Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Haideti sa slabim (6) EmptyAstazi la 7:16 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Haideti sa slabim (6) EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Haideti sa slabim (6) EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Haideti sa slabim (6) EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Haideti sa slabim (6) EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Haideti sa slabim (6) EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Haideti sa slabim (6) EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Haideti sa slabim (6) EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Haideti sa slabim (6) EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Haideti sa slabim (6) EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Haideti sa slabim (6) EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Haideti sa slabim (6) EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Haideti sa slabim (6) EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Haideti sa slabim (6) EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Haideti sa slabim (6) EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Haideti sa slabim (6) EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Haideti sa slabim (6) EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Haideti sa slabim (6) EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Haideti sa slabim (6) EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Haideti sa slabim (6) EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Haideti sa slabim (6)

+27
Lorena1
dandana
ioana soare
Kristina
Buburuza
Karina33
cld
lucky
fiordaliso
canadianca50
milena
diblaru maria
mihamihaela
Chirrox13
costina89
adriuta
musetel
diada
geany
annamaria26985
danae
danniela
elenaxx
aurishta
Clio_Ela
corina corina
Admina
31 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Haideti sa slabim (6) Empty Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de Admina Dum 18 Dec 2011, 1:35 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Am zumbait si eu ieri cu ajutorul unui gadget care cica iti citeste miscarile si te corecteaza daca greseti. Chiar e interesant, mai ales ca mie imi place muzica latino (nu pot sa ma manifest din cauza de sot cu alte orientari muzicale Sad ). E bine ca au si tutorile care te invata pasii si coregrafia nu e greu de urmat pentru ca se repeta de cateva ori pe melodie.


_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de corina corina Lun 19 Dec 2011, 11:04 am

Tutorialele unde le-ai vazut , Admina ? Imi place filmuletul asta !

M-am intors cu ... un stimulent !



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sper sa-l puteti vedea , ca nu m-am priceput sa pun filmuletul direct .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de corina corina Mar 20 Dec 2011, 12:43 pm

Credeam ca nu v-a placut stimulentul meu , dar de fapt nu l-ati vazut !
Aseara am zumbait si eu dupa un video pus de Clio-Ela mai demult (zumba cardio y gluteo ) , si am mai gasit o salsa antrenanta :

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de Clio_Ela Mar 20 Dec 2011, 2:09 pm

Admina, ai Kinectul? Noi am cumparat WII acum 3 ani, am avut anul trecut si Jocul cu Zumba, dar nu prea transmitea bine telecomanda.
Dar acum, cadoul de Craciun pt baieti e Xbox cu Kinect, exact ce ai pus tu mai sus. Jocurile sunt super, si clar ca am luat si Zumba. Acum il "probam" noaptea, cand doarme Victor, ca pt el e surpriza. Functioneaza super.
Scuze de Off...

Cand fadceti sport, mai ales cardio, sa nu uitati de warm up-incalzire, si de cool down!! E periculos cand pulsul sau coboara brusc. Neaparat, dupa o melodie mai rapida si solicitanta, ramaneti in miscare, marsh, si beti cateva inghitituri de apa.
Niciodata sa nu va asezati imediat dupa ce terminati!!

Eu inca trag tare cu coreografia, acum sunt stresata rau, in 30 dec sunt invitata (ca instructor) la o mega Zumba-Party, si ma chinui pe ultima suta de metri, pt ca trebuie sa aleg medolii pe care nu le face si celalta instructoare (desi coreografia nu e aceeasi). Asa ca acum sortez, si ce am muncit in ultima luna acum ramane pt cursurile mele din ianuarie, iar acum, sapt asta tre sa pregatesc melodii noi... Dar e ok, ca imi place:)

Revin...
Daca va place o melodie, dar coreografia e prea dura sau prea "moale", modificati putin dupa stilul dorit! Daca e prea solicitant, faceti miscarile mai usor, pasii mai mici, iar daca e invers, si va place melodia, insa e prea usor, faceti pasii mai pari, va aplecati mai mult, incercati sa mariti dificultatea pastrand insa coreografia, si e super asa. Aveti in fatza instructorul (pe youtube sau unde il gasiti), iar voi executati dupa stilul propriu si intensitatea dorita.
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de aurishta Mar 20 Dec 2011, 3:03 pm

Clio_Ela a scris:

Cand faceti sport, mai ales cardio, sa nu uitati de warm up-incalzire, si de cool down!! E periculos cand pulsul sau coboara brusc. Neaparat, dupa o melodie mai rapida si solicitanta, ramaneti in miscare, marsh, si beti cateva inghitituri de apa.
Niciodata sa nu va asezati imediat dupa ce terminati!!
Bine punctat! In plus, racirea, adica "cool-down"-ul , va scuteste de crampele musculare, carceii!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de corina corina Mar 20 Dec 2011, 4:34 pm

Numai profesioniste pe aici ! Avem de unde invata !Poate macar de treaba asta am sa ma tin si eu ca-mi place . Embarassed
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de Clio_Ela Mar 20 Dec 2011, 11:47 pm

Pai clar ca o sa te tii, Corina!! Intai sa incepi serios, ca o data intrata in hora, nu mai poti iesi. Parca e drog, dar unul care face bine!
Cunosc o gramada de persoane care au fost numai de curiozitate la o ora de proba, si acum merg regulat cel putin de doua ori pe saptamana, si abia asteapta sa vina ora urmatoare.
Va pup, sa visati frumos si sa nu uitati de sport in perioada asta, ca altfel aveti de tras dupa Anul Nou Smile;)
Edit:
Corina, peste vreo doi ani ma "invit" la tine, vreo saptamana facem Zumba in fiecare zi. baietii mei vor la pescuit -cu cortul- cu gashca de flacai, asa ca eu am liber sa ma plimb. Ma primesti??
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de aurishta Mier 21 Dec 2011, 7:25 am

Clio_Ela a scris:
Va pup, sa visati frumos si sa nu uitati de sport in perioada asta, ca altfel aveti de tras dupa Anul Nou Smile;)
Fug repede la sala... Haideti sa slabim (6) 351247 , imi tem penele... rade , caci am cam tras chiulul saptamana trecuta!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de elenaxx Mier 21 Dec 2011, 8:34 am

Buna dimineata dragelor, zumbistelor. Va invit la un pahar maaare cu apa si clio_ela la miscare. kiss
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de danniela Mier 21 Dec 2011, 9:43 am

Corina, ma bucur ca ai un "inceput", iti doresc mult succes si sa te prinda microbul. Asa as vrea si eu sa ma tot imping la un mers apasat, o alergare usoara ca am o curte maaaare, dar sincer va spun, si sa nu radeti de mine, mi-e rusine!!!!! Sa nu se uite vecinii ciudat la mine. Am chestia asta pe creier, desi personal ii admir pe cei care ii vad direct pe strada alergand. Acum daca merg pe coasta sigur o sa iau un mers pe plaja, acolo ma simt ok pentru ca toata lumea merge.
Spor la slabit!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de danae Mier 21 Dec 2011, 10:22 am

Fetelor, am ajuns la 60 kg, nu stiu cum, dar e bine. La burtica mai trebuie lucrat, dar se face ea. hug
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de corina corina Mier 21 Dec 2011, 3:59 pm

Danae , felicitari ! As vrea sa slabesc si eu asa'' nu stiu cum '' ! Ce bine o fi !
Danniela , multumesc de sustinere ! Si tu ai putea sa incerci zumba . Asa nu te mai jenezi de nimani in fata calculatorului . Eu am impresia ca sunt acolo cu cei din video , mai ales daca e muzica mai tare .Incerc sa caut profesionisti, sa nu fie doar dans si se simte dupa 45 de minute sa stii .Uite , vezi daca-ti place :



Elena , mutumim ca te tii cu apa dupa noi ! Macar tu esti perseverenta... wink
Aurishta , sa ai spor la sala !Stiu ca dupa sarbatori o sa ai sfaturi pretioase pentru mine . pupi
Draga Clio-Ela , dupa cum vezi , am gasit ceva sa-mi placa . Si asta datorita tie , ca ai adus zumba asta aici sa o cunosc si eu .Si pana ma obisnuiesc eu ai sa fii si tu gata cu coregrafia si o sa fie ca si cum ai fi aici cu mine .
Daca te primesc la mine , mai incape vorba ?Si sotul meu e mort dupa pescuit , asa ca baietii sunt ca si rezolvati , iar noi am avea sigur multe de povestit . kiss
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de aurishta Joi 22 Dec 2011, 9:14 am

[quote="corina corina"
Aurishta , sa ai spor la sala !Stiu ca dupa sarbatori o sa ai sfaturi pretioase pentru mine . pupi [/quote]
Pana atunci , fete dragi, va indemn la temperanta wink .Chiar daca aveti un munte de bunatati pe masa, nu e musai sa mancati mult si din toate! Bucurati-va de tot ce ati pregatit, de mesele festive la care sunteti invitate, dar fiti temperate. Nu este nici o distractie in indigestie! Astfel va va fi mult mai usor sa adoptati sau sa reluati, dupa caz, un stil de viata sanatos dupa sarbatori! kiss
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de Admina Joi 22 Dec 2011, 10:58 am

Ela, cum e zumba pe kinect? Eu am facut doar tutorialul si nu era activat senzorul. Dar mi-a placut si asa, ca te invata pasii de la incet la repede, marind tempo, deci nu repeti direct pasii, gresit. Pe mine ma ia de la 0, in afara de putin cochetat cu muzica latino si dance in general, nu am zumbait pana acum. Tu unde/ cand ai timp sa practici acasa? La noi in living e tot timpul cineva si barbati-miu se uita ca la felul 14 (e rocker), nici nu stiu daca-i place ca dau din fund sau rade de mine, ca dansez... zid rade Si fi-mea vrea si ea, normal. Ma imita si la yoga, deci nu ma astept sa piarda ocazia asta.
Danae, felicitari! Orice ai face, tine-o tot asa, ca iti iese. Smile Iarna eu nu reusesc sa dau jos, de aia zic, e o realizare sa slabesti, fara efort.
Corina felicitari pentru zumba! E cel mai important sa iti placa ce faci, asa o sa vezi rezultate. Cand mergi la sala sau faci exercitii acasa, de sila, de obligatie, doar cu scopul de a scapa de kg, nu merge sau sunt rezultate mici si in mult timp. Deci bafta!

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de corina corina Joi 22 Dec 2011, 11:24 am

Multumesc , Admina ! Cred ca de data asta chiar am nimerit-o.Chiar imi place !Eu fac cu fata , iar sotul meu sta in spatele nostru , relaxat , in pat si ne admira . Apoi in particular imi spune ca-i place cum ma misc , ca e benefica zumba rade . Asa ca daca am si sustinere cum sa nu ma tin de treaba ? rade
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de danniela Joi 22 Dec 2011, 11:57 am

Corina, face bine la selfesteem daca te admira. Eu am facut acasa bellydance warm up, sunt doua gemene pe youtube, poti da o cautare. Am facut cu fii-mea si ...fii-miu, el mai mult sa ne tina de urat. O sa incerc si zumba. La mine e doar fortificare acum, se cam vede la maini pentru ca am slabit mult si nu mai am 20 de ani. Pot sa spun ca imi cad toti pantalonii dar prefer sa cumpar altii, numai cand vad in oglinda ca am si eu un pic de forma la mijloc.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de Admina Joi 22 Dec 2011, 12:20 pm

Ai facut bellydance cu Veena si Neena? wink Si eu, imi placea coregrafia lor, era usor de urmarit si chiar mi-au ramas cateva miscari, de la ele. dama

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de danniela Joi 22 Dec 2011, 12:34 pm

Da cu ele am facut! De asta mi-a placut si mie ca miscarile erau cam pentru mine, eu sunt cam ca frigiderul in masura de dans. In plus nu transpir! chiar si la temperaturile de aici. Cu ele incepusem un pic.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de corina corina Joi 22 Dec 2011, 1:03 pm

Hai mai Danniela , ca te-am vazut eu ! Arati bine !Si sigur o sa-ti placa si zumba . Ai sa vezi !De data asta o sa va tina isonul si baiatul pentru ca te simti ca-ntr-un club .Am sa le caut si eu pe Veena si Neena .

Eu am gasit un instructor atestat de la noi , din Cluj . E studenta si in timpul liber face si sport si bani . Nu m-am lamurit insa de unde si-a luat atestatul . Cred ca la noi nu exista ZIN (zumba instructor network ).
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de Clio_Ela Sam 24 Dec 2011, 4:55 am

Corina, poti sa intri pe Zumba.com, si acolo, la cauta un instructor. ZIN e in toata lumea, toti din retea trebuie sa fie pe site. Absolut toti!
Nu e obligatoriu sa scrie unde au cursuri (ca asta completeaza ei), insa daca nu e numele instructorului acolo, inseamna ori ca nu are atestul, ori ca e expirat (dupa un an nu mai e valabil certificatul decat daca devii ZIN).

De fapt Zin e o continua perfectionare, in fiecare luna membrii primim CD si DVD, muzica si miscari noi. Asa si rezista Zumba, altfel, fara muzica si miscari noi tot s-ar plictisi lumea...

Admina, e super Zumba pt Kinect, nu e senzor ci sunt doua camere video care te "recunosc" dupa ce te inregistrezi. Mie imi plac si jocurile de aventuri de la Kinect, e de sarit peste obstacole, de astupat gauri din acvariu, de aplecat si de ocolit obstacole, e chiar fain, faci sport si acolo. Smile Nu am jucat decat putin, de fapt am probat, dar maine desface Victor cadoul si "avem voie"Smile

Eu fac in camera de zi, de obicei dimineata la 8 pana se trezeste pruncul sau noaptea, ca in rest nu am timp, din pacate. Leutzul meu topaie si se catara pe fotolii daca nu stau dupa el. Mai reusesc uneori si cand sunt baietii plecati la plimbare. Am noroc ca a rezolvat Ray sa avem si in camera de lucru si in dormitor programe TV, iar cand sunt eu la calculator sau la tv in camera de zi e ok, baietii se retrag. Am conectat un laptop la TVul mare, si asa e comod, nu ma chninui cu nasul in monitor sa vad videourile cu zumba. Acum si ce sa vad, ca primesc DVD in fiecare luna. Smile

Aurishta, multumim ca ne amintesti sa papam cu masura! Eu oricum am mancat dulciuri la tona de o luna incoace, obiceiul nemtilor de a coace fursecuri in fiecare duminica din cele 4 de dinainte de Craciun l-am preluat si eu, si nu se poate sa nu am cutia plina cu islere si prajiturele. Si coc de doua ori pe saptamana, ca se consuma continuu, zi si noapte (mai nou sunt si eu la "vanatoare" de dulciuri, nu numai Victor. Ne ciocnim la cutia cu fursecuri, noaptea la 2-3 Smile)
Dar cum sotiorul meu are concediu, am facut program de sport si il si respectam. Victor si Ray la cross-trainer plus ceva exerctii cu greutati, iar eu zumba plus ceva abdomene si ex cu greutati, pt piept si brate. Si eu mai merg de doua ori si la Zumba, plus mega party de 3 ore in 30. Abia astept sa ma zumbaiesc "en-gros" )

Fug la nani ca imediat se face ziua si mi se trezeste pruncul. Dar am treburile aproape gata, sarmalutele pregatite, peste catev aore le punla foc, prajiturelele sunt si ele gata. Maine mergem si la socrii mei, duminica la fel, asa ca nu tre sa fac pregatiri f multe. Ce lenesa sunt ;)
Pupici multi, distractie placuta la colindat (asta imi lipseste mult aici) Sad

Va urez Craciun fericit tuturor!!!
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de corina corina Sam 24 Dec 2011, 1:51 pm

M-ai lamurit putin Ela , dar nu de tot .Tu ai dat testul de instructor undeva acolo , la tine . Asta as fi vrut sa stiu : cum se da testul la noi si unde ?Trebuie sa fie si la noi un loc anume , ca doar nu s-o face on line (zic si eu ! ) .Am o surioara mai mica interesata , sa nu credeti ca eu vreau sa devin ZIN rade .
Cand spui membri cred ca te referi la instructori .Cd-urile si Dvd-urile acelea presupun ca sunt secret profesional sau poti sa ne arati si noua cate ceva... Embarassed
Cat despre sarmalute si eu tot azi le pregatesc si fac si un cozonac si destul , ca daca-s multe se mananca !Si Aurishta e prin zona Suspect
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de aurishta Sam 24 Dec 2011, 8:56 pm

corina corina a scris:
Cat despre sarmalute si eu tot azi le pregatesc si fac si un cozonac si destul , ca daca-s multe se mananca !Si Aurishta e prin zona Suspect
rade ..Eu am si mancat sarmalele...alea dietetice, cu soia in loc de orez wink
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de annamaria26985 Dum 25 Dec 2011, 12:18 am

Craciun fericit fetelor!
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de Clio_Ela Dum 25 Dec 2011, 10:27 pm

Sper ca ati petrecut bine de colindat, si ca aveti parte de sarbatori fericite!!

Corina, mai ai un PM!!

Fetelor, eu vin sa ma plang... Cantarul meu s-a suparat si ma pedepseste. De o luna, de cand am uinceput cu fursecurile, cu coptul de doua ori pe saptamana si cu chiulul de la zumba (de fapt nu s-a tinut, nu ca am chiulit eu), am pus pe mine mult de tot, 1,800 kg. Culmea e ca azi am mancat de parca nu aveam altcev de facut. Nici nu imi vine sa imbrac hainutele de la Moshu!

hai sa va arat ce am primit! Eu am ales numai pantalonii, restul au fost suppriza de la Mosu'. Are noroc Mosu' ca el e responsabi cu platile online, ca asa a putut sa comande fara sa stiu eu Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de corina corina Lun 26 Dec 2011, 9:15 am

Clio_Ela :kiss sa le porti sanatoasa si iubita si sa faci ceea ce-ti place tie purtandu-le !Sa ai putere de dans pana la adanci batraneti si sa devii un instructor zumba cunoscut !

Si acum sa va intreb : de asta ce ziceti fetelor ? Pe mine m-a facut sa uit de cozonac si de sarmale rade rade

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Aurishta , mai sunt sarmale ? pupi


Ultima editare efectuata de catre corina corina in Lun 26 Dec 2011, 2:23 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare text)
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB