Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

+68
danae
betymi72
Blonda
amnro
AKD
a_andreea_mihaela
Uca
nelix
emi
zainea
Ramonica
kisslandia
SilviaDumitrescu
puffetta
chocolate
aleahim67
skygirl
mady85
degetica
jade84
angells
milena
Karina33
mdlupu
dali87
ankab
alex2
florintantan
ana_ana
adinamaria
Monica
tomari
margot
oanabijux
Camy
leiiana
mery
ralucis
Clio_Ela
DANIELA.I
Laila
GeorgianaCt
livia_iri
Roxylyca
JuliaDarling
ionela stefan
vilcris
dandana
Adriana13
aza
diane
geany
Zoe Dragota
Usagy
Tinkerbell
texline
andreeaX
aisha
postoleirina
MihaelaT
PicuTex
Admina
RalucaS
diada
ioana soare
cris69
zylv
Buburuza
72 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 Empty Depozit de tesaturi si accesorii textile

Mesaj Scris de texline Vin 22 Mai 2009, 11:47 pm

RECLAMA
avatar
texline
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 64
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 22/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 Empty multumesc!!!

Mesaj Scris de Tinkerbell Mier 27 Mai 2009, 2:26 pm

Stiu ca nu e frumos sa faceti reclama pe un forum gratuit, dar eu va multumesc! Acu' va sun, sa-mi dati mai multe informatii. kiss
Tinkerbell
Tinkerbell
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 166
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/03/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Admina Sam 30 Mai 2009, 5:41 pm

In alta ordine de idei, vreau sa fac reclama rade unei firme care mi-a mers la suflet. Se ocupa cu broderii profesionale si au si accesorii de vanzare, pentru croitorie si in special broderie. Am luat intaritura pe hartie, ate la con si papiota(de polyester), adeziv ptr. textile si solutie ptr. indepartat adezivul. Am primit multe bonusuri, ca sa le testez si un catalog cu ate de brodat. Pentru cine este interesat, firma respectiva este aceasta.
Si sincer va zic, au primit o bila alba de cand mi-au raspuns la mail. Daca va vine sa credeti in Romanica noastra draga, firmele distribuitoare (nu generalizez, dar cele din domeniul nostru, care vand masini de cusut, accesorii, materiale...), nu raspund la mail. Pai cum e posibil asa ceva cand si asa ai un site, o adresa de mail, cum sa iti permiti sa dai cu flit clientilor care te contacteaza astfel. A, alta curiozitate din comertul de accesorii ptr. industria textila: le scriu mail si-mi raspund promt, a doua zi. Ca raspuns la mailul meu, imi cer sa le transmit numarul meu de telefon, ca sa ma contacteze zid Pai eu le-am cerut o oferta ptr. niste produse, o oferta scrisa, un .txt un .pdf chiar si un .jpg era ok, dar nu au atasat nimic, au preferat sa ma piarda de client. Cred ca nu stiu ca, bob cu bob se umple sacul si mai ales in perioada asta tulbure d.p.d.v. economic, ar trebui sa reactioneze la orice impuls din partea clientilor.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Usagy Joi 04 Iun 2009, 3:54 pm

Salutare Smile.
Pentru ca am in plan o rochita de vara m'am gandit sa folosesc in , sau panza topita. Am cautat prin Obor dar nu am gasit ceva frumos Sad .

Cine imi poate da un sfat de unde pot sa gasesc in de mai multe culori uni, de ex, rosu, violet, sau mai important, unde as putea gasi panza topita. Nici macar pe net nu am gasit vreun producator.

Multumesc anticipat Smile.
Usagy
Usagy
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 146
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 Empty HARTIE PT TIPARE?

Mesaj Scris de Zoe Dragota Joi 04 Iun 2009, 4:12 pm

Buna fetelor!

Nu gasesc niciunde hartie pt tipare. Am cautat la librarii, mercerii, tot felul de magazine. Nimeni nu tine hartie la sul, decat din aia colorata pt impachetat cadouri, iar hartie de calc gasesc maxim A3. Are cineva o idee?

Multumesc!
Zoe Dragota
Zoe Dragota
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 38
Localizare : Hateg-Hunedoara
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de ioana soare Joi 04 Iun 2009, 4:15 pm

In uni eu am gasit doar alb. Colorat era cu model.

Panza topita - acea panza topita foarte subtire ce se foloseste la ii eu nu am gasit decat la o artizana din Buftea care confectioneaza ii si a fost de acord sa imi vanda din panza ei. Ea mi-a spus ca nu se mai face in Romania si ca ea si-o cumpara din strainatate.

Zoe te referi la coli pe care sa-ti transpui tiparele? Au la librarii coli de hartie si de carton mai mari. Cam 1 metru lungime si vreo 60 cm latime cred. La sul nu am vazut. Cand scot un tipar mai mare lipesc doua coli cu scotch
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 Empty re: hartie pt tipare

Mesaj Scris de Zoe Dragota Joi 04 Iun 2009, 4:34 pm

Ioana, mersi de raspuns!
Bunica mea avea ceva hartie alba, mai subtire, se vedea prin ea si puteam copia tiparele din reviste. Era la sul, dar o avea de ceva vreme, ca era ingalbenita. Asa ceva cautam eu, sau hartie de calc, din aia pe care se faceau desenele pentru proiecte inainte, un fel de hartie cerata si mai transparenta. Acum nu mai gasesc nici una, nici cealalta. O sa incerc sa lipesc mai multe la un loc, ca alta sansa nu am.
Pupici, si spor la croitorit! kiss
Zoe Dragota
Zoe Dragota
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 38
Localizare : Hateg-Hunedoara
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de geany Joi 04 Iun 2009, 5:12 pm

Zoe,nu te chinuii cu lipitul hartiilor...cumpara daca nu ai folie de acoperit mobila la zugravit.e foarte multa,transparenta si rezista in timp love Spor in tot ceea ce faci
kiss
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Usagy Joi 04 Iun 2009, 5:25 pm

ai putea sa cauti si la Diverta.
Usagy
Usagy
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 146
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 Empty Second hand-uri cu materiale si accesorii

Mesaj Scris de diane Mier 10 Iun 2009, 12:48 pm

In Bucuresti, in zona Berceni avem doua magazine second hand unde puteti gasi, mai ales daca mergeti periodic, materiale si accesorii: fire, dantela (asta mai rar) si alte chestii.
Unul dintre magazine este la statia de metrou Aparatorii Patriei (iesiti de la metrou si mergeti drept inainte cam 20 de metri si pe partea stanga este magazinul - imposibil de ratat). Functioneaza in sistemul prima zi pret intreg, a doua zi reducere 50% si a treia zi un leu produsul. E bine de mers in prima/ a doua zi - cu putin noroc in ziua de reducere 50% daca mai gasiti materiale le luati la un pret de nimic. Aici nu au accesorii doar materiale dar daca aveti timp si rabdare mai exista si haine / genti pe care chiar daca nu le folositi ca atare pot avea materiale sau brizbrizuri interesante pentru alte chestii (nasturi, inchizatori, sisteme de prindere, imprimee etc).
Al doilea magazin (cel cu accesorii) este in zona Piata Sudului dar nu prea stiu eu denumirile. Cum mergi dinspre Piata Sudului spre Bd Obregia (pe trotuarul stang), la intersectia unde se desfac obregia, racovita si nitu vasile, o iei practic spre emil racovita dar e chiar in intersectie magazinul numai ca e putin ascuns - intrarea e mai inauntru decat trotuarul. Se vad niste haine atarnate pe usa - cu putina atentie il gasiti. Am fost doar de doua ori acolo si eu cunosc zona atat de bine incat nu sunt atenta la detalii ca sa pot indruma pe altii Rolling Eyes Dar daca e cineva interesat o sa fiu atenta data viitoare sa descriu mai bine :D
avatar
diane
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 46
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 09/06/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 Empty hartie pentru tipare

Mesaj Scris de aza Joi 11 Iun 2009, 2:14 pm

Pentru cine e interesat: puteti scoate tiparele pe hartie de copt ce imita perfect hartia de calc. Se gaseste in orice supermarket si e rezonabila ca pret.
Eu folosesc mai des saci de plastic(de menaj). Sunt mai practici si mai rezistenti. Aveti grija sa fie putin mai grosuti si transparenti.
avatar
aza
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : iasi
Data de inscriere : 11/06/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de postoleirina Joi 11 Iun 2009, 2:34 pm

Am incercat si eu o data cu hartie de copt insa e f ingusta si nu sta prinsa cu scoch...e f dificil. Si eu fol tot saci menajeri, sunt f practici, plus ca se pastreaza f bine tiparele.
avatar
postoleirina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 100
Varsta : 42
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/02/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de geany Joi 11 Iun 2009, 2:39 pm

eu folosesc acea folie de acoperit mobila cand zugravesti...este o gramada si se electrizeaza de material nu se taie ca plasa daca ai intapat-o ....o recomand la toata lumea,,,doar sa luati transparenta
wink
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de diane Vin 12 Iun 2009, 8:41 pm

Admina a scris:Fetele, daca vreti materiale la kg intrebati-ma pe mine wink Va dau datele pe PM. Un depozit stiu in zona Pantelimon(in spatele pietei Delfinului) si altul in apropierea autogarii Filaret(parcul Carol). Ar mai fi unele in zona Doamna Ghica si altul in cadrul Elecroaparataj, dar nu le stiu locatiile exacte, doar am auzit.
Problema e ca nu sunt asa de atragatoare, unele materiale sunt prafuite si trebuie curatata, neaparat. Si trebuie multa rabdare, deoarece sunt mari si e mult de cautat pana gasiti ceva pe plac. Pe de alta parte puteti pleca cu multe kg, dintr-un foc rade ca va fura peisajul, nu cumparati numai pt ce ati venit.

As vrea si eu detalii despre depozitul de langa autogara Filaret. Multumesc Merci
avatar
diane
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 46
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 09/06/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Adriana13 Sam 13 Iun 2009, 10:48 pm

diane a scris:In Bucuresti, in zona Berceni avem doua magazine second hand unde puteti gasi, mai ales daca mergeti periodic, materiale si accesorii: fire, dantela (asta mai rar) si alte chestii. [...]


Diane, stii ce program au magazinele de care ai mentionat mai sus?

prietenie
Adriana13
Adriana13
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 253
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de diane Sam 13 Iun 2009, 10:55 pm

cel de la aparatori are zilnic 9-18 si parca parca e deschis si sambata pana la pranz dar nu sunt sigura, iar celalalt nu stiu ce program are. o sa mai trec pe acolo, ca-s aproape si va zic.
avatar
diane
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 46
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 09/06/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de dandana Joi 18 Iun 2009, 1:00 pm

stie cineva unde gasim captuseala de calitate? am luat la kg materiale frumoase dar ma costa captuseala mai mult Sad
trebuie sa fie din aia buna, acetat parca ii zice, care merge si vara la bumbac si in

la magazinul la kg aveau doar de plastic, nailon din ala care se purta prin 60 Smile

multumesc
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 Empty Re:Furnizori de materiale si materie prima-croitorie

Mesaj Scris de Zoe Dragota Joi 18 Iun 2009, 8:36 pm

Buna fetelor!
Am descoperit azi, hoinarind cu mama prin Cluj-Napoca, un magazin de tesaturi, pe Primaverii Nr 2, se lauda ca ar fi aduse din Italia. Pretul e cam cu 2-3 lei mai scump decat alte magazine de prin Cluj, insa materialele isi fac toti banii. Plus ca au tot felul de oferte (de exemplu acum aveau chifon la oferta, la 2 metri, primesti 1 metru gratis).
Si am mai descoperit ceva: la second-uri au tot felul de materiale (noi) la preturi faine. Eu am gasit un chifon de 1,5 pe 2 m si m-a costat 1 leu. (era oferta, orice produs 1 leu :D). Daca imi mai sare ceva in ochi dau sfoara in tara!
Va kiss ! Spor la cos !
Zoe Dragota
Zoe Dragota
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 38
Localizare : Hateg-Hunedoara
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de dandana Vin 19 Iun 2009, 10:16 am

eu nu am vazut niciodata zid materiale la second dar v-am tot auzit! stie cineva in bucuresti?
si nu ma uitati cu captuseala!
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de aisha Vin 19 Iun 2009, 10:19 am

dandana, care e magazinul cu materiale la kg pe care l-ai gasit in Bucuresti? Stiam si eu unul pe Pantelimon, dar am constatat ca au tras obloanele...
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de dandana Vin 26 Iun 2009, 1:05 pm

vorbesti de ala pe care l-a recomandat admina, pe langa piata delfinului? ala s-a inchis?
eu am fost la celalat wink

vezi niste posturi mai sus
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Adriana13 Mier 01 Iul 2009, 12:53 pm

Buna fetelor,


Am fost ieri la un magazin de pasmanterii undeva intre tineretului si timpuri noi. Magazinul arata mai mult a super-market de accesorii de croitorie, am vazut f multe chestii pe care nu l-am mai gasit (masina de batut capse, tot felul de dantele, broderii, manechie de croitorie etc), te plimbai prin raioane cu caruciorul de cumparaturi. Referitor la preturi nu am decat un exemplu: un con mare de ata elastica neagra 15 ron. Vanzatoarele erau foarte dragute si atente.

Acum este doar o "mica-mare" problema, vand oarecum en-gross (nasturii la pachetele, broderiile la set de 5-10 buc, dantele la punguta ambalata - dar pachetelele nu erau foarte mari deci nu este o problema foarte mare) si vand doar catre persoane juridice. zid

Vanzatoare mi-a spus ca nu ii intereseaza cum este firma, le trebuiesc doar datele de contact ale acesteia, si ca nu trebuie sa fii angajat acolo. De la aceeasi "sursa" am aflat ca de la ei cumpara merceriile din obor si din mag titan.

Daca vreti mai multe detalii va rog sa imi cereti pe pm, ca sa nu facem reclama.


prietenie
Adriana13
Adriana13
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 253
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de vilcris Joi 02 Iul 2009, 12:34 pm

Adriana13, e mai aproape de Tineretului sau de Timpuri Noi? Daca ma duc cu metroul as vrea sa stiu unde ar fi mai bine sa cobor si cat am de mers.
kiss
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Adriana13 Joi 02 Iul 2009, 12:43 pm

Vilcris, ti-am trimis detaliile intr-un mesaj privat.


O zi buna!
Adriana13
Adriana13
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 253
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Admina Joi 02 Iul 2009, 2:10 pm

Atentie mare, daca mergeti la acel magazin en-gros. Intrebati preturile inainte de cumparare! Nu au preturile afisate decat la cateva dintre ele si la restul vezi la casa, cica. Dar nu-ti spun, doar noteaza ceva pe o foaie, codurile produselor si apoi mergi cu foaia direct la facturare, deci nu-ti spun preturile inainte. zid Eu am fost odata si nici ca ma mai duc... M-au pacalit cu o dantela ceva de speriat, chiar nu credeam sa fie asa de scumpa, adica 5lei/m. Era afisat un pret la una ceva mai ingusta, si costa 0,8lei/m si eu ziceam, ok cu tva in plus iese pana intr-un leu, deci e bine; hai cea lata sa fie la vreo 2lei... Si nu avea eticheta dantela, decat un cod scris de mana. Probabil era umflat pretul, ca altfel nu-mi explic; am luat dantela de genul ala din Buzau, anul trecut si era in jur de 2lei. Au fost si obraznice, cand m-am intors cu dantela la ele sa le intreb, si mi-au trantit-o: pai ce, nu e scumpa, avem si la 20 lei/m shot Vreti sa va dau la 20lei? Eu una nu mai calc pe acolo.
Vilcris, e mai aproape de Timpuri Noi, e pe stradute, cumva.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 3 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB