Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 EmptyAstazi la 7:42 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

+11
ramomic
Roxy
victoriacus
avr_dana
mariaz_09
juliennej
andreea_2008
ana_bela
crixuta
deiutza23
MagdaMarin
15 participanți

Pagina 2 din 30 Înapoi  1, 2, 3 ... 16 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Mier 12 Ian 2011, 6:04 pm

Deiutza, relaxare placuta, acum te inteleg asa bine Smile
Inainte sa il am pe Andrei ziceai tu cu relaxatul langa sot cand dorm copiii, cu mancarea tarziu....asa e....dupa ce adoarme iti vine sa te imbeti rade
Dana, fetele au dreptate, arati tare bine, eu la capitolul fotogenie sunt varzaaaaa.
Merci, asa e, creste Andrei....parca nu-mi vine a crede, mai ales ca acusi face un an, voi avea mari emotii la taierea motului Smile
Fug sa pregatesc ceva la sotz, uffff
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Mier 12 Ian 2011, 6:21 pm

seara buna si de la mine.

dana, eu cred ca am ajuns cu brio la 70 de kile, din pacate.am mincat mult si de toate in ro dar de cind m-am reintors am lasat-o mai moale si fara dulciuri.am mincat doar o patratica de cioco de cind am venit.
in schimb simt nevoia sa maninc piine.facem sau luam neagra,dar tot piine e..daca esti forogenica, inseamna ca esti si frumoasa..
numerele ,eu zic sa nu ii inveti in ordine pt ca ei le memonreaza. eu le intorduc 1 ,3 si 5 si apoi dupa cele stiu fac 2,4 si 6.

cris, ce mai faci de mincare?tot cu sb esti?cris si tu esti fotogenica. arati suuuuuper in poza aia cu camasa verde si cu andrei in brate..Smile
deiuta, relaxare placuta.

seara faina..aici tot ninge...
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de avr_dana Mier 12 Ian 2011, 7:48 pm

daa.... si mie imi place f mult , Cris, poza aia cu Andrei in brate...are ceva aparte. Parca ai fi din anii 60..nush da e faina Smile

...vaii eu acum am mancat lapte cu taietei de casa...........mmmm ...nu am mai mancat din copilarie.

Eu cu odihna si relaxarea cand m-oi muta ca asa nu-mi tihneste nik. Eu sunt genu de pers careia nu-i place sa fie deranjata la baie, epilat, masti, sport, etc. Si aici nu am pic de intimitate..mai ales ca socrela e 90% din timp acasa, iar ap e semidecomandat si nu am unde sa ma intind sa fac sport.........iar dupa ce doarme david e greuu ca eu is f somnoroasa si adorm inaintea lui sau ..sptul sa stea la tv iar eu jos bagand abdomene.

...uff cand eram acasa la mine , la mama si la tata , ce bine mai era. Stiu ca faceam uneori sedinte de sport de curgeau picuri de apa de pe frunte, si ce bine ma simteam . Asa ca eu is frustata pe tema asta cu toate ca socrela" voi puteti face ce vreti , nu ma luati pe mine in seama" ...

Juli eu am peste 70 Sad dar voi gasi o modalitate sa fac si ceva miscare.

Azi de ex am venit pe jos de la gradi si cu David dupa mine, inca:D

alaltaieri m-am epilat pe intuneric in sufragerie ( are epilatorul o luminita mica).....si deja ma gandeam ca fac prea mult zgomot si ma aude toata casa...mai ales socrela. Oare ce-o fi zis.

,,,fiuuu ce-am mai turnat din casa :P
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Mier 12 Ian 2011, 8:25 pm

Julie, stai linistita, o sa dai jos kg dupa....
Din cate stiu, cele mai multe kg le pui la sf sarcinii (cred ca si din cauza retentiei de apa si faptul ca bb creste si mai mult la sf), desi eu am pus la greu toata sarcina, de la inceput, eu cred ca a fost o urmare a dietei, organismul era speriat de pierderea in greutate dinainte si s-a gandit sa stocheze cat mai mult, sa fie rade
Ma gandesc acum ca tare ar fi fost amuzant sa imi pun un ticker cu cresterea in greutate....Intr-adevar te deprima chestia asta...mai este o tipa pe idieta, care a pus 40 pe sarcina....e tare nasol, dar toate se duc cu dieta.
Si daca vei fi si una din super norocoasele care slabesc bine de tot la alaptat, o sa fie super ok.
Dana, tare greu trebuie sa va fie....si eu ma gandesc cu teama cand mi-or veni bunicile pe cap sa stea cu Andrei, dar prefer sa fac asta, nu sa il dau la cresa sau sa-mi iau bona. Avantajul meu va fi ca ele vor fi in vizita, si probabil nu-mi va veni chiar asa greu cum iti vine tie. Dar tot e nasol...
Nu stiu ce o sa fac cu gradinita lui Andrei. Ma gandeam sa il dau intai la 2 ani la gradi cu program scurt pana se obisnuieste si dupa aceea cu program lung. Din pacate insa la un moment dat va trebui sa mearga la program lung, ca joburile din ziua de azi....Sad
Julie, ce parere ai despre program la gradi pana la ora 6? Ce recomanzi?
Mie mi se pare asa mult pt un copil...

Stiti asta? E scurt si super fain Smile
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Mier 12 Ian 2011, 8:40 pm

cris, eu zic NUUU pt un copil de 2 anisori sa stea la scoala.chiar de vin bunicile ,e mai bine cu ele decit la scoala.are atentia lor,e altfel. e incredibil de lunga o zis pt noi de la 8-6 ,ce sa mai zici de un piticot...
acu daca n-ai ce face, asta e.il lasisi pina la 6.dar le e tare greu lor si e trist sa ii vezi cum isi asteapta parintii si se intristeaza cind unul e luat mai devreme si ei inca ramin...

legat de kilograme, pina acuma cam 10 ar fi..dar arat naspa de tot..Sad(
nici nu prea-mi vine sa ies din casa.colegele zic ca arat bine,dar eu stiu ca nu e asa..in fine,sper sa slabesc ,dupa...

dana, tu esti mai inalta oricum si nu se vad kilele asa tare...
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Mier 12 Ian 2011, 9:25 pm

juliennej a scris:cris, eu zic NUUU pt un copil de 2 anisori sa stea la scoala.chiar de vin bunicile ,e mai bine cu ele decit la scoala.are atentia lor,e altfel. e incredibil de lunga o zis pt noi de la 8-6 ,ce sa mai zici de un piticot...
acu daca n-ai ce face, asta e.il lasisi pina la 6.dar le e tare greu lor si e trist sa ii vezi cum isi asteapta parintii si se intristeaza cind unul e luat mai devreme si ei inca ramin...

legat de kilograme, pina acuma cam 10 ar fi..dar arat naspa de tot..Sad(
nici nu prea-mi vine sa ies din casa.colegele zic ca arat bine,dar eu stiu ca nu e asa..in fine,sper sa slabesc ,dupa...

dana, tu esti mai inalta oricum si nu se vad kilele asa tare...

La asta ma gandeam si eu Julie.
Dar daca il dau de la 2 ani la program scurt si de la 3 la program lung, e ok?
(deci sa stea bunica cu Andrei si de la 2 la 3 ani), insa ma gandeam sa il dau la gradi de la 8 la 12 doar in scop pur educativ (pentru ca bunica oricum va sta cu noi).
Ce zici? E ok asa, sau recomandarile sunt altele?
Julie, 10 kg e suuuuuuuuuuuuper, e ok, o sa le dai jos repede, ai sa vezi....


LE: ma tot tin de nu stiu cate ore sa te intreb. Julie, de ce jucariile acelea daca le iau tre sa le tin pe raft? Ai zis sa nu fie la un loc cu jucariile.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Mier 12 Ian 2011, 10:01 pm

la 2 ani de la 8-12 e ok...si de la 3 ani mai merge pt un program mai lung..
jucariile alea sint scumpe, in primul rind, si apoi pt ca orice jucarie sau carte ar trebui sa aiba un loc definit.din ordinea din exteriorul lui (casa,scoala) el va invata o oridine interioara.

eu am invatat la incputuri de la o profa care a facut cursul cu montessori ca jucariile nu ar trebui puse niciodata in ladite,cutii ,toate impreuna.fiecare ar trebui sa aiba un locsor..si niciodata copilul nu ar trebui sa le "arunce"(de exemplu legourile care ar fi singurele care merg impreuna la un loc) ci asezate unul cite unul incet si fara zgomot.
era tare faina profa aia si am invatat o gramada de la ea,dar era exigenta al naibii:)!

in alta ordine de idei, e dezastru afara...ninge viscolit, zapada de o jumate de metru..sper sa fie inschise scolile si miine.omul e afara la curatat masinile..l-as ajuta si eu ,dar nu prea am cum..Sad
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de ana_bela Mier 12 Ian 2011, 10:06 pm

mariaz_09 a scris:Ana_bela,stai in Timisoara?
Nop, in Lugoj Smile
Juli, tare faine chestii ne povestesti.
La noi e foarte cald, cam 13 - 15 grade.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Mier 12 Ian 2011, 10:26 pm

ana,scriu si eu din ce stiu.acu stiu ca e mai greu sa le faci pe toate asa acasa..dar macar sint idei si cine poate le face,cine nu ,nu..Smile!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Joi 13 Ian 2011, 12:57 am

Julie, poate ai noroc cu zapada Smile.
Si las ca barbatii se descurca si singuri bounce
E interesanta chestia cu ordinea, nu m-am gandit pana acum la asta.
Si noi avem o chestie mare, pt copii, cu ursuleti pe ea, unde adunam jucariile.
Bine, momentan nici n-avem rafturi unde sa le punem, dar o secunda nu m-am gandit la ordinea din interior care vine din exterior.
Mai ales ca imi doresc ca Andrei sa fie fericit si echilibrat, nu cu pitici, ca mine rade
Fug la somn, noapte buna!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Joi 13 Ian 2011, 1:57 am

noapte buna!

n-am nici miine scoala.uraa!Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de victoriacus Joi 13 Ian 2011, 7:11 am

M-am apucat si eu de o asa zisa dieta.Nu pot sa tin prea drastic pentru ca alaptez.Insa nu mai mananc decat foarte putina paine,Mananc fructe,legume si musli cu iaurt.Sper sa dau jos.Dupa sarbatori aveam 85 kg Sad
Acum simt ca am mai dat jos 1-2 kg.Din pacate nu mai merge cantarul,asa ca trebuie neaparat sa imi cumpar unul.
Am si stepper si am inceput sa fac zilnic la el,deocamdata cate 30 minute pe zi,in 2 reprize de cate 15,ca sa nu fac febra musculara prea mare si sa nu ma mai pot descurca cu prichindeii Smile
Va doresc spor la treaba la toate si kg jos cat mai rapid si sanatos
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Joi 13 Ian 2011, 12:43 pm

neata fetelor!

victoria, spor la slabit.incet ,incet s-or duce kilele...

azi sint libera din nou.ce bineee!si luni ca e ziua lui luther knig!

cris,andrei a dormit cu voi sau linga voi in patutul lui?
zi faina si ce planuri aveti pe azi?Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 13 Ian 2011, 2:32 pm

buna fetele,azi am stat doar 2 ore jumate in Deva si nu mai merg pana luni.
maine fac ceva cumparaturi si sambata tre sa gatesc ceva ca marti e ziua sotului si duminica avem musafiri,nu fac tort,fac niste baclava,mama imi face cornulete si mai fac ceva gustari,vad eu.
DANA nu te mai tot fofila ca arati bine si esti frumoasa,nu doar fotogenica.
JULLI eu am luat 10 kg pana la 5 luni si pana la 38 si 4 zile cand am nascut am mai luat 21 shot shot shot ,dar eu am fost norocoasa ca am lasat in spital 13 kg bee ,dar tot am avut mult de furca cu slabitul.
CRIS vad ca slabesti incet dar sigur,oricum arati bine deja,nu poti spune ca mai esti grasa sau ca nu-ti place cum arati ca nu te crede nimeni,de acum eventual mai vrei sa te fotomodelesti rade .esti frumoasa,te poop.
ANDRICA bfta cu toate cate ai pe cap,te asteptam mai des.
ANA tu ai mai slabit,ti ceva?
VICTORIA si eu am avut 85 de kg cand m-am apucat de slabit,mi-a luat cam 6 luni dc mai tin bine minte pana am ajuns la 63 si de 2 ani jumate ma invart la 59-63,e fffff grea mentinerea,asta ne omoara,ideea e ca rar urc pana la 64,dar la fel de rar scad sub 59 si pana acum nu m-am mentinut sub 59 mai mult de 2 luni zid zid zid si nu-mi place cum arat decat de la 59 in jos,cel mai bine ma simt la 56-57,imi doresc tare mult sa ajung acolo si sa pot sa ma mentin,dar sincer parca nu ma ajuta deloc corpul asta al meu si imediat se pun kg la loc Sad Sad .sper sa reusesti sa slabesti si sa te si menti,bafta multa hug .
va poop si mai vb zilele astea,paaaaaaaaa.

PS:julli AM UITAT SA TE INTREB:la toamna merge Sori la scoala si invatatoarea la care ma gandesc sa-l dau face program pana la 16,de la 12-13 mananca acolo ceva si apoi fac temele impreuna.crezi ca e mai bine asa pt el sau sa-l dau doar pana la 12 si apoi sa-l ia ai mei,sa doarma la ei(dc va mai dormi,acum deocamdata mai doarme) si apoi sa faca temele cand se trezeste,asta in conditiile in care am cu cine sa-l las fara probleme.ma streseaza tare mult asta,nu stiu cum e mai bine pt el,ca asta conteaza,sa fie bine pt el ca noi vom face orice trebuie,te rog sa ma sfatuiesti ca nu am cu cine vb despre asta.ms mult pupi hug .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Joi 13 Ian 2011, 3:35 pm

deiuta, eu zic ca e bine sa il lasi la scoala pina la 4.daca temele vor fi gata si poate ce invatatoarea mai are ceva planuri de activitati extra ,e super programul asa..
dupa ce termina, nu mai are grija temelor, ci poate dora petrece timp cu voi.
el e mai mare ,o sa lege prietenii si o sa ii placa mult mai mult sa fie la scoala ,sa isi faca temele cu pritenii si sub observatia invatatorei, decit singur si acasa.
eu asa as face,mai ales daca voi amindoi sinteti la serviciu.sper ca te ajuta ce zic eu si are si oarece sens..si ma poti intreba orice ,daca pot ajuta cu un sfat o fac cu mare placere hug

oricum ,testeaza si vezi cum vor fi primele saptamini.daca nu ii place, banui ca il poti lua mai repede si poate sta cu ai tai.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Joi 13 Ian 2011, 5:44 pm

Julie, tare fain e cand lucrezi sa ai zile libere, i remember Smile.
Deiutza, asa e, sunt multumita, nu mai sunt grasa, nu pot zice asta, dar arat ok.
Eu vreau sa arat f bine si asta din cauza ca doar la 52-53 sunt super multumita si ma simt frumoasa Smile.
Plus ca de la greutatea asta daca pun 1-2 kg in plus, deja mi se umflu colaceii pe burta si ma ingros la solduri, picioare....de la 52 daca pun 1-2 kg, pot sta linistita si sa le dau incet jos, fara sa imi afecteze nici look-ul in haine Smile.
Fetelor, v-am pus pe yahoo poze cu canapeaua care a sosit azi!!!! (in albumul Andrei)
Sunt asa fericita Smile
Din pacate poza e cam intunecata, ca erau descarcate bateriile pe lumina, le-am facut acu, dupa ce a adormit Andrei. Dar va faceti voi o idee....a, si canapeaua a fost pusa in graba, nu e definitiv asa, tre sa vedem exact cum o aranjam...
azi a venit si omul cu dressingul sa ne ia masuratorile si in o saptamana sau poate nitel mai mult, avem si unde sa punem hainele....va fi fenomenal,,,,
Cu bucataria avem vesti proaste....cica ne ajunge cam 30-40 mil (plus aragazul, ca tre sa ne luam din ala incorporabil), am pus-o.....nu prea avem cum sa o facem curand...si nici pe bucati, ca nu iese, trebuie sa o facem de-odata, ca dam masuratorile peste cap si iese de-aiurea....deci asta e, dar sunt oricum, f fericita, canapeaua a salvat tot livingul, iar cu dressingul scapam de ceva cutii, deci va fi ok Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Joi 13 Ian 2011, 7:35 pm

f faina canapeau ,cris.sa o stapiniti santatosi..si las ca le faceti pe rind ,pe toate. pupi
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de avr_dana Joi 13 Ian 2011, 8:06 pm

seara buna fetelor

Cris frumoasa canapeaua. Cred ca e "folosibila"....ca e de culoare mai inchisa. Eu visez la o canapea crem sau alba...dar tre sa-mi iau gandul de la asa ceva

Filmuletul ala de pe youtube cu Charlie il stiu de muult timp...tare il mai amuza pe David . Mai e si cel cu bebelul ala in albastru care rade cu pofta.

Daca ramane legea asta , si grupele pregatitoare trec la scoala , noi educatorii ar trbui sa facem educatie timpurie..adica 2-3 ani. Si la varsta asta"educativ" e faptul ca il inveti deprinderi si socializeaza. Ca pana acum se acceptau la gradi doar copiii care au implinit 3 ani.

Iar Deiutza, parerea mea, e after-school in conditiile in care acolo face temele, mai citeste , mai socializeaza. Iar dupa 16 cand il iei are timp de joaca. Asta daca esti un parinte fara prea multi pitici care il pune sa "repete temele" sau sa lucreze suplimentar ca sa stii si tu ce stie.
Tre sa fie o comuicare f buna a parintilor cu inv, sa nu faca temele superficial, sa stie nivelul exact al copilului etc.

..oricum mie imi place sa fac teme cu copiii. Nepotu ii in cl a 3 a si cand merg pe la ei si el e la teme..direct la el ma duc. Sunt salvarea lui :D. Am facut si scrisoarea pt mos, l-am si desenat, in toamna am lipit frunse pe o compunere. Am rabdare si el e f incantat cand il gasesc la teme.

va las ca fac ceva la calc sa coloreze maine pustii mei Smile
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Joi 13 Ian 2011, 10:51 pm

fetelor, am facu niste cookies din faina de secara, oats, struguri uscati ,ulei ,oua, sirop de agave- delicioase si sanatoase!!!!!!!!!!!!!!!!!daca vreti ceva sanatos si dulce, pun "reteptul" aici.sint grozave:)!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Joi 13 Ian 2011, 11:11 pm

Normal ca vrem reteta Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de deiutza23 Vin 14 Ian 2011, 9:40 am

neata fete.
am dus copiii la gradi,am facut niste cumparaturi si le-am adus acasa,pe la 10 plec iar in oras.
ms de raspunsuri fetele Merci ,atunci asa voi face,eu nu am putut lua o hotarare pt ca nu am deloc cun in domeniu si nu-mi place sa-mi dau cu parerea la ce nu ma pricep wink .
CRIS nu ne pui poze cu before/after?hai ca suntem curioase,cel putin eu sunt croseta .
JULLI tu nu pui ceva poze sa te vedem,nici nu mai stim cum arati,le poti pune pe grup dc nu vrei sa te vada altii.te rugam bucurie .
eu mananc cu bun simt,cam de toate deocamdata ca nu pot altfel,sper sa nu ma dau iar peste cap cu ziua sotului,ca nu ma mai suport grasa.
va poop si poate mai intru cand dorm copiii,o zi frumoasa va doresc prietenie .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de victoriacus Vin 14 Ian 2011, 9:45 am

deiutza23,julienne va multumesc pentru sustinere.De azi am hotarat sa mananc si fara paine.Imi fac un orez mai bine. foame
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Vin 14 Ian 2011, 10:36 am

Neata fetelor Smile
Deiutza, inca nu, putzintica rabdare pana ajung la 52 rade
Plus ca tre sa imi fac poza recenta, ca n-am ....
Dar acusica ma falesc, sper sa nu mai dureze mult Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Vin 14 Ian 2011, 11:44 am

neata!

de azi la lucru..dar e ok..numai o zi si apoi long weekend din nou...Smile
cris,pun reteptul weekendul asta.deiuta...o sa caut ceva poze in care nu arat ciar asa naspa cum ma simt.
zi faina sa aveti!

gata,am pus 3 foto cu mine.una tolanita pe un fotoliu, una cu juamte din trupa de veri si neveste/soti si una in picioare pe afara..
acu ma vedeti in toata splendoarea:D

azi avem 28 de saptamini.Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Vin 14 Ian 2011, 1:03 pm

Ce ati crescut Julie, 28 de saptamani....daca treci de 30-33 deja timpul trece si mai repede...
Se vede burtica bis , nu-mi vine a crede fetelor ca am trecut printr-atatea impreuna Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 30 Înapoi  1, 2, 3 ... 16 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB