Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! EmptyAstazi la 3:53 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

+37
diada
piciul
danniela
Michelle88
Greteledelweiss
onuca28
flori de camp
ancabanu
victoriacus
mnarcisa
rosita
canadianca50
Adela Ispas
lorexa1987
Clio_Ela
danae
lushca
mada93
angells
mickyta
leonutza69
clodi
andreeaX
aisha
ioana soare
Usagy
geany
Elena_Ralu
Camy
duchess
Eliana
tomari
Admina
ramomic
emilia
Tonsis
arime
41 participanți

Pagina 1 din 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! Empty Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de arime Dum 02 Noi 2008, 12:53 am

Sanatatea este tare importanta pentru noi, atat pentru fizic, cat si pentru psihic... este important sa faci acasa de 2-3ori/saptamana cateva exercitii fizice, o sa vezi ca te vei simti bine ! Daca te simti bine in pielea ta, celor din jur le transmiti o stare de bine, pozitiva si asta este cel mai important!

Am nascut prin cezariana, in timpul sarcinii am luat multe kg (33kg), nu m-am recunoscut si nu mi-a placut deloc cum aratam cu acele kg in plus, mai ales ca mereu am fost ok, nu am avut probleme cu greutatea! Un mod de viata sanatos si exercitiile cardio, timp de 2 luni de zile, zilnic, uneori foarte rar faceam doar 1 data/zi... in rest aveam program de 2ori/zi bicicleta + 100 abdomene aproape zilnic, am reusit sa ma recunosc in oglinda, sa fiu eu... asta inseamna ca se poate sa slabesti cu vointa, sport, o alimentatie sanatoasa si multa rabdare!
Am ajuns si la sala unde timp de aproximativ 2h faceam cardio (bicicleta, crosstrainer, stepper, banda si cateva serii la un aparat de indreptat spatele)! Acum sunt mai lenesa, asa este dupa vacanta... incerc macar de cel putin 3ori/saptamana, sa fac 1h de bicicleta (1h/bici) - pana reusesc sa-mi reiau programul normal de cardio zilnic! Cat de curand o sa va spun ca am ajuns la sala, chiar imi este dor de programul riguros impus!

Am avut 101kg in ziua cand am nascut, in prezent am 64kg wink
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de Tonsis Lun 03 Noi 2008, 9:45 pm

arime....felicitari...
esti un exemplu de urmat ....sper sa citeasca si alte fete si sa te urmeze...
eu nu am probleme in sensul asta....dar un pic de regim tin si merg la aerobic de 2 ori pe saptamana.
in rest.....ma ocup cu alergatul prin casa dupa copii....
nu mananc carne de porc,grasimi,prajeli,...paine foarte putina....pentru ca nu imi place,nu pentru ca tin regim.
nu beau sucuri (accidental nectar)...beau ceai in cantitati industriale...
cam asta!
avatar
Tonsis
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 36
Varsta : 52
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://www.damacom.ro

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de emilia Mar 04 Noi 2008, 4:35 pm

arime ai avut vointa nu gluma. bravo.
am avut si eu in jur la 85- 86 de kg cand am nascut si am slabit treptat pana la 55 de kg. acuma am 58. si sunt la o dieta lejera si putin sport. defapt asa sunt eu. slabesc si apoi ma las moale si iar pun trei kg. si iar ma pun sa slabesc. un fel de yo-yo care nu e indicat deloc Embarassed
emilia
emilia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 50
Varsta : 39
Localizare : Franta
Data de inscriere : 30/10/2008

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de ramomic Mar 04 Noi 2008, 11:30 pm

Buna fetelor.
Sunt si eu o mamica care a luat in sarcina 22 kg, In ziua in care am nascut aveam 95 kg; m-am intors de la maternitate cu 84 kg si am ajuns dupa 7 luni la 89 kg Sad. Acum am 84.5 kg ... ma straduiesc din februarie sa revin la greutataea de dinainte de sarcina, dar nu prea reusesc. De o saptamana fac si eu sport ... cam 30 min bici in fiecare zi + Leg Magic + intr-o zi cateva minute de tae-bo. Sper sa o tin tot asa, ba chiar sa mai adaug exercitii la programul zilnic. Azi am adaugat 5 min la pedalat lol! .
De mancat incerc sa mananc sanatos si sa ma incadrez undeva la 1300-1400 kcal, iar dupa sport sa raman cu 1200 ;).
Felicitari tuturor celor care ati reusit sa va recapatati silueta dupa nastere Smile.
Nu stiu daca trebuia sa ma prezint aici sau la alt topic Embarassed .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de arime Mier 05 Noi 2008, 12:57 am

Merci mult fetelor! Smile
Tonsis, asemeni fac si eu... nu tin o dieta anume pt. ca nu pot sa-mi interzic anumite alimente... insa am invatat sa ma motivez, iar dorinta de a slabi este mai mare decat pofta de mancare! Daca reduci portia, daca mananci cat mai sanatos, fara fast-food, faci sport, mi-e greu sa cred ca nu se poate.... daca am reusit eu, sigur se poate si la casa mai mari! E greu in prima zi, dupa incepi sa te obisnuiesti... si odata ce organismul se obisnuieste cu alimentele sanatoase, mai greu sa-ti vina pofta de un MC sau KFC

emilia felicitari si tie, asemeni este de apreciat efortul tau! In momentul de fata arat oK fizic, nu am probleme! Daca spun cuiva ca doresc sa dau cateva kg, nu ma intelege! Doresc sa am cu 2-3 kg mai putin decat greutatea normala inaltimii mele... si asta pt. a putea controla situatia, deoarece sunt momente cand mai variaza greutatea si nu doresc deloc stres psihic daca ar urca "acul cantarului"!

ramonic bine te-am regasit si aici, n-am mai "vorbit" de mult, mai precis de ieri seara!
Te-am lasat la urma... te imbratisez cu drag inainte de toate kiss
noi am mai vb. de alimentatie, de greutate... important este sa gasesti solutia potrivita tie, organismului tau! Odata ce vei observa ce alimente iti priesc, in acel moment vei reusi sa slabesti!
Am citit asta seara meniul tau, am vazut acolo varza acra(din start nu ti-o recomand, retine apa, nu e oK), am mai vazut si o banana( poti manca banana, dar ti-o recomand la gustarea dintre micul dejun si pranz, nu mai tarziu, si nu dupa o masa deja luata)! In schimb iti recomand salata de varza cruda, la mine un castron mare de salata de varza la cina este suficient... fara nimic altceva wink

off fetelor, cat am scris, gata ma retrag ca mai sunt zile kiss
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de emilia Mier 05 Noi 2008, 10:43 am

arime e importanta masura 90-60-90? eu eram obsedata sa devin la numerele astea da m-am calmat Laughing . ma multumesc cu cat am la inlatimea mea. desi metrul tot il iau saptamanal sa ma masor Embarassed
emilia
emilia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 50
Varsta : 39
Localizare : Franta
Data de inscriere : 30/10/2008

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de arime Mier 05 Noi 2008, 10:50 am

emilia pt. mine nu este importanta, depinde de constructia fiecareia! In ce priveste masuratoarea nu am treaba, nu o fac mai deloc, spun asta deoarece nu ma masor deloc singura, doar daca ajung pe la vreun salon unde te masoara! In rest am treaba cu cantarul...acolo sunt exagerata :D
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de ramomic Joi 06 Noi 2008, 12:48 am

Buna fetelor.
Arime mersi de sfaturi kiss eu incerc sa urmez sfaturile celor care au reusit deja sa slabeasca, pt.ca stiu ca vorbesc din experienta, dar in masura in care imi permit poftele Embarassed . Voi incerca sa nu mai mananc banana seara, dar asta era cina mea ... te referi la seara in care am mancat banana cu iaurt 0.9 % grasime, nu?
Am facut si azi sport ... vroiam tae-bo cardio dar nu am reusit sa-mi pun filmuletul pe CD Sad; asa ca am ramas la 200 repetari pe LM si 27 min bici. 5km parcursi, 120 kcal consumate. E bine si asa, mai ales ca azi am si gatit, am fost in parculet + o plimbare de vreo 40 min in pas alert + o ora si ceva de cumparaturi.
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de ramomic Joi 06 Noi 2008, 12:56 am

Emilia sunt si eu de acord cu Arime in ceea ce priveste dimensiunile. Eu de exemplu nu mi-am dorit niciodata sa fiu super slaba Smile ... poate si din cauza ca mi se pare imposibil asta Smile.
Am 1.59 m si m-am simtit foarte bine undeva la 68-69 kg. Cu siguranta eu nu aveam 90-60-90, dar eram multumita, iar sotul ma tot stresa sa nu mai slabesc ca el ma vrea asa mai rotunjoara wink. Deci kg, dimensiuni sunt chestii subiective ... depinde de felul in care te percepi si felul in care te privesc cei din jur, in special cei apropiati tie, ca parerea lor conteaza ;).
Va puuuuup Smile si ne mai "auzim".
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de Admina Joi 06 Noi 2008, 10:18 am

Arime, ai avut o vointa de fier, dupa nastere. Felicitari! Am vazut pozici, arati Cool super.
Eu cardio nu servesc, nici alergare in natura sau pe banda. Nu-mi permite inima asa ceva, am incercat putin tae-bo dar nu m-a tinut mult. Pentru mine ideale sunt Pilate, yoga, aerobic, streching, exercitii focusate si "mai statice". Am facut mult timp pilates si yoga, si in timpul sarcinii si am luat 11kg, dar foarte important, nu am luat vitamine gen Materna Embarassed Deci asta ar fi motivul, daca luam vtamine, cred ca puneam pe putin 20-25kg...
De ceva vreme m-am lenevit, sper sa ne motivam impreuna si sa ma reapuc de bunele obiceiuri. De mancat mananc normal, regimul preferat este Montignac, incerc, pe cat posibil, sa-i aplic principiile in viata de zi cu zi(nu prea asociez lipide cu glucide).

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de emilia Joi 06 Noi 2008, 11:30 am

ramomic m-am convins si eu ca nu pot atinge dimensiunile alea . e imposibil. daca as avea dimensiunile alea as fi schelet ambulant ca am 1.73 inaltime. de multumit is multumita da tot timpul la mine e loc de si mai bine lol!
emilia
emilia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 50
Varsta : 39
Localizare : Franta
Data de inscriere : 30/10/2008

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de ramomic Joi 06 Noi 2008, 11:28 pm

Buna fetelor:).
Am reusit si azi sa ma mobilizez pt.sport, adik am facut tae-bo cardio 20 min (curgeau apele pe mine ;)) + 10 min stepper + 100 repetari pe LM; plimbare azi iar vreo 2 ore si in pas lejer si mai rapid ...si bineinteles treaba casnica.
ADMINA, eu am luat in primele 15 saptamani de sarcina Elevit si apoi gata cu ele tocmai pt.ca eram predisusa la ingrasat. In primele 4 luni de sarcina vomam de cate 6-7-8 ori/zi de am ajuns in perfuzii la un moment dat ... si totusi am luat vreo 5 kg in astea 4 luni Sad. Va dati seama dupa aceea cand nu mai vomama decat de 2-3 ori pe saptamana, sau poate o data, cat am luat in greutate Shocked
EMILIA nu te stresa cu dimensiunile, ti-am mai spus ... esti frumoasa asa cum esti si sa fi convinsa ca cei din jur nu iti vad toate "defectele" asa cum le vezi tu ;). Sti ca noi femeile suntem vesnic nemultumite si cand vine vorba de frumusete, de aspect, facem din tantar armasar wink
kiss pt.toate.
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de arime Joi 06 Noi 2008, 11:41 pm

foarte bine faci ramo, felicitari pt. activitatea sportiva de azi... uite ce-mi faci, in 5 minute gata, fug la bici si revin cand termin... 1h fac wink
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de arime Vin 07 Noi 2008, 12:46 pm

n-am revenit aseara, dar azi vin la raport... am trecut proba cu bine aseara la cardio=1h/bici, ramo Merci kiss
azi m-am mobilizat si printre alte activitati am reusit sa fac iar 1h/bici, in ora cu pricina 5 minute cu balaurul in brate am pedalat lol!
o zi buna si sa faceti sport wink
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de ramomic Sam 08 Noi 2008, 12:36 am

ARIME si eu am pedalat ieri vreo 10 min.cu Marutza in brate ... si cu o mana o tineam, iar cu cealalta trebuia sa-i tot dau niste jucarii de langa mine si apoi sa le pun "a loc" lol! . Sigur am consumat mai multe calorii decat a inregistrat bici. a mea.
Azi am asa: 10 min stepper din acela lateral, 45 min bici ... gatit, facut curat, o plimbare de o ora si cumparaturi.
V-am pupacit kiss
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de ramomic Sam 08 Noi 2008, 12:37 am

Si din nou Arime: imi pare bine ca ti-am facut pofta de miscare :D.
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de arime Sam 08 Noi 2008, 3:12 pm

asa se intampla ramo cand avem gargarite pe langa noi kiss

ma bucur ca ti-ai gasit un echilibru in ceea ce priveste sportul si sper sa o tot tii asa pana ajungi la greutatea dorita bounce
... aseara nu mi-ai facut pofta, noroc ca am facut la pranz, am fost foarte obosita, inca ma resimt... pana la ora asta nu am facut nimic, insa cum se trezeste pitica merg la plimbare si dupa ce bag balaurul la somn fac cele 60min/bici wink
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de tomari Sam 08 Noi 2008, 6:01 pm

Ramonic imi zici te rog unde ai gasit leg magic in CJ sau l-ai cumparat prin c-da? mai trag cate o fuga in CJ si as vrea sa stiu daca gasesc sa nu umblu aiurea.
Multumesc anticipat Flowers
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de ramomic Lun 10 Noi 2008, 1:34 am

Buna fetele.
In primul rand vreau sa-ti raspund Tomari: eu am luat Leg Magicul de la cineva, nou nout ... nu stiu de unde a facut rost, important e ca mi l-a adus ;). Si a fost doar 150 ron wink.
In Cluj am vazut la Cora la un moment dat. Probabil este si acum, dar nu sunt sigura; daca merg zilele astea ma uit si iti spun. Pretul era cam ca la Tv daca bine imi aduc aminte, dar nu sunt 100% sigura. Oricum iesi mai ieftin ca nu platesti taxe postale. Eu la un epilator am platit 30 ron taxele, dar la un aparat de nush cate kg sigur e mai mult.

Azi a facut 50 min bici, 10 km, 240 kcal consumate.
Va pup fetelor kiss
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de arime Lun 10 Noi 2008, 12:18 pm

Bravo ramo ca te tii tare de sport wink

Ieri am facut 1h/bici, insa seara desi mi-am propus sa mai fac 1h n-am reusit din cauza oboselii, la 22.30 eram deja pe taramul viselor!
No Pana la ora asta n-am facut deloc sport, sper sa revin asta seara si sa dau raportul
... o zi faina tuturor! kiss
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de ramomic Mar 11 Noi 2008, 11:46 pm

Buna la toata lumea.
Am facut si azi 25 min.bici la viteza mare, dar mi s-au terminat bateriile si nu stiu ce distanta am parcurs, cate calorii. Pana la urma tot miscare e, indiferent daca bici a mea inregistreaza sau nu ;)
Va pup.
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de arime Mier 12 Noi 2008, 10:09 am

'neata ramo, fetelor!
felicitari pt. ziua de ieri de sport, n-am reusit sa fac nimic... tot trag de mine sa ajung la sala dar mereu apare cate ceva si aman... intr-o buna zi anul acesta o sa reusesc wink

Spor la sport si sa aveti o zi faina! hug
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de arime Joi 13 Noi 2008, 11:18 pm

Seara buna! Smile
Desi n-am venit la raport ieri seara, sport am facut (1h/bici)... toata ziua am fost pe drumuri, cand la facultate, cand la cumparaturi... acum am painica in cuptor wink si urmeaza sa fac bicicleta, ca tot tre' sa pazesc painica bee
ramo unde esti? kiss

later edit: n-am mai facut bici aseara Sad recuperez azi cu siguranta wink
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de arime Dum 16 Noi 2008, 3:47 pm

Ieri deloc sport, azi nici atat pana la ora asta- rusinica mie Embarassed
In ultima perioada cam neserioasa am fost, sper totusi ca de maine situatia sa se schimbe lol!
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de Eliana Lun 17 Noi 2008, 6:41 pm

Buna fetelor,

Desi am doar 23 ani am trecut prin ceva schimbari majore. La 19 ani aveam in jur de 61 kg, m-am mentinut la aceasta greutate pana in jurul varstei de 22 ani, cand fiind in an terminal la facultate si cu un job am ajuns subit la 41 kg...fara sport, fara regim.

Dupa ce am absolvit facultatea si am terminat cu "marile" mele griji, am inceput treptat sa ma ingras. Si a aparut o problema foarte mare: celulita. Mi-am dat seama ca nu e de bine, am inceput usurel cu sport, m-am mai abtinut si de la dulciuri :x , si asa am ramas la 50 kg, insa celulita nu dispare.

Pentru a diminua celulita, sunt constienta ca nu o sa dispara usor, sau poate deloc, am o bicicleta de camera, niste pantalonasi in care fac sauna cand alerg si ma duc la aerobic si tae-bo la o sala... si ce pot spune e ca deja se simte (si la sala ma duc de 3sapt de 2 ori). Daca as face numai acasa sport nu cred ca as reusi mai mult decat sa ma mentin.

La tae-bo iese sufletelu din mine, iar la aerobic ma dezmortesc . Cand nu am timp de sala alerg 20 km pe bicla cu pantalonasii de sauna. Sper sa ajung sa scap de celulita si sa am 48 kg...sa arat bine cand voi face un bebe bee .
Eliana
Eliana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 59
Varsta : 39
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 17/11/2008

http://www.crindal.blogspot.com

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB