Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

+64
alexaaa08
katy51
Niculae Stefania
-iulia-
tomari
dorinacirstea
onuca28
manuela29
Maria B.
teisoara
alinachiri
afilimonb
moma
SilviaDumitrescu
nicoletanoni
corina armasu
doria
melaniecarla
Mickey
sergiu valentin
aurishta
Nina Constantin
emmancita
MihaelaT
valentinadof
ale_bebe
Cristache
Adela Ispas
PAULA CONSTANTIN
despina13cucli
aurelia.c
kla78
geo
barbin
diada
nicole24
Panea Laura
teisanu tatiana
Florina Radu
lacridrumas
vmir
coman lacramioara
clodi
fulguta28
rosita
geanina_scumpica
balanescugabriela
anacris
Karina33
pisi
Admina
elutzamicutza
oana_007
tiana
jderiuoana
MagdaMarin
ivanutamihaela
zylv
aidil
arielas
rozina
geany20062006
geany
carmenzoe
68 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de geanina_scumpica Vin 31 Aug 2012, 5:22 pm

Mesaj 1

helllllllllllllllllpppppppppppppppppp fetelor deci pana la urma mi-am cumparat triplok de la singer model 14SH754 ma uit la ea ca mata in calendar de vreo 2 ore cum sa o reglez sau setez sa imi coase pe materialele astea elastice si subtiri gen lycra daca aveti placerea sa ma ajutati si pe mine sunt noua in acest domeniu masina de cusut am mai folosit dar triplok e pentru prima data deci daca vreo una dintre viu are asa ceva si are timp si pt mine sa imi spuna pas cu pas ce trebuie facut ias fi foarte recunoscatoare . Multumesc

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Mesaj 2]



revin am si manual de utilizare la ea dar din cate vad e tras la xerox dupa alta carte si credetima nu inteleg nimiccccc zid tricot

Edit Magda Marin
Te rog sa citesti Regulamentul forumului, mai ales punctul 6 si sa nu mai postezi 2 mesaje succesive in 24 de ore.
Foloseste functia "edit"

Multumesc.




Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Sam 01 Sept 2012, 8:49 am, editata de 1 ori (Motiv : Unit mesaje)
geanina_scumpica
geanina_scumpica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 226
Localizare : arad
Data de inscriere : 01/06/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de rosita Vin 31 Aug 2012, 10:56 pm

Gata, m-am repliat. Am desfacut dublura de la decolteu, am termocolat-o, am profitat de ocazie sa tratez la fel si dublurile de la rascroiala bratelor (pana nu uitam, nu de alta), am atasat la loc si am surfilat. Arata mult mai bine acum, am ghidat si eu materialul prin triplock cu mai multa hotarare, si e ok.

Multumesc fetelor, in special Karinei, ca mi-a indicat greseala. Si multumesc si mamei ca m-a dotat cu rabdarea necesara pentru operatiuni de genul asta rade

Scumpica, parerea mea e ca manualul ti-e baza, daca nu cunosti pe nimeni sa-ti arate cu triplocul. Si manualul meu tot asa e, tras la xerox, urat de mama focului. Dar tot la el ma intorc cand am nevoie. Mai incearca, paote gasesti pe youtube niste video.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de geanina_scumpica Vin 31 Aug 2012, 11:06 pm

mersi de sfaturi
geanina_scumpica
geanina_scumpica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 226
Localizare : arad
Data de inscriere : 01/06/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 01 Sept 2012, 9:28 am

Uite

Manual triplock


Sa nu te sperii ca se numeste altfel asa le schimba numele acei olandezi.
Cred ca aste exact ce vrei tu.

Acest clip la fel iti va fi de folos.



Iar de aici puteti lua MANUALE GRATIS pentru multe modele de masini.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de fulguta28 Lun 03 Sept 2012, 3:45 pm

Am achizitonat un overlock model vechi, bernina bernette - mo 234. Tipa de la care l-am achizitionat, mi-a zis sa verific roata masinii. La naiba ca este blocata. Nu am intructiuni de utilizare, nu gasesc pe nicaieri manualul fara bani. Mor de nervi. Acum, aveti idee de ce nu se invarte roata?
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de aidil Lun 03 Sept 2012, 6:54 pm

Fulguta, cred ca ar trebui sa o vada un mecanic. Cei de la Brother vindeau si bernina, deci teoretic ar trebui sa se descurce si cu modelul tau. Ai putea sa-i suni si sa ii intrebi daca te pot ajuta. Nu strica o verificare/curatare generala, odata cu schimbarea proprietarului.
Felicitari pt achizitie, sunt convinsa ca ii vei da de capat! Eu am fost super incantata cand mi-am luat overlock-ul.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de fulguta28 Lun 03 Sept 2012, 7:02 pm

Offf, o sa o dau la un mecanic. Nu stiu daca este normal, dar face o galagie de ma innebuneste de cap rau. Si daca eu o sa nasc in 2 luni, parca vad ca nici ziua nu o sa pot lucra la ea daca este ca tancul. Sper din tot sufletul sa nu fie asa si sa aiba doar un mic defect.
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de elutzamicutza Lun 03 Sept 2012, 8:07 pm

Fulguta, surioara draga, dar ce a fost in capul tau de ai cumparat o masina stricata??? Intreb si eu ca inocentu' in porumb... Smile
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de fulguta28 Lun 03 Sept 2012, 8:29 pm

Sorela, nu-i stricata, avea testul pe ea, atele aveau continuitate pe material, dar cred ca a fost maltratata la posta romana. Cred ca au aruncat-o din masina cu care a fost transportata. 4 Zile a facut de la oradea la bucuresti. Au avut timp sa o arunce de colo colo. Ehhh, o fac eu sa mearga!Smile
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de coman lacramioara Mar 04 Sept 2012, 1:13 pm

buna ziua fetelor sfatuiti-ma si pe mine am o promisiune de o masina de surfilat,insa nu stiu care e mai buna ce ar trebui sa aiba daca tot o primesc macar sa fie si buna sa indeplineasca toate cerintele ca de alta nu ma mai lipesc si la anul mentionez ca lucrez cu ea pentru casa eu nu am curaj sa lucrez si pentru straini,deci ce ma sfatuitii sa fie triplock ,overlock de aceea am apelat la voi ca voi aveti si stiti ce e mai bun ptr. o incepatoare ca mine. va multumesc anticipat si astept raspuns cat mai repede ,a si inca ceva mama mi-a zis ca dispune de 300eur pentru masina mea.
coman lacramioara
coman lacramioara
helper
helper

Numarul mesajelor : 14
Localizare : constanta
Data de inscriere : 16/09/2011

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de aidil Mar 04 Sept 2012, 4:43 pm

Fulguta, daca nasti in doua luni si copii vor fi cu tine in casa (adica daca nu ii ia creva sa ii creasca si sa ii vezi doar in week-end) iti pot spune ca nici cu cea mai performanta si nou nouta masina nu vei putea lucra! La mine a fost nebunie mare cu 2 copii mici.
Dar asta nu inseamna ca masina tb lasata asa, e bine sa o ai pregatita de lucru.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de fulguta28 Mar 04 Sept 2012, 5:04 pm

Smile Asta asa este, nici nu-mi inchipui ca este ca si cum as fi singura in casa. Dar vreau sa va spun ca azi-noapte am mesterit la ea si am reglat-o. Era saraca cu toate piesele deplasate si nu mai face asa zgomot. Acum sa-i dau de cap cu reglajele de la fire si sigur o sa pot lucra la ea fara probleme. Chiar asa, cutitele de unde le pot cumpara? M-am uitat pe site-urile de specialitate si nu am gasit.
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de vmir Mier 03 Oct 2012, 8:36 pm

Fetelor ce bine ca am gasit subiectul, am un triplok vechi cred ca de peste 12 ani. Ca de tata cat a trait a strans. Problema mea e ca nu mai are cureaua.
Era ceva ca un plastic moale si niste fire prin ea. Cred ca sa stricat de nefolosita, ziceai ca sa mancat .
De unde pot lua o curea triploc , imi trebuie una intrega rostunda sa aibe 30 cm la rotun deci in jumate e de 15 are 5mm latine si intre dinti avea tot 5mm.
Va aratam exemplu dar am dat-o cuiva ca face rost din aprilie si am ramas si fara ea si fara promisiunea de curea. Multumesc
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de lacridrumas Joi 04 Oct 2012, 8:31 pm

draga vmir eu mi am cumparat curea pt triplok de la florence tech din sibiu cred ca are un cod pe ea si dupa acel cod poti sa comanzi.Vezi ca au site si poate este filiala si in bucuresti.Succes
lacridrumas
lacridrumas
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 50
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 30/10/2011

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de Florina Radu Vin 05 Oct 2012, 9:33 am

Ce masina e?
Florina Radu
Florina Radu
helper
helper

Numarul mesajelor : 12
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/08/2011

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de fulguta28 Vin 05 Oct 2012, 2:59 pm

Apropo de masinile overlock. Mi-am cumparat cutite pentru masina mea Bernina casnica si nu merg. Nici macar nu taie materialul si sunt mai scurte decat cele care se pun in mod normal. Asa m-am enervata ca am dat banii aiurea...
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de rosita Vin 05 Oct 2012, 3:09 pm

Fulguta, or fi pentru alt model. Nu le poti schimba/returna?
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de vmir Vin 05 Oct 2012, 3:10 pm

Da nu scrie pe ea, e de fier are culoarea verde, astept sa apara careva pe acasa sa o rasucesca pe toate partile sa caute. Eu nu pot din pacate ca e foarte grea.
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de fulguta28 Vin 05 Oct 2012, 3:17 pm

M-a intrebat nenea ala daca vreau pentru casnica sau industriala si i-am zis ca pt casnica. Offf, o sa chem pana la urma un mecanic sa-i mai faca si niste reglaje pe langa montarea unui cutit. Cat despre returnare sau schimbare, nu am incercat. Le-oi da si eu cadou de Craciun dupa ce ma lamuresc eu ca nu-s ok pt masina mea! Smile
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de lacridrumas Vin 05 Oct 2012, 4:17 pm

pt florina radu si pt vmir triplokul meu este chinezesc si se numeste butterfly acum imi dau seama ca am spus numele firmei imicer scuze nu vreau sa fac reclama cel mai bine este sa te transporti cu masina daca e posibil.Vmir triplokul tau trebuie sa aiba undeva o placuta cu niste date si numele poate faci o poza o sa incerc sa te ajut
lacridrumas
lacridrumas
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 50
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 30/10/2011

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de teisanu tatiana Vin 12 Oct 2012, 12:26 pm

buna fetelor. De curand am achizitonat un triplock cu 4 ate industrial, iar persoana care mi l-a vandut avea puse doar cele 3 ate. Am rugat-o sa-mi puna si a 4-a ata si a spus ca e prea complicat pentru mine. Stiti vreuna dintre voi cum se pune a 4-a ata? Mentionez ca triplock-ul nu are niciun desen dupa care sa ma iau.
Multumesc anticipat.
teisanu tatiana
teisanu tatiana
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de Panea Laura Vin 12 Oct 2012, 12:37 pm

Buna Tatiana,

Cred ca a 4 -a ata e pentru al 2-lea ac.
Acele de jos trebuie sa fie cu ata pt a coase masina.
Trebuie sa te iei dupa cum merge ata la acul cu ata (la care este ata).
Daca nu e ata de la al 2-lea ac atunci cere un manual pentru tipul acela de triplock, sau fa o poza poate mai are cineva acelasi model.
Eu am un Privileg.

Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de nicole24 Vin 12 Oct 2012, 8:15 pm

Buna, daca postezi o fotografie sigur te poate ajuta cineva. Eu un Brother si ata 1 si 2 se pun in acele de cusut.Ate 3 este de acoperire superioara si ata 4 acoperire inferioara (cred ca am fost explicita ) .
avatar
nicole24
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/03/2012

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de diada Joi 25 Oct 2012, 11:30 am

Triplockul meu, privileg, o minune de masina, pentru mine! Nu mai cosea, ca nici nu l-am uns niciodata in 4 ani!!!! adica mergea saracul, dar dupa ce-l ajutam cu mana de rotita isi dadea si el drumul. Intr-o zi am zis sa-l curat si sa-l ung, i-am dat piciorusul jos, placuta, am scos scamele cu surubelnita, erau impietrite (ca sa vedeti cat am tras pe el Smile)))) ) am curatat cat am putut dar nu eram satisfacuta rade si daca nu m-am tot uitat de unde sa-i scot carcasa... nimic, suruburile de pe fata nu dadeau carcasa jos... atunci imi vine stralucita idee sa ma uit in (pe) fundul masinii, surpriza!!! vreo 7-8-9 suruburi care asteptau sa fie desfacute. Super, le-am scos, am scos capacul si am avut acces la masina, am curatat cat am putut si am uns, acum merge ca noua!!! 4 ani sunt asigurata rade daca nu aveti sange rece s-o desfaceti (cu gandul ca nu ii mai puteti pune capacul inapoi) mai bine nu o desfaceti, dar eu am zis ca daca nu reusesc sa-l mai pun, cos cu ea asa!!!!

Minunata masina, recomand, daca o mai gasiti pe undeva wink

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de Admina Joi 25 Oct 2012, 11:42 am

rade Bravo Diada, asa te vreau. Barbata!
Si daca nu o credeti (ca nu are poze), sa ma credeti pe mine, ca am facut acelasi lucru pentru un Privileg mult mai vechi decat ale noastre si muncit saracul, de altcineva. L-am luat ca defect, in ideea ca-l curat si merge. Am chemat si mecanicul la ea si se pare ca e roata (fulia) rupta. Acum imi ramane doar sa-i fac matrita si sa o torn in plastic. rade zid
Revenind la curatat, asa arata niste maruntaie si cutitele, dupa curatare si asa arata carcasa de jos... in ultimul hal. Scamele erau intarite pe toate piesele in miscare si le scoteai cu surbelnita, nu cu o periuta.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Concluzie, nu le ignorati, ca le doare... Sad

p.s. am uitat sa o pozez inainte de curatare...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 3 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB