Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 EmptyMier 08 Mai 2024, 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Haideti sa slabim 2

+24
firicel
clodi
lennny
mariaz_09
cris69
victoriacus
ismi3ismi
ema
ancone
SilviaDumitrescu
Admina
adelina24
mnarcisa
Ioana Popa
Clio_Ela
margelutamea
cris_io_mat
rosita
MarianaCr
elenaxx
aurishta
corina corina
Savu Ramona
canadianca50
28 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de ghita Joi 10 Mar 2011, 9:49 am

Fetelor, eu sunt noua printre voi, dar sper sa ma primiti si pe mine cu bune si cu rele. Eu am fost o persoana foarte slaba dar care in urma unei sarcini si a diverselor alte afectiuni, suparari si obiceiuri nesanatoase am ajuns sa cintaresc peste 80 de kg. In vara lui 2008 am reusit sa discut cu un nutritionist si sa primesc niste recomandari in urma carora am pierdut in5 lunidestul de multe kg, adica am ajuns la 67kg. De aici a inceput greul. Au venit sarbatorile si m-am mai ingrasat cu 3 kg. Ceea ce a urmat a fost foarte greu. Cele 3 kg le-am dat foarte greu jos, dar oricum pina cind am plecat in concediu la mare am reusit sa ajung la 64 de kg. Tin sa va precizez ca am 167/168 cm inaltime. Pentru virsta mea doctorul nutritionist a spus ca normala este greutatea de 67 de kg, la care sunt acum. De la o virsta nutritionistii nu mai considera greutatea ideala ca fiind cea buna, pentru ca s-ar putea sa aratam groaznic. Nu am facut prea mult sport, dar mergeam cit de des puteam pe jos, cind veneam de la munca, 4-5 km, iar sa locul de munca aveam ocazia sa beneficiez de sedinte de vacuum, electrostimulare si uneopri impachetari. Sa stiti ca vacuumul este nemaipomenit, reduce citiva cm. Va sarut si astept vesti de la voi
ghita
ghita
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 54
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de cris_io_mat Joi 10 Mar 2011, 10:57 am

Buna ghita,bine ai venit hug cred ca cele mai multe dintre noi au ramas cu kg in plus dupa o sarcina se vede treaba ca nu vointa iti lipseste daca ai reusit sa dai jos atatea kg...mai stai pe aici sa vezi ce zic si fetele si eu cred ca e bine sa slabesti mai lent,in timp si atunci nu mai pui la loc repede kg si nici nu iti ravasesti organismul brusc love
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de elenaxx Joi 10 Mar 2011, 12:04 pm

Ce fac fetele? Va invit la [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] si la [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] pentru o slabire sanatoasa
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de ghita Joi 10 Mar 2011, 12:24 pm

Eu nu merg la sala, desi de multe ori mi-am propus cu diverse prietene, dar nu am ajuns. Cred ca mersul pe jos, si asta am facut-o si inca o mai fac dar mult mai rar decit in trecut, este o metoda foarte buna de a arde ceva calorii. Si dupa cum stiti "Mersul pe jos face piciorul frumos". M-a ajutat si faptul ca am mers la un nutritionist care m-a invatat sa maninc asa cum trebuie. Aceasta persoana m-a invatat cum s-a traiesc sanatos. Si stiti care este culmea, ca toata lumea crede ca mergind la nutritionist, acesta nu va face altceva decit sa-ti taie din portii sau sa-ti interzica anumite placeri. Nu este chiar asa. Incercati.
ghita
ghita
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 54
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de corina corina Joi 10 Mar 2011, 12:54 pm

Draga Raluca , daca tu ai avut rezultate asa de bune spune-ne si noua ce a schimbat nutritionistul la modul tau de alimentatie ca sunt numai ochi si urechi .
Eu cred ca trebuie sa te primim la noi numai cu bune , ca relele sunt la noi . Tu ai slabit , te mentii , e totul ok . Noi suntem cele care au de facut ceea ce tu ai reusit deja .
Draga Elena eu vreau numai ''si la '' , adica a doua varianta oferita de tine . Acolo e mai frumooos !
Cris io mat , asta era demult , in ianuarie cand am slabit eu 3 kg si de atunci nimic , tot 96 . Daca s-ar rasturna cifrele astea...
Aurishta , inalta mai esti . Ma gandeam asa daca ne-am intalni cum m-as uita eu la tine ... Macar aici te vad de la egal la egal . dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de aurishta Joi 10 Mar 2011, 2:50 pm

corina corina a scris:
Aurishta , inalta mai esti . Ma gandeam asa daca ne-am intalni cum m-as uita eu la tine ... Macar aici te vad de la egal la egal . dama
Nu degeaba mi se zice ''fura-becuri'' rade
Raluca , te rog, spune-ne si noua unele mici secrete care crezi ca s-ar potrivi rubricii. Mai culegem de-aici, de-acolo, ca pe la nutritionist e destul de greu de ajuns!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de Clio_Ela Joi 10 Mar 2011, 3:31 pm

Sad(
Alaltaieri am scris un roman intreg... si acum vad ca nu am postat -probabil se scrisese un nou mesaj si nu am asteptat (alaturi de urarile pentru 8 martie am scris si cum a fost marti la a doua "runda" de teste si sfaturi la studioul de sport)
Ghita, bine ai venit, si spor la slabit!
Acum incerc sa povestesc cat mai pe scurt... sa nu va plictisesc.

Dupa ce m-au pus sa opun rezistenta unui aparat care masura ce forta am, am fost cantarita (tragang de o coarda) si mi s-a calculat masa musculara si cea de grasime, plus arderile. Eu ard pe zi 1300 de calorii-fara sport. Iar ca sa slabesc sanatos, mi s-au recomandat 1700 de calorii pe zi, plus de 3-4 ori pe sapt sport.
Apoi am fost certata ca mananc seara fructe, care sunt mai periculoase decat ciocolata mancata dimineata.
Am spus ca nu vreau sa tin dieta stricta, oricum ei nu recomanda asa ceva, slabitul nu trebuie sa devina chin sau obsesie, trebuie sa iti pastrezi bucuria de a trai- si aici intra satisfacerea poftelor si evitarea suprasolicitarii cand e vorba de sport.

Sfatul: dimineata fructe si dulce, chiar si ciocolata sau inghetata sunt permise la doua zile-in limita bunului simt, nu la tona.
La pranz mancare normala, de 5 ori pe saptamana OBLIGATORIU hidrocarbonati sau legume-zarzavaturi cu indice glicemic ridicat (orez, paste fainoase, cartofi, morcovi etc.) altfel corpul isi face rezerve din ce papam, si nu avem rezultate pe termen lung...
Seara salate si proteina (chiar si daca e carne cu putina grasime e ok, dar de evitat zaharul) Important!!! cititi eticheta de pe salamuri si sunca sau alte preparate din carne. Aproape toate contin zahar, sirop de glucoza si alte porcarii. Asta stiam deja...
Mai bine o conserva de peste sau branza sau o bucata de carne.

Trec la celalta parte... Am fost la "zumba"- miscare in ritm latino. Samba, merengue, salsa... Dupa 5 minute eram uda leoarca, simteam toti muschii. Antrenoarea ne-a povestit ca a avut la scoala de dans eleve care au slabit 10 kg intr-o luna, dar cu antrenament in fiecare zi, fara exceptie.
Dansul daca e facut cum trebuie ajuta mai mult decat toate fiarele de care tragem la sala. Eu abia astept sa se faca de doua ori pe sapt, deocamdata e numai o data.

Acum runda a treia... tocmai am urmarit o emisiune la tv, (urmaresc mereu emisiunile despre sanatate -mai ales alimentatie si sport). De obicei de inregistrez si le "invat pe derost")

5 plante care ajuta la arderea caloriilor, o sa le incerc si eu:
pe locul 1 e Chilli (1-2 chilli pe zi pus in mancare pt cei care nu au arsuri la stomac si alte efecte nedorite)
Restul erau ceaiul verde, mustarul, cafeaua (cofeina) si ghimbirul. Din ghimbirnputem face si ceai, (eu il fol la mancare chinezeasca de obicei), iar mustarul la dressing pt salate.
Pt sport am facut program fix, si de data asta il urmez cu strictete, la gandul ca merg cu caruciorul si Leon doarme am renuntat. Poate mai incolo, cand se mai joaca singurel...

O sa merg asa: martea-dans latino, joia-forta si crosstrainer, vinerea-gimnastica pt spate (sotul meu poate cu siguranta sa se ocupe de copii). Apoi sambata sau duminica in functie de cum ne impartim timpul, iesim la plimbare cu totii-ca asta facem oricum, apoi eu raman o ora si ceva la sala iar baietii merg la o pizza sau e unde au chef.

De cantarit o sa ma cantaresc la 2 saptamani, dar mai imp. e centimetrul... Sper sa vad si rezultate bune. Iar daca organismul meu atat de schimbat dupa sarcina nu reactioneaza scapand de kg, macar am placerea de a face miscare, si ma simt fit... (desi-hai sa nu fiu ipocrita, nu m-as multumi cu asta)
wink
S-a trezit pruncul, trimit mes, si revin sa vad ddaca apare postarea Smile
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de aurishta Joi 10 Mar 2011, 3:55 pm

Bravo, frumos! Se pare ca esti pe calea cea buna. Multumim pentru detalii, ne sunt si noua de folos!
pupi
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de cris_io_mat Joi 10 Mar 2011, 4:02 pm

Elena daca la ridicari de greutati nu prea ai fane,la hula......ura ca vin si eu pe linga Corina,vad ca si Ela zice ca tot prin dans slabesti mai repede (si bine).Am luat de pe un site de promotii un voucher pt 8 sedinte de aerobic si dans(sa vad despre ce e vorba,ca nu ma lamuresc....sunt combinate,probabil) si merg duminica la prima sedinta.Sunt tare curioasa,nu am mai facut miscare serioasa de la ultima ora de sport din liceu.Mai vb pina atunci,dar deabia astept ura
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de corina corina Joi 10 Mar 2011, 4:29 pm

Ma bucur pentru tine Clio Ela . E clar ca trebuie sa mai scot ceva mobila pe afara sa pun de-un ring de dans langa boxele mele de pe hol . Asta mi se pare cel mai usor lucru de facut si zau ca mi-as face si timp cu siguranta ( ca pentru stepper niciodata ''nu gasesc'' timp ).Dans , dans , dans ! Apoi se incalzeste afara si ies in curte ! Suuuper ! Am doua vecine cam la 75-80 de ani si curtea mea e lata de 50 de metri . Sigur nu se supara nimeni ca vreau si eu sa...slabesc .
Aurishta , ce sa faci cu atatea becuri pe criza asta ? Smile
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de aurishta Joi 10 Mar 2011, 4:41 pm

Le vand si imi platesc sala! Suspect
Am urmarit ceva interesant despre mancare:


Ultima editare efectuata de catre aurishta in Joi 10 Mar 2011, 4:48 pm, editata de 2 ori (Motiv : completare mesaj)
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de ghita Joi 10 Mar 2011, 6:19 pm

Dragele mele in primul rind trebuie sa aveti trei mese principale si doua gustari, adica sa mincati cam din trei in trei ore. Nu trebuie sa va infometati pentru ca organismul incepe sa faca depozite.
La micul dejun aveam de ales intre:
-doua felii de piine neagra cu branza dulce degresata si rosie sau un castravecior sau un ardei
- doua felii de paine neagra cu pateu de ficat de pasare cu rosie, castravete sau ardei
- o felie de paine cu un ou fiert tare si legumele de mai sus
- un iaurt degresat cu o felie de paine
- o felie de paine cu Fagaras (o lingura)
Cafeaua o beam indulcita cu o lingurita de zahar
Peste trei ore mincam o gustare care insemmna fruct : mar, portocala, banana, dar micuta, nectarina, piersica, pepene rosu (doar 200g).
La masa de prinz pot minca o ciorba de legume. Cele din carne nu sunt recomandate pentru ca ramin multe toxine si grasimi de la carne. In schimb se poate minca - carnea din ciorba. Puteam minca si o felie doua de paine.
Cum eu eram la serviciu nu puteam pleca mereu cu ciorba dupa mine si imi mai lum salate cu cite o bucata de carne sau peste bineinteles nu prajite.
La gustarea de dupa-amiaza aveam voie la alegere, dar numai de doua ori pe saptamina o inghetata sau un baton de cereale. Aveam nevoie de energie, avind in vedere meseria mea. Inghetata era cea la cornet, are mai putine calorii. In restul zilelor mincam fructe.
Seara nu aveam voie paine. Mincam de obicei salate: bulgareasca, greceasca. Iar daca ajungeam foarte tirziu acasa mincam un borcan mare de iaur degresat.
Aveam voie cu diferite ocazii sa maninc ce vreau, adica daca ma duceam la o nunta sau orice alta petrecere nu stateam la masa sa salivez. Mincam, dar trebuia sa am grija ca a doua zi sa revin la normal.
Vreau sa va spun ca la mesele de prinz uneori am mincat si o portie de cartofi prajiti sau o saorma, daca aveam pofta.
Am inteles ca totul trebuie facu calculat, cu grija. Daca maninci putin si des este totul OK.
Si inca ceva. Mincam ciocolata. De preferat cea amaruie. Ideal este sa maninci doua patrate, dar imediat dupa masa pentru ca organicmul o percepe altfel nu ca pe ceva dulce. Iar despre apa nu trebuie sa va mai spun. Eu ajunsesem la 4l. Acum am scazut cantitea pentru ca nu mai depun atit efort si, sincer, m-am lenevit.
Feliile de paine erau de marimea palmei, iar bucata de carne sau peste de marimea miinii.
Sper sa va ajute si pe voi ce v-am spus.
ghita
ghita
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 54
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de aurishta Joi 10 Mar 2011, 7:13 pm

Ne e de mare ajutor, multumim! Merci
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de corina corina Joi 10 Mar 2011, 7:42 pm

Multumim frumos , Raluca . Sper sa si tin cont de ce-am invatat .
Draga Aurishta , o singura data mi-am facut timp sa ma uit la Irina asta interesanta cand ai mai pus tu un link mai demult si tare mi-a placut . Acum n-o sa am timp sa vad filmuletele ca-s pe fuga , dar promit ca zilele astea le vizionez cu atentie . Stiu ca zice numai lucruri bune si iti multumesc ca ma mai luminezi si pe mine cu cate o informatie . Doar , doar s-o lipi ceva de mine , adica de slabit , ca asa de lipit parca se lipesc toate kilogramele instant .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de elenaxx Dum 13 Mar 2011, 9:07 pm

Seara buna dragele mele. Nu mai scrie nimeni pe aici?Bag seama ca v-ati ascuns toate pe la culturi, cu bucatzoiae de amandine si alte lucruri nepermise pentru siluetili noastre. De maine sa faceti iar prezenta aici, ca sa vad eu ca va tineti de slabeala. pupi si o seara buna. Mai treceti si pe la sueta wink
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de aurishta Dum 13 Mar 2011, 9:15 pm

Ma gandeam eu sa intru, dar n-am indraznit! Embarassed Am ajuns la concluzia ca de fapt vreau sa ma ingras! Cel putin azi! Nici un pic de ambitie n-am avut, doar lucruri nepermise am ingurgitat! Jur sa nu ma mai uit in oglinda o saptamana! Asa!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de Admina Dum 13 Mar 2011, 9:24 pm

Aurishta, ma tin sa te intreb de o saptamana... Draga, presupun ca ti post? Cum impaci postul cu dieta? Eu nu pot, ma dispera combinarea principiilor Monti cu postul, dar dieta stricta... Azi am mancat mult si prost (a se citi plin de calorii) si acum seara sar masa. Cred ca un Fibrobar sau fructe. Dar ziua, la pranz mananc cu paine, cartofi uneori, paste; dimineata paine cu gem, biscuiti, salam de biscuiti.
In rest, mi-am gasit determinarea de a ma tine de yoga, sper sa ma si tina. Parca deja se vede la abdomen si pulpe, sunt mai fit. M-am saturat sa ma uit la dorsal si sa ma iau cu mainile de cap.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de aurishta Dum 13 Mar 2011, 9:32 pm

Nu tin post, Admina..Cu Monti e foarte greu fara proteina animala. Oricum eu nu-mi permit un regim saracacios din cauza ca inca alaptez. Asta e motivul pentru care imi place Monti. Cu rusine spun ca azi am fost varza cu dieta. Maine merg la sala, macar sa compensez cu miscare. Apropos de post, am auzit la radio un tip destept, (am uitat cum il cheama, deh, senectutea) care zicea ca e teribil d.p.d.v. al nutritiei deoarece baza se pune pe cartofi, orez, fainoase, ceea ce nu prea e de dorit.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de cris69 Lun 14 Mar 2011, 10:49 am

admina, ce ai cu dorsalul. lasa-l draga in pace.eu din pozele pe care le-ai postat nu ti-am vazut dorsalul mare. al meu era mare. imi amintesc ca aveam 112 cm peste. ooooooooooooo, nu imi vine sa cred.
aurishta, spor la treaba.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de corina corina Lun 14 Mar 2011, 2:08 pm

Elena , poate ai sa razi dar de cate ori te vad pe forum mi se face sete . Cum am intrat pe forum si te-am vazut am baut o cana de apa .Acum pe topicul asta la fel . Cred ca am sa-mi pun poze cu tine prin casa . S-a creat un soi de reflex Elenaxx - apa si-mi prinde foarte bine ca altfel as muri de sete citind pe aici . In rest , a inceput treaba afara unde imi canta muzica la maxim si pe diverse ritmuri seman , plantez , dau foc la ierburi uscate , cern pamant pentru rasaduri . Deci sunt intr-o continua miscare .Singura mea pauza e dupa pranz cand va citesc pe voi vreo ora , apoi dinnou afara ca e primavara si am astepta-o destul de mult .Spor la slabit , fetele ! Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 351247
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de elenaxx Lun 14 Mar 2011, 7:07 pm

Imi place ce aud Corina. Sa ai spor la munca si la slabit.Sunt sigura ca si aurishta e bagata undeva intr-un colt si bicicleste sau steppareste. wink
pupi
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de aurishta Lun 14 Mar 2011, 8:03 pm

elenaxx a scris:.Sunt sigura ca si aurishta e bagata undeva intr-un colt si bicicleste sau steppareste. wink
pupi
Nu tocmai! Asta a fost de dimineata, fiindca doar atunci am timp de sport! Duc copiii la scoala, merg la sala, biciclesc , stepperesc + multe altele, vin acasa si abia atunci incepe ziua mea! Ce-i pana atunci, nu se pune! Dupa aceea incepe programul de "scrima" cu tentatiile culinare! Azi a fost mai bine, am "punctat" mai mult! Ma mai incurajez cu laudele nesfarsite ale sotului meu wink
Acum stau cuminte la computer ca sa vad ce mai spun prietenele mele lucratoare de mana! pupi
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de elenaxx Lun 14 Mar 2011, 8:08 pm

Esti o fericita daca poti sa te tii de sala. Eu am incercat, dar nu era de mine. Asa ca mai bine merg pe jos, si cum e si cald afara, tocurile nu ma deranjeaza, deci fac sport la inaltime. rade
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de aurishta Lun 14 Mar 2011, 8:14 pm

Eu ador sportul, m-as duce zilnic daca as putea!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de elenaxx Mar 15 Mar 2011, 8:14 am

Buna dimineata dragele mele. Hai toata lumea sus, inviorati-va ,beti un pahar cu apa si bucurati-va de ziua frumoasa de afara. Mai mult ca sigur Corina este prin gradina, Aurishta se pregateste de sala si eu sa ies cu domnisorica mea la plimbare. Va pup pupi
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB