Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Materiale textile si auxiliare - croitorie II

+89
ASV
brtlm
lovehandmade
Adela Ispas
LRodica
tomari
anc@
gabriela1554
Iulia888
ladybird
anex07maia
vilcris
oliv
mishou
tyna_mbm
diada
carmensz
32vali
kabunta
piciul
nico1206
marina40
PAULA CONSTANTIN
orhapetru
ema
Samarineanca
oanaraluca
mar_ysa_28
Gabica
Adelle23
nico21
palarierul
valentinadof
ancagio
CarmenClaudia
adela09
Butterfly_Amalia
relutant
Steluzza
i.xell
bisisica bijuterii
Mirky
ral
georgianamatei2007
kla78
despina13cucli
ALICET
rob roy
jearika
nicole24
rigo
laurin
alexaaa08
Ionela.Radu
AITEN
molioa
criston84
olguta cusma
ARYANNA
marabr
otilia gergely
dandana
Andata
bobitica
aurishta
Dolores
Panea Laura
arielas
Gianina4ever
afilimonb
rosita
sybex
anomyss
ancabanu
MagdaMarin
codryna
Admina
denise17
IrinaH
Karina33
aurelia.c
anamaria79"
Buburuza
andrea.z style
ioana soare
ismi3ismi
aidil
felgarii
Uca
93 participanți

Pagina 6 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de Samarineanca Mar 23 Sept 2014, 2:37 pm

Multam! Merci
Citesc acum o carte f. tare despre subiect (am gasit-o aseara cautand informatii despre rosharul asta, prin torrente & stuff - sa nu ma spui nici tu! Embarassed ) si acolo zice ca materialele groase se lucreaza mai usor decat cele subtiri. Daca stiam inainte sa ma apuc... Smile
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de ema Mier 24 Sept 2014, 10:42 am

Samarineanca, uite aici Se prefera dublarea cu material (roshar) in detrimentul termocolantului

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Acest Julien Scavini e renumit la noi pentru vestoanele (costumele) pe care le face
Eu, personal, am facut cu termocolant si nu mi-a placut Nu sta la fel de teapan si se ciuciuleste la purtat sau la curatat chiar daca are captuseala Am desfacut taiorul si i-am intarit pieptii cu un fel de canafas (asta am gasit) pe care l-am pichetat
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de Samarineanca Mier 24 Sept 2014, 3:32 pm

Multumesc, ema! Cred ca e o diferenta!
O sa dublez gulerul si bentita lui cu panza tare si la piept o sa pun intaritura tesuta termocolanta (am luat astazi). Chiar daca n-o sa stea prea batos, cred ca va merge, fiind vorba de in. Modelul asta din Burda oricum prevedea doar putina intaritura in partea de sus a pieptului.
La urmatorul sacou o sa pun panza si la piept si la spate dupa cum am vazut prin carti si tutoriale, clar.
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de mar_ysa_28 Sam 25 Oct 2014, 10:22 pm

Dragele mele,
Sper ca întreb bine aici, ma poate lamuri și pe mine cineva, care este diferența între un polar normal și unul anti pill.... De fapt știu ca cel anti pill nu se scamoseaza însă cum îmi dau seama de diferență?
Mulțumesc anticipat!
mar_ysa_28
mar_ysa_28
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Varsta : 37
Localizare : internet
Data de inscriere : 06/10/2012

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de orhapetru Sam 25 Oct 2014, 11:41 pm

Polar, micropolar  antipilling, soft Shell ( care are o parte tesuta si o parte poroase/flocoasa ),Fleece ( care seama cu polarul dar unele tipuri sun compuse din 2 materiale lipite/laminate ) semana intre ele, producatorii se "inghesuie" in descrieri cat mai interesante si usor "americanizate"....teoretic sunt la fel tesaturile;
daca este vorba de polar imprimat e drept ca am gasit ca imagine se vede mai bine pe o parte decat pe cealalta, de fapt si la cel simplu/uni se vede o diferenta de textura intre fata si dos, asta iti poti da seama dupa marginea materialului care este usor rulata si se vad gaurile lasate de la sistemul de intindere. Este polar care se intinde im ambele sensuri , sau se intinde doar in latime.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

antipilling -ul cred ca se refera la faptul ca nu se scamoseaza.....adica nu va arata asa :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

teoretic, caci ce bluze mi-am facut eu pentru munca dupa 10 spalari nu mai arata ca la inceput.sigur dupa inca 20 spalari va arata ca cel de mai sus rade

aici cred ca am pus poze cu polarul ce l-am cusut.....cu toate ca am avut diferite culori, grosimi si de la firme diferite ( a se intelege mai ieftine....) cred ca tot este la fel...si am cusut cred peste 50 de metri..... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
La Texline timisoara au polar la pret bun , parca 12 lei/m si culori frumoase, grosime medie si trimit gratuit mostre in rata, se plateste doar curierul 10-12 lei, Cameleon textil are polar de diferite grosimi, ei trimit si mostrar contra cost cu tipurile de materiale comecrializate ( din fiecare grosime cate o mostra , adica nu trimit 20 de culori din fiecare grosime a materialului, subtire, mediu si gros ). ar mai fi magazine dar care comercializeaza la preturi mai mici dar impun cantitati ( role de 25-30 sau chiar 50 metri )

---------------------------------------------------------
pana la urma totul e cam la fel, adica facut din reciclate.....sticlele alea ce le aduna baietzi zilnic din gunoi.....uite aici ceva video, pacat ca sunt mai vechi si nu se vad prea bine :







asta este "evolutia" materialelor pentru imbracaminte...........
am trecut de la piei de animale......la sticle de "Coca"....gasite" moca" rade rade rade
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 48
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de Samarineanca Dum 26 Oct 2014, 12:53 pm

Eu am un hanorac de polar de la Mammut si nu s-a scamosat deloc pe fata, dupa 1 si jumatate de purtat intens si spalari nenumarate.
O fi antipilling, dar pe eticheta scrie 100% Polyester. Dupa cum zice orhapetru - tot sticle de plastic reciclate din gunoi rade
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de rosita Dum 26 Oct 2014, 3:40 pm

Marysa, cred ca iti mai poti da seama despre calitatea polarului dupa cat de densa e tesatura. Am vazut polare subtiri si cu firisoarele alea rare, cred ca e o risipa de bani sa cumperi asa ceva. Se vede si pe rola pe care sta ca s-a scamosat din simpla atingere de materialele din jur. Daca ai ocazia, du-te in magazinele care vand echipament sportiv mai profi, si uite-te la polarul din care sunt facute produsele lor (la ce se referea si Samarineanca mai sus).

Desi n-am testat, am asa o parere a mea ca polarul asta mai de calitate e si mai putin electrizant. Mie mi-e groaza de efectul asta static al hainelor din sintetic (polar in special), si ca imi administrez socuri electrice de cate ori ating ceva atunci cand le port.

Petru, in poza asta a ta, ce material e balotul ala cel mai de sus, matlasat?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de orhapetru Dum 26 Oct 2014, 3:59 pm

Matlasat alb cu vatelina de 200 gr. latime 150 cm, pret 8 lei/ ml , merge perfect pentru pilota de o persoasa, pentru vara simplu, sau pentru iarna dublu. Nu e bun pentru plic/toc de perna, e prea gros, se surfileaza mai greu si "fasaie" la urechi
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 48
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de rosita Dum 26 Oct 2014, 4:14 pm

Nu mi-e prea clar ce e materialul de la exterior. Fâș? Cum ai finisat marginile taiate, daca e prea gros e pentru surfilat?
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de orhapetru Dum 26 Oct 2014, 4:57 pm

Este material matlasat pentru captuseala....seamana cu un fas subtire, dar nu e matlasat satinat. Se surfileaza mai greu dar merge....am fac o poza sa vezi cum arata surfilat. Pentru pilote nu ii fac nimic, pun banda satinata pe margine, cu un dispozitiv de passpoil ce se ataseaza la masina industriala si arata ca pilotele facute la fabrica
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 48
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de rosita Dum 26 Oct 2014, 5:24 pm

Petru, am inteles, merci mult!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de orhapetru Dum 26 Oct 2014, 5:56 pm

am facut in graba ceva poze....dar s-a intunecat afara ca faceam in balcon iar in casa am niste becuri cu probleme " oftalmologice" ...adica chioare....si se vede cam aiurea rade
asa arata matlasatul  fata-dos :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

grosime vatelina :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si surfilat  :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

nici pe pagina la texline nu se vede mai bine ca puneam poza de acolo........
cos
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 48
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de orhapetru Lun 27 Oct 2014, 7:02 pm

mar_ysa_28
uite ce polar am eu, am facut o paturica la care am folost pentru dublura ei polar :[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

producatorii se lauda ca e antipill.....vom vedea cu timpul wink
-----------------------------------

rosita
asa arata dispozitivul de bordaj ( dispozitiv de passpoil A 10 , intrare banda 36 mm, iesire 10 mm ), banda de saten cred ca e cu 1-2 mm mai lata si cam prea groasa si nu a iesit prea frumasa finisarea.

mai am si ceva finet imprimat din care trebuie sa fac cateva perechi de pantalonasi de pijama, cred ca am sa il fac simplu, dintr-o bucata , fara cusatura laterala/externa.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 48
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de rosita Lun 27 Oct 2014, 8:56 pm

Petru esti si informat si utilat! Iti dai seama ca nu se compara sculele mele casnice cu industrialele tale, tu joci in alta liga  Cool  .

Am facut si eu pantaloni de pijama fara cusatura laterala, am scos tipar de la niste pantaloni pe care ii iubeam. Mi se pare foarte eficient tiparul fara cusatura aia: procesul e rapid, rezultatul e comod, castig pe toate planurile Smile.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de laurin Mar 28 Oct 2014, 10:19 am

Intrebare pentru fetele care au mai lucrat satin: ati folosit satinul intotdeauna cu partea lucioasa la vedere sau l-ati lucrat si invers? Am un satin pentru o fusta dar imi place mult si partea lui mata si mi se pare ca ar merge mai bine pentru ce vreau sa fac Smile . Multumesc mult si sa aveti spor!
laurin
laurin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 221
Varsta : 50
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 19/10/2010

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de rosita Mar 28 Oct 2014, 10:24 am

Laurin, eu n-am fost in situatia asta, dar am vazut pe net persoane care au folosit partea mai putin mata a satinului pentru proiectele lor. Si eu as alege partea care imi place mai mult la un material Smile.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de laurin Mar 28 Oct 2014, 11:17 am

Multumesc mult, Rosita! Deci, ma apuc de treaba! Smile
laurin
laurin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 221
Varsta : 50
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 19/10/2010

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de Admina Mar 28 Oct 2014, 5:15 pm

Cred ca trebuie bagat la apa cu balsam de rufe, sa nu se electrizeze. Mi se pare ca asta ar fi un dezavantaj la o fusta, sa nu stea locului cand mergi. Dar daca o captusesti cu ceva natural, cred ca nu s-ar electriza cu dresurile.
Petru, ai calcat banda de bie, dupa ce ai montat-o pe paturici? Imi dau si eu cu parerea. peace Buna idee cu pantalonii de pijama fara cusaturi laterale. Nu stiam de asta, am folosit metoda doar la colanti si credeam ca merge doar pentru materiale elastice. Am mult finet, l-am adunat de cand am bebe si sigur o sa fac pantaloni de pijama iarna asta.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de orhapetru Mar 28 Oct 2014, 5:43 pm

Admina a scris:
Petru, ai calcat banda de bie, dupa ce ai montat-o pe paturici?

Nu am calcat-o caci e banda satinata si cam grosa si pentru ca pusesem polar pe partea cealalta, iar polarul se arde cu fierul daca e prea cald.....


Admina a scris: am folosit metoda doar la colanti si credeam ca merge doar pentru materiale elastice.

Exact tiparul sau modelul ala l-am folosit cand am facut indispensabili din bumbac flausat , sau bumbac in 3 fire parca se mai numeste, dar la cate poze pun eu...ceva poze cu mine in izmene e tot ce lipsete forumului..... rade rade rade
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 48
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de PAULA CONSTANTIN Joi 06 Noi 2014, 11:57 am

Am cumparat de la Camy acest material de tricot subtire din care vreau sa imi fac o rochita, dar ma gandesc ca se electrizeaza si se va ridica pe picior., intrebarea este ce fel de captuseala sa ii pun?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
PAULA CONSTANTIN
PAULA CONSTANTIN
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 343
Varsta : 39
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de marina40 Joi 06 Noi 2014, 12:52 pm

Si eu am cumparat si ma gandeam sa captusesc partea de fusta cu milaneza ca e si ea elastica si va fi mai comod de purtat.
marina40
marina40
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 255
Localizare : zalau
Data de inscriere : 10/04/2010

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de PAULA CONSTANTIN Joi 06 Noi 2014, 1:23 pm

si eu ma gandeam tot la milaneza wink
PAULA CONSTANTIN
PAULA CONSTANTIN
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 343
Varsta : 39
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de nico1206 Joi 06 Noi 2014, 8:42 pm

Stie cineva care din materialele de la texline Timisoara este potrivit pentru colanti? Din poze nu prea imi dau seama, tind sa cred ca lycra ar fi, dar mi-e teama sa nu fie transparent. A luat cineva? Sfatuiti-ma! Merci
nico1206
nico1206
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Varsta : 41
Localizare : magurele - ilfov
Data de inscriere : 11/08/2011

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de valentinadof Vin 07 Noi 2014, 8:46 am

Nico,eu te sfatuiesc sa suni la ei si sa le ceri mostre la materialele care te intereseaza.Oricum pozele de pe site sunt foarte vechi si sigur nu mai au ce cauti tu.Nu-si actualizeaza deloc la timp.Oricum si ei tot asta iti vor recomanda,sa-ti trimita mostre de materiale! wink

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de PAULA CONSTANTIN Vin 07 Noi 2014, 8:46 am

depinde ce fel de colanti vrei. cei de la texline timisoara nu trimit comanda pana nu iti faci comanda de mostre, care sunt gratis, platesti doar transportul curierului, nu trimit prin posta. iti recomand sa te uiti si in albumul lui Camy. Materialele scafandru sau lacoste mi se par ok si le are si Camy, depinde ce culoare vrei acum
PAULA CONSTANTIN
PAULA CONSTANTIN
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 343
Varsta : 39
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare - croitorie II - Pagina 6 Empty Re: Materiale textile si auxiliare - croitorie II

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB