Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 EmptyMier 08 Mai 2024, 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Haideti sa slabim 2

+24
firicel
clodi
lennny
mariaz_09
cris69
victoriacus
ismi3ismi
ema
ancone
SilviaDumitrescu
Admina
adelina24
mnarcisa
Ioana Popa
Clio_Ela
margelutamea
cris_io_mat
rosita
MarianaCr
elenaxx
aurishta
corina corina
Savu Ramona
canadianca50
28 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de Admina Mier 09 Feb 2011, 9:05 pm

Ceaiul e foarte sanatos si daca mai faceti si ceva de slabire, diuretic, etc. e perfect. De ce e asa importanta aqua qiorensis? Shocked
Si la fructe cred ca ar conta cele cu indice glucidic mare, gen: pepene verde, struguri, banane, etc. Dar mere, portocale si citrice in general, kiwi, etc. nu e bai. Zic si eu, nu dau cu paru'...
Dietele stricte, gen un mar, un borcan de iaurt, 50g friptura sunt mult contestate. Pe langa faptul ca priveaza organismul de multi nutrienti, duc la anemie, carente; au efect yo-yo. Montignac (Odihneasca-se) spunea ca organismul uman se comporta ca acum mii de ani, cand foamea era uzuala si hrana se gasea rar. Dupa o cura drastica in care organismul isi consuma din grasimi, corpul crede ca a trecut printr-o perioada de foamete si tinde sa acumuleze din nimic, apoi. De aceea ne ingrasam la loc repede, dupa aceste cure...
Sau e cura de schimbare de metabolism si aceia tine cam un an, din cate am auzit. Saaaau cumpatare in tot ce bagam in gura, a la long.
Eu merg pe ultima varianta, merge cel mai bine pentru mine. Azi nu prea am mancat ca nu am avut timp: cafea cu lapte, 3 felii chec, o chifla mica sandwich cu unt, branza si cascaval, 2 covrigi cu niste lapte batut. Acum sper sa beau niste lapte si maxim un Fibrobar. Lichide putine rau, tot din lipsa de timp... zid (de stat pe wc). Si trebuie sa ma intind la niste yoga, desi sunt franta. E musai.
Bafta si jos cu ele! ura

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de Ioana Popa Mier 09 Feb 2011, 10:29 pm

Am citit si eu ce spunea Montignac si sunt de acord...eu ar trebui sa imi schimb intreg felul de a trai...as vrea...dar parca m-am obisnuit asa...e mai comod...am intrat intr-un cerc vicios din care ma chinui acum sa ies...cel putin pana in iunie cand ma intorc din nou la serviciu...uf...din cauza serviciului super solicitant nu mancam mai nimic ziua, iar seara....la maxim....si tot asa. Am ramas insarcinata, am nascut si am crezut ca in sfarsit voi avea timp sa revin la normal, la trei mese pe zi. De unde? Mananc prima data pe la 12 jumate, cand face nani de pranz baietelul meu si apoi, seara, destul de tarziu, dupa 9. Asta acum de cand e marisor...pana acum mancam si mai dezordonat. In schimb mai gust cand mananca el, din mancarica lui...spunandu-va voua toate astea incerc parca sa constientizez la un alt nivel ce am de facut, cum sa indrept una alta si intr-un final, cum sa slabesc. Asa ca haideti sa avem spor!!! kiss
Ioana Popa
Ioana Popa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 40
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 07/01/2011

http://www.gentutzehandmade.blogspot.com

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de corina corina Joi 10 Feb 2011, 12:32 pm

Azi doar apa , fara bicicleta . Am scos o masea de minte si ma simt...adormita . Norocul meu ca doctorita e de exceptie : nu m-a durut deloc . Asa ca nu sunt in stare de bicicleta . Dar maine recuperez neaparat , iar azi sigur mananc mai putin !Asta nu inseamna ca trebuie sa ne scoatem maselele sa mancam mai putin !Pe maine !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de aurishta Joi 10 Feb 2011, 5:03 pm

Eu, ce sa mai zic, abia am curaj sa-mi arat fatza! La sport am fost dimineata, cu apa, am secat izvorul de la ...ApaNova rade dar cu dieta Embarassed am calcat numai pe alaturi. Am si doi copii bolnavi si parca nu pot sa ma adun. ''Ciupesc'' din toate cele,asa ca nici nu vreau sa aud de cantar, ca sa nu am vreo deceptie. Oricum nu ma cantaresc pana sambata viitoare, dar nici nu prea am chef. Da' imi revin eu, vin in fortza dupa voi, sa recuperez handicapul! ametit Macar am terminat vesta lui Gabriel, azi ma apuc de o fustitza pentru Pati. bucurie
Si mi-am adus aminte de tine, Elena! Pe mine nu vrei sa ma intrebi ce mai fac? Vad ca te adresezi doar ''slabutelor'' si eu nu ma incadrez acolo! Sad No
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de corina corina Joi 10 Feb 2011, 5:10 pm

Ai dreptate Aurishta . Pe noi ne cam neglijeaza , Elena . A vazut ca bem apa corespunzator si s-a ''dat'' cu slabutzele . bounce
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de cris_io_mat Joi 10 Feb 2011, 7:03 pm

Stiu ca ai dreptate,Admina caci am citit si eu despre tot felul de diete cu pareri,cu sfaturi.E greu cand ai viata pe repede,cu servici (unde e cazul),cu copii cu case si altele,sa poti minca regulat si sanatos,plus ca oferta la mincare contine multe lucruri nesanatoase...si uite asa,nu mai stim ce e sanatos si bun cu adevarat.Iar despre efectul de dupa al dietelor...aproape toata lumea stie ca daca tii o dieta mai stricta ai rezultate doar pe termen destul de scurt...asa ca...mai bine mai putin si bun.Iar cu ceaiul tot inainte,caci il beau mai cu spor decat apa (sunatoare,soc,verde,galbenele) Smile
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de elenaxx Joi 10 Feb 2011, 8:02 pm

Nu va neglijez dragele mele, nici nu m-am dat cu slabutzele, ci pe voi v-am alintat cu acest cuvant. Oricum, este foarte bine ca betzi apa corespunzator, eu deja am terminat o parte din rezerva, eee, nu chiar pe toata, acum mai nou seara ma mai infig si in cate un ceai de tei , ca eu am voie rade , sau de menta, neindulcit.
Aurishta, nu te-am intrebat ce faci pentru ca stiu sigur ca esti ocupata cu slabitul si cu cursurile alea pe care le-ai luat wink , si nu vreau sa-ti stric ritmul, dar te intreb peste 2 saptamani, cand o sa primesc prin posta kg tale cadou wink , de dat mai departe.
Corina, cat ai mai dat jos?Ca stiu ca la ultima cantarire erai mai ushoara cu 3kg. Sper ca te tzii de treaba, nu, ca eu sunt cu ochii pe tine.boo
Revin peste cateva minute , pentru ca trebuie sa [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 10 Feb 2011, 8:34 pm

eeee cred ca m-as baga si eu pe aci in seama. As incepe cu bautul de ceai de soc, ca am citi eu pe aici ca se sklabeste band ceai de dasta. Acum am o problema.
(de fapt mai multe)
2. indulcit? ne indulcit?
3.daca indulcit cu ce sa indulcesc?

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de Admina Joi 10 Feb 2011, 9:02 pm

Silvia eu zic ca neindulcit. Daca e de soc chiar e placut la gust. Alternative ar fi fructoza (naturala) si indulcitorul (sintetic). Recunosc ca am in casa unul din acela bilute, dar rar pun, cand beau vreun ceai negru, care nu-mi place fara nimic. Dar mai pun fructoza (am mai zis eu, de la Redis, dar au scumpit-o...) sau miere dimineata.
Azi am mers pe jos mai mult de 3km cu ceva tocuri si topaind prin noroaie, ca statul nu prea face trotuaruri, decat dupa ce termina pasarelele si nodurile rutiere. zid Si am dansat din buricul degetelor, pe asa ceva:


Ceea ce va doresc si voua.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 10 Feb 2011, 9:36 pm

Admina zici indulcitor sintetic Te referi la ala de i-l pun diabeticului de M in ceai ?

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de aurishta Joi 10 Feb 2011, 10:15 pm

elenaxx a scris:
Aurishta, nu te-am intrebat ce faci pentru ca stiu sigur ca esti ocupata cu slabitul si cu cursurile alea pe care le-ai luat wink , si nu vreau sa-ti stric ritmul

Pai tu crezi ca eu studiez engleza cand am atata de lucru cu slabitul? Nuuuuuuuuuu, asta-i treaba de copii! Eu invat din mers, cand corectez! rade Si nu astepta cantarirea mea, ca nici eu n-o astept! Sad Oricum o sa aduc rezultatele aici, pe masa, fie bune, fie rele, ca doar suntem intre prieteni fuga
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de elenaxx Vin 11 Feb 2011, 8:30 am

Admina, statul nu face trotuaruri, ca sa nu cotizeze cu bani, ca l-ar include la capitolulul "prostitutzie ", asa ca...hai sa-i dam ceea ce merita[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de Ioana Popa Vin 11 Feb 2011, 9:14 am

Neata fetelor! Eu tot cu apa ma lupt...cat despre exercitii aici stau bine. Ador sa fac exercitii de oricare ar fi ele. Ieri mi-am scos bicicleta la plimbare....vreo trei sferturi de ora...si am pedalat repede, credeti-ma! La noi sunt prea multi caini, ma scot din sarite. De doua ori s-au luat dupa mine...si acum vorbind serios chiar mi-e frica sa nu ma apuce de picior. Am bicicleta si nici nus pe unde sa o scot la plimbare:(( zid
Ioana Popa
Ioana Popa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 40
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 07/01/2011

http://www.gentutzehandmade.blogspot.com

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de corina corina Vin 11 Feb 2011, 3:00 pm

Pacat ca nu mai sunt pocnitorile la liber, Ioana . Eu cu asta ii potoleam cand mergeam cu bicicleta din Pipera in Aurel Vlaicu .Scuze de off topic
Draga Elena , bineinteles ca ma tin de treaba , mai cu seama ca vreo saptamana nu voi putea manca mare lucru (pana se vindeca locul din care am scos maseaua de minte - parca e o prapastie ) . Asa ca avantaj eu ! Nu mai zic de apa , despre care cred ca ieri am baut vreo 4 litri si azi pana la pranz vreo 2 ca-mi arde gura de la temperatura interna provocata de aceeasi prapastie . Dar se vindeca incet si sigur si maine poate servesc si stepper .
Cu cantarul ma intalnesc numai la inceput de luna , ca sa am si eu o satisfactie , asa ca mai e. Dar promit sa nu calc stramb .
Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 4246
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de elenaxx Vin 11 Feb 2011, 9:42 pm

Buna seara fetele. Ce faceti?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] sau [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]?Hmm? Ca sunt cu ochii pe voi.
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de aurishta Vin 11 Feb 2011, 9:55 pm

Slabim (sper)!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de elenaxx Sam 12 Feb 2011, 10:26 am

Buna dimineata fetele,gata, ati inceput
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] de dimineata?
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de corina corina Sam 12 Feb 2011, 11:20 am

Pai , draga Elena , am udat in solarii cu fata ( ca e sambata si nu e la scoala - iar sotul meu e de rand la piata cu salata azi ) , acum ea aspira , iar eu o tin din scurt cu mopul , apoi stergem praful pe ritmuri de samba , salsa , conga ,etc. Dupa amiaza bicicleta si abdomene (la care ne tinem reciproc de picioare ) . Pustoaica mea e cam plinuta (dar nu ma lasa sa va spun cate kg are ) , dar a slabit si ea intr-o luna tot 3 kg de cand bem apa amandoua . Are 15 ani si 1 , 62 m si o cheama...tot Corina . Asa ca aici suntem doua Corine sportive .
Aurishta , draga mea , speranta moare ultima , asa ca TREBUIE sa slabim !
V-am pupat si aveti grja la week-end , ca asta umbla cu tentatiile dupa noi .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de ancone Sam 12 Feb 2011, 7:00 pm

Eu am renuntat la ideea de a mai merge la sala pentru ca nu aveam cu cine sa las fata, dar nu m-am lasat si am facut rost de niste filmultete cu aerobic, tae-bo, si am inceput sa fac dupa ele. E mai nasol ca nu iti corecteaza nimeni miscarile, dar sper sa aibe macar un minim de efect. Alimentatia am neglijat-o putin, dar am mers kilometri pe jos.
ancone
ancone
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 128
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de Admina Sam 12 Feb 2011, 8:19 pm

Corina, ce fata mare ai... Imi place asa, si eu o sa fiu destul de tinerica, atunci cand va fi adolescenta fi-mea.
Ancone, eu tot acasa fac sporturi extreme. rade Sau plimbari lungi, la trap, in parc. Cred ca vointa e totul, daca iti pui video si te ti de el, pana la sfarsit, e bine. Sala are avantajul ca dai banii si trebuie sa mergi. Acasa nu te costa nimic, sa lenevesti. Embarassed
Apropo, voi observati ca va lipseste sportul? De la stretching si yoga, ma resimt daca nu fac. Adica, ma simt obosita, ma mor muschii parca si dupa ce fac 20-30minute, imi trece.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de aurishta Sam 12 Feb 2011, 10:16 pm

Eu, daca nu fac sport, ma lancezesc de tot! Si pe mine ma dor muschii, incheieturile, spatele, mai ales ca, fiind foarte inalta, am o predispozitie la lombosciatica. Ce sa zic, pentru mine sportul este esential. Altfel, ma cuprind neplacerile batranetii rade
Saptamana asta am mancat cam dezordonat, dar, de maine, iau iarasi taurul de coarne.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de elenaxx Dum 13 Feb 2011, 11:35 am

Fetele, eu va propun[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine], pentru ca e asa de frumos afara.Ce ziceti de ideea mea?
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de corina corina Dum 13 Feb 2011, 12:05 pm

Asa e , Admina . De regula sunt cea mai tanara mamica la sedintele de la scoala ,iar acum ma simt de parca asa avea o sora mai mititica decat cele doua pe care le am . Comunicam minunat si asta e secretul intelegerii dintre noi doua . Mai ales ca trebuie sa si slabim amandoua ... Asta e! De data asta ne tinem serios de ce am inceput .
Ai dreptate , Elena . Am un hectar de lucerna in spatele casei . Dupa amiaza am sa fac un perimetru ca s-a zvantat si e bine de mers pe jos .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de Ioana Popa Dum 13 Feb 2011, 1:54 pm

8 min abs, 8 min buns (exercitiile astea ma omoara...leoarca ajung de fiecare data) si 8 min legs. Deja le-am facut...si am baut si apa...incep sa ma obisnuiesc cu apa...asta e a doua sapt de cand sunt cu voi, dar parca nu am tupeu inca sa ma sui pe cantar...astept sa se faca o luna! Haideti sa avem spor!!! coarda
Ioana Popa
Ioana Popa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 40
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 07/01/2011

http://www.gentutzehandmade.blogspot.com

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de ema Dum 13 Feb 2011, 2:35 pm

Miine incep dieta daneza combinata cu mult mers pe jos si ceva abdomene facute acasa si coarda
Am incercat sa beau apa dar mi s-a facut greata si am dat-o afara
Sper sa nu mor rade
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim 2 - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB