrebat de ce nu mi se publica mesajul pe forum, in conditiile in care nu am scris absolut nimic aiurea... Mi-au raspuns ca dureaza mai mult in special pentru membrii noi si mi-au raspuns ei la intrebarile puse in mesaj cu niste date statistice care ma lasa rece, sincera sa fiu. Iata raspunsul:

Despre Breslo
- 199 600 conturi inregistrate total
- 27 576 inregistrati ca vanzatori
- ~3 000 000 afisari/luna
- ~350 000 vizite/luna
- ~140 000 vizitatori unici/luna
- 109 952 abonati la newsletter
- ~ 5.000 vizitatori unici/zi

Vinde cineva dintre voi acolo? Cum e, chiar mai cumpara oamenii de acolo sau toata lumea s-a mutat pe Facebook? Eu vad foarte multi care vand direct pe FB si multi care vand pe site-urile lor, iar cei mai multi oameni habar n-au de existenta Breslo.

Multumesc!
oliv
oliv
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 103
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 02/09/2011

http://victorsboutique.com

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de Dorulet Vin 26 Mai 2017, 5:48 pm

Cred ca era mai important daca iti spunea numarul vanzarilor.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4801
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de oliv Vin 26 Mai 2017, 5:55 pm

Mda, asa zic si eu Dorulet... Ma rog, intrebasem eu daca au suficient trafic, daca romanii cauta accesorii pictate sau handmade pe net... dar speram sa discut cu vanzatorii de acolo, nu cu personalul lor.
oliv
oliv
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 103
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 02/09/2011

http://victorsboutique.com

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 26 Mai 2017, 6:54 pm

Din punct de vedere al unui cumparator mie nu-mi place breslo. Am incercat sa-i caut mamei o poseta incapatoare, dupa o ora de vizionat numai plicuri si gentute mici m-am enervat. Nu au filtre sa triezi produsele, poate eu caut doar ceva textil sau ceva de piele, poate vreau neaparat rosu...n-am timp sa stau o zi sa vizionez lucruri care nu ma intereseaza. Pina la urma am renuntat, am facut eu una si am cumparat din magazin fizic inca una mai eleganta (ceea ce a durat fix 40min cu tot cu drumul).

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4649
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de oliv Sam 27 Mai 2017, 12:07 pm

Acum au niste filtre, poti scrie inclusiv culoarea cautata, dar din 60 de pagini cu metraje mi-au rezultat doar 3 dupa ce am cautat "rosu", deci nu stiu daca chiar functioneaza bine...
Mesajul meu inca n-a fost publicat, asta mi se pare chiar nesimtire, sa nu poti scrie un mesaj nevinovat pe un forum! Ma intreb ce se intampla cand chiar ai o problema cu ei... Pe forumul Etsy se rezolva multe probleme, pentru ca raspund vanzatorii cu experienta, inclusiv la problemele tehnice, si nu mai trebuie sa stai sa astepti sa te bage in seama cei de la suport, rezolvi in cateva minute pe forum de obicei. Mi se pare o atitudine cam deplasata a celor de la Breslo. Ii mai astept, or fi ocupati cu Creativo azi si maine...
Oricum, cu astfel de tratament nu ma grabesc sa le devin client si sa le dau o gramada de bani pe taxe, mai exista si alte metode in afara de ei Smile
oliv
oliv
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 103
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 02/09/2011

http://victorsboutique.com

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 27 Mai 2017, 1:11 pm

Daca cuvintul cautat nu este inclus in denumire sau descriere nu se va afisa, deci... functia de cautare nu este eficienta, iar filtrele lor de pret, stoc, reducere, oras si sortarea in functie de vechime, pret si reducere...iar nu-s relevante cind cauti ceva.
La categoria genti, de exemplu, sint 56 pagini a cite 51 produse/pagina- o amestecatura de plicuri, posete, genti, traiste, etc. Din aprox 2800 produse....care sint sansele sa le vad pe ale tale?(nu intreb retoric)
Nu vreau sa fac antireclama, doar imi exprim opinia ca simplu cumparator.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4649
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de oliv Dum 28 Mai 2017, 9:19 pm

Mda, modalitatea asta de cautare seamana cu cea de la Etsy. Si acolo, daca vinzi o geanta de umar textila cu albastru si verde trebuie sa ai scris in titlu si taguri/etichete toate aceste cuvinte, iar cumparatorul trebuie sa le caute tot pe ele ca sa te gaseasca si pe tine... Dar acolo sunt mii de pagini cu produse si oamenii cauta termeni foarte specifici, altfel gasesc rezultate care n-au legatura cu ceea ce cauta ei de fapt.

Sunt curioasa daca maine imi vor publica mesajul...
oliv
oliv
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 103
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 02/09/2011

http://victorsboutique.com

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 28 Mai 2017, 11:59 pm

Nu e deloc incurajatoare atitudinea lor fata de postarea mesajului.
Ca artizan pentru mine este prea scump abonamentul la ei, ar insemna o modificare substantiala a preturilor mele ca sa includ si asta, ceea ce nu vreau.
Sa ne tii la curent cu evolutia demersurilor.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4649
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Deschidere intreprindere individuala sau PFA - Pagina 8 Empty Re: Deschidere intreprindere individuala sau PFA

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB