Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

+94
aidil
codryna
simona28
olympia
Larisa
mariucamariuca
marabr
despina13cucli
diana_scl
FlorinaN
sybex
elenaveronica
lacridrumas
mihamihaela
michelinebeaulieu
rmyx
cristinaalina
musetel
tala
aurelia.c
mateia
Karina33
myky7robc
andegelia
valentinadof
anamaria021a
IrisT
arielas
Anettt
Rall_baby
degetica
ancone
Cristina Munteanu
chocolate
iulia.spinu
Gianina4ever
RalucaS
iriclau
StMihaela
chemio
Uca
violeta25
biribishpampela
nicopop
minky
vilcris
lucky
nicoleee
zahariaelouise
ivanutamihaela
mihainiko
jade84
andreeaX
onomario
bibidesign
mariag
laurapopescu
Teodor Coca
cristina.moncea
danae
M.Emilia
GABRELA
virus
danabarbu2007
andra2010
pisi
cornoiuema
Cornelya
ral
raluca1980
haute_couture
mnarcisa
irinaDip
Adriana13
MagdaMarin
Admina
amnro
ismi3ismi
ralucis
oana_007
m-julie
clodi
dandana
codruta-cosmina
veniciuc nicoleta
rosita
cezar toma
amia
zylv
ralu
geany
MihaelaT
cata13lina
a_andreea_mihaela
98 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de codryna Mar 17 Ian 2012, 11:49 pm

Autogara Filaret stiu aproximativ pe unde e insa nu imi aduc aminte sa fi vazut nici o firma sau ceva de genul ( e adevarat nu am mers niciodata pe jos, ci doar am trecut pe acolo cu masina, si mai eram si sofer asa ca nu am putut fii 100% atenta la ce se intampla pe acolo). Poate imi fac curaj daca nu e prea frig afara sa fac o plimbare sambata insa m-ar fi ajutat ceva indicatii putin mai detaliate despre cum ajung acolo
codryna
codryna
helper
helper

Numarul mesajelor : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/07/2011

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de sybex Mier 18 Ian 2012, 8:11 am

Este exact langa restaurantul Il Cantuccio, fata in fata cu autogara Filaret. Intrarea se face printr-o poarta metalica de culoare gri care sta tot timpul deschisa.
Vezi harta aici link.
sybex
sybex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 101
Localizare : Romania
Data de inscriere : 10/12/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de aidil Mier 18 Ian 2012, 8:26 am

Sybex, si eu ma intrebam pe unde ar fi excact, ca tot numai cu masina am trecut prin zona si numai foarte rar. Asadar, multumesc pt detalii.
La un moment dat, pe forum, fetele scriau ca ar fi pe cale de inchidere si ca nu mai aveau mai nimic interesant.
Codryna, daca ajungi, te rog sa scrii cum e depozitul, m-ar interesa si pe mine.
Sau daca stie cineva sigur ca s-a inchis, anuntati-ne ca sa nu mai mergem.
Multumim.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de sybex Mier 18 Ian 2012, 8:29 am

Depozitul nu s-a inchis. Eu am fost joia trecuta si erau multe materiale, rabdare sa ai. Vanzatoarele mi-au spus ca in ultimul timp se aduce marfa regulat.
sybex
sybex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 101
Localizare : Romania
Data de inscriere : 10/12/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de codryna Mier 18 Ian 2012, 10:03 am

sybex multumesc mult de tot pt informatii. Daca nu plec in week-end din Buc intentionez sa dau o fuga pana acolo. Daca nu, saptamana viitoare. Oricum dupa ce ajung o sa revin cu detalii.
codryna
codryna
helper
helper

Numarul mesajelor : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/07/2011

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ralucis Joi 19 Ian 2012, 3:26 pm

Pentru mercerie si pasmanterie puteti incerca si la adresa indicata de site-ul farzat, au deschis recent pe bdul Chisinau in Bucuresti. N-am ajuns inca acolo.

Organzette de la Cocor s-a desfiintat, mai au doar sediul din Magazinul Victoria.

Ati vazut undeva lurex argintiu?
ralucis
ralucis
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 135
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/08/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ismi3ismi Joi 19 Ian 2012, 4:25 pm

ceea ce s-a deschis de catre Farzat la adresa respectiva este un showroom,adica mergi si poti vedea materialele,dar ,tot la balot se vinde,nu la metru...
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ralucis Joi 19 Ian 2012, 4:42 pm

Ismi, pai da, asta am spus, ca doar articole de mercerie si pasmanterie se pot cumpara de acolo, mi-a spus si mie dna de acolo ca materialele se vand la balot.
ralucis
ralucis
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 135
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/08/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ismi3ismi Joi 19 Ian 2012, 5:56 pm

aaaaaahaaa,deci mercerie-ata,de ex pot lua 2 conuri si nu toata cutia?,nasturi-cateva bucati,nu o cutie? ,etc...,pasmanterie -benzi,panglici-pot lua la metru si nu cu rola?etc,etc?
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ralucis Joi 19 Ian 2012, 6:06 pm

Da, da, doar materialele raman la vanzare la balot/rola.
ralucis
ralucis
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 135
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/08/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ismi3ismi Joi 19 Ian 2012, 6:18 pm

atunci e foarte bine,daca preturile vor fi aceleasi ca cele de pe site, si pt cantitati mai mici...sau cu un mic adaos....
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de Xorana Sam 21 Ian 2012, 4:25 pm

Buna ziua,

eu am fost la depozitul asta cam acum o luna si nu prea dau la bucata. Pentru materiale au lazi in care au ramas resturi de la cupoane si pentru alea nu au nici o conditie, le cantaresc si gata.
Xorana
Xorana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 15
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/10/2011

http://www.handmade-shic.ro

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de Andata Sam 21 Ian 2012, 5:47 pm

Stie cineva unde gasesc niste chiffon care nu se destrama?
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de olympia Sam 21 Ian 2012, 7:15 pm

Xorana a scris:Buna ziua,

eu am fost la depozitul asta cam acum o luna si nu prea dau la bucata. Pentru materiale au lazi in care au ramas resturi de la cupoane si pentru alea nu au nici o conditie, le cantaresc si gata.


Poti sa-mi spui ce fel de catifea au, ca pe site nu precizeaza. Elastica sau nu? Sintetica, de matase, de bumbac?
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de Xorana Sam 21 Ian 2012, 10:50 pm

olympia a scris:


Poti sa-mi spui ce fel de catifea au, ca pe site nu precizeaza. Elastica sau nu? Sintetica, de matase, de bumbac?

imi pare rau dar nu stiu ce fel de catifea aveau, oricum depinde de cine este la vanzare ca sa poti lua la metru orice vrei in afara de ce au in cutiile acelea de la intrare.
Xorana
Xorana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 15
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/10/2011

http://www.handmade-shic.ro

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de olympia Dum 22 Ian 2012, 12:32 pm

Merci Xorana, nu ma gandeam sa iau la metru neaparat. Comparam diverse preturi la catifea. Ca idee am intalnit si 17 euro plus tva pret la catifeaua de bumbac! Daca mai stiti preturi sa-mi ziceti si mie Smile va rog frumos.
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ancuta_ancuta Dum 22 Ian 2012, 3:17 pm

Buna tuturor!
Tot caut un patent...sau un cleste pentru montat capse de plastic pe tesaturi (evident si capsele din plastic imi trebuie Smile ) Nu am gasit la nicio mercerie, magazin de accesorii, online...decat in afara tarii... E vreo sansa ca voi gasi asa ceva la noi?
Multumesc!
ancuta_ancuta
ancuta_ancuta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 236
Varsta : 45
Localizare : Sud-Est
Data de inscriere : 13/11/2009

http://www.meitaibebe.ro

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de codryna Sam 03 Mar 2012, 10:55 am

Eu din pacate nu am mai ajuns la depozitul de la Filaret. Am fost doar la Sharbek ca e mai in drumul meu si mi-am luat niste materiale tare dragute pt o husa de pat si draperii.

Ma gandeam sa dau o fuga azi (daca mai am timp) sau daca nu sambata viitoare la Filaret insa nu stiu programul. Fetele care ati mai ajuns pe acolo, puteti sa imi spuneti si mie ce program au sambata?

Merci frumos.
codryna
codryna
helper
helper

Numarul mesajelor : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/07/2011

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de Xorana Sam 03 Mar 2012, 12:06 pm

Codryna eu nu am mai fost de cateva luni, dar banuiesc ca este deschis si sambata. Patronul sta in curtea din spatele depozitului, iar cand am fost eu parca era 1 decembrie si lucrau.
Xorana
Xorana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 15
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/10/2011

http://www.handmade-shic.ro

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de Florina Radu Lun 05 Mar 2012, 12:12 am

ancuta_ancuta a scris:Buna tuturor!
Tot caut un patent...sau un cleste pentru montat capse de plastic pe tesaturi (evident si capsele din plastic imi trebuie Smile ) Nu am gasit la nicio mercerie, magazin de accesorii, online...decat in afara tarii... E vreo sansa ca voi gasi asa ceva la noi?
Multumesc!

Adica asa ceva?
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Florina Radu
Florina Radu
helper
helper

Numarul mesajelor : 12
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/08/2011

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de ismi3ismi Lun 05 Mar 2012, 12:16 am

bravo,florina! si mie imi trebuie.multumesc pupi
am fost si eu ,pt prima data ,la depozitul din Filaret,sa-mi iau ate.
am verificat tot ce am luat,ca sa nu fie putrede,sa se rupa la tensiunea din masina de cust,am tras de ele la fiecare con.. Smile ,am luat numai conuri mari,de 5000y/con,finete 40/2.pretul la ate e de 15 ron+tva/kg,am luat 25 de conuri,care au cantarit 8,7kg=162 ron.asadar,1 con=6,48 ron...nu e ieftin,dat fiind ca sunt firme de la care iau cu 4 lei/con,dar...platesc si transportul,pt ca firmele respective nu sunt din Bucuresti...
in rest,la materiale nu am avut timp sa ma uit,ce am vazut,in fuga...nu mi-a placut,dar ,am intrebat de preturi,le au intre 15 si 35 ron+tva/kg...mie,la pret, mi se par cam ca cele luate la metru,atata doar ca au alta unitate de masura:kg...voi ce ziceti,asa este,sau mi-am format o parere gresita?


Ultima editare efectuata de catre ismi3ismi in Lun 05 Mar 2012, 1:35 am, editata de 4 ori
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de Florina Radu Lun 05 Mar 2012, 12:23 am

Cu drag!



************************************************************

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]






Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Lun 05 Mar 2012, 6:01 pm, editata de 1 ori (Motiv : Separat capitole)
Florina Radu
Florina Radu
helper
helper

Numarul mesajelor : 12
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/08/2011

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2) - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB