Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

+94
aidil
codryna
simona28
olympia
Larisa
mariucamariuca
marabr
despina13cucli
diana_scl
FlorinaN
sybex
elenaveronica
lacridrumas
mihamihaela
michelinebeaulieu
rmyx
cristinaalina
musetel
tala
aurelia.c
mateia
Karina33
myky7robc
andegelia
valentinadof
anamaria021a
IrisT
arielas
Anettt
Rall_baby
degetica
ancone
Cristina Munteanu
chocolate
iulia.spinu
Gianina4ever
RalucaS
iriclau
StMihaela
chemio
Uca
violeta25
biribishpampela
nicopop
minky
vilcris
lucky
nicoleee
zahariaelouise
ivanutamihaela
mihainiko
jade84
andreeaX
onomario
bibidesign
mariag
laurapopescu
Teodor Coca
cristina.moncea
danae
M.Emilia
GABRELA
virus
danabarbu2007
andra2010
pisi
cornoiuema
Cornelya
ral
raluca1980
haute_couture
mnarcisa
irinaDip
Adriana13
MagdaMarin
Admina
amnro
ismi3ismi
ralucis
oana_007
m-julie
clodi
dandana
codruta-cosmina
veniciuc nicoleta
rosita
cezar toma
amia
zylv
ralu
geany
MihaelaT
cata13lina
a_andreea_mihaela
98 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ismi3ismi Joi 22 Iul 2010, 8:56 pm

Buna idee! Eu ma chinuiesc sa ii conving pe unii sa-mi vanda ceva de vreun an si nu am reusit.Oare are ceva daca ii mint,asa cum spui?Cine ce pierde la treaba asta? Smile
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de Admina Joi 22 Iul 2010, 8:57 pm

Nu intelegeti un lucru, Emidale este en-gros, nu en-detail. Este un fel de Metro sau Selgros, nu Carrefour sau Cora. Chiar daca Metro face legitimatii doar pe firma (SRL, PFA), tu poti sa spui la facturare ca vrei pe PF, nu pe firma. La Emidale e la fel, vand persoanelor juridice care la randul lor fie revand materia prima sau o prelucreaza (adica au ateliere, croitorii, etc.). Nu sunt interesati de PF pt ca vor o unitate, nu un bax, nu o cutie. La fel ca si la Selgros, poti cumpara un dero la 6 kg la bucata, dar esti obligat sa cumperi un bax de Cola la 2l, daca aia vrei, nu o sticla. De aici si preturile mai mici, ei iau cantitate si revand cantitati mari, nu cate 1m de dantela, o creta sau 4 nasturi...
La fel si in Sam, sunt standuri care vand doar en-grosistilor. Poti lua 25-50m, cat are un balot/ val, dar nu-ti dau nici daca vrei sa iei 10m. Nu-i intereseaza sa-si descompleteze unitatile de masura, sa ramana cu ele incepute, sa aiba pierderi, scazaminte.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ismi3ismi Joi 22 Iul 2010, 9:48 pm

Mie mi s-a spus ca nu imi pot vinde pt ca nu am acte de firma pt care ei sa emita chitanta.Nu cantitatea conta neaparat,pt ca oricum comanda mea era mare ,iar siretul pe care il voiam il luam la rola intreaga nu la metru...comanda mea era de vreo 10 role de siret a carte 300 metri fiecare.
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 23 Iul 2010, 8:13 am

Faceti rost de datele unei firme ale unui prieten si v-ai scos.Ce e asa greu.
Oricum CIF,CUI,si alte date le gasiti si pe net.Voi nu trebuie dacat sa semnati si sa platiti.Si eu am fost PFA si asa am legitimatie de la Metro.Intrebati prietenele care vand cosmetice daca sunt coordonatoare ca trebuie sa fie si PFA.Eu asa eram.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ismi3ismi Vin 23 Iul 2010, 10:11 am

In alta ordine de idei,vreau sa vin si eu cu o informatie utila pt toata lumea. Cateva materiale si accesorii ieftine se gasesc si la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] .Problema aici este ca ei nu au decat magazin on line ,ceea ce este un neajuns fata de nmagazinul real,dar se pot cere mostre pe care le trimit prin curier.
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ismi3ismi Dum 25 Iul 2010, 9:44 pm

Emidale este cam scump...
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de Adriana13 Mar 27 Iul 2010, 4:20 pm

Am de facut in perioada imediat urmatoare cam 20-30 pernute decorative...
Stie cineva unde gasesc bevatex (umplutura) la pret mai acceptabil fata de obor?

prietenie
Adriana13
Adriana13
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 253
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 Empty materiale

Mesaj Scris de irinaDip Joi 26 Aug 2010, 4:51 pm

Buna,
Vreau sa va cer si eu sfatul.
De ceva vreme caut un material sa-l folosesc ca si dublura pentru o rochitza( rochitza este foarte transparenta).Problema mea e ca nu gasesc deloc un material elastic pt a-l folosii ca si dublura.
cine ma poate ajuta cu adresa unui depozit de materiale unde as putea gasii materialul dorit.Eu sunt din Timisoara.
multumesc.
irinaDip
irinaDip
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 26/08/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Mier 22 Sept 2010, 10:42 pm

Fetelor a-ti comandat careva textile de la texline Timisoara?Oare se fac comenzi si pentru cativa metri??
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de mnarcisa Mier 22 Sept 2010, 10:46 pm

Nicoleta pe site zic ca nu impun cantitati minime. Merita sunat si vazut. Pe mine ma batea gandul sa cre niste mostre.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de haute_couture Mier 22 Sept 2010, 10:46 pm

salut.la texline este benone burza ..eu am cataloage de la ei..suna si discuta direct poate obtii si cantitati mai mici..
avatar
haute_couture
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 52
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 09/09/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Mier 22 Sept 2010, 10:49 pm

Multumesc de raspunsuri.Maine voi suna si voi cere cateva mostre cu ce ma interseaza...si sa vad si cam ce mi-ar trebui poate Vb ta haute poate obtin si cantitati mai mici..Mi-au placut ca au multe si foarte ieftine wink
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de Adriana13 Joi 23 Sept 2010, 8:58 am

Nicoleta, eu am tot comandat de la ei, cantitati intre 3-10m din fiecare material. Au fost foarte draguti si rabdatori cu mine. Eu am vb cu Alina Ristea mai mult, atat pe e-mail, cat si la telefon.
Adriana13
Adriana13
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 253
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de raluca1980 Joi 23 Sept 2010, 2:55 pm

nicoleta si eu am comandat de la ei de anul trecut inca cate 2 m din materialele pe care le-am vrut si dantele cu suta de grame....
avatar
raluca1980
helper
helper

Numarul mesajelor : 32
Localizare : google
Data de inscriere : 08/09/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ral Lun 27 Sept 2010, 12:43 pm

Am cerut joi cateva mostre de la ei. Azi dimineata au ajuns, cele mai calitative materiale sunt satinul, lycra si bbc dar si restul sunt ok
ral
ral
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 41
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ismi3ismi Lun 27 Sept 2010, 5:33 pm

Cei de la Timisoara sunt f amabili.Trimit orice mostra si orice cantitate se doreste,foarte rapid.
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Lun 27 Sept 2010, 5:45 pm

Super...am uitat sa sun dar in curand o voi face..Eu am mai cumparat si de la merceria si sunt super..calitatea se vede..In schimb la Textimisoara sunt muuuuuulte materiale si asta ma incantat..am de unde alege..
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de Cornelya Mar 28 Sept 2010, 8:48 am

Am primit si eu mail de la ei si mi-au spus ca pot comanda pana la un metru. Vad ca preturile sunt acceptabile, dar vedeti fetelor ca este afisat fara tva.
avatar
Cornelya
helper
helper

Numarul mesajelor : 73
Localizare : caracal
Data de inscriere : 15/04/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de cornoiuema Mar 28 Sept 2010, 9:12 pm

Am vazut si eu magazinul on-line Farzat. Intrebarea mea este, vand si la metru? Pentru ca, desi spunca nu au comanda minima, totusi spun acolo: se vinde la rola de 50 de metri, ambalata individual.
Eu inteleg ca se vinde minim o rola.
A cumparat cineva de la ei? Cum e de fapt?
cornoiuema
cornoiuema
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : deva
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Mar 28 Sept 2010, 9:44 pm

Si eu sunt curioasa de intrebarea ta Crnoiu Ema..A cumparat cineva de la ei??
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de Cornelya Mar 28 Sept 2010, 9:57 pm

Tocmai am spus....comanda minima este de un metru.Deci?
avatar
Cornelya
helper
helper

Numarul mesajelor : 73
Localizare : caracal
Data de inscriere : 15/04/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ismi3ismi Mar 28 Sept 2010, 10:00 pm

Nu am cumparat de la ei,dar asa trebuie sa fie:minim o rola.
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Mar 28 Sept 2010, 10:11 pm

Cornelya era vorba de magazinul farzat.. kiss
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ismi3ismi Mar 28 Sept 2010, 10:37 pm

Fetelor,stiti cumva unde pot gasi mai ieftin panglici,benzi din bumbac,satin,tercot,etc pt bordat tivul (taiate pe bie),de vreo 3 cm latime?
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ral Mier 29 Sept 2010, 11:39 am

ismi3ismi a scris: Fetelor,stiti cumva unde pot gasi mai ieftin panglici,benzi din bumbac,satin,tercot,etc pt bordat tivul (taiate pe bie),de vreo 3 cm latime?
daca esti din Bucuresti gasesti la Emidale, numai ca ei vand numai la rola. Poti incerca si la merceriile din zona Lipscani acolo dau la metru.
Eu am vazut ieri la Emidale o varietate destul de mare de modele, dimensiuni si culori.
ral
ral
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 41
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB