Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 EmptyAstazi la 3:53 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Punct in cruce-creatii diverse (2)

+32
marabr
aniria
letho
piciul
Dodo-pui
gabriela1967
AcidoR
Angelica18
emilia-elena
Ducess
Hanico
Floren
Dorulet
Ana12
sergiu valentin
SilviaDumitrescu
cosmi
ema
Celya_f40
camelia84
geo
firicel
clabur
Gianina4ever
julix_2007
RamonaM
tinap
dorinami
anc@
canadianca50
duchess
emmancita
36 participanți

Pagina 3 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de duchess Mier 10 Oct 2012, 4:15 pm

Am mai terminat ceva în cruciuliţă.Urmează a fi asamblat.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
duchess
duchess
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 16/11/2008

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de dorinami Vin 19 Oct 2012, 8:12 am

Buna dimineata! Astazi nu sunt prea multumita de mine.... pt.ca imi dau seama ca nu pot termina o fata de masa pe care doream sa o ofer cadou fetei mele . Maine este ziua ei de nastere si as fi vrut sa-i fac o bucurie. Bineinteles ca tot a ei va fi aceasta fata de masa ....dar atat de mult doream sa fie maine gata! Mai am ajurul de cusut la ea , colturile ...si dupa cum vedeti nici centrul nu este gata... doar o floare din colt este terminata in rest peste tot mai am de completat.URL=https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/211/p1180761.jpg/][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/URL] URL=https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/846/p1180768.jpg/][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/URL]
dorinami
dorinami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 292
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/01/2012

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de ema Vin 19 Oct 2012, 9:48 am

Foarte frumos, ca de obicei
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de dorinami Vin 19 Oct 2012, 2:04 pm

Si tu f.draguta , ca de obicei !
dorinami
dorinami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 292
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/01/2012

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de Celya_f40 Sam 20 Oct 2012, 11:15 am

Ce frumoasa e....ador macii!!!!!! daca eram mai aproape, veneam sa te ajut!
Pe ce material ai cusut?
O schema ai putea sa trimiti? Daca nu o fata de masa, dar macar pe marginea unui stergarel, si tot ar merge Smile
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de dorinami Sam 20 Oct 2012, 12:11 pm

Ma bucur ca-ti place! Ce frumos era daca ar fi fost azi gata! Fata mea ar fi fost tare incantata! Asta e....! Panza este "matador" si cu cea mai mare placere iti trimit modelul. Diseara iti fotografiez schemele si ti le trimit. Ideea este ca trebuie sa respecti nuantele din agenda! In alta ordine de idei poti sa-mi spui de ce apare doar o fotografie, cand de fapt eu am postat doua? Multumesc!
dorinami
dorinami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 292
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/01/2012

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de emmancita Sam 20 Oct 2012, 12:17 pm

E foarte frumoaa, Dorina! Si se vad doua poze.
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de Celya_f40 Sam 20 Oct 2012, 12:21 pm

nuuuuu, sunt doua stai linistita.
Nu e graba cu schemele, multumesc pupi Mai bine ocupa-te de sarbatorita ta bucatar
La multi ani fetitei tale hug bucurie
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de dorinami Sam 20 Oct 2012, 3:27 pm

Multumesc frumos pt.urari! Fetita mea a facut 29 de ani.... Schemele ti le pun sper diseara.... azi am facut multe prajituri si altele....maine o sarbatorim!
dorinami
dorinami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 292
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/01/2012

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de tinap Sam 20 Oct 2012, 4:28 pm

Foarte frumosi macii si albastrelele!Fata de masa e frumoasa foc!
La multi ani fetei! kiss
Dorina ce sint liniile acelea ca un chenar?Ajur?Il trasezi cu creionul sau e insailat cu ata?
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de dorinami Sam 20 Oct 2012, 9:55 pm

Multumesc frumos pt urari Florentina! Cat priveste modelul fetei de masa stiu ca este pe gustul tau ...iti plac mult florile de camp, asa este? Patratele care le vezi desenate cu creionul sunt facute de mine pt.a-mi usura munca. Bineinteles ca mi-a luat ceva timp pana le-am desenat dar pe mine ma ajuta mult. Un patrat reprezinta 5x5 cruciulite. O cruciulita o lucrez pe 2x2 fire. Ajurul este acesta [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] .Ca sa brodez ajur procedez astfel: dupa croirea materialului am un sablon pt.colturi care este de o anumita marime in functie de cat de mare dorim sa facem tivul. De ex.cel de sus este de 3 cm. Dupa aceea scoatem fire din material pe un nr.de cm in
functie de modelul ajurului , taiem colturile dupa sablon si le coasem, insailam tivul si coasem gaurele de o parte si de alta a tivului si in final se brodeaza ajurul. Sunt f.multe modele de ajur care mai de care mai frumoase si mai sofisticate. Intr-o zi am sa va arat un model care imi place extrem de mult...sper ca intr-o zi il voi si lucra. Celya acestea sunt modelele pt.tine . Eu nu le-am lucrat identic pt.ca am zis ca daca le mai simplific reusesc sa le termin azi.... URL=https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/9/p1180780c.jpg/][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/URL] URL=https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/845/p1180782z.jpg/][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/URL] URL=https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/9/p1180787d.jpg/][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/URL] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] si asa arata modelul lucrat
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] . Diagrama atelor este cu mulineuri de la Anchor pe care le-am pus in 4 fire, iar pt.dungile de la spic am folosit 2 fire
dorinami
dorinami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 292
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/01/2012

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de Celya_f40 Sam 20 Oct 2012, 10:06 pm

pupi Multumesc din toata inima! kiss
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de cosmi Dum 21 Oct 2012, 12:13 pm

Dorinami, ce material folosesti? Pare etamina, dar este mai deasa.
cosmi
cosmi
helper
helper

Numarul mesajelor : 36
Localizare : Arad
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de dorinami Dum 21 Oct 2012, 1:19 pm

Nu este etamina este panza "matador".
dorinami
dorinami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 292
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/01/2012

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de dorinami Joi 25 Oct 2012, 9:49 pm

Dragele mele am terminat fata de masa , chiar acum am calcat-o si am fotografiat-o. Lumina o dezavantajeaza pt.ca materialul este alb si in poza apare bej...dar eu ma grabesc sa va o arat pt.ca este proaspat calcata si nu apare nici-o cuta. Chiar si asa sper sa va placa...URL=https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/28/dsc08798df.jpg/][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/URL] URL=https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/713/dsc08793f.jpg/][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/URL]
URL=https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/401/dsc08787s.jpg/][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/URL] URL=https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/405/dsc08783f.jpg/][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/URL] si acesta este ajurul [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
dorinami
dorinami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 292
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/01/2012

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de Gianina4ever Joi 25 Oct 2012, 10:14 pm

Foarte frumoasa! aplauze
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de dorinami Vin 26 Oct 2012, 7:57 am

MUltumesc Gianina!
dorinami
dorinami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 292
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/01/2012

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 26 Oct 2012, 8:07 am

Dorinaaaaa foooarte frumoasa! Felicitari !Ca rabdare poti sa ai ..... si cat ai muncit la asa ceva..... Felicitari!!!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de dorinami Vin 26 Oct 2012, 9:13 am

Silvia , multumesc pt. felicitari! Asa este, am muncit la ea ,dar cand o faci cu pasiune nu mai conteaza cate ore ai petrecut sa o realizezi.
dorinami
dorinami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 292
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/01/2012

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de julix_2007 Vin 26 Oct 2012, 7:41 pm

Dorina, la un proiect din acesta m-am gandit si eu. Foarte frumoasa creatia ta.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de dorinami Vin 26 Oct 2012, 9:43 pm

Multumesc Julix ! Atatea lucruri doresc sa realizez de luni incolo si nu stiu cu ce sa incep. Adevarul este ca modelele in punct de cruciulita ma fascineaza...poate si datorita multitudinii de culori... Iti doresc succes si tie in ce doresti sa lucrezi!
dorinami
dorinami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 292
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/01/2012

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de Celya_f40 Dum 28 Oct 2012, 11:31 am

Dori, eu stiam ca iese super, ajurul e finut si elegant. Fetitei tale i-a placut?
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de sergiu valentin Dum 28 Oct 2012, 11:37 am

Vreau sa va arat doua fete de masa special pentru sarbatori ....imi doresc sa va placa ...sunt kituri cumparate si cusute apoi de mine....

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

O duminica plina de soare!
sergiu valentin
sergiu valentin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 258
Varsta : 58
Localizare : iasi
Data de inscriere : 14/05/2012

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 28 Oct 2012, 12:17 pm

Foarte frumoase !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de dorinami Dum 28 Oct 2012, 1:20 pm

F.frumoase Sergiu, le-ai lucrat dupa diagrama ? Celya e putin spus placut! Fetita mea a fost mai mult de cat incantata. M-am intalnit cu ea vineri si am luat fata de masa cu mine. Puteam sa i-o ofer azi cand veneau la noi dar nici eu nu mai aveam rabdare... Cand a ajuns acasa la ea si a vazut fata de masa mi-a zis ca a ramas fara grai si ea si sotul ei. De fapt modelul este dintr-o revista de la Rico Disegn pe care isi dorea sa-l lucreze ea....dar cu serviciul care il are,sigur nu ajungea sa-l faca. Imi spunea ca de vineri a lasat-o desfacuta pe canapea si se uita tot timpul la ea. Stiu ca-mi apreciaza muinca pt.ca a lucrat si ea si stie ca aceste lucruri au mare valoare. Acum trebuie sa mai lucrez una si pt.fetita cea mica , dar o voi face pe un format mai mare ca sa-mi incapa tot modelul. Tu te-ai apucat sa lucrezi modelul ?
dorinami
dorinami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 292
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/01/2012

Sus In jos

Punct in cruce-creatii diverse (2) - Pagina 3 Empty Re: Punct in cruce-creatii diverse (2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB