Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 EmptyAstazi la 3:53 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Haideti sa slabim (6)

+27
Lorena1
dandana
ioana soare
Kristina
Buburuza
Karina33
cld
lucky
fiordaliso
canadianca50
milena
diblaru maria
mihamihaela
Chirrox13
costina89
adriuta
musetel
diada
geany
annamaria26985
danae
danniela
elenaxx
aurishta
Clio_Ela
corina corina
Admina
31 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de aurishta Lun 26 Dec 2011, 11:07 am

corina corina a scris:...Aurishta , mai sunt sarmale ? pupi
Nu, le-am gatat pe toate, am mancat in disperare fiindca le ador, dar nu ma tem de nimic fiindca gaselnita cu soia ma pazeste de colaceii nedoriti! wink
Azi e musai sa-mi gasesc o activitate fiindca e inchis la sport Sad si mi s-a dat ritmul peste cap! Dar maine....maine imi scot eu parleala Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 351247
Ela, sunt super cadourile, sa-ti faci poze cu ele in exercitiul functiunii Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 351247 Smile
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de corina corina Lun 26 Dec 2011, 2:27 pm

Inseamna ca nu ti-a placut zumbaiala din mesajul meu dinainte . Eei , daca si tu vrei numai sport la sala , asteapta pana maine ! wink
Si eu vreau sa te vad echipata si la treaba , Clio-Ela ! ura
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de aurishta Lun 26 Dec 2011, 3:45 pm

Ba mi-a placut, dar nu e genul meu de efort! Mie-mi place sa lucrez dinamic si cu greutati.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de Clio_Ela Lun 26 Dec 2011, 4:11 pm

Multumesc pt urari!
O sa fac si poze cu ele la purtator"

Corina, Merengue e preferatul meu, apoi Salsa si Cumbia.

Pe Merengue sunt o gramada de miscari pentru brate si umeri, o sa fac eu un video cand sunt cu timp, in sala de sport. Doar ca trebuie sa imi aleg cu grija muzica, din cauza drepturilor de autor, aici se respecta legea mai mult decat in alte tari. Melodiile pe care le primim de la Zumba, creeate special pentru Zumba-fitness, ne e interzis sa le postam, chiar daca avem coreografia proprie. Eu chiar nu risc, daca nuu eram inGermania nu imi era teama.

Dar gata, promit ca ma ocup si de filmat Smile
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de geany Lun 26 Dec 2011, 4:15 pm

Ela... ce mi-a adus mosul? Zumba! Sunt atat de fericita, pasii sunt bine explicati si abea astept sa ii stapanesc sa pot sa fac mai mult!
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de aurishta Lun 26 Dec 2011, 4:23 pm

Ce Mos fit! Smile
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de corina corina Lun 26 Dec 2011, 4:33 pm

Aurishta !Ce sa zic ? Sa ai spor ! hug Ceea ce-mi doresc si mie...
Eu ma bucur ca am gasit si eu un fel de miscare sa-mi placa si sper sa ne adunam mai multe la zumbaiala . Ca si la sala unde-ti place tie sunteti destule ! wink

Geany hug hug ! Tocmai ce spuneam ca vreau sa fim mai multe la Zumba !Sa ai pofta de dans si sa te mentii asa super cum arati acum !Traiasca mosul !

Ela si mie imi place salsa si merengue si cumbia si samba si ...mai sunt multe de invatat ! Dar important e ca imi place si ca am sa fac si eu sarmale ca ale Auristei si am sa mananc ceva mai Monti si abia astept sa vad filmulete cu tine si...gata ! Ce fraza coerenta ! rade rade Ati inteles voi ce vreau sa spun ! love


Ultima editare efectuata de catre corina corina in Lun 26 Dec 2011, 4:43 pm, editata de 1 ori
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de Clio_Ela Lun 26 Dec 2011, 4:39 pm

Geany, bun venit in gashca de zumbaitoare! Ce anume, ce ti-a adus Moshul? Abonament la Zumba, sau Zumba-joc? sau videouri?

Na, ca acum fac pe tanti instructoare online Smile Am voie? Daca va plictisesc ma trimiteti la plimbare sau sa zumbaies singura.

Merengue e cel mai potrivit pentru incalzire. Cam 5 minute faceti pasii de baza, marsh -pe loc, apoi spre stanga si dreapta, inainte si inapoi.
La marsh adaugam bratele, ajuta si sa respiram mai usor, cand ridicam bratele se mareste cutia toracica, primim mai mult oxigen. Deci, miscarile de brate sunt ff importante.
Asa avem mai multa rezistenta. Pentru urmatoarele 5 minute e potrivita o Salsa, pentru cardio. E mai rapida, si salsa e printre preferatele tututor. La a treia melodie introducem ceva fitness, de ex la refren facem fandari sau risicam cate un genunchi ori ce va vine (respectand ritmul, muzica).

Ca sa avem rezultate, sa transpiram indeajuns, dar FOARTE IMPORTANT sa se pastreze PLACEREA DE A FACE SPORT, 70% din program e planuit pentru dans, iar 30% fitness. Asta e combinatia ideala: asa avem placere-in primul rand, apoi cardio si ardere de grasimi, plus tonifierea muschilor. Miscarile cu bratele e bine sa fie facute constient, nu aruncam aiurea bratele, ci miscarea o fac muschii. (nu prea imi gasesc cuvintele sa explic, sorry)
La acest 70% ajungem facand la fiecare melodie o bucatica de fitness, si nici nu simtim ca facem de fapt exercitii mai solicitante. muzica sa fie data mai tare, miscarile sunt conduse de muzica, si nu ca la aerobic, intai numaram pasii cu muzica pe fundal.
Pe Merengue sunt o gramada de miscari pentru brate si umeri, o sa fac si eu un video cand sunt cu timp, in sala de sport. Doar ca trebuie sa imi aleg cu grija muzica, din cauza drepturilor de autor, aici se pedepseste nerespectarea legii mai mult decat in alte tari. Melodiile pe care le primim, create special pentru Zumba-fitness ne e interzis sa le postam, chiar daca avem coreografia proprie. Eu chiar nu risc, daca nu eram in Germania nu imi era teama.
Edit:
Eu pt incalzire, in urmatoarele 2 luni, o sa am "Que te mueve!!. pe la jumatatea melodiei avem ceva tobe, unde rotim si "incalzim" si bazinul, si un pic de "shaky-shaky"-scuturam umerii, pieptul si ce mai avem Smile


Dar folosind melodia la incalzire, las mai moale, nua sa "power", ca altfel obosesc cursantii de la inceput:)


Ultima editare efectuata de catre Clio_Ela in Lun 26 Dec 2011, 4:48 pm, editata de 1 ori (Motiv : adaugat link)
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de corina corina Lun 26 Dec 2011, 4:45 pm

Stiu melodia ! Astept filmuletul !Fa-o tu pe doamna instructor ca eu nu ma supar ! Merci
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de geany Lun 26 Dec 2011, 5:02 pm

Ela, am primit pachetul pentru acasa.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Multumesc fetelor! Si da, sa traiasca mosul ca tare m-a mai bucurat cu asta. A fost o surpiza deosebita!
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de Clio_Ela Lun 26 Dec 2011, 5:13 pm

Geany, sa le folosesti cu drag!! Toning vreau si eu, dar habar nu am unde gasesc, ca pe siteul Zumba nu sunt. Mi-ar placea (si o sa o fac anul viitor probabil) sa fac si calificarea de Zumba-Toning, insa nu stiu cum e cu materialul, nu stiu cat costa "greutatile-marracas". La cursuri intreaba multi unde se face si toning, la noi in zona nu e nicaieri, pe o raza de 20 de km.
Daca am grupa de 20 de persoane, cred ca e destul de scump sa le procur eu. Daca studioul de Fitnes le cumpara e altfel, dar asa nu prea merge:(
Edit: toning-sticks sunt nunmai pe siteul din USA, costa 21 de dolari (in Europa ar fi vreo 25 de euro insa), dar nu au.
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de geany Lun 26 Dec 2011, 5:23 pm

Ela, mi le-a luat de pe net. Si poza pusa de mine, e tot de pe net, acum cand cautam am vazut ca se gasesc si separate.

Ai putea sa le propui sa-si achizitioneze fiecare. Se pot cumpara separat si asa nu e o investitie mare.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de Clio_Ela Lun 26 Dec 2011, 5:26 pm

Geany, unde ai vazut separat? am cautat si nu gasesc
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de geany Lun 26 Dec 2011, 5:31 pm

Ti-am trimis link pe privat.

Noi cautam acum casti fara cablu. Ca sa nu imi exasperez vecinii rade
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de Clio_Ela Lun 26 Dec 2011, 6:14 pm

Dankeschön, Geany!!
Am uuitat sa va spun, Moshul spune ca asta nu a fost cadoul (ca am primit si altceva - o placa cu creion optic, pt calculator). Moshul spune ca lucrurile de la Zumba nu sunt cadou, ci "arbeitsklamoten", adica "haine de munca". Zilele astea trebuie neaparat sa trimit la Finante formularul pentru mica firma, ca la noi in Land nu eintra la profesii libere, ci trebuie sa ma fac mic intreprinzator. Ce porcarie, chiar daca lucrezi 2-3 ore pe saptamana, trebuie facuta firma. in fine , macar nu e bataie de cap, ca dureaza cateva minute, trimit prin posta, apoi primesc la fel, prin posta totul. Dupa care merg la Primarie, imi taie chitanta si gata, am firma.

Scuze de Offtopic
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de Admina Lun 26 Dec 2011, 7:04 pm

OOO, ce mosi grijulii... Sa va traiasca "batraneii" darnici. wink Sa le folositi cu spor si cu succese maxime.
Sper sa ma apuc si eu serios, dupa jumatatea lui ianuarie, abia. Suntem plecati o perioada si trebuia sa fiu fit pana la sfarsitul anului, sa arat bine in bikinii, dar nu am apucat, am muncit ca scava Isaura si picam lata seara. Deci aia e, imi iau costum de baie cu manecuta...
Dar va urmaresc rezultatele, masurati, cantariti si dati raportul.
Ela, daca mai incerci pe Kinect, sa-mi spui cum iti pare. Vreau neaparat pentru ca tu poti compara, stiind pasii deja, foarte bine. Adica vreau sa stiu cata acuratete are, cat de bine iti citeste miscarile. Acum cred ca a venit mosul si te poti juca si tu. Eu inca nu am video, sper sa-l iau mai ieftin, de pe site-uri gen Ebay.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de Clio_Ela Lun 26 Dec 2011, 8:20 pm

Admina, acum, ca a venit moshul cu Xbox+Kinect... ce sa ma mai pot juca si eu?? Ca nu mai am locnici sa intru in camera de zi. Baietii mei sunt non-stop calare pe concola. Acum e si cumnatul meu aici, Leutzul meu rade in hohote cand ii vede cum sar si "fac sport", dau cu piciorul in "minge"-care e doar pe ecran, sau sar peste obstacole si se feresc de busteni Smile

Trec la cealalta acum: Admina, eu zic sa iei un costum de baie special pentru femeile musulmane, asa poti ascunde "tona" de grasime. Ce vrei sa tot ascunzi?? Ca daca aratam ca tine imi doream sa mai pun vreo 2-3 kg pe mine.

Zumba pt Kinect e ok, dar nu e ca atunci cand faci cu instructor. Eu tot consider ca acasa (Geany, sper sa te tina mult!) nu dureaza mai mult de o luna doua. Asa a fost si la mine cand faceam singura. Cand sunt mai multi e altfel. Ar fi bine daca ai gasi inca o prietena, sa nu faci singura, atunci e mai bine.
In ceea ce priveste Kinectul, vede bine miscarile, dar nu te corecteaza, ci te arara colorata in verde cand faci bine. Cand nu, e galben sau rosu, si trebuie sa te corectezi singur. Aici "tin" cu Nintendo WII si Fitnessboard, care iti arata ceentrul de greutate cand faci exercitiile (nu Zumba, ci exercitii pt muschi, echilibru, yoga). Acolo poti sa te corectezi cand vezicentrul de greutate, si iti si spune ce ai de facut.

Fug sa am grija de prunc, ca deja ii incurca pe baieti, sare si el cu ei in fatza TVului

Edit:
Admina, acum am recitit postarea ta, te refereai la precizie... Asta nu prea exista. Cand stii ca nu faci bine miscarile e colorat in galben sau rosu, insa nu stii ce nu e in regula: pPicioarele, bratele, umerii... De exemplu la noi, sotiorul meu si Victor au avut puncte aproape la fel de multe ca mine. Si eu stiam deja si ce pasi urmeaza. Deci daca vrei precizie si sa te corecteze, nu ajuta. E mai mult de distractie, pentru cei care nu au posibilitatea sa mearga la sala.
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de Clio_Ela Vin 30 Dec 2011, 12:35 am

Azi am incercat ceva nou!!
Tae Bo. Nu credeam ca imi va face atata placere. E super, insa mult mai obositor decat Zumba. Deja simt febra musculara la umeri si brate, desi in ultima saptamana am facut iar sport in fiecare zi.

Maine (vineri) sa imi tineti pumnii, la Mega Zumba-Parta am de tinut o ora, sper sa iasa bine! Vor fi 3 ore de Zumba, abia astept. Tre sa dau de baut, ca vor fi primii banuti castigati cu asta.
Yuhuu!!! Din februarie am inca o grupa, in alt Fitness-Studio!!!
Instructoarea cu care am facut eu renunta la o grupa, pentru ca are o oferta mai aproape de casa. E super, o sa am duminica doua grupe, in doua locuri, dar fac maxim 20 de minute pe drum. Daca iese cum am planuit si cu cele doua grupe de mamici (cu supraveghere de bebei), nu mai iau iau alte ore, pt ca ajung la veniturile la care trebuie sa imi fac asigurari private si la o clasa de impozit care nu mai renteaza, as da la stat mai mult de jumatate. Asa e perfect, cateva ore, nu e foarte obositor, nu imi stresez nici sotiorul ca sa stea seara cu pruncul, si e totul ok Smile

Daca nu reusesc sa intru maine, va urez tuturor petrecere frumoasa de Revelion.
Sa aveti un an nou bun, cu sanatate , bucurii si impliniri pe toate planurile!

Si... cu multe kg pierdute, cu putina pofta de dulciuri si cu multa pofta de miscare!! Smile

Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de Admina Vin 30 Dec 2011, 9:39 am

Ela, merci de sfaturi. Sa ai o Zumba party perfecta, sa-ti muncesti elevii si sa le placa mult, sa revina la tine. Poate filmezi, sa te vedem in actiune, ca d-na instructoare. Flowers Chiar ma bucur pentru tine. Nu vei reveni la munca, la scoala, dupa trecerea perioadei de "crestere a copilului"? Intreb pentru ca a incoltit o idee si in mintea mea. Alergam prea mult pentru un banut si uitam sa traim, pierdem ani din viata copiilor, de langa cei dragi...
p.s. celulita vreau sa o ascund, aia de pe popou si pulpe. in rest, dimineata am burta destul de plata, nu ma deranjeaza, dar popoul strica tot, la plaja. Embarassed

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de aurishta Vin 30 Dec 2011, 11:32 am

Ela, mult succes la Zumba-party simai departe,in cariera de instructor! hug pupi
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de diada Vin 30 Dec 2011, 11:53 am

Admina a scris:......Alergam prea mult pentru un banut si uitam sa traim, pierdem ani din viata copiilor, de langa cei dragi...

Admina da-ti fata 2 palme, ce-ai? tu care zici asa si pe dincolo, mai scapa de copii.. etc.. etc, cresc ei... intoarce-te la parerile tale ca nu-mi placi melancolica hug

si ca sa fiu ontopic desi nu prea va citesc, recunosc, vin sa dau raportul: mi-au ramas colantii maari! rade nu doresc la nimeni, chinuiti-va fetelor sa slabiti, e mai sanatos ca voi, ca eu ma mir cum mai stau in picioare rade

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de Clio_Ela Sam 31 Dec 2011, 1:50 am

Diada, abia astept sa imi ramana si mie colantii mari Smile La tine nu e problema sa slabesti, la cat stress ai cu doi copii mici... Bine zici, mai bine de noi, alea mai pline, cand avem stress mare, avem de unde sa dam jos...

Am ajuns acasica la 11 si un sfert, uda leoarca pana la piele Smile Si sosetele le-am stors:)

A fost super, multumesc ca mi-ati tinut pumnii. Am avut emotii, desi nu ma asteptam la asta, ca doar ziceam ca am zumba "in sange". Totusi, am cam uitat sa rad cu gura pana la urechi si sa mai chiui din cand in cand. Prima runda am fost mai serioasa, si ma rugam sa nu uit coreografia. Pe care... tot am uitat-o la un moment dat Smile). Si am continuat, ca asta a fost cel mai important lucru de care l-am invatat la cursul de instructori. Daca gresim, facem inca cel putin 16 timpi miscarea "gresita". Asa nu isi da nimeni seama Smile
Ups, nu trebuia sa va dezvalui asta Smile
A doua runda a mers perfect, ce mai, am chiuit, am ras, m-am strambat... tot tacamul:) A fost semi-intuneric, cu lumini de discoteca, o atmosfera de adevarata party.
Sper sa saptamana viitoare sa primesc si poze, ca a facut prietena mea cateva.

Sunt obosita, au fost 3 ore fara pauza, instructoarea cealalta a facut pauza cat am fost eu in fatza, dar eu nu m-am oprit decat sa beau apa. Nici nu imi venea. Am baut aproape 3 litri si am mancat jumatate de cutiuta de 50 de grame de Dextro-energy.

M-as fi trantit direct in pat cand am ajuns acasica, dar nu vreau sa las toata treeaba pt maine. Acum am in cuptor doua blaturi pt tort, cremele le-am facut deja azi (unul pt noi si unul sa duca Victorelul meu, ca e primul Revelion pe care il petrece cu colegii de scoala Sad ) Off, ce repede ne cresc copiii!!

Admina, la noi concediul platit pt cresterea copilului e numai un an, si doar 65% din netto. Ingrijirea dupa aceea...Sad in jur de 600 de euro cu mancare cu tot la cresa, sau ceva mai mult bona. Asa ca am decis sa raman frumos acasica, fara banuti, si sa imi ingrijesc pruncul cel putin inca un an. Poate chiar doi. La serviciu ma intorc cu siguranta - pentru ca e o munca sigura si fara stress, insa nu mai mult de jumatate de norma pana termina Leon scoala primara - adica in urmatorii 9 ani Smile
Pe langa, o sa fac sport, acum ma gandesc sa fac si cursuri de Pilates, pt ca Zumba ... peste vreo 5 ani probabil ca nu mai tine cu multe ore (ce batrana sunt Smile Desi azi nimeni nu a crezut ca am mai mult de 28 de ani-leam povestit ca am baiat in clasa a saptea si bebe de un an).
Cu sportul mi-as completa veniturile. Si ceva maruntis cu croitoria, desi nu stiu cat timp o sa am pentru asta. Oricum, cu sportul secastiga mult mai bine. Pe ora de croitorie iei o treime din cat primesti pe pe ora de sport. Si tot o treime se duce la impozit, iar daca platesti si asigurarile atunci se duce 50-55%)
Vorbeam de asigurari. Pana implineste copilul 3 ani, in caz ca nu lucreaza mama, e platita de catre ministerul Familiei asigurarea de pensie, iar daca veniturile sunt mici, sotia ramane pe asigurarea de sanatate a sotului. De-asta spuneam ca nu merita sa muncesti mult, insa numai in perioada asta. Dupa aceea, e cel mai bine.
Aici e obligatorie asigurarea de pensie si pentru privati, e normal ca statul sa te oblige sa ai ceva platit pentru batranete, nu sa ingrosam randurile celor faca pensii. In fine, scuze de off topic, ah ce am lungit-o...

Inca o data va urez petrecere frumoasa de Revelion, un an nou bun, cu sanatate si bucurii multe!!
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de corina corina Sam 31 Dec 2011, 9:44 am

Clio-Ela :kiss ! Stiam eu ca ai sa te descurci si ca ai sa te simti si bine la Zumba party ! Imi place ca esti optimista si ai planuri de viitor tot timpul .

Si eu fac zumba o ora pe zi , de vreo zece zile si... inca nu m-am plictisit . Filmuletele cu Beto Perez sunt chiar provocatoare , asa ca de data asta cred ca am gasit ceva sa ma tina . rade Curge apa de pe mine , nu alta !
De ciugulit o sa mai ciugulesc zilele astea cate ceva , dar dupa aceea gata cu dulciuri si mancare periculoasa !

Fetelor , din tot sufletul meu va doresc sa aveti o noapte minunata de revelion si dea Dumnezeu sa avem parte de un an mai bun , cu multa sanatate si multe impliniri ! dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de Admina Sam 31 Dec 2011, 10:14 am

Ela, felicitarile mele! Stiam toate ca o sa poti, la cata energie ne-ai insuflat noua, doar din tastatura, dar daca zumbaiai in fata noastra... aerobic
Impozit de 50-55% cu tot cu asigurarile de sanatate si pensie? Mi se pare mult, indiferent de salariu... Si eram suparata pe statul nostru ca ia vreo 30% la venituri mici-medii, dar cred ca nu ajunge la 50%, decat la salarii foarte mari. Ma rog, sunt si alte sume la voi, dar totusi. Si eu zic ca e bine sa te ti de sport, ca si instructor. Faceam aerobic in facultate cu o instructoare si o admiram. Arata super (natural, nu era imbunatatita chirurgical) si era platita pentru asta. E perfecta combinatia. wink
La multi ani, sa mancati cumpatat si sa intrati in noul an cu chef de sport si apetit normal, doar pentru mancare sanatoasa.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de geany Sam 31 Dec 2011, 10:47 am

Ela, cum spuneau fetele mai sus, era imposibil sa nu faci fata. Ai mulcit mult pentru coregrafii, placere iti face si ritmul te cheama inevitabil. Felicitari!

Si pe mine ma tine inca zumba, fac trei zile si una pauza (dupa recomandarile manualului) si ma simt foarte bine! Incep chiar sa simt pielea tonificata, sa ma simt elastica (imi cam lispisea asta...). Eu am invatat pasii pentru inceput, i-am repetat atat cat am considerat necesar, iar acum tin pasul cu ei, chiar si la schimbarea ritmului. Nu am crezut ca va fi chiar atat de important, dar este. Daca nu faci pasii corect, te boti batzai si la discoteca, doar ca nu se mai numeste Zumba fitness.

Un an nou plin de incredere, planuri aplicate, sanatate si fericire va doresc!
Simtiti-va bine, nu renuntati la nimic, doar la exces!
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim (6) - Pagina 2 Empty Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB