Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

+47
anc@
danielabordei
zass007
danae
adec
adriuta
Uca
Miniona
Clio_Ela
tiana
corina corina
camelia-db
Larisa
stoy
FlorentinaA
doria
isunica
amnro
musetel
Bbruneta
mes
sunflowers
zylv
symos
tomari
pisi
iorgutza
Admina
diada
ismi3ismi
aurelia.c
Steluzza
Panea Laura
IrisT
Karina33
CAMICARA
diana_roxana
clodi
kla78
RalucaS
emmancita
Indra
arielas
geany
rosita
MagdaMarin
Dionisia
51 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de emmancita Joi 09 Dec 2010, 6:44 pm

Da-mi te rog, poate il conving si eu pe mosu meu wink , mai stii? poate mi le aduce, dar masini de cusut...am cateva pana acum .Multumesc.
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de kla78 Vin 10 Dec 2010, 12:15 am

ti-am trimis pm ,nu am pus aici ca sa nu fac reclama.
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de diana_roxana Mier 22 Dec 2010, 10:07 pm

Fetelor, vreau sa va intreb ceva. Stiu ca unele dintre voi aveti uberdeck sau coverlock (asa ii spune la masina care face si cusaturi de acoperire si cusaturi de surfilat?) Eu am gasit la preturi mai acceptabile un merrilock si o bernina. Dar nu prea stiu nimic despre firmele acestea doua. Brother-ul momentan este putin peste puterile mele. Oare m-ati putea ajuta cu ceva informatii?
diana_roxana
diana_roxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 47
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 14/04/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de kla78 Joi 23 Dec 2010, 10:29 am

eu am coverlock(5 fire 3 ace)dar nu face cusatura de acoperire,are vreo 7 tipuri de cusaturi printre care si cusatura aceea de lant plus surfilat dar nicidecumk acea cusatura care o face uberul.

ps:eu am auzit ca bernina sunt masini bune,la un moment dat chiar vroiam sa-mi cumpar o masina de cusut de la ei .
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de diana_roxana Joi 23 Dec 2010, 10:35 am

Multumesc mult de tot. Oricum o sa sun si la cei care vand aceste masini dar voiam o parere inainte de a vorbi cu ei. hug
diana_roxana
diana_roxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 47
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 14/04/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 Empty ajutor alegere triplock

Mesaj Scris de CAMICARA Joi 30 Dec 2010, 12:10 am

Buna ,sunt incantata de cate informatii folositoare sau strans pe acest forum.Multumiri tuturor celor care contribuie la acest lucru.
M-am hotarat in urma celor citite ca este necesar sa ai in casa un triplock,am tot cautat,documentat si m-am oprit la un Brother M3034 D si un Merrylock 740DS as dori sfatul vostru care ar fi mai recomandata,in afara de pret nu prea vad alte deosebiri,dar cunoscatorii stiu si de aceea va cer ajutorul!!!
CAMICARA
CAMICARA
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : constanta
Data de inscriere : 21/12/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de clodi Vin 07 Ian 2011, 6:54 pm

Ma gandesc sa imi iau si eu in overlock Smile Am vazut ca sunteti incantate de privileg 454d si brother 3034d. Vad ca la quelle (quick) nici nu mai exista produsul.. ma gandesc sa incerc marea cu degetul si sa sun la ei.
Ca alternativa ma uitam la merrylock-740ds.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Voi, ce parere aveti despre aceasta masina comparativ cu privileg454d?
La masina aceasta nu specifica nimic in legatura cu reglarea presuinii pentru piciorusul presor si deduc ca nu are. Fara aceasta optiune ies ok cusaturile indiferent de material?


Ultima editare efectuata de catre clodi in Vin 07 Ian 2011, 6:55 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de Karina33 Vin 07 Ian 2011, 7:13 pm

Ia-l ca isi merita banii!
Eu folosesc rar reglarea presiunii piciorusului. Poti regla suficient de mult din ate sau diferential.
Si e atat de folositor un triplock cand vrei sa arate cat mai bine ce lucrezi!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de clodi Lun 10 Ian 2011, 9:49 am

Karina, multam pentru raspuns! kiss
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de clodi Vin 14 Ian 2011, 10:08 am

Atata m-am perpelit si m-am sucit si pana la urma am comandat un overlock brother 3034D la pretul promotional. Acum astept sa ma sune pentru confirmare Smile

M-a sunat nenea pt confirmare si mi-a spus ca el imi recomanda Merrylock 2020 pt ca face tot ce face si Brother 3040D plus surfilat marunt cu 1 ac si 2 fire si primesc si un cutit cadou iar pretul e cu 250 lei mai mic. Asa ca l-am luat pe acesta.


Ultima editare efectuata de catre clodi in Vin 14 Ian 2011, 12:52 pm, editata de 1 ori
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de rosita Vin 14 Ian 2011, 10:23 am

Bravo Clodi, sa fie intr-un ceas bun! Eu cand mi-am luat triplockul asta vara l-am luat doar asa, ca era la promotie si nu-mi venea sa ratez ocazia, dar nu ma gandeam ca il voi folosi prea mult. Si cand incolo, am produse pe care le-am facut aproape exclusiv la triplock (din jerseuri si materiale tricotate). Asa ca e bun la casa omului Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de geany Vin 14 Ian 2011, 11:26 am

Clody, sa-l folosesti cu spor cand il vei primi. bee

Revin la o discutie citita la hainute pentru copii, si anume saritul pasilor de cusatura la cusatura lantisor (scris de Magda). Pentru ca avem acelasi monstru de masina plange ma plang si eu. Mie imi sare cusatura de surfilare pe alocuri. Si asta ma enerveaza si abea astept sa imi iau alta masina... inganfat
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 14 Ian 2011, 11:32 am

Si mie imi mai sare cusatura dar nu asa des ca lanticul ala.
zid
Asta e lasa ca ma angajez eu si pun un ban deo-parte si-mi iau eu unul bun.
Daca nu de Craciunul asta de Paste anul viitor tot fac rost de bani.
Imi promit eu singura.
Si stiti ca ceea c zic aia fac,mai devreme sau mai tarziu. wink

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de IrisT Vin 14 Ian 2011, 11:59 am

Buna, fetelor! Vroiam sa va intreb ce parere aveti despre masinile mixte de surfilat si uberdeck? A incercat cineva? Functioneaza la fel de bine ca masinile separate? Multumesc!
IrisT
IrisT
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 115
Varsta : 39
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 24/11/2008

http://perfectiris.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de clodi Mier 19 Ian 2011, 3:22 pm

N-am mai apucat sa va spun ca vineri am confiramt comanda si luni a sosit overlock-ul bucurie am citit manualul cu intructiuni, i-am pus 4 papiote de ata diferite sa vad cum e treaba cu tensiunea atelor, insa sunt atat de obosita de la inceputul saptamanii incat nu gasesc energia sa testez si celelalte tipuri de cusaturi. Sper ca macar dupa we sa am ce sa arat lucrat la noua masinarie.
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de Karina33 Mier 19 Ian 2011, 3:25 pm

Sa-l stapanesti cu folos!
Si bineinteles sa ne arati ce faci la el!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de Panea Laura Vin 25 Feb 2011, 12:04 pm

Buna fetelor,
Vin cu o intrebare.
Am un Overlock 454d si mai nou cand surfilez cu ambele ace, dispozitivul de impingere a marginilor la S, las cutitasul sa taie materialul, primii 5-10 cm merge bine iar dupa aceea raman cam 1-2 mm distanta intre cusatura si marginea materialului taiat. Nu stiu ce nu fac bine, nu conduc materialul drept, ca pana acum imi iesea cusatura zid , ma gandeam ca am dereglat masina cu un material mai gros.
Daca cos normal cu dispozitivul pa R merge ok.
Daca aveti idee ce se intampla va rog sa ma ajutati multumesc
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de rosita Vin 25 Feb 2011, 3:50 pm

Laura, ai incercat sa rotesti de butonul din stanga, cu care reglezi latimea taieturii?
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de Panea Laura Vin 25 Feb 2011, 4:22 pm

Nu am incercat sa rotesc butonul pentru latimea taieturii.
Incerc astazi cum ajung acasa, poate am noroc si asta e problema.
Multumesc Rosita.
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de rosita Vin 25 Feb 2011, 4:52 pm

Laura, daca ai manualul, vezi la pagina 11. Tot pe acolo gasesti si despre pozitiile S si R.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de Steluzza Vin 25 Feb 2011, 8:32 pm

Clodi sa folosesti masina cu mult spor.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de Panea Laura Dum 27 Feb 2011, 1:08 pm

Multumesc Rosita, asta era, merge super bine acum.
kiss
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de aurelia.c Mier 30 Mar 2011, 6:49 pm

Fetelor sunt super-happy si simt nevoia sa va impartasesc si voua din bucuria mea... Azi am primit imprumut pe termen nelimitat urmatoarea jucarie:

PFAFF hobbylock 4752 link

Abia astept sa vad ce stie sa faca...

Voi care ati mai folosit asa ceva, ce-mi puteti spune despre ea ?
aurelia.c
aurelia.c
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 305
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 20/11/2010

https://cevrajiamaifacutnevastamea.wordpress.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 30 Mar 2011, 6:55 pm

S-o stapanesti sanatoasa si s-o muncesti cu spor.

Cum adica "imprumut"??Mai imprumuta si pe altiii??? rade

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de aurelia.c Mier 30 Mar 2011, 7:01 pm

Smile) nu cred... e de la o tanti care a avut o mica afcere acum cativa ani, si acum zacea prafuit printr-un depozit... si am convins-o ca-i sta mai bine la mine pe birou :P
aurelia.c
aurelia.c
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 305
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 20/11/2010

https://cevrajiamaifacutnevastamea.wordpress.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB